utrata owalu twarzy

Wolumetria, czyli modelowanie owalu twarzy

Jeśli zauważasz, że Twoja skóra straciła jędrność i zmienił się owal twarzy, postaw na świadomą pielęgnację! Jesteśmy po to, aby zadbać o Twoją skórę… naturalnie!

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc
peelingi

Cena

1200 zł – 2400 zł

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

ciesz się pięknymi rysami twarzy przez długie lata!

Zabieg wolumetrii twarzy przeprowadza lekarz – specjalista medycyny estetycznej, przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest to naturalny składnik skóry, którego wraz z wiekiem ubywa. Odpowiednio przeprowadzony zabieg modelowania owalu twarzy, poprawia jej kontury, wygładza zmarszczki oraz przywraca naturalny wygląd twarzy. Bezpośrednio po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, większość bruzd i wiotkość skóry znika, a efekty utrzymują się długie miesiące.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA

Kogo dotyczy problem zapadniętych policzków?

Zapadnięte policzki to nie tylko problem osób starszych. Skłonności do ich powstawania mają również młodzi, którzy szybko stracili na wadze. Przyczyny zapadniętych policzków, to utrata naturalnej podściółki tłuszczowej występującej pod skórą, a także osłabienie mięśni twarzy, w wyniku których twarz wygląda na poważną i zmęczoną.
Głównym problemem związanym ze starzeniem się skóry staje się w pewnym wieku zmiana rysów twarzy a dokładniej – utrata jej owalu. To właśnie jego zanikanie postarza najbardziej. Stopniowe wiotczenie skóry w okolicach brody, szyi i policzków powoduje utratę młodzieńczych rysów. Pojawia się wówczas rozmyta linia żuchwy, podwójny podbródek i wisząca skóra na szyi które mogą optycznie postarzać nawet o 10 lat.

Dlaczego zmienia się owal twarzy?

U wielu kobiet zmiany w zakresie owalu twarzy szczególnie mocno uwidaczniają się w trakcie menopauzy, ze względu na spadek produkcji estrogenu, który odpowiada między innymi za stymulację produkcji kolagenu i spadek wytwarzania białka. W ciągu pięciu pierwszych lat klimakterium, ilość włókien kolagenowych może się obniżyć nawet o 30-35 proc. Ponadto, po 40 roku życia, przebudowie ulegają wszystkie struktury, zaczynając od kości twarzoczaszki, które stają się coraz bardziej płaskie i nie stanowią już takiej podpory dla innych tkanek. Zanika też tkanka tłuszczowa, co powoduje, że skóra i mięśnie twarzy robią się mniej sprężyste, przesuwają się w dół a górna część twarzy staje się coraz bardziej płaska, natomiast jej podstawa – coraz szersza.

Ostatecznie, na twarzy zauważalne są zapadnięte policzki, a także powstanie tzw. „chomików”, czyli torebek tłuszczowych zlokalizowanych w ich dolnych partiach Ponadto,opadające tkanki miękkie sprzyjają powstaniu doliny łez, bruzd nosowo – wargowych czy bruzd marionetek.

Czym jest zabieg wolumetrii twarzy?

Słowo wolumetria odnosi się do zmiany rysów twarzy i tak naprawdę oznacza raczej potrzebę przeprowadzenia zabiegu, niż jego nazwę, jednakże, w potocznym rozumieniu słowo to przywykło się tak używać i traktować równoznacznie z modelowaniem twarzy bez użycia skalpela.

Właściwa nazwa zabiegu, to miękki lifting i najczęściej przeprowadzany jest on przy zastosowaniu kwasu hialuronowego, który znany jest ze swoich właściwości utrzymywania młodego wyglądu i właściwego nawilżenia skóry. W jego efekcie, można przywrócić właściwy owal twarzy, uwydatnić kości policzkowe, wyrównać kontur, wymodelować skronie, policzki, brodę oraz żuchwę. Znajduje on także zastosowanie do likwidacji tzw. chomików, czyli opadających policzków.

Przebieg zabiegu modelowania twarzy

Przed zabiegiem, przeprowadzana jest dokładna ocena proporcji twarzy. Następnie, za pomocą kaniuli – miękkiej i tępo zakończonej igły, w odpowiednich miejscach wprowadzany jest kwas hialuronowy. Dzięki niemu można nadać tkankom miękkim właściwą objętość. W niektórych okolicach, na przykład żuchwy lub podbródka robi się głębokie iniekcje, nawet sięgające kości twarzoczaszki. Po wykonaniu zastrzyku konieczne jest dokładne rozprowadzenie preparatu pod skórą za pomocą delikatnego masażu.

Kiedy widoczne są efekty?

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne niemal od razu. Pełne rezultaty pojawiają się jednak ok. miesiąc później. Preparaty stosowane do wolumetrii twarzy są bardziej gęste i plastyczne od innych preparatów z kwasem hialuronowym. Działają one jak implant wypełniający i dają długo utrzymujące się efekty – nawet do 18 miesięcy.

Sam zabieg nie jest bolesny, choć podczas niego może być odczuwalny lekki dyskomfort i uczucie rozpierania. Wolumetria nie jest zabiegiem inwazyjnym, więc od razu po nim można wrócić do normalnego funkcjonowania. Z ubocznych efektów wolumetrii można doświadczyć jedynie miejscowych obrzęków lub zaczerwienień, które powinny ustąpić w ciągu maksymalnie 4 dni.

Dla kogo zabieg wolumetrii twarzy?

Wolumetrię twarzy stosuje się w następujących przypadkach:
⚬ przy zapadniętych kościach policzkowych,
⚬ w przypadku opadających policzków,
⚬ do pozbycia się problemu zapadniętej skóry pod oczami,
⚬ w przypadku zwiotczenia skóry twarzy,
⚬ w celu poprawienia rysów twarzy,
⚬ do redukcji zmarszczek i bruzd,
⚬ w przypadku zbyt szczupłej twarzy,
⚬ przy lipoatrofii jarzmowej,
⚬ w przypadku ubytków objętości twarzy.

owal twarzy warszawa

Przeciwwskazania do zabiegu

Wśród przeciwwskazań do zabiegu wolumetrii twarzy można wymienić:
⚬ cukrzycę,
⚬ aktywne infekcje skórne,
⚬ choroby autoimmunologiczne,
⚬ ogólny spadek odporności,
⚬ nowotwory,
⚬ ciążę i karmienie.

Inne sposoby na wolumetrię

Kwas hialuronowy nie jest jedyną substancją stosowaną w wolumetrii twarzy. Czasami stosuje się tak zwane stymulatory kolagenu, na przykład kwas polimlekowy lub hydroksyapatyt wapnia, które pobudzają organizm do produkcji własnego kolagenu.

Innym rodzajem zabiegu jest wykonanie wolumetrii twarzy z użyciem własnej tkanki tłuszczowej czyli lipotransfer. Zabieg ten polega na pobraniu tłuszczu np. z uda, i po odpowiednim przygotowaniu preparatu uzupełnia się nim ubytki w obrębie policzków. Tłuszcz jest odpowiednio przygotowywany do przeszczepienia, np. poprzez odwirowanie. Czas trwania zabiegu to zwykle około 90 minut, a rekonwalescencji ok. 7 – 14 dni. Metodę tę stosuje się u osób, u których nie może zostać przeprowadzony zabieg kwasem hialuronowym.

Efekt lipotransferu utrzymuje się kilka lat, jednakże są one subtelne, i wyraźniejsze zmiany można uzyskać przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest to zabieg zdecydowanie bardziej inwazyjny oraz znacznie droższy.

Prewencyjne metody zapobiegające zapadaniu się policzków

Aby opóźnić proces starzenia się skóry, możemy wykorzystać również naturalne metody takie jak chociażby ćwiczenia twarzy na zapadłe policzki. Owal twarzy będzie z pewnością wyraźniejszy dzięki ćwiczeniom takim, jak:
⚬ wydymanie policzków
⚬ przepychanie powietrza z jednego policzka do drugiego;
⚬ nadmuchiwanie baloników;
⚬ wysuwanie szczęki do przodu;
⚬ odchylanie głowy do tyłu i unoszenie żuchwy do góry tak, by dolna warga znalazła się nad górną.

Korzystne jest również podawanie kolagenu w ampułkach profilaktycznie, już w od 25. roku życia, gdy naturalna synteza dopiero zaczyna się obniżać. Skutecznie spowalnia to procesy wiotczenia skóry i objawy jej starzenia.

Dobry wpływ na zachowanie sprężystości skóry policzków może mieć również stosowanie naturalnych maseczek na twarz. Mogą być one zrobione z awokado i miodu albo jogurtu i aloesu. Awokado posiada silne właściwości nawilżające i ujędrniające I powoduje ono odpowiedni poziom nawilżenia i sprężystość oraz odżywienia skóry. Miąższ z połówki awokado należy wymieszać z dwiema łyżkami miodu i położyć na policzki na około 15 minut. Podobne działanie ma połączenie jogurtu naturalnego z aloesem.

W zatrzymaniu młodzieńczego owalu twarzy pomoże także dieta bogata w witaminy A, E i C . Na zdrowy wygląd skóry, mają również dobry wpływ biotyna oraz cynk i miedź. Skuteczne bywa także stosowanie diety oczyszczającej na bazie naturalnych soków z grejpfruta pomarańczy czy truskawek oraz spożywanie dużo sałatek, produktów bogatych w błonnik, białka roślinnego, bakalii – które wpływają na sprężystość mięśni.

Starzeniu się skóry zapobiega też stosowanie kremów zawierających substancje aktywne, które pomogą zredukować niedoskonałości, takie jak wczesne zmarszczki i bruzdy, oraz ochrona skóry przed słońcem.

Rozpocznij
leczenie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piekniejsza i zdrowsza.

owal twarzy
aa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *