fbpx

Rozstępy na bicepsie. Poznaj przyczyny, powody występowania i metody ich usunięcia

rozstępy na bicepsie

Rozstępy, czyli niechciane wrzecionowate pręgi na skórze, mogą występować w różnych miejscach na ciele. Częstym problemem są rozstępy na bicepsie. Jakie są przyczyny rozstępów na bicepsie? Jak je usunąć za pomocą zabiegów medycyny estetycznej? W jaki sposób zapobiegać ich powstawaniu w przyszłości? O tym w poniższym poradniku!

Rozstępy na bicepsie – jak wyglądają?

Rozstępy to powszechnie występujący rodzaj blizn. Bezpośrednim powodem ich powstawania jest upośledzenie fibroblastów, czyli komórek odpowiadających za produkcję dwóch białek – kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za elastyczność skóry.

Rozstępy na bicepsie, które pojawiają się równie często, co na innych partiach ciała, przybierają postać wrzecionowatych pasm, najpierw mających kolor czerwony lub fioletowy (faza zapalna), a z czasem – biały. Rozmieszczone są równolegle do siebie lub promieniście.

Od czego powstają rozstępy na bicepsie? Przyczyny 

Wiele osób zastanawia się, od czego powstają rozstępy na bicepsie. Należy wiedzieć, że problem rozstępów może dotyczyć każdego, niezależnie od płci. Spotykane są zarówno rozstępy na bicepsie u mężczyzn, jak i rozstępy na bicepsie u kobiet, chociaż to właśnie panowie są szczególnie narażeni na ich występowanie. 

Powstawaniu rozstępów na bicepsie sprzyjają przede wszystkim:

  • intensywne uprawianie sportu – rozstępy na bicepsie często pojawiają się u osób intensywnie ćwiczących na siłowni, zwłaszcza trenujących górne partie ciała z dużym obciążeniem. Wystąpienie blizn spowodowane jest zbyt szybkim wzrostem masy mięśniowej i nadmiernym rozciągnięciem skóry;
  • znaczne wahania masy ciała – rozstępy na bicepsie mają również tendencję do powstawania na skutek gwałtownego przybrania na wadze, a następnie nagłego schudnięcia;
  • przyjmowanie tabletek hormonalnych lub stosowanie sterydów – w trakcie których pogorszeniu ulega kondycja włókien kolagenowych;
  • szybki wzrost w okresie dojrzewania – często obserwowane są rozstępy na bicepsie u dzieci i młodzieży;
  • nadmiar stresu – kortyzol (hormon stresu) powoduje zaburzenia pracy fibroblastów, co skutkuje zmniejszeniem jędrności i elastyczności skóry,
  • uwarunkowania genetyczne – tendencja do mniejszej zawartości włókien sprężystych.

Rozstępy na bicepsie – leczenie za pomocą lasera

Jedną z metod usuwania rozstępów na bicepsie jest laseroterapia. Laser tulowy Lavieen wykorzystywany w naszej klinice skutecznie wygładza, a dzięki temu redukuje widoczność rozstępów. Wiązka lasera pobudza produkcję włókien kolagenowych, które uległy uszkodzeniu, w wyniku czego na skórze powstały charakterystyczne pręgi. Laser działa również na rozszerzone naczynia krwionośne. Zabieg jest szybki, skuteczny i bezpieczny. Po jego wykonaniu Pacjent może wrócić do codziennych czynności. 

Laserowe usuwanie rozstępów na bicepsie daje świetne efekty, zwłaszcza w przypadku świeżych zmian skórnych pozwala na ich całkowite usunięcie. Głębokie, utrwalone przez czas białe rozstępy można natomiast spłycać, zmniejszając ich widoczność.

Za pomocą lasera możliwe jest usunięcie rozstępów w różnych partiach ciała, nie tylko rozstępów na bicepsie, ale również rozstępów na udach, piersiach, plecach, brzuchu i ramionach.

Laseroterapia na rozstępy na bicepsie w Klinie Projekt Skóra

Zabieg laseroterapii na rozstępy na bicepsie wymaga konsultacji z naszym Specjalistą. Celem wizyty jest wykluczenie obecności przeciwwskazań do zabiegu.

Laserowe usuwanie rozstępów na bicepsie jest niewskazane u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zabiegu nie wykonuje się również u osób z chorobami skórnymi, takimi jak bielactwo czy łuszczyca oraz z tendencją do tworzenia się bliznowców. Również choroby przewlekłe i aktywna choroba nowotworowa stanowią przeciwwskazania do laseroterapii. 

Leczenie rozstępów za pomocą laseroterapii przebiega na podstawie harmonogramu zaplanowanego przez naszego Specjalistę – w zależności od stopnia zaawansowania problemu, w tym rozległości i głębokości rozstępów. Efekty terapii widoczne są już po 4-6 zabiegach. W razie potrzeby zabieg laseroterapii można powtórzyć po kilku miesiącach.

Dla zachowania jak najlepszych efektów, po zabiegu laserem należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować kremy z ochroną przeciwsłoneczną SPF 50.

Rozstępy na bicepsie – jak im zapobiegać?

Występowaniu rozstępów na bicepsie można zapobiegać. Ważną rolę w profilaktyce tego rodzaju defektów skóry odgrywa nawadnianie organizmu i nawilżanie skóry. Codzienna dieta powinna być bogata w białko i witaminy. Warto również stosować preparaty, w których składzie znajdują się witaminy B5, D3, C, A, E, kolagen i związki krzemu. 

Aby uchronić się przed pojawianiem się rozstępów po siłowni, należy odpowiednio planować treningi. Konieczny jest stopniowy przyrost masy mięśniowej, dzięki któremu skóra na bicepsie będzie miała czas na regenerację.

Pozostałe zabiegi na rozstępy bicepsa

Sposobem na rozstępy na bicepsie, które często powstają u aktywnych mężczyzn i kobiet, są również wykonywane inne zabiegi medycyny estetycznej, takie jak radiofrekwencja mikroigłowa, peelingi medyczne czy też mikronakłuwanie Dermapen 4.0 (mezoterapia) połączonym z śródskórnym podaniem stymulatorów tkankowych. Kiedy jednak zaobserwujemy rozstępy na bicepsie, najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się ich będzie laseroterapia za pomocą lasera tulowego lub frakcyjnego. Pożądane efekty daje również stosowanie terapii łączonej. 

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się rozstępów na bicepsie? Nie czekaj – umów konsultację w naszej Klinice Projekt Skóra. Dysponujemy bogatą gamą skutecznych zabiegów na rozstępy – z przyjemnością pomożemy w doborze odpowiedniej metody!

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk