twój problem - rozstępy

Skuteczne usuwanie rozstępów

usuwanie rozstępów warszawa

Skóra bez rozstępów

Rozstępy są powszechnie występującym rodzajem blizn. Powstają w wyniku zbyt gwałtownego rozciągania skóry, np. przy nagłym zwiększeniu masy mięśniowej, szybkim wzroście w okresie dojrzewania, w przebiegu ciąży, pod wpływem działania kortyzolu. Dochodzi wówczas do rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej, ścieńczenia skóry i pojawienia się wrzecionowatych lekko zagłębionych pasm. Dużą rolę odgrywa predyspozycja genetyczna – w końcu nie u każdego dochodzi do pojawienia się rozstępów.

W klinice Projekt Skóra przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę zabiegów, których celem jest skuteczna likwidacja rozstępów o różnym stopniu zaawansowania.

Zaufaj specjalistom z Projekt Skóra!

Projekt Skóra tworzy miejsce, gdzie skóra jest w samym centrum zainteresowania.

Tutaj wszystko, co robimy i rozwijamy, powstaje z myślą o niej.

Naszym nadrzędnym celem jest:

  • prewencja,
  • regeneracja
  • powstrzymanie niszczących procesów, jakim poddawana jest codziennie skóra.

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z
zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piękniejsza i zdrowsza.

klinika projekt skóra warszawa
likwidacja rozstępów warszawa

Likwidacja rozstępów

Najkorzystniejsze rezultaty uzyskuje się stosując terapie łączone. Rodzaj i częstotliwość zabiegów przedstawimy Ci podczas konsultacji na podstawie charakteru i głębokości rozstępów.

Walka z rozstępami jest długim procesem i wymaga systematyczności i konsekwencji. Oprócz zabiegów zadbaj o skórę także w domu, codziennie. Odżywiaj ją z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Zbilansuj swoją dietę by nie brakowało Ci niezbędnych witamin (A-E, PP) i mikroelementów (cynk, krzem). Wzbogać ją także o kwasy tłuszczowe omega. Prowadź regularną aktywność fizyczną.

proponowane metody leczenia, badania, konsultacje:

laser CO2 i usuwanie blizn warszawa

Laser frakcyjny CO2

Radiofrekwencja mikroigłowa na rozstępy

Radiofrekwencja mikroigłowa

CENA ZABIEGU USUWANIA ROZSTĘPÓW

Laser frakcyjny CO2 – cena uzależniona od wielkości obszaru

od 600 zł

Radiofrekwencja mikroigłowa – cena uzależniona od wielkości obszaru

od 800 zł

Czym są rozstępy?

Rozstępy są rodzajem blizn. Występują powszechnie. Powstają w wyniku zbyt gwałtownego rozciągania skóry np. przy nagłym zwiększeniu masy mięśniowej, szybkim wzroście w okresie dojrzewania, w przebiegu ciąży, pod wpływem działania kortyzolu. Dochodzi wówczas do rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej, ścieńczenia skóry i pojawienia się wrzecionowatych lekko zagłębionych pasm.

Dużą rolę odgrywa predyspozycja genetyczna – w końcu nie u każdego dochodzi do pojawienia się rozstępów.

Metody terapeutyczne

Wśród szerokiej palety zabiegów wyróżnia się:

rozstepy
rozstępy na ciele

Dlaczego pojawiają się rozstępy?

Rozstępy często pojawiają się w wyniku intensywnego rozwoju w okresie nastoletnim, zbyt szybkiego tempa odchudzania oraz częstych wahań wagi. Stanowią również zmorę wielu kobiet po ciąży. Zerwane włókna kolagenowe i elastynowe mogą być bardzo widoczne na skórze i sprawiać, że czujemy się nieatrakcyjne. Ponieważ zmiany zachodzą w skórze właściwej, ich usuwanie jest złożonym procesem. W klinice Projekt Skóra przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę zabiegów, których celem jest skuteczna likwidacja rozstępów o różnym stopniu zaawansowania.

Terapia łączona skuteczna na usuwanie rozstępów!

Najkorzystniejsze rezultaty uzyskuje się stosując terapie łączone. Rodzaj i częstotliwość zabiegów przedstawimy Ci podczas konsultacji na podstawie charakteru i głębokości rozstępów.

Nasza klinika zapewnia kompleksową ofertę zabiegów, które dobieramy w zależności od tego, jak bardzo zaawansowane są rozstępy oraz na jakim obszarze skóry występują. W wielu przypadkach skuteczność wykazuje usuwanie rozstępów za pomocą peelingów medycznych. Jeśli problem jest zaawansowany, metodą leczenia może być np. laserowe usuwanie rozstępów lub mikronakłuwanie.

Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe

Jako dermatolodzy przykładamy szczególną uwagę do terapii rozstępów. Leczenie jest zawsze poprzedzone wnikliwą analizą zmiany, dokładnym wywiadem lekarskim oraz opracowaniem planu zabiegów.

W zależności od metody, pory roku, wrażliwości na ból zaproponujemy dla Twojego komfortu znieczulenie miejscowe. W tym celu zaprosimy Cię 30 minut przed zabiegiem. Czas oczekiwania na działanie znieczulenia umilimy lekturą, dobrą muzyką i smaczną kawą.

Po zabiegu otrzymasz zalecenia, dzięki którym Twoja skóra szybciej się zregeneruje.

usuwanie rozstępów laserem warszawa
Laserowe usuwanie rozstępów warszawa

Laserowe usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym CO2 Fraxis jest świetnym rozwiązaniem alternatywnym dla chirurgii plastycznej. Skutecznie przywraca jędrność i gładkość skóry, a co najważniejsze jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, po którym nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Jego działanie bazuje na stymulacji znajdujących się w tkance fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i napięcie skóry.

Przed zabiegiem nasz Specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Pamiętaj jednak, żeby przed umówionym terminem zabiegu nie opalać się i unikać korzystania z lamp/łóżek solaryjnych. Podobnie po samym zabiegu zaleca się brak bezpośredniej ekspozycji na słońce i ochronę skóry przed jego promieniowaniem.

Ilość zabiegów prowadząca do pożądanego efektu, czyli wyeliminowania rozstępów, zależy od indywidualnych czynników jak np. wiek pacjenta lub wielkość rozstępów. Zazwyczaj oscyluje w przedziale od 4 do 6.

Radiofrekwencja mikroigłowa na rozstępy

Kolejny sposób na usuwanie rozstępów to frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Polega ona na wprowadzeniu kilkudziesięciu bardzo cienkich igieł na regulowaną głębokość od 0.5 mm do 3.5 mm, a następnie emisji fali radiowej nagrzewającej tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i ryzyka poparzeń. W tkance tworzy się energia, która powoduje, że w efekcie rozpoczyna się proces regeneracji oraz powstawania nowych struktur kolagenowych.

Kiedy wybrać tą metodę usuwania rozstępów, a kiedy postawić na laser frakcyjny?

Oczywiście Specjalista odpowie Ci na pytania dotyczące obu sposobów i wytłumaczy, jak działają i kiedy się je stosuje. Zazwyczaj jednak, gdy mamy do czynienia z rozstępami zanikowymi tzn. takimi, które są umiejscowione głęboko w skórze i zawierają znikomą ilość prawidłowej tkanki w rozstępie, rekomenduje się radiofrekwencję mikroigłową. Uważana jest ona za najskuteczniejszą ze wszystkich metod w walce z rozstępami, ponieważ dociera głębiej – tam, gdzie laser już nie może. W tej sytuacji pełna seria składa się z 2-3 zabiegów.

Radiofrekwencja mikroigłowa na rozstępy
profilaktyka rozstępów

Rozstępy – profilaktyka

Odpowiednia pielęgnacja skóry może zmniejszyć ryzyko pojawienia się rozstępów. Przede wszystkim istotna jest kontrola masy ciała, w tym odpowiednia aktywność fizyczna i dieta bogata w zdrowe tłuszcze oraz mikroelementy. Na rynku dostępnych jest też wiele kremów, których używa się w początkowej fazie powstawania rozstępów, ale i w tym przypadku zaufaj dermatologowi i udaj się na wizytę, aby to on dobrał ten z odpowiednim dla Ciebie składem.