Kłykciny kończyste

Skuteczne usuwanie brodawek płciowych
u kobiet i mężczyzn

Masz twarde, lecz niebolesne brodawki na narządach rodnych? To mogą być kłykciny kończyste, które przenoszą się drogą płciową. Nie ryzykuj! Jeśli zbagatelizujesz problem, zarazisz partnera. Jeszcze dziś zgłoś się na konsultację dermatologiczną do Kliniki Projekt Skóra w Warszawie.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

15-30 min

peelingi

Ilość powtórzeń

1-8

peelingi

Cena

150 – 1 000 PLN*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

W Klinice Projekt Skóra pomożemy Ci w bezbolesnym usunięciu brodawek płciowych

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA

kriochirurgia warszawa

Kriochirurgia

leczenie pieprzyków i znamion warszawa

Łyżeczkowanie

Czym są kłykciny kończyste?

Kłykciny kończyste są charakterystycznymi zmianami na skórze, które powstają wskutek zakażenia wirusowego. Transmisja przebiega drogą płciową, niezależnie od rodzaju współżycia. Oznacza to, że ryzyko przeniesienia się kłykcin kończystych jest identyczne tak w przypadku seksu waginalnego, jak i analnego czy oralnego. Istnieje również możliwość rozsiania wirusa w inny sposób, np. na ręczniku lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami osoby zakażonej, jak ślina i krew. Takie sytuacje należą jednak do rzadkości.

Wirus HPV a kłykciny kończyste

Za powstawanie kłykcin kończystych odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego – HPV. Do tej pory rozpoznano ponad 150 typów tego wirusa, różniących się od siebie sekwencją DNA. Każdy z nich jest przyporządkowany do jednej z pięciu grup: alfa, beta, gamma, Nu lub Mu. Większość wirusów HPV, zwłaszcza z grup gamma i beta, występuje w organizmach osób zdrowych i ujawnia się przy obniżonej odporności np. w postaci brodawek. Kłykciny kończyste i inne choroby przenoszone drogą płciową rozwijają się w wyniku zakażenia wirusami z grupy alfa, najczęściej HPV 6 i HPV 11. Są to tzw. wirusy wysokogenne, czyli takie, które zwiększają ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje nowotworów, np. raka szyjki macicy.

Uwaga! Kłykciny kończyste można pomylić z kłykcinami płaskimi, które są wywoływane przez krętka bladego, a nie wirusa HPV.

Jak wyglądają brodawki płciowe?

Kłykciny kończyste mogą mieć postać zgrubień skórnych, brodawek, wyrośli grudkowych lub kalafiorowatych zmian – w zależności od stadium rozwoju. Ich kolor bywa różny: od jasnoróżowego po brunatny. Pojawiają się pojedynczo bądź w skupiskach. Wysokość brodawek płciowych sięga 10 mm, a ich powierzchnia jest nierówna.

Gdzie występują?

Kłykciny kończyste zlokalizowane są zwykle w obrębie narządów płciowych. Ich rozwojowi sprzyja ciepłe, wilgotne środowisko, w którym wykwity szybko się rozrastają. Ze względu na miejsce występowania można wyodrębnić podział na:
⚬ kłykciny kończyste w jamie ustnej,
⚬ kłykciny kończyste w pochwie,
⚬ kłykciny kończyste na sromie,
⚬ kłykciny kończyste na penisie,
⚬ kłykciny kończyste odbytu.

Kłykciny kończyste – początkowe stadium

W początkowym stadium kłykciny kończyste – zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet – występują jako drobne zgrubienia naskórkowe o jasnym zabarwieniu. Ich średnica nie przekracza kilku milimetrów. Te niebolesne zmiany są wyraźnie wyczuwalne pod palcami podczas dotykania zainfekowanej skóry.

Objawy w stadium zaawansowanym

Bagatelizowanie kłykcin kończystych prowadzi do ich rozrostu. Zaczynają one zajmować coraz większą powierzchnię. Nieleczone pokrywają nawet całe genitalia. W zaawansowanym stadium rozwoju struktura i powierzchnia kłykcin kończystych określana jest jako kalafiorowata, a ich kolor staje się ciemny (brunatny). Wciąż jednak nie są to zmiany bolesne, choć mogą swędzieć i przy podrażnieniu (np. podczas stosunku) wywoływać nieprzyjemne dolegliwości, a nawet krwawić.

Kłykciny kończyste – czy można współżyć?

Występowanie kłykcin kończystych wiąże się z koniecznością wstrzymania aktywności seksualnej aż do ich wyleczenia/usunięcia. Głównym powodem jest ryzyko zarażenia partnera (można je zmniejszyć, ale nie wyeliminować, poprzez użycie prezerwatywy). Jednak nawet osoby, które mają jednego partnera seksualnego i z dużym prawdopodobieństwem został on już zakażony wirusem HPV, choćby w uśpionej formie, nie powinny współżyć, jeśli mają kłykciny kończyste. To dlatego, że w czasie stosunku na powierzchni nabłonka pochwy powstają mikrourazy, w które z łatwością wnikają wiriony HPV. Aktywność seksualna sprzyja więc przenoszeniu się wykwitów w głąb dróg rodnych.

Kłykciny kończyste w ciąży – jak postępować?

Szczególnie niebezpieczne jest zakażenie kłykcinami kończystymi w ciąży, kiedy takie wykwity – pod wpływem działania hormonów – wyjątkowo szybko się rozprzestrzeniają. Gdy brodawki płciowe licznie zasiedlą błonę pochwy, może dojść do jej stwardnienia, które będzie utrudniało poród. Co więcej, istnieje ryzyko, że kłykciny kończyste podczas porodu drogami natury przeniosą się na niemowlę i doprowadzą do wystąpienia u niego brodawczakowatości krtani. Kłykciny kończyste u dzieci, jeśli są zlokalizowane w krtani, mogą prowadzić do trudności w oddychaniu.

Brodawki płciowe - leczenie i usuwanie

W przypadku kłykcin kończystych leczenie bez recepty, przy użyciu preparatów niefarmakologicznych, mija się z celem, ponieważ zmiany te mają skłonność do nawracania. Poza tym niedoleczone stwarzają ryzyko przekształcenia się w kłykciny olbrzymie, a to już odmiana nowotworu brodawkującego. Gdy zatem jakiekolwiek objawy wskazują na występowanie kłykcin kończystych, warto jak najszybciej skonsultować się z dermatologiem lub wenerologiem. Szybkie podjęcie leczenia znacząco zmniejsza ryzyko powikłań i nadkażeń bakteryjnych.

Skuteczną walkę z kłykcinami kończystymi umożliwiają leki w formie maści lub roztworu na skórę. Należą do nich m.in. preparaty immunomodulujące, antyproliferacyjne i keratolityczne. Jednak w momencie, gdy zmiany są już zaawansowane, leczenie farmakologiczne może okazać się niewystarczające. Wówczas z pomocą przychodzi leczenie zabiegowe. By usunąć kłykciny kończyste, można poddać się elektrokoagulacji, krioterapii, zabiegowi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 bądź – w ostateczności – chirurgicznemu wycinaniu wykwitów. Za najnowocześniejszą i najszybszą metodę uchodzi laserowe usuwanie kłykcin kończystych, które polega na zupełnie bezpiecznym odparowaniu zgrubiałej tkanki.

Skuteczne usuwanie kłykcin kończystych
w Warszawie

W naszej klinice możesz liczyć na poradę specjalisty, który zaproponuje kompleksowe leczenie, z użyciem najnowszych metod. Szybko pozbędziesz się kłykcin kończystych i zneutralizujesz wirusa HPV, który znalazł się w Twoim organizmie.

brodawki płciowe warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl