Leczenie łysienia

lysienie

Wypadają Ci włosy? Nie zwlekaj! 
Wczesna diagnoza i szybko podjęte leczenie odmieni Twoje życie.

Jednym z ważniejszych elementów wyglądu są włosy. Dobrze dobrana i wcześnie wdrożona terapia pozwoli spowolnić procesy powodujące wypadanie włosów.

 

Co drugi mężczyzna około 50 roku życia cierpi na łysienie typu androgenowe. Coraz częściej dolegliwość rozpoznawana jest u kobiet.

umów wizytę
Czym jest łysienie?

Przyczyn łysienia jest wiele – czynniki fizyczne, stosowane leki, choroby towarzyszące, uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowa dieta.

Pod wpływem działania androgenów dochodzi do miniaturyzacji mieszków włosowych przez co włosy stają się coraz cieńsze.

Łysienie telogenowe

Najczęściej obserwowanym typem łysienia jest tzw. łysienie telogenowe, które wiąże się z intensywną utratą włosów, nawet do kilkuset dziennie, przy normie 100-150 włosów na dobę.

Łysienie telogenowe to długi proces – czynnik sprawczy zadziałał kilka miesięcy wcześniej, a duża ilość włosów przeszła w fazę spoczynkową (telogenową).

Często udaje się ustalić przyczynę takiego stanu.

Winny może być wstrząs emocjonalny, przewlekły stres, niedokrwistość wynikająca z niedoboru żelaza, czasem jest to nieprawidłowa wybiórcza dieta, zabiegi chirurgiczne albo odstawienie antykoncepcji hormonalnej.

Diagnostyka

Początkiem każdego procesu poprawy stanu włosów jest konsultacja z dermatologiem i ustalenie przyczyn problemu.

W tym celu nasi dermatolodzy posługują się różnymi metodami, w tym przeprowadzają badanie trichoskopowe (trichoskopię) przy użyciu kamery wideodermoskopowej i/lub zaproponują Ci analizę laboratoryjną w zależności od stanu włosów.  Wideodermoskop umożliwia także naszym specjalistom monitorowanie postępów leczenia, dlatego badanie trichoskopowe jest nieodzowne w przypadku problemów z wypadaniem włosów.

Ciekawostka:

Diagnostyką i leczeniem chorób włosów, w tym różnego typu łysieniem zajmują się dermatolodzy. Trycholog (hasło określające najczęściej kosmetologa) doradza zaś preparaty pielęgnacyjne. 

Warto wiedzieć!

Wypadanie włosów to naturalny proces.. Cykl życiowy włosa przebiega w kilku fazach, od fazy wzrostowej (anagen), przez faze przejściową (katagen), po fazę spoczynku (telogen).

W zależności od lokalizacji faza anagenu trwa zmiennie – w przypadku skóry owłosionej głowy między 2 a 6 lat. Dlatego niektórzy z nas mają bardzo długie włosy, a inni nie są w stanie ich zapuścić.. Wszystko za sprawą anagenu! Z biegiem lat cykl życiowy włosa ulega skróceniu, faza anagenu kurczy się, co ma decydujące znaczenie dla jakości włosów. Mieszki włosowe wytwarzają cieńsze i krótsze włosy.

Lysienie

Przebieg wizyty

W trakcie wizyty zbierzemy szczegółowy wywiad lekarski, który jako dermatolodzy zawsze przeprowadzamy by już w trakcie rozmowy ustalić pewne fakty. Obejrzymy skórę owłosioną w dermoskopie, zlecimy badania dodatkowe oraz trichoskopię, by postawić prawidłową diagnozę i zaproponować dedykowane leczenie.

Pamiętaj by nie wykonywać intensywnych zabiegów stylizacyjnych jak farbowanie włosów na 2 tygodnie przed konsultacją dermatologiczną czy badaniem trichoskopowym. Warto także nie myć głowy na 3 dni przed konsultacją.

Metody leczenia

CENA ZABIEGU

Badanie trichoskopowe

Badanie trychoskopowe z analizą TrichoLab

Dr. Cyj 1 zabieg

Preparat biostymulujący zestaw Next – 1 zabieg

         200 zł

300 zł

800 zł

800 zł

Czytaj więcej na temat

Chorób włosów