Laser frakcyjny CO2- prosty zabieg o wysokiej skuteczności

Pacjentom odwiedzającym gabinety medycyny estetycznej zwykle zależy na tym aby uzyskać jak najlepsze efekty, a jednocześnie uniknąć długotrwałej rekonwalescencji. W taki właśnie sposób działa laser frakcyjny CO2. To niezwykle popularne urządzenie jest szczególnie wskazane w celu usuwania przebarwień, a także blizn potrądzikowych i chirurgicznych, spłycenia zmarszczek oraz redukcji porów. Na czym polega działanie lasera frakcyjnego CO2 i co warto wiedzieć o tym zabiegu? W poniższym artykule znajdziesz wszelkie niezbędne informacje na ten temat!

 • Sposób działania lasera frakcyjnego

Działanie lasera frakcyjnego CO2 polega na wykorzystaniu skupionych wiązek światła, które wnikają w tkankę skóry i prowadzą do powstawania regularnie rozmieszczonych ubytków o mikroskopijnych rozmiarach. Uszkodzona w ten sposób skóra zostaje pobudzona do samodzielnej regeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny. Laser frakcyjny jest więc zabiegiem, który w naturalny sposób redukuje odznaki starzenia. Właśnie to jest powodem, dla którego zyskał on dużą popularność również wśród celebrytek, którym najbardziej zależy na zabiegach o krótkim czasie rekonwalescencji i jednocześnie wyraźnie widocznych efektach.

 • Historia lasera CO2 w kosmetologii

Już w latach 60-tych dermatologia korzystała z dobrodziejstw lasera, który służył do usuwania znacznych zmian skórnych, np. naczyniaków, a także do leczenia trądziku różowatego. Sporo czasu minęło, zanim laser został wykorzystany również przez branżę estetyczną. Dotychczas stosowane  przez dermatologów lasery miały zbyt silne działanie i prowadziły do termicznych obrażeń skórnych. Dopiero zastosowanie lasera z dwutlenkiem węgla przyniosło pozytywne rezultaty – krótkie impulsy tego urządzenia działają wyłącznie na wierzchnie warstwy skóry, nie uszkadzając głębszych tkanek.  Laser CO2 na stałe zagościł w medycynie estetycznej w latach 90-tych. Początkowo zabiegi z jego wykorzystaniem wymagały dłuższej, nawet 2-tygodniowej rekonwalescencji. Na szczęście, dzięki urządzeniom najnowszej generacji dzisiaj okres ten skraca się do kilku dni!

 • Wskazania do zabiegu

Laser frakcyjny CO2 jest wskazany do redukcji oraz leczenia następujących zmian skórnych:

 • niewielkie oraz głębsze zmarszczki
 • blizny potrądzikowe i chirurgiczne
 • poszerzone pory
 • objawy fotostarzenia
 • przebarwienia
 • nierówny koloryt skóry

Ponieważ laser frakcyjny FRAXIS wykazuje bardzo silne działanie, z reguły efekty są zadowalające już po pierwszym zabiegu. W celu skrócenia okresu rekonwalescencji, wskazane jest wykonane 2-3 mniej inwazyjnych zabiegów w 4 – tygodniowych odstępach.

 • Dlaczego laser frakcyjny FRAXIS?

W naszym gabinecie mamy na uwadze bezpieczeństwo naszych pacjentów, a jednocześnie zależy nam na tym, aby efekty każdego zabiegu były jak najbardziej satysfakcjonujące. Dlatego korzystamy z nowoczesnego lasera frakcyjnego Fraxis. Urządzenie to spełnia najbardziej rygorystyczne normy dotyczące bezpieczeństwa oraz skutecznego działania, określone przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA), co potwierdza wydany przez tą agencję certyfikat.

Laser frakcyjny Fraxis to znakomite rozwiązanie dla każdego, kto chce w krótkim czasie poprawić kondycję swojej skóry i widocznie ją odmłodzić. Na korzyść zabiegu przemawia nie tylko wysoka skuteczność w redukcji różnego rodzaju zmian skórnych, ale również krótki czas rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent szybko może wrócić do codziennego życia.

 • Okres rekonwalescencji

Tuż po przeprowadzeniu zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2 skóra może być podrażniona, zaczerwieniona i łuszcząca się, jednak po 2- 3 dniach widoczna już jest znaczna poprawa.  Bardzo ważne jest, aby w tym czasie unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz dużych skupisk ludzi, aby ochronić skórę przed przypadkowym zakażeniem. Dodatkowo wskazane jest częste chłodzenie skóry oraz stosowanie dermokosmetyków przyspieszających gojenie.

 • Efekty zabiegu

Już po mniej więcej 3 dniach skóra jest wyraźnie bardziej napięta, rozjaśniona i odświeżona, mniejsza jest widoczność porów oraz blizn, przebarwienia są znacznie zredukowane. Cera wygląda na młodszą dzięki wyrównanemu kolorytowi skóry oraz spłyceniu zmarszczek.