popękane naczynka na twarzy

Laserowe usuwanie popękanych naczynek

Popękane naczynka na twarzy sprawiają, że Twoja skóra wygląda nieestetycznie i jest ciągle zaczerwieniona? Nie musisz przyzwyczajać się do permanentnych rumieńców – istnieją metody, które mogą Ci pomóc. Jedną z najskuteczniejszych jest laserowe zamykanie naczynek. Skorzystaj z tego rozwiązania w klinice Projekt Skóra!

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę

W Klinice Projekt Skóra pomożemy ci w usunięciu popękanych naczynek na twarzy

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

zobacz efekty zabiegów przed i po

popękane naczynka na twarzy przed i po

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA popękanych naczynek na twarzy

konsultacja dermatologiczna zmiana na prąciu

konsultacja dermatologiczna

laserowe zamykanie naczynek warszawa

laserowe zamykanie naczyń

Projekt Skóra w Warszawie– pozbądź się problemu popękanych naczynek na twarzy!

W Projekcie Skóra kompleksowo zajmujemy się problemami z obszaru dermatologii, trychologii, kosmetologii, medycyny estetycznej, dermatochirurgii, a nawet wenerologii. Nasza klinika to miejsce, gdzie każdy pacjent traktowany jest indywidualnie i otrzymuje propozycję leczenia dobraną na podstawie wnikliwego badania skóry, niezbędnych badań laboratoryjnych oraz dokładnego wywiadu lekarskiego. Popękane naczynka na twarzy zamykamy laserowo lub stosujemy mieszaną metodę terapii – nowoczesną technikę zabiegową łączymy z wykorzystaniem środków farmakologicznych do stosowania miejscowego i/lub doustnego. Marzysz, by Twoja cera nabrała jednolitego, naturalnego kolorytu? Już dziś zdecyduj się na konsultację dermatologiczną w naszej klinice i rozpocznij profesjonalne leczenie!

Popękane naczynka na twarzy u dziecka i osoby dorosłej – o czym świadczą i skąd się biorą?

Tendencję do powstawania na skórze popękanych naczynek, czyli tzw. pajączków, najczęściej mamy zakodowaną w genach, które decydują o tym, jaki typ cery otrzymujemy „w spadku” po poprzednich pokoleniach. Bywa, że skłonność ta daje o sobie znać już od wczesnych lat dziecięcych. Popękane naczynka na twarzy u dziecka – w postaci cienkich czerwonych nitek pokrywających policzki, szyję czy dekolt – nie są powodem do niepokoju, ale powinny skłonić do zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza jeśli chodzi o eksponowanie skóry na słońce. Istnieje szansa, że problem samoistnie zniknie wraz z wiekiem, choć wielu pacjentów, u których ujawnił się tak szybko, boryka się z nim jeszcze w dorosłości.

Popękane naczynka na twarzy u osoby dorosłej to wyznacznik cery naczynkowej. Przy takim rodzaju cery naczynia krwionośne wykazują małą elastyczność i położone są bardzo płytko pod powierzchnią cienkiej, wrażliwej skóry. Na takiej skórze każde, nawet najmniejsze podrażnienie jest natychmiast zauważalne i prowadzi do uwidocznienia naczynek. Z problemem cery naczynkowej borykają się przeważnie kobiety o jasnej karnacji. Popękane naczynka na twarzy u mężczyzn nie są jednak rzadkością. Powstawaniu takich zmian sprzyjają niezdrowa dieta oraz brak właściwej pielęgnacji skóry twarzy.

Co na popękane naczynka na twarzy? Laserowe zamykanie naczynek

Żyłki widoczne na skórze twarzy u osoby dorosłej nie znikają samoistnie. Aby je wyeliminować, trzeba podjąć leczenie, w którym nowoczesne technologie pozwalają osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Szczególnie skuteczny w eliminowaniu zmian naczyniowych jest laser QuadroStar Pro Yellow. Dzięki użyciu lasera zabieg na popękane naczynka na twarzy jest szybki i bezpieczny, a jego działanie niezwykle precyzyjne.

Światło lasera, przenikając przez skórę, trafia bezpośrednio w obszar zmian naczyniowych, a więc nie uszkadza tkanek otaczających naczynia krwionośne. Oddziałuje na zawartą we krwi hemoglobinę, która absorbuje żółte światło i zamienia je w energię cieplną, na skutek czego dochodzi do termicznego obkurczenia i trwałego zamknięcia czerwonych naczynek. Po laseroterapii pozostają tylko niewielkie zaczerwienienia, które znikają w przeciągu kilku dni. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i widoczności zmian naczyniowych pożądany efekt można uzyskać po jednym lub kilku zabiegach przeprowadzonych w kilkutygodniowych odstępach.

Popękane naczynka na twarzy – laser: cena zabiegu

Usuwanie popękanych naczynek na twarzy laserem QuadroStar Pro Yellow w klinice Projekt Skóra w przypadku pojedynczej zmiany naczyniowej kosztuje 100–200 zł (kwota jest doliczana do ceny konsultacji). Zamykanie kilku naczynek na nosie i brodzie to koszt 450 zł, na policzkach – 400–600 zł, zaś na szyi i dekolcie – 500–700 zł.

Domowe sposoby na popękane naczynka na twarzy

Żadne domowe sposoby nie zlikwidują widocznych na twarzy naczynek. Metody naturalne mają jednak znaczenie profilaktyczne. Aby jak najdłużej podtrzymać efekty leczenia i zapobiec pękaniu kolejnych drobnych naczyń krwionośnych, warto unikać przede wszystkim: intensywnego słońca, gorących kąpieli, sauny, łaźni parowych, nagłych zmian temperatur, gorącego powietrza (np. z suszarki), chlorowanej i twardej wody, sytuacji stresowych oraz doustnej antykoncepcji hormonalnej. Należy pamiętać o dobrej ochronie przeciwsłonecznej.

Domowe sposoby na uniknięcie pękania naczynek obejmują też szereg zaleceń związanych z dietą (niekorzystnie na naczynia działają czerwone wino, gorące napoje, ostre przyprawy, korzystnie zaś cynk, selen, miedź i flawonoidy zawarte w wielu roślinach) oraz pielęgnacją skóry (niewskazane są gruboziarniste peelingi i produkty złuszczające). Wspomagająco dobrze jest stosować maść na popękane naczynka na twarzy, np. z rutozydem, który uszczelnia ściany naczyń krwionośnych.

Usuwanie popękanych naczynek
w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczenie. Szkolimy się w różnych technikach, aby wdrożyć odpowiednią metodę leczenia.

usuwanie popękane naczynka na twarzy warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl