brodawka łojotokowa

brodawki łojotokowe na ciele? usuń je u nas

Brodawki łojotokowe na twarzy, na tułowiu czy na piersiach to mankament trudny lub wręcz niemożliwy do ukrycia. Na szczęście medycyna estetyczna pozwala na szybkie i bezbolesne pozbycie się tego typu zmian. Jak usunąć brodawki łojotokowe i zapewnić sobie gładką cerę bez niepotrzebnych narośli? W Klinice Projekt Skóra w Warszawie mamy na nie kilka skutecznych sposobów.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę

W Klinice Projekt Skóra pomożemy Ci w bezbolesnym usunięciu brodawek łojotokowych






Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA i usuwania brodawek łojotokowych

kriochirurgia warszawa

Kriochirurgia

leczenie pieprzyków i znamion warszawa

Łyżeczkowanie

laserowe usuwanie pieprzyków

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Czym są i jak wyglądają brodawki łojotokowe?

Brodawki łojotokowe to narośla skórne o grudkowatej budowie, które zaliczane są do łagodnego typu guzów nabłonkowych. Nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia, wymagają jednak diagnostyki dermatologicznej, ponieważ tylko dzięki dokładnemu badaniu dermatoskopem można odróżnić je od złośliwych zmian nowotworowych, takich jak rak podstawnokomórkowy czy czerniak.

Brodawki łojotokowe, w przeciwieństwie do niebezpiecznych wypukłości skórnych, nie są bolesne, nie swędzą, nie pieką, nie krwawią, nie rozrastają się w sposób nagły, a przy tym mają regularny kształt i jednolite zabarwienie. Przypominają wypukłe, nabrzmiałe pieprzyki, ale rozpoznanie ich na podstawie samego wyglądu może sprawiać trudność, gdyż różnią się między sobą np. wielkością, która zależy od stadium rozwoju brodawek łojotokowych.

Zmiany te odbiegają od siebie także pod względem kolorystycznym. Bywa, że przybierają takie samo zabarwienie jak zdrowa skóra. Często jednak ich kolor jest bardzo ciemny – brązowy bądź niemal czarny. Istotne znaczenie w identyfikacji tych narośli ma również ich powierzchnia. Na chropowatej strukturze brodawek, stworzonej ze zrogowaciałych komórek skóry, widać liczne zagłębienia i nierówności.

Brodawki łojotokowe – przyczyny powstawania

Brodawki łojotokowe powstają na skórze z bliżej nieokreślonych powodów. Jak dotąd zidentyfikowano tylko kilka najbardziej prawdopodobnych przyczyn. Wiadomo, że mogą pojawiać się na skutek predyspozycji genetycznych. Najbardziej narażone na tego typu problemy są ci, którzy mają w najbliższej rodzinie osoby z różnego rodzaju znamionami skórnymi. Ryzyko powstawania brodawek łojotokowych rośnie wraz z wiekiem. Zwykle zaczynają one wykwitać na skórze dopiero po 30. roku życia. Pojawiają się raczej w skupiskach aniżeli pojedynczo. Mogą towarzyszyć schorzeniom skórnym związanym z nadmiernym rogowaceniem naskórka i wzmożonym wydzielaniem sebum.

Uwaga! Brodawki łojotokowe należy odróżnić od brodawek wirusowych. Te drugie, jak wskazuje sama nazwa, tworzą się na skutek zakażenia wirusem, np. HPV. Są to więc zmiany zaraźliwe.

Domowe sposoby czy leczenie?

Choć istnieją maści na brodawki łojotokowe i inne środki farmakologiczne na bazie kwasów, które stosuje się w celu usunięcia takich zmian, nie można uznać ich za nowoczesne metody leczenia. Proces eliminowania narośli skórnych tradycyjnymi sposobami jest długotrwały i wykazuje małą skuteczność w porównaniu do technik zabiegowych.

Warto wiedzieć, że leczenie brodawek łojotokowych nie jest konieczne – nie ma żadnych medycznych przesłanek do tego, by je rozpoczynać, o ile powstaniu takich zmian nie towarzyszą inne objawy, jak np. powiększone węzły chłonne. Można jednak – i w większości przypadków naprawdę opłaca się – podjąć decyzję o usunięciu brodawek ze względów czysto estetycznych. Nie należy tutaj jednak eksperymentować z żadnymi domowymi sposobami, gdyż ich stosowanie może doprowadzić do zakażenia, a nawet do pojawienia się szpecącej blizny, która pozostanie już na skórze.

Usuwanie brodawek łojotokowych profesjonalnymi metodami

Co najmniej kilka metod bezpiecznego, szybkiego i efektywnego usuwania brodawek łojotokowych mają do zaoferowania kosmetologia i medycyna estetyczna. Doskonale sprawdza się tutaj laserowe usuwanie zmian skórnych, np. z użyciem lasera frakcyjnego CO2. Dzięki zastosowaniu maści znieczulającej, a w niektórych przypadkach znieczulenia miejscowego, zabieg jest zupełnie bezbolesny. Wiązka lasera, precyzyjnie nakierowana na zmianę skórną, w ułamku sekundy sprawia, że zbędna tkanka po prostu odparowuje.

Inną znaną i często stosowaną metodą usuwania brodawek łojotokowych jest kriochirurgia, czyli wymrażanie zmian skórnych za pomocą specjalistycznego urządzenia, którego działanie bazuje na właściwościach podtlenku azotu bądź ciekłego azotu. Jedno dotknięcie narośli sondą sprawia, że na skutek zamarzania komórek tkanka obumiera. Brodawka ulega więc eliminacji – bez krwi i rozcinania skóry.

W przypadku brodawek łojotokowych pomóc może również łyżeczkowanie, czyli najprostszy zabieg dermatologiczny, który polega na mechanicznym usunięciu narośli skórnej przy użyciu sterylnego narzędzia chirurgicznego – tzw. łyżeczki. Odbywa się to w znieczuleniu miejscowym, nie jest jednak tak błyskawiczne jak laseroterapia czy krioterapia.

Skuteczne usuwanie brodawek łojotokowych
w Warszawie

Projekt Skóra jest miejscem, w którym przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych mierzymy się ze wszelkimi chorobami i niedoskonałościami wpływającymi na stan i wygląd cery. Jesteśmy eksperckim zespołem, któremu zaufały już setki zadowolonych klientów – nie tylko z Warszawy, ale i z całego kraju. Chcesz mieć pewność, że trafisz w ręce prawdziwych specjalistów? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

brodawki łojotokowe warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl