stymulatory tkankowe

Poprawa jędrności skóry i spłycenie zmarszczek za pomocą biostymulatorów

Świetnym wyborem dla osób, które obawiają się radykalnych zmian i nie chcą ingerować w naturalne rysy twarzy może okazać się biostymulacja. Poprawa napięcia skóry, lifting i redukcja zmarszczek to tylko niektóre z korzystnych efektów takiego zabiegu. Zaufaj specjalistom z Kliniki Projekt Skóra i umów się na zabieg z użyciem nowoczesnegi i skutecznego stymulatora tkankowego.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

40 min

peelingi

Ilość powtórzeń

2-3

peelingi

Cena

od 900 PLN*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

W Klinice Projekt Skóra za pomocą stymulatorów tkankowych poprawiamy jędrności skóry i usuwamy zmarszczki.

za co pokochasz biostymulatory
dlaczego warto powtarzać zabiegi

z jakich biostymulatorów korzystamy?

biostymulatory warszawa

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

sprawdź przeciwwskazania stosowania stymulatorów

poznaj proponowane przez nas metody leczenia

Nucleofill czy Profhilo jaki zabieg wybrac

Nucleofil

Profhilo

rozpuszczanie kwasu hialuronowego

Skinbooster

zabieg Juvenus warszawa

PhilArt

wolumetria twarzy okrągłej warszawa

Sculptra

pluryal warszawa

Pluryal

Dlaczego skóra się starzeje? Jak możemy spowolnić ten proces?

Starzenie się skóry dotyka każdego z nas. To naturalny proces, który rozpoczyna się już w wieku ok. 25-30 lat, początkowo w niewidoczny sposób. Wraz z upływem czasu w naszych organizmach zachodzi wiele zmian, które wywołane są zarówno przez czynniki wewnętrzne, czyli zależne od naszych genów oraz czynniki zewnętrzne. Do czynników zewnątrzpochodnych, które mają najbardziej niekorzystny wpływ na naszą skórę zaliczamy promieniowanie UV, dym tytoniowy, zanieczyszczenia powietrza, a także niezdrowy styl życia i sposób odżywiania.

Starzejąca się skóra staje się cienka, mało elastyczna i szorstka, zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki. Wraz z wiekiem pogorszeniu ulega także koloryt cery, który staje się niejednolity ze względu na powstające liczne przebarwienia i plamy. Utrata tkanki podskórnej prowadzi do wiotkości skóry, a twarz traci swój wyraźny kontur.

Dzieje się tak z kilku powodów. Komórki naszego organizmu posiadają ograniczone zdolności podziałów, przez co wraz z upływem lat wydłuża się czas odnowy naszego naskórka i osłabiają się zdolności regeneracyjne skóry. Podczas naszego życia dochodzi ponadto do wielu uszkodzeń DNA komórek skóry, powodowanych głównie przez promieniowanie UV i stres oksydacyjny wywołany z kolei zanieczyszczeniami z dymu papierosowego czy z powietrza. Z biegiem czasu nasza skóra traci coraz więcej składników odżywczych, zmniejsza się ilość substancji odpowiadających za strukturę i jędrność tkanki. Mowa tu głównie o elementach macierzy pozakomórkowej takich jak włókna kolagenowe, elastyna i kwas hialuronowy.

W konsekwencji powyższych zmian skóra staje się mniej jędrna, a na jej powierzchni powstają zmarszczki. Utrata objętości, zwłaszcza w obrębie policzków może nadać twarzy smutny wyraz. Zaburzony jest nie tylko wygląd, ale i funkcjonowanie tkanki. Bariera naskórkowa staje się bardziej przepuszczalna, co prowadzi do zwiększonej utraty wody, a w rezultacie do przesuszenia i odwodnienia.

Dobra wiadomość jest taka, że możemy spowolnić, a w dużej mierze nawet odwrócić ten proces. By jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem warto zadbać o zdrowy styl życia, regularne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej i systematyczną pielęgnację. Dla jak najlepszych efektów można dodatkowo wspomóc się zabiegami stworzonymi specjalnie w tym celu. Mowa tu właśnie o biostymulatorach, które bywają nazywane „eliksirami młodości”. Czym dokładnie są, w jaki sposób działają i dla kogo są dedykowane wyjaśniamy poniżej.

Biostymulatory – co to takiego? Efekty stymulatorów tkankowych

Stymulatory tkankowe to nowoczesne preparaty, które wprowadzone do głębszych warstw skóry pobudzają w niej naturalne procesy regeneracyjne. W ich skład wchodzą substancje stosowane w medycynie od wielu lat. Świadczy to o bezpieczeństwie i sprawdzonym działaniu tych składników. Wiele z nich, jak kwas hialuronowy czy polinukleotydy, występuje naturalnie w naszych organizmach, dlatego są bardzo dobrze tolerowane i cechują się małym ryzykiem niepożądanych zdarzeń. Wprowadzone do skóry powodują kontrolowaną odpowiedź zapalną w miejscu wstrzyknięcia, a to z kolei prowadzi do odbudowy tkanki, zwiększenia jej objętości i jędrności. Bruzdy zostają w widoczny sposób wygładzone, dochodzi do redukcji zmarszczek i wyrównania kolorytu. Skóra odzyskuje swoją sprężystość i jest dogłębnie nawilżona, co przywraca jej naturalny blask i młodzieńczy wygląd. Dzięki zdolnościom do głębokiej odnowy biostymulatory pokochało wielu specjalistów medycyny estetycznej, a przede wszystkim pacjentów.

W jaki sposób działają biostymulatory?

Stymulatory tkankowe wyróżnia wielokierunkowość działania. Odnowa i regeneracja skóry pobudzana jest jednocześnie na kilka sposobów. Jednym z nich jest oddziaływanie na fibroblasty – komórki naszego organizmu produkujące kolagen i elastynę. To ważne składniki skóry odpowiedzialne za strukturę i jędrność tkanki. Biostymulatory pobudzają syntezę kolagenu i elastyny w skórze, przywracając jej młody wygląd i zapewniając lifting na poziomie komórkowym.

Substancje podawane w biostymulatorach mogą także tworzyć rusztowanie dla powstających włókien i pomóc w odbudowie utraconej objętości. Przyczyniają się ponadto do tworzenia nowych naczyń krwionośnych w obrębie tkanki, a tym samym lepszego zaopatrzenia jej w składniki odżywcze. Stymulatory tkankowe można stosować nie tylko na twarz, skórę szyi i dekoltu, z powodzeniem odwrócą procesy starzenia także na pozostałych partiach ciała.

Jakie są rodzaje stymulatorów tkankowych? Najpopularniejsze preparaty

PROFHILO®
Profhilo® to innowacyjny preparat zawierający jedno z najwyższych stężeń kwasu hialuronowego (HA) na rynku. Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy tworzy rusztowanie dla nowo powstających elementów w skórze właściwej. Przynosi to efekt wolumetryczny, przywracający utraconą objętość tkanki. Zastosowanie niskocząsteczkowego HA zapewnia natomiast dogłębne nawilżenie skóry i pobudzenie jej regeneracji. Kluczowym mechanizmem odpowiedzialnym za przeciwstarzeniowe efekty Profhilo ® jest zwiększenie poziomu ekspresji kolagenu poprzez oddziaływanie na receptory fibroblastów. Wzrasta także produkcja endogennego kwasu hialuronowego i elastyny. Po zabiegu możemy cieszyć się poprawą struktury skóry oraz widocznym efektem nawilżenia i liftingu.

Produkt ostał opracowany przy użyciu opatentowanej technologii, umożliwiającej stworzenie kompleksów pomiędzy wysokocząsteczkowym HA i niskocząsteczkowym HA bez użycia jakichkolwiek dodatkowych chemicznych związków. Kompleksy te zwiększają stabilność kwasu hialuronowego i jego odporność na degradację enzymatyczną i mechaniczną. Dzięki temu Profhilo utrzymuje się w skórze dłużej niż podobne preparaty, co przyczynia się do maksymalizacji uzyskanych efektów.

W Profhilo kwas hialuronowy jest uwalniany z kompleksów w powolny sposób. Taki mechanizm pozwala na zmniejszenie reakcji obronnej organizmu, a w rezultacie poprawia również komfort pacjenta w trakcie i po zabiegu.

Profhilo występuje w postaci preparatów dedykowanych skórze twarzy, jak i reszcie ciała. Z jego pomocą odmłodzimy zatem także dłonie, ramiona czy uda, zredukujemy rozstępy i ujędrnimy prawie każdą okolicę.

Nucleofill, Pluryal i Juventus
Biostymulatory Nucleofill, Pluryal i Juvenus to nowoczesne i unikalne produkty. Ich działanie oparte jest na polinukleotydach – małych fragmentach łańcucha DNA. Dzięki swoim właściwościom poprawiają jakość skóry i w skuteczny sposób redukują objawy starzenia. Z powodzeniem mogą być stosowane również w leczeniu blizn zanikowych.

Polinukleotydy zawarte w Nucleofill i Pluryal oddziałują na skórę wielokierunkowo, w trzech różnych mechanizmach, zapewniając:
Dogłębne nawilżenie tkanki, dzięki właściwościom wiązania wody;
Działanie antyoksydacyjne, eliminujące szkodliwy wpływ wolnych rodników (przedwczesne starzenie skóry, poszarzała, szorstka cera);
Stymulację produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasy hialuronowego, dająca efekt liftingu i wygładzenia zmarszczek oraz blizn.

Zabiegi z polinukleotydami będą idealnym wyborem na start zarówno dla osób po 20, 30 roku życia, jak i dla każdego, kto zmaga się z problemami takimi jak odwodniona, wiotka skóra. Polinukleotydy "wymiatają" szkodliwe wolne rodniki i przyczyniają się do redukcji stresu oksydacyjnego. Przywraca to skórze naturalny blask i młodzieńczy wygląd.

Wszystkie trzy preparaty możemy stosować na skórę twarzy oraz innych partii ciała. Ponadto Nucleofill oraz Pluryal możemy znaleźć w wersji dedykowanej skórze wokół oczu. Polinukleotydy w wyjątkowym połączniu z kwasem hialuronowym i mannitolem występują w jednym z biostymulatorów Pluryal. Marka oferuje również produkt biostymulujący dedykowany skórze głowy i problemom takim jak rzadkie czy cienkie włosy.

Sculptra

Główną rolę w biostymulatorze Sculptra odgrywa kwas L-polimlekowy, czyli polimer kwasu mlekowego, cechujący się wysoką biokompatybilnością. Jest stopniowo i naturalnie wchłaniany przez organizm i pomaga odbudować utracony kolagen. Sculptra to biostymulator dla cierpliwych osób. Na pełny efekt jego działania poczekasz nieco dłużej, ale zabieg powtarza się rzadziej.

Który biostymulator będzie dla mnie najlepszy?

Jak widać, wybór jest przeogromny i łatwo jest się pogubić. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać się do zaufanego specjalisty, który swoim wprawnym okiem oceni stan skóry i indywidualnie dobierze preparat i ścieżkę postępowania odpowiadającą Twoim wyjątkowym potrzebom. Warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia eksperta, aby cieszyć się jak najlepszymi efektami wykonanych zabiegów.

Mezoterapia, klasyczne wypełniacze i stymulatory – różnice

Główna różnica między klasyczną mezoterapią a biostymulatorami polega na głębokości wkłuć. Preparaty stosowane w mezoterapii podaje się w powierzchowne warstwy skóry, podczas gdy biostymulatory wprowadzane są głębiej. Odmienne są także techniki podania preparatów. Metoda wykorzystywana w biostymulacji wymaga mniejszej ilości nakłuć, dzięki czemu jest nieco mniej bolesna i cechuje się niższym ryzykiem powstania siniaków. Oddziaływanie na różne warstwy skóry sprawia, że mezoterapia i biostymulacja świetnie się uzupełniają.

Popularny w medycynie estetycznej kwas hialuronowy występuje w dwóch formach – usieciowanej oraz nieusieciowanej. W tzw. „wypełniaczach” używanych do powiększania ust czy modelowania (wolumetrii) twarzy stosowana jest postać usieciowana kwasu, posiadająca bardziej stabilną strukturę.

W biostymulatorach częściej znajdziemy formę nieusieciowaną. Działa ona silniej nawilżająco, odżywczo i regenerująco. Pobudza organizm do regeneracji i syntezy nowego kolagenu i elastyny, co jednak wymaga pewnego czasu. W niektórych preparatach biostymulujących stosowany jest również usieciowany kwas hialuronowy, dzięki któremu osiągamy natychmiastowy lifting skóry zaraz po zabiegu.

Dla kogo są stymulatory tkankowe?

Zabieg z użyciem biostymulatorów to idealna opcja zwłaszcza dla tych osób, które chciałyby poprawić wygląd i jakość skóry, ale boją się przerysowanego efektu i radykalnych zmian. Będą odpowiednie zarówno na początek przygody z medycyną estetyczną, jak i dla osób, które chciałby spotęgować efekty dotychczasowych zabiegów. Z powodzeniem mogą stosować je kobiety i mężczyźni w niemal każdym wieku.

Biostymulatory są rekomendowane w szczególności tym Pacjentkom i Pacjentom, którzy:
⚬ chcą w widoczny sposób odmłodzić skórę, nie ingerując w naturalne rysy twarzy
⚬ chcą spowolnić proces starzenia się skóry
⚬ pragną przywrócenia utraconej objętości
⚬ chcą spłycić zmarszczki i spowolnić powstawanie kolejnych
⚬ potrzebują ujędrnienia wiotkiej skóry
⚬ są stale narażeni na działanie promieniowania słonecznego i stres oksydacyjny (palenie tytoniu, zanieczyszczenie powietrza, zła dieta)
⚬ mają szorstką i odwodnioną skórę
⚬ chcą zredukować widoczność bruzd nosowo-wargowych, blizn czy tzw. "zmarszczek palacza" i innych nierówności

Jak wygląda zabieg?

Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych nie wymagają od nas szczególnego przygotowania. W okresie okołozabiegowym unikamy spożywania alkoholu i leków przeciwzapalnych. Preparat podawany jest podskórnie zazwyczaj za pomocą kaniuli. Cały proces cechuje się niewielką bolesnością i w większości przypadków nie wymaga znieczulenia. Czas trwania zabiegu zależy od obszaru, który jest poddawany biostymulacji, zwykle zajmuje ok. 40 min.

Przeciwwskazania do podania biostymulatorów

Stymulatory tkankowe z uwagi na swe wieloczynnikowe działanie odpowiadają na różnorodne problemy – mogą je stosować niemal wszystkie osoby niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Istnieją jednak pewne stany uniemożliwiające wykonanie zabiegu, takie jak:
⚬ ciąża i karmienie piersią,
⚬ czynna opryszczka i inne wirusowe, bakteryjne i grzybicze infekcje skóry w miejscu iniekcji,
⚬ choroby autoimmunizacyjne, w tym aktywny RZS, toczeń rumieniowaty,
⚬ czynna choroba nowotworowa,
⚬ uczulenie na składniki zawarte w preparacie,
⚬ niewyrównana cukrzyca.

Działania niepożądane

Dzięki użyciu substancji biokompatybilnych z naszymi organizmami, zabiegi z biostymulatorami cechują się bardzo małą inwazyjnością i niskim odsetkiem działań niepożądanych. Jednakże czasami, tak jak po każdej procedurze medycznej, mogą pojawić się skutki uboczne. Najczęstszymi zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są tkliwość, uczucie ciepła, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Można złagodzić je zimnymi okładami, na ogół ustępują w krótkim czasie po zabiegu, od kilku do kilkudziesięciu godzin.

W miejscach podania preparatu mogą pojawić się także małe zgrubienia, jednak nie jest to powód do niepokoju. Nierówności znikają samoistnie po kilku dniach.

Prawidłowo dobrany i wykonany zabieg to mniejsze ryzyko niepożądanych zdarzeń, dlatego zdecydowanie warto wybrać się do doświadczonego i zaufanego specjalisty. W Klinice Projekt Skóra zabiegi z użyciem biostymulatorów wykonują wyłącznie lekarze dermatolodzy, specjaliści medycyny estetycznej.

Dlaczego zabiegi w seriach są takie ważne?

Ostateczny efekt biostymulacji jest osiągany nie tylko poprzez działanie preparatu, a przede wszystkim dzięki zdolnościom naszego organizmu do odnowy i regeneracji. Ten proces wymaga czasu, dlatego odbywa się to stopniowo. Poprawa stanu skóry będzie widoczna już po pierwszym zabiegu, lecz dla maksymalnych rezultatów i długotrwałego odmłodzenia warto wykonywać zabieg w seriach. Stężenia substancji aktywnych w biostymulatorach dobierane są w sposób, który pozwala otrzymać jak najlepsze efekty bez dużego ryzyka działań niepożądanych. Podając preparat w zbyt dużej ilości podczas jednego zabiegu lub w zbyt krótkim czasie pomiędzy kolejnymi seriami narażamy się na silniejsze skutki uboczne, co niekoniecznie idzie w parze z poprawą jakości skóry, która jest naszym priorytetem.

Choć biostymulacja może odwrócić działanie czasu na naszą skórę, to nie zahamuje procesu starzenia, który jest nieunikniony. Warto powtarzać zabiegi regularnie, aby jak najsilniej przeciwdziałać zmianom powstającym pod wpływem upływających lat.

Każdy rodzaj stymulatora tkankowego to produkt wielozadaniowy. Sprawdzą się zarówno dla osób, na których twarzach pojawiły się pierwsze oznaki starzenia, jak i dla tych, którzy chcieliby ten proces odłożyć w czasie. Mogą stanowić rozwiązanie typu „first treatment” świetne dla osób 20-, 30- letnich świadomie podchodzących do pielęgnacji skóry. Dobór preparatu zależy przede wszystkim od kondycji skóry i efektów, które chcemy osiągnąć. Najlepsze rezultaty osiągniemy oddając się w ręce zaufanego specjalisty medycyny estetycznej, który indywidualnie podejdzie do naszej skóry i jej potrzeb.

Jaka jest cena zabiegu i jak mogę się zapisać?

Koszt zabiegu biostymulacji zależy przede wszystkim od rodzaju preparatu. Aktualne ceny biostymulatorów obowiązujące w naszej Klinice znajdziesz w zakładce "Cennik".

Zapraszamy do kontaktu celem uzgodnienia dogodnego terminu. Czekamy na Ciebie pod numerem +48 508 777 988 oraz mailem zapisy@projektskora.pl. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Rozpocznij leczenie stymulatorami tkankowymi

Starzenie to proces nieunikniony, ale któż z nas nie chciałby zachować gładkiej i jędrnej skóry jak najdłużej? Gdy czujesz, że domowa pielęgnacja to za mało, warto rozważyć skorzystanie z pomocy i doświadczenia ekspertów medycyny estetycznej.

biostymulatory dlaczego są dla Ciebie
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl

poznaj cenę zabiegów

cennik