zmiana na prąciu

Skuteczne leczenie zmian na prąciu

Jesteś mężczyzną i zauważyłeś, że w Twoich okolicach intymnych pojawiły się zmiany w formie grudek, plam albo owrzodzeń? Zaobserwowałeś na prąciu stwardnienie, świąd, pieczenie lub wyciek wydzieliny z cewki moczowej? Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Konsultacja z naszymi specjalistami pomoże Ci pozbyć się tego problemu.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę

W Klinice Projekt Skóra pomożemy Ci w wstydliwym problemie

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA zmian na prąciu

konsultacja dermatologiczna zmiana na prąciu

Konsultacja wenerologiczna

Czym jest zmiana na prąciu?

Znanych jest wiele stanów chorobowych, które mogą objawiać się jako zmiany skórne zlokalizowane na skórze prącia. Są to na przykład kiła, kłykciny kończyste, opryszczka narządów płciowych, mięczak zakaźny czy też łuszczyca.

Czym jest prącie?

Prącie męskie jest częścią układu moczowo – płciowego mężczyzny. Zbudowane jest z różnych tkanek m.in. mięśni, nerwów, naczyń krwionośnych oraz skóry i składa się z trzech głównych części: trzonu, korzenia i żołędzi.

Wewnątrz prącia znajdują się dwa ciała jamiste oraz ciało gąbczaste. Przez to ostatnie przebiega cewka moczowa, która umożliwia oddawanie moczu, a także pełni funkcję nasieniowodu.

Jakie są najczęściej spotykane choroby prącia?

Choć przytrafiają się wielu mężczyznom choroby penisa są tematem tabu i uważane za powód do wstydu. Niestety wielu mężczyzn krępuje się pójść do lekarza, co skutkuje poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Infekcje przenoszone drogą płciową

Zaczerwienienie, krostki, pęknięcia naskórka, białe plamy, wyciek z penisa – to najczęstsze męskie problemy intymne. Mogą one być objawem różnych schorzeń o podłożu wirusowym oraz bakteryjnym.
Warto wiedzieć, iż infekcji penisa nie powinno się leczyć na własną rękę, tylko czym prędzej skontaktować się z lekarzem. Do najpowszechniejszych objawów infekcji intymnych należą:
⚬ ból, świąd, pieczenie żołędzi,
⚬ pojedyncze, bezbolesne, mokre i twarde owrzodzenie,
⚬ wydzielina z cewki moczowej,
⚬ bolesne pęcherze, zaczerwienienia i strupy na żołędzi prącia,
⚬ drobne kulki przy nasadzie włosów łonowych,
⚬ liniowe, czerwone ranki, strupy,
⚬ biały nalot na żołędzi,
⚬ obecność charakterystycznych brodawek.

Grzybica prącia
Grzybica prącia to zwykle kandydoza, nazywana też drożdżakowym zapaleniem żołędzi. U około 20 proc. mężczyzn bytują one na skórze genitaliów, nie powodując żadnych objawów. Ich aktywność wzrasta, gdy równowaga pomiędzy nimi a innymi drobnoustrojami zostaje zachwiana, np. w przypadku osłabienia układu immunologicznego.

Opryszczka narządów płciowych
Opryszczka narządów płciowych jest to choroba wirusowa, którą można zarazić się najczęściej w wyniku kontaktów seksualnych z osobą chorą. U mężczyzn zmiany chorobowe widoczne są na żołędzi i napletku. Mają postać niewielkich pęcherzyków, które z czasem powiększają się, a następnie pękają i tworzą ranki pokrywające się strupami. Objawom skórnym towarzyszyć może: uczucie swędzenia, pieczenia, a także ból.

Mięczak zakaźny
Mięczak zakaźny jest to choroba wirusowa, której przyczyną jest zakażenie wirusem z grupy ospy. Dotyczy głównie dzieci oraz młodych dorosłych. Zmiany chorobowe mają postać grudek koloru białego lub woskowego, których cechą charakterystyczną jest zapadnięty środek. Objawom tym towarzyszy zwykle uczucie swędzenia, czasami bolesność na dotyk. W większości przypadków zmiany ustępują samoistnie.

Kiła
Kiła jest to choroba weneryczna. Zmiana pierwotna na prąciu, która pojawia się w początkowym stadium tej choroby, to niebolesna grudka, szybko ulegająca owrzodzeniu. Towarzyszy jej powiększenie okolicznych węzłów chłonnych. W późniejszym okresie zakażenia dochodzi do pojawienia się tak zwanej osutki kiłowej. Są to zmiany skórne o charakterze plam, grudek, a w rzadkich przypadkach krostek. Leczenie polega na podawaniu antybiotyków, które niszczą bakterie.

Nieinfekcyjne choroby prącia?

Wyprysk alergiczny na skórze prącia
Wyprysk alergiczny na skórze prącia to w większości przypadków rumieniowe plamy i grudki, którym towarzyszy bardzo nasilony świąd zaczerwienionej, suchej i łuszczącej się skóry. Może mieć wiele przyczyn – do najczęstszych zaliczamy leki oraz środki chemiczne w mydłach, kremach, preparatach do higieny intymnej, a także używania prezerwatyw zawierających lateks.

Zapalenie żołędzi
Zapalenie żołędzi – przy tej chorobie objawy mogą obejmować: ból prącia, obrzęk i swędzenie, wysypkę na penisie, intensywnie pachnącą wydzielinę z prącia. Najczęstszą przyczyną zapalenia żołędzi jest nieprawidłowa higiena. Zapalenie żołędzi może również występować u dzieci i pierwszym jego objawem jest wówczas na ogół czerwone prącie.

Łuszczyca
Łuszczyca jest jedną z najczęstszych chorób zapalnych prącia mężczyzny. Zazwyczaj jest jednym z wielu miejsc objętych chorobą.

Liszaj płaski
Liszaj płaski to choroba autoimmunologiczna, która manifestuje się obecnością czerwonych, płaskich grudek zlokalizowanych najczęściej na żołędzi. Towarzyszy mu palący ból.

Priapizm
Priapizm to trwający co najmniej 4 godziny, bolesny i niestymulowany podnieceniem seksualnym wzwód, nie ustępujący po orgazmie. Może być spowodowany zażyciem kokainy, urazem prącia, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, a nawet stanowić objaw białaczki.

Choroba Peyroniego
Choroba Peyroniego – w jej przebiegu tworzy się twarda, łącznotkankowa płytka na grzbiecie lub spodzie prącia. Obniża ona elastyczność prącia, powodując jego wykrzywienie oraz ból.

Stulejka
Choroba dotyczy głównie wieku dziecięcego i nastoletniego, ale może wystąpić również u osób dorosłych. Dzieje się to najczęściej na skutek przebytej infekcji, po której następuje włóknienie napletka. Choroba uniemożliwia ściągnięcie napletka z żołędzi.

Zmiany łagodne prącia

Nieprawidłowe zmiany na prąciu nie zawsze oznaczają raka, mogą być bowiem tzw. zmianami łagodnymi, czyli nie powodować przerzutów. Najczęściej wyglądają jak brodawki, przebarwienia czy plamy na skórze.

Kłykciny
Kłykciny są drobnymi brodawkami i wyglądem przypominają kalafior. Mogą być tak małe że są widoczne tylko w powiększeniu, ale także mogą niekiedy posiadać średnicę kilku centymetrów.

Choroba Bowena
Choroba Bowena – ogniska tej choroby występują najczęściej w powierzchownej warstwie skóry trzonu prącia pod postacią małych, płasko wyniosłych zmian rumieniowych. Dotyczą najczęściej młodych mężczyzn.

Zmiany złośliwe prącia

Rak prącia to rzadko diagnozowany nowotwór dotykający mężczyzn. Występuje zazwyczaj u panów około 60. roku życia. W Ameryce Północnej oraz w Europie rak prącia stanowi od 0,3 do 0,6 proc. wszystkich nowotworów złośliwych u mężczyzn. W Polsce liczba chorych na nowotwór prącia wzrosła w ciągu ostatnich trzydziestu lat o 20 proc.

Praktycznie wszystkie nowotwory złośliwe prącia biorą swój początek z tkanki nabłonkowej prącia.

Rak płaskokomórkowy
Około 95 proc. nowotworów złośliwych prącia rozwija się z płaskich komórek nabłonka płaskiego. Większość tego typu nowotworów złośliwych umiejscawia się na napletku lub na żołędzi. Z czasem wykazują powolny wzrost. Jeśli rak płaskokomórkowy zostanie wykryty we wczesnym stadium rozwoju, zazwyczaj udaje się ten nowotwór całkowicie wyleczyć.

Guz Buscke-Lowensteina
Jest to rzadka postać raka płaskonabłonkowego, który może się pojawiać na skórze i wygląda jak łagodna brodawka okolic intymnych. Wykazuje tendencję do powolnego wzrostu, choć niekiedy może przyjmować ogromne rozmiary, jednak rzadko kiedy daje przerzuty do innych rejonów ciała.

Objawy raka prącia

W większości przypadków pierwszym objawem raka jest zmiana skóry na prąciu. Może ona zmienić kolor, stać się cieńsza lub może dojść do uwypuklenia tkanek okolicy. Niektórzy mężczyźni zauważą również owrzodzenie lub guzek na prąciu.

Niekiedy rak objawia się jako: zaczerwienienie, aksamitna wysypka, małe krostki albo płaska, błyszcząca, brązowa narośl. Opuchlizna na końcu prącia, szczególnie jeśli napletek jest zwężony, stanowi kolejny charakterystyczny symptom raka prącia.

Do najczęściej występujących objawów raka prącia należą:
⚬ owrzodzenie, które nie goi się przez dłuższy czas,
⚬ zgrubienie, stwardnienie części skóry bądź żołędzi,
⚬ lokalna zmiana koloru na prąciu,
⚬ krwawienie z żołędzi, napletka bądź skóry trzonu prącia,
⚬ czerwona, swędząca wysypka pod napletkiem,
⚬ wydzielina o nieprzyjemnym zapachu spod napletka,
⚬ guzek na prąciu.

Przyczyny powstawania raka prącia

Naukowcy wyodrębnili kilka czynników ryzyka, które silniej niż inne wpływają na rozwój raka prącia. Są to:
⚬ infekcja wirusem brodawczaka ludzkiego,
⚬ palenie papierosów,
⚬ leczenie światłem UV łuszczycy,
⚬ wiek,
⚬ AIDS.

Obrzezanie, jeśli zostało przeprowadzone w wieku dziecięcym, wydaje się chronić przed rozwojem raka prącia.

Leczenie zmian na prąciu
w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczenie. Szkolimy się w różnych technikach, aby wdrożyć odpowiednią metodę leczenia.

Zmiany łagodne prącia
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl