fbpx

Laser frakcyjny CO2- prosty zabieg o wysokiej skuteczności

usuwanie przebarwień warszawa

Pacjentom odwiedzającym gabinety medycyny estetycznej zwykle zależy na tym aby uzyskać jak najlepsze efekty, a jednocześnie uniknąć długotrwałej rekonwalescencji. W taki właśnie sposób działa laser frakcyjny CO2. To niezwykle popularne urządzenie jest szczególnie wskazane w celu usuwania przebarwień, a także blizn potrądzikowych i chirurgicznych, spłycenia zmarszczek oraz redukcji porów. Na czym polega działanie lasera frakcyjnego CO2 i co warto wiedzieć o tym zabiegu? W poniższym artykule znajdziesz wszelkie niezbędne informacje na ten temat.

Sposób działania lasera frakcyjnego

Działanie lasera frakcyjnego CO2 polega na wykorzystaniu skupionych wiązek światła, które wnikają w tkankę skóry i prowadzą do powstawania regularnie rozmieszczonych ubytków o mikroskopijnych rozmiarach. Uszkodzona w ten sposób skóra zostaje pobudzona do samodzielnej regeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny. Laser frakcyjny jest więc zabiegiem, który w naturalny sposób redukuje odznaki starzenia. Właśnie to jest powodem, dla którego zyskał on dużą popularność również wśród celebrytek, którym najbardziej zależy na zabiegach o krótkim czasie rekonwalescencji i jednocześnie wyraźnie widocznych efektach.

Historia lasera CO2 w kosmetologii

Już w latach 60-tych dermatologia korzystała z dobrodziejstw lasera, który służył do usuwania znacznych zmian skórnych, np. naczyniaków, a także do leczenia trądziku różowatego. Sporo czasu minęło, zanim laser został wykorzystany również przez branżę estetyczną. Dotychczas stosowane  przez dermatologów lasery miały zbyt silne działanie i prowadziły do termicznych obrażeń skórnych. Dopiero zastosowanie lasera z dwutlenkiem węgla przyniosło pozytywne rezultaty – krótkie impulsy tego urządzenia działają wyłącznie na wierzchnie warstwy skóry, nie uszkadzając głębszych tkanek.  Laser CO2 na stałe zagościł w medycynie estetycznej w latach 90-tych. Początkowo zabiegi z jego wykorzystaniem wymagały dłuższej, nawet 2-tygodniowej rekonwalescencji. Na szczęście, dzięki urządzeniom najnowszej generacji dzisiaj okres ten skraca się do kilku dni.

Wskazania do zabiegu

Laser frakcyjny CO2 jest wskazany do redukcji oraz leczenia następujących zmian skórnych:

  • niewielkie oraz głębsze zmarszczki,
  • blizny potrądzikowe i chirurgiczne,
  • poszerzone pory,
  • objawy fotostarzenia,
  • przebarwienia,
  • nierówny koloryt skóry.

Ponieważ laser frakcyjny FRAXIS wykazuje bardzo silne działanie, z reguły efekty są zadowalające już po pierwszym zabiegu. W celu skrócenia okresu rekonwalescencji, wskazane jest wykonane 2-3 mniej inwazyjnych zabiegów w 4 – tygodniowych odstępach.

Dlaczego laser frakcyjny FRAXIS?

W naszym gabinecie mamy na uwadze bezpieczeństwo naszych pacjentów, a jednocześnie zależy nam na tym, aby efekty każdego zabiegu były jak najbardziej satysfakcjonujące. Dlatego korzystamy z nowoczesnego lasera frakcyjnego Fraxis. Urządzenie to spełnia najbardziej rygorystyczne normy dotyczące bezpieczeństwa oraz skutecznego działania, określone przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA), co potwierdza wydany przez tą agencję certyfikat.

Laser frakcyjny Fraxis to znakomite rozwiązanie dla każdego, kto chce w krótkim czasie poprawić kondycję swojej skóry i widocznie ją odmłodzić. Na korzyść zabiegu przemawia nie tylko wysoka skuteczność w redukcji różnego rodzaju zmian skórnych, ale również krótki czas rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent szybko może wrócić do codziennego życia.

Okres rekonwalescencji

Tuż po przeprowadzeniu zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2 skóra może być podrażniona, zaczerwieniona i łuszcząca się, jednak po 2- 3 dniach widoczna już jest znaczna poprawa.  Bardzo ważne jest, aby w tym czasie unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz dużych skupisk ludzi, aby ochronić skórę przed przypadkowym zakażeniem. Dodatkowo wskazane jest częste chłodzenie skóry oraz stosowanie dermokosmetyków przyspieszających gojenie.

Efekty zabiegu

Już po mniej więcej 3 dniach skóra jest wyraźnie bardziej napięta, rozjaśniona i odświeżona, mniejsza jest widoczność porów oraz blizn, przebarwienia są znacznie zredukowane. Cera wygląda na młodszą dzięki wyrównanemu kolorytowi skóry oraz spłyceniu zmarszczek.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk