Czym jest rewitalizacja

 

W dosłownym znaczeniu rewitalizacja to przywrócenie do życia, ożywienie. W medycynie estetycznej rewitalizacja oznacza aktywację funkcji biologicznych skóry, przywrócenie i wspomaganie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych skóry. Innymi słowy, zabiegi rewitalizacyjne wykorzystują zdolności regeneracyjnych naszego organizmu by w naturalny sposób uzyskać poprawę i utrzymać zdrowy wygląd skóry.

Najczęściej przeprowadzane są w obrębie skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni – w miejscach, które najczęściej narażone są na niekorzystne czynniki.

Najczęściej zadawane pytania

Wskazania do zabiegów rewitalizacji
 • redukcja zmarszczek wokół oczu (tzw. kurzych zmarszczek) i zmarszczek „palacza”,
 • wygładzenie zmarszczek na czole i policzkach,
 • zwiększenie napięcia skóry na dekolcie i grzbietach rąk,
 • poprawa nawilżenia skóry,
 • zwiększenie gęstości skóry,
 • niwelowanie wiotkości skóry,
 • świeża, ładna skóra twarzy i ciała.
Przeciwwskazania do zabiegów
 • okres ciąży i karmienia,
 • aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (np. aktywna opryszczka wargowa),
 • niektóre choroby: nieunormowana cukrzyca, choroby z autoimmunizacji,
 • choroba nowotworowa w ciągu ostatnich 5 lat,
 • nadwrażliwość na substancje zawarte w preparacie i środki znieczulające.
Czy rewitalizacja skóry jest mi potrzebna?

Skóra jako jeden z nielicznych organów została obdarzona w bardzo sprawne i wydajne mechanizmy naprawcze. Nic w tym dziwnego skoro stanowi pierwszą linię obrony.

Codziennie jest narażona na atak drobnoustrojów, obcierana, rozciągana, przegrzewana, przesuszana. Niestety, z biegiem czasu mechanizmy regeneracyjne stają się mniej wydolne. Do tego dochodzi narażenie na niesprzyjające czynniki, jak smog, dym papierosowy czy promieniowanie słoneczne.

W wyniku stresu oksydacyjnego dochodzi do nieodwracalnych zmian i jeszcze większego osłabienia właściwości obronnych skóry. W efekcie dzień po dniu, niezauważalnie, skóra traci gęstość, sprężystość, staje się wiotka. Nie jesteśmy w stanie dostrzec tych drobnych, lecz postępujących procesów na poziomie komórek. Możemy je zaobserwować jednak w lustrze.

Czy widzisz tę drobną siateczkę zmarszczek wokół oczy, albo ust?
A może subtelne pionowe zmarszczki na policzkach?
Tak, właśnie o tym mowa. Skóra traci swą dawną jakość. Twarz zaczyna powoli, powolutku wyglądać na zmęczoną i czasami, niestety, na starszą niż faktyczny wiek biologiczny. Te same procesy dzieją się także w skórze szyi, dekoltu, czy grzbietów rąk.

Konieczna jest właściwa pielęgnacja. Mimo to, bez pomocy nasza skóra sobie nie poradzi, zwłaszcza skóra „w wielkim mieście”. Kosmetyki nie są w stanie wniknąć do skóry właściwej, gdzie dochodzi do przebudowy. Metodami skutecznie rewitalizującymi skórę są zabiegi o działaniu biostymulacyjnym.

Przygotowanie do zabiegu

Podczas wstępnej konsultacji medycznej zbierzemy dokładny wywiad na temat twojego stanu zdrowia, zadamy Ci szereg pytań i ustalimy czynniki, które w największym stopniu wpływają na stan Twojej skóry. Dobierzemy odpowiednie zabiegi, które wzmocnią i wspomogą naturalne procesy regeneracji oraz zaordynujemy właściwe preparaty do pielęgnacji skóry.

Metody (bio)rewitalizacji skóry

Zabiegi rewitalizujące skórę służą do odbudowy struktury skóry, poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny.
Są to zabiegi silnie nawilżające i odżywiające, zagęszczające oraz zwiększające napięcie skóry. Wśród nich wykonujemy m.in.:

PROFHILO

Profhilo jest zwany molekułą młodości. Składa się ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego. Jego unikalna formuła, a także dotychczas niespotykany protokół zabiegowy sprawia, że Profhilo nie ma odpowiednika. Preparat jest bowiem podawany w wyselekcjonowane i wystandaryzowane punkty na twarzy by w sposób naturalny przywrócić utracony kontur twarzy i jędrność skóry.

 

Mezoterapia

Mezoterapia jest jednym z bardziej rozpowszechnionych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wprowadzeniu do skóry różnych substancji odżywczych i nawilżających, w tym kwasu hialuronowego (nieusieciowanego – czyli takiego, który nie pozostaje w tkance na dłużej) poprzez liczne drobne wkłucia.

Next PRP

Zabieg został okrzyknięty swego czasu przez prasę mianem wampirzego liftingu. Metoda opiera się na pozyskaniu płytkowych czynników wzrostu z krwi, które następnie są podawane metodą licznych wkłuć w warstwy skóry.

 

 

Zalecenia po zabiegu

Z uwagi na niewielką inwazyjność zabiegi nie wymagają okresu rekonwalescencji. Możesz powrócić do codziennych aktywności.

W zależności od dobranej metody, po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, bądź tkliwość.

Reakcje te utrzymują się od kilku godzin do kilku dni po zabiegu, po czym ustępują samoistnie.