Leczenie nadpotliwości

woman showing

Nadpotliwość, zwana hyperhydrozą jest zarówno problemem medycznym, estetycznym jak i psychologicznym. Wywiera negatywny wpływ na jakość życia, utrudnia relacje międzyludzkie i zawodowe.Nadmierne pocenie się stanowi dla wielu osób bardzo dokuczliwy problem. Na szczęście jest to dolegliwość, z którą można sobie poradzić z pomocą profesjonalistów. Zabiegi są mało inwazyjne, przynosząc jednocześnie długotrwały efekt

 

Czym jest nadpotliwość?

Wzmożone wydzielanie potu, czyli nadpotliwość może wynikać z towarzyszących chorób bądź przyjmowanych leków (nadpotliwość wtórna) lub mieć charakter idiopatyczny, czyli pierwotny. W tym drugim przypadku dochodzi do wydzielania ponad 50 mg potu na minutę, czyli ok. trzech litrów potu w ciągu dnia w spoczynku – fizjologicznie wydzielamy ok. 0,5 litra potu na dobę. Problem dotyczy ok. 1-3% populacji. U blisko połowy nadmierna potliwość przejawia się w dołach pachowych, a u 30% dotyczy dłoni i podeszew.

Nadpotliwość jest wstydliwym problemem, z którym zmaga się znaczna część populacji, niezależnie od wieku oraz płci. Nadmierne wydzielanie potu może być przeszkodą w wielu dziedzinach życia – zdarza się, że wpływa na pogorszenie relacji społecznych w pracy, może też zniechęcić znajomych, a nawet zmniejszyć zainteresowanie u życiowego partnera! Jeśli czujesz, że nadpotliwość zaczyna za bardzo ingerować w Twoje życie osobiste i zawodowe, nie musisz dłużej się z nim zmagać. Istnieją nowoczesne metody, dzięki którym możesz skutecznie pozbyć się tego wstydliwego problemu! W naszej klinice przygotowaliśmy kompleksową ofertę zabiegów opracowanych z myślą o leczeniu nadpotliwości.

Leczenie nadpotliwości w Warszawie

Położona w ścisłym centrum Warszawy, klinika Projekt Skóra składa się z zespołu ekspertów, których specjalizacją jest dermatologia kliniczna oraz medycyna estetyczna. Otaczamy staranną opieką każdego z naszych Pacjentów, dostosowując naszą ofertę do indywidualnych potrzeb. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy Klient zmaga się z dolegliwościami o innym charakterze, a zatem nie istnieje jedna metoda, która okazałaby się skuteczna w każdym przypadku. To właśnie dlatego w klinice Projekt Skóra podchodzimy do naszych Pacjentów w indywidualny sposób i dobieramy właściwą terapię w zależności od konkretnych potrzeb. Dzięki temu możemy pochwalić się wysoką efektywnością naszych zabiegów, a także wciąż rosnącym gronem zadowolonych Klientów!

Skuteczne leczenie nadpotliwości – zaufaj doświadczonym ekspertom!

Jeśli dokucza Ci nadpotliwość, pamiętaj, że nie musisz być na nią skazany. Już teraz zapisz się na wizytę w specjalistycznej klinice Projekt Skóra – oferujemy kompleksowe, skuteczne leczenie nadpotliwości za pomocą profesjonalnych preparatów zawierających sole glinu, leków lub indywidualnie dopasowanych zabiegów. Pamiętaj o tym, że nadpotliwość może mieć różne podłoże i tylko odpowiednio dobrana terapia zapewni stuprocentową skuteczność oraz długotrwałe efekty!

Skutkiem zwiększonego wydzielania potu i bakterii bytujących na skórze jest niemiły zapach i nieestetyczne plamy na odzieży. Pacjentom przeszkadzają także wiecznie mokre dłonie czy podeszwy. Dolegliwość może wpłynąć na postrzeganie własnej osoby i wycofanie się z życia towarzyskiego.

 

Metody leczenia nadpotliwości

Leczenie nadmiernej potliwości warto rozpocząć od zdiagnozowania przyczyn. Jeśli doskwiera Ci nadpotliwość, sposoby leczenia oferowane przez dermatologię kliniczną będą niezwykle skuteczne. Mogą zablokować, lub zmniejszyć nadmierne wydzielanie potu. Lekarz pomoże dobrać adekwatną terapię, w zależności od przyczyn i nasilenia problemu. W trakcie konsultacji dermatolog przeprowadzi szczegółowy wywiad i zleci dodatkowe badania by móc ocenić charakter nadpotliwości.

pot

 

W leczeniu nadpotliwości zastosowanie znajdują:

Preparaty zawierające sole glinu
  • mechanicznie zatykają ujścia gruczołów potowych i nie wpływają na produkcję potu; w wielu przypadkach są wystarczająco skuteczne
Leki
  • o działaniu ośrodkowym: obarczone działaniami ubocznymi
Jonoforeza

zabiegi należy wykonywać co 3-5 dni przez 2-4 tygodnie, następnie coraz rzadziej w celu potrzymania efektu

Radiofrekwencja mikroigłowa

zabieg zwany również koagulacją frakcyjną – po znieczuleniu miejscowym skórę nakłuwa się głowicą wyposażoną w kilkadziesiąt igieł podgrzewanych w skórze do około 60st. C, zabieg należy powtórzyć dwukrotnie – po miesiącu i po dwóch miesiącach

Terapia toksyną botulinową typu A

podawana jest śródskórnie i hamuje stymulację współczulną gruczołów potowych.

Warto wiedzieć

Wszystkie zabiegi w przerwaniem ciągłości skóry w klinice Projekt Skóra wykonują doświadczeni specjaliści. Toksyna botulinowa typu A, zwana botoksem, jest lekiem i może być stosowana tylko przez wykwalifikowany personel medyczny.

CENA ZABIEGU

Leczenie nadpotliwości – pachy

Leczenie nadpotliwości – dłonie

Leczenie nadpotliwośći – stopy

                         od 1600 zł

od 1800 zł

od 2000 zł