Mezoterapia igłowa

Naturalny efekt odmłodzenia dla twojej skóry

Każdego dnia nasza skóra narażona jest na mnóstwo szkodliwych czynników – promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza, dym papierosowy czy nadmierny stres. W efekcie pojawiają się niekorzystne zmiany, takie jak utrata jędrności, zmarszczki i przebarwienia. Receptą na zachowanie wewnętrznego blasku i młodego wyglądu jak najdłużej jest jeden z ulubionych zabiegów gwiazd na całym świecie – mezoterapia igłowa.

W naszej Klinice w Warszawie przywracamy skórze jędrność, dogłębnie ją odżywiamy i usuwamy powierzchniowe zmarszczki dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

zadzwoń i umów się na zabieg zadzwoń i umów się na zabieg
peelingi

Czas trwania

30 min

peelingi

Ilość powtórzeń

2 – 3

peelingi

Cena

od 900 zł

CIESZ SIĘ Piękną, naturalną i młodą skórą.

Wskazania:

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

wykonujemy mezoterapię igłową:

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej, błędnie określanej jako mezoterapia mikroigłowa, polega na serii delikatnych nakłuć, podczas których bezpośrednio do skóry podawane są odżywcze substancje pod postacią tak zwanego mezokoktajlu. To kompozycja składników odpowiednio dobranych w taki sposób, by dogłębnie nawilżyć i pobudzić tkankę do procesu odnowy. Preparaty do mezoterapii igłowej bazują na połączeniu takich składników jak kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, aminokwasy i peptydy, odpowiadających na konkretne potrzeby naszej skóry. Dzięki nakłuciom docieramy bezpośrednio do głębszych warstw skóry, czego nie są w stanie zapewnić nam kosmetyki do użytku domowego. Unikamy w ten sposób niekorzystnych reakcji stosowanych substancji z powietrzem, takich jak utlenianie witaminy C, które osłabiają ich działanie. Mezoterapia igłowa to zabieg znajdujący szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej już od wielu lat, dzięki czemu został odpowiednio przebadany i cechuje go wysoka skuteczność i bezpieczeństwo. Nie bez powodu od lat znajduje się na czele najczęściej wykonywanych procedur estetycznych w Europie i na świecie.

Efekty mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa, popularny zabieg medycyny estetycznej, słynie ze swojego działania odmładzającego. Jednym z głównych powodów, przez które skóra staje się wiotka i traci elastyczność jest postępująca wraz z wiekiem utrata kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Komórki odpowiedzialne za jędrność i wygląd skóry zaczynają źle funkcjonować, a organizm nie jest w stanie naprawić tego problemu bez wsparcia z zewnątrz. Dzięki pobudzeniu tworzenia nowego kolagenu i elastyny poprawia wygląd matowej, pozbawionej jędrności skóry i redukuje powierzchowne zmarszczki. Powstanie nowych naczyń krwionośnych prowadzi do dogłębnego odżywienia i rozświetlenia cery od wewnątrz, nadając twarzy młodego, świeżego wyglądu. Na tym jednak zalety mezoterapii igłowej się nie kończą. Stymulacja procesów regeneracyjnych przyczynia się do wygładzenia struktury, przez co mezoterapia pomaga również w terapii blizn, a dzięki pogrubieniu cienkiej skóry zmniejsza widoczność cieni pod oczami. Zastosowana na skórę głowy pobudzi Twoje włosy do wzrostu i zahamuje ich wypadanie.

Na jakie problemy pomoże mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg oferujący nam cały wachlarz zastosowań. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty, konieczna jest odpowiednia kompozycja danych substancji i najwyższa jakość składników preparatu. W zależności od rodzaju wybranego produktu, mezoterapię igłową wykonuje się na takie problemy, jak:
⚬ odwodniona, poszarzała, matowa cera
⚬ utrata jędrności i wiotkość skóry
⚬ procesy starzenia się skóry - drobne zmarszczki mimiczne, zwłaszcza wokół oczu
⚬ przebarwienia i niejednorodny koloryt cery, w tym melasma
⚬ blizny, blizny potrądzikowe
⚬ cellulit
⚬ nadmierna ilość tkanki tłuszczowej
⚬ cienie pod oczami
⚬ łysienie, zakola, problem z nadmiernym wypadaniem włosów (mezoterapia igłowa skóry głowy)
⚬ przesuszone dłonie

Zabieg mezoterapii pozwala na redukcję przebarwień i wygładzenie zmarszczek. Zmniejsza wypadanie włosów, poprawia napięcie skóry, daje efekt głębokiego nawilżenia skóry i regeneracji skóry. Zauważalna jest również poprawa gęstości skóry.

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

Z mezoterapią igłową polubi się każda osoba, która chce zadbać o swoją skórę i jej dogłębne odżywienie. Jeśli żyjesz w ciągłym biegu i nie masz czasu na skomplikowaną pielęgnację domową, taka dawka dobroczynnych składników pomoże Ci utrzymać swoją skórę w świetnej formie. Mieszkańcy dużych miast, narażeni na zanieczyszczenia powietrza, skorzystają na antyoksydacyjnym działaniu mezoterapii igłowej i ochronie przed wolnymi rodnikami.

Mezoterapia igłowa to także odpowiedni wybór dla mężczyzn i wszystkich osób, które obawiają się nienaturalnego efektu, gdyż nie ingeruje w naturalne rysy twarzy. Sprawdzi się nie tylko u starszych osób, które chciałyby odjąć sobie kilku lat, ale też u 20- czy 30-latków jako zabieg prewencyjny, spowalniający procesy starzenia i eliminujący wczesne oznaki działania czasu. Z dobroczynnego wpływu mezoterapii igłowej skorzystają również Ci, którzy w przeszłości borykali się z trądzikiem i posiadają po nim nieestetyczne pamiątki w postaci blizn. To ponadto dobry wybór dla osób, chcących zmniejszyć widoczność rozstępów – zarówno tych po ciąży, jak i zrzuceniu wagi. Mezoterapia igłowa może być łączona w celu wzmocnienia efektów innych zabiegów estetycznych, takich jak botoks lub wypełniacze, będzie też dobrym wyborem w przygotowaniu skóry do laseroterapii. Pacjenci po przeszczepie włosów, którzy uzupełnią ten zabieg mezoterapią igłową skóry głowy będą cieszyć się lepszymi i szybszymi rezultatami, dzięki odżywieniu cebulek włosowych i przyśpieszeniu porostu.

Jaki preparat do mezoterapii igłowej jest najlepszy? Substancje aktywne

Popularność mezoterapii igłowej i wszechstronność jej zastosowań sprawiła, że na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów do tego zabiegu, co może nieco utrudnić decyzję. W pierwszej kolejności warto wybrać zaufaną Klinikę, wykonującą mezoterapię igłową i pracującą na certyfikowanych produktach najwyższej jakości, aby mieć pewność co do bezpieczeństwa produktu. Efekt mezoterapii igłowej będzie nieco odmienny w zależności od konkretnych składników zastosowanych w danym preparacie. Najbardziej powszechne są podawane w skórę substancje aktywne, takie jak kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, mikroelementy i witaminy.

Kwas hialuronowy to jedna z najpopularniejszych substancji aktywnych stosowanych w mezoterapii igłowej. Wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i przyciąga wodę, dzięki czemu skóra jest optymalnie nawilżona i staje się bardziej napięta. Zastosowanie aminokwasów i peptydów przyczyni się do dogłębnego odżywienia skóry i regeneracji. Peptydy są również niezastąpione przy problemie nadmiernego wypadania włosów. Dodatek witaminy C pobudzi syntezę kolagenu, którego brakuje w wiotkiej skórze, a także przywróci skórze utracony blask. Retinol, czyli witamina A doskonale zadziała na trądzik i blizny, a kofeina pomoże zniwelować cellulit. W preparatach do mezoterapii igłowej ukierunkowanej na redukcję tkanki tłuszczowej znajdziemy fosfatydylocholinę.

Niezwykłą renomą cieszy się także mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym. W mediach społecznościowych zasłynęła jako tzw. „wampirzy lifting”. Powodem nadania takiej nazwy jest fakt, że do tego zabiegu stosowany jest preparat przygotowany z… własnej krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe jest naturalnym źródłem czynników wzrostu i substancji aktywnych pobudzających organizm do regeneracji.

Obok wpływu preparatów istotne jest również samo nakłuwanie skóry – ono także pobudza ją do odnowy, wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, a także poprawia mikrokrążenie i odżywienie tkanki. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra otrzymuje większe dostawy tlenu, jest jaśniejsza i zdrowsza. Wszystkie te aspekty leżą u podstaw głębokiej biorewitalizacji osiąganej dzięki mezoterapii igłowej.

Najlepszy preparat do mezoterapii igłowej to taki, który został odpowiednio dobrany do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Nie martw się, jeśli się w tym wszystkim gubisz – doświadczony lekarz medycyny estetycznej pomoże Ci podjąć ten wybór.

Jak przygotować się do mezoterapii igłowej?

W związku z czekającymi Cię nakłuciami, na 7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania aspiryny i innych leków obniżających krzepliwość krwi. Zawsze poinformuj specjalistę wykonującego zabieg o tym, jakie leki przyjmujesz. Osoby, które mają skłonność do zasinień mogą wspomóc się kremem z witaminą K, który uszczelni naczynia krwionośne i zminimalizuje ryzyko siniaków. Aby jego działanie było skuteczne, należy stosować go co najmniej przez tydzień przed planowanym zabiegiem.

Zabieg mezoterapii igłowej - jak wygląda?

Przed mezoterapią igłową stosujemy krem znieczulający (znieczulenie miejscowe), aby zmniejszyć dyskomfort i zredukować bolesność zabiegu. Następnie skóra jest oczyszczana i dezynfekowana, by przejść do najważniejszego etapu – serii nakłuć wykonywanych za pomocą cienkiej igły i podania preparatu. Czas całej procedury od momentu zmycia znieczulenia waha się od ok. 20/30 do 45 minut, w zależności od rozległości obszaru, na który działamy. Bezpośrednio po zabiegu masujemy miejsca iniekcji, by preparat równomiernie penetrował skórę. Zabieg wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

Zalecenia po zabiegu mezoterapii igłowej

Po mezoterapii igłowej nie trzeba rezygnować z większości codziennych aktywności, jednak należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przez około tydzień po zabiegu unikaj narażenia na wysokie temperatury (sauna, solarium, intensywne ćwiczenia fizyczne) i bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne. Stosuj krem z wysokim filtrem SPF przez co najmniej 7 dni po mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa - ile zabiegów potrzeba?

Proces rewitalizacji skóry zależy od indywidualnych zdolności organizmu do regeneracji, dlatego wymaga pewnego czasu i odbywa się stopniowo. Poprawa stanu i jakości skóry będzie zauważalna już po pierwszym zabiegu, lecz dla maksymalnych rezultatów i pełnych korzyści należy wykonać zabieg w serii 2-4 powtórzeń co 2-4 tygodnie. W celu utrwalenia i podtrzymania efektów terapii, zalecane jest powtarzanie zabiegów mezoterapii igłowej. Zabiegi przypominające należy wykonywać co ok. pół roku.

Efekty mezoterapii igłowej - co zrobić, aby je podtrzymać?

Aby cieszyć się efektami mezoterapii igłowej jak najdłużej, należy pamiętać o codziennej profilaktyce i podstawach domowej pielęgnacji. Optymalnie, dla podtrzymania efektu zabiegów i spowolnienia procesów zachodzących w skórze wraz z wiekiem, warto polubić się z fotoprotekcją i używać jej na co dzień. W codziennej rutynie nie może zabraknąć antyoksydantów – zarówno w kosmetykach, jak i diecie. Nie zapominaj także o ruchu i dbaj o odpowiednio długi sen, bowiem skorzysta na tym Twoja skóra, jak i cały organizm.

Mezoterapia igłowa - przeciwwskazania do zabiegu

Jak w każdej medycznej procedurze, istnieją pewne przeciwwskazania do mezoterapii igłowej i skutki uboczne, które mogą wystąpić po takim zabiegu.Mezoterapia igłowa - przeciwwskazania do jej wykonania to:
⚬ uczulenie na którykolwiek składnik preparatu (reakcje alergiczne)
⚬ ciąża,
⚬ karmienie piersią,
⚬ aktywny stan zapalny w miejscu zabiegu, aktywna opryszczka,
⚬ aktywna infekcja uogólniona,
⚬ choroby nowotworowe,
⚬ zaburzenia gojenia się ran, zaburzenia krzepliwości krwi (w takim wypadku należy skonsultować możliwość wykonania zabiegu z lekarzem prowadzącym),
⚬ choroby autoimmunologiczne w okresie zaostrzenia (np. toczeń skórny),
⚬ skłonność do powstawania blizn przerostowych.

Konieczne może okazać się wykonanie konsultacji lekarskiej przed zabiegiem.

Możliwe skutki uboczne mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa należy do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, stosowany między innymi w celu poprawy napięcia skóry. Jest to zabieg cechujący się dużym bezpieczeństwem, jednak ze względu na dużą liczbę wykonywanych nakłuć, może dojść do powstanie niewielkich siniaków w miejscach iniekcji. Zasinienia te znikają samoistnie w ciągu kilku dni, dla Twojego komfortu zalecimy Ci odpowiednie preparaty pielęgnacyjne, które przyspieszą ten proces.

Do skutków ubocznych mezoterapii igłowej możemy zaliczyć także zaczerwienienie i obrzęk w obszarze zabiegowym skóry, lecz taki stan powinien ustąpić w ciągu kilku-kilkunastu godzin.

Klasyczna mezoterapia igłowa a mikronakłuwanie

Czy wiesz, że mezoterapia igłowa to nie to samo, co mezoterapia mikroigłowa? Zabieg klasycznej mezoterapii igłowej bazuje na manualnym podaniu preparatu i pojedynczych nakłuciach skóry. W przypadku mikronakłuwania iniekcje odbywają się przy pomocy specjalnego sprzętu wyposażonego w wiele malutkich igieł, przez co wykonywane jest wiele nakłuć jednocześnie. Urządzenia przeznaczone do tego celu to np. Dermapen 4.0 czy Secret RF, wykorzystujący połączenie microneedlingu z działaniem fal radiowych. Zatem efekty mezoterapii mikroigłowej, takie jak poprawa nawilżenia skóry, będą w większej mierze polegać na stymulacji mechanicznej, dokonywanej dzięki drobniutkim igłom, natomiast w przypadku mezoterapii igłowej osiągany rezultat opiera się głównie na rodzaju dobranego preparatu. W przypadku mezoterapii igłowej osiągniemy lepsze odżywienie i nawilżenie skóry, spowolnienie procesu starzenia czy redukcji cieni pod oczami. Z kolei mikronakłuwanie nieco skuteczniej zadziała na nierówną teksturę, blizny czy rozszerzone pory. Zabiegi te bardzo dobrze się uzupełniają i współdziałają. W odpowiedzi na pytanie „Klasyczna mezoterapia czy Dermapen?” pomoże rozmowa ze specjalistą, który doświadczonym okiem przyjrzy się Twojej skórze i jej potrzebom.

Cena mezoterapii igłowej

Koszt mezoterapii igłowej uzależniony jest od obszaru zabiegowego i rodzaju zastosowanego preparatu, w związku z czym waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Płacimy nie tylko za jakość produktu, lecz także za doświadczenie i umiejętności osoby wykonującej zabieg. Wybór zaufanego specjalisty to większy komfort i bezpieczeństwo całej procedury. Składniki aktywne mezoterapii dobierane indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Pacjenta pomagają nam w uzyskać oczekiwane efekty mezoterapii igłowej.

Czekamy na Ciebie pod numerem +48 508 777 988 oraz pod mailem zapisy@projektskora.pl. Aktualnie obowiązujące w naszej Klinice ceny znajdziesz w zakładce "Cennik". Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zabiegu mezoterapii igłowej w Warszawie – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

poznaj proponowane przez nas metody leczenia

peptydy biomimetyczne warszawa

peptydy biomimetyczne

mezoterapia igłowa warszawa

mezoterapia igłowa – na jakie części ciała?

rozpuszczanie kwasu hialuronowego

skinbooster

zabieg Juvenus warszawa

philart

osocze bogatopłytkowe w warszawie

osocze bogatopłytkowe

wolumetria twarzy okrągłej warszawa

sculptra

mezoterapia dłoni

odmłódź swoją skórę na głowie, twarzy, pod oczami i po ciąży. Zaufaj nam.

Mezoterapia igłowa jako sposób na odmłodzenie skóry

W Klinice Projekt Skóra masz pewność, że trafisz na wykwalifikowanych specjalistów, pracujących wyłącznie na certyfikowanych preparatach najwyższej jakości. Zaufało nam wielu zadowolonych Pacjentów. Stań się jednym z nich i umów swoją wizytę już teraz.

mezoterapia
projektskóra

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl