Kosmetologia

kosmetolog warszawa

Kosmetolog jest ekspertem w dziedzinie zdrowia skóry, przygotowanym do przeprowadzania mniej inwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Chcesz sprawdzić kondycję i nawilżenie swojej cery? Szukasz kosmetyków, które pozwolą Ci najlepiej zadbać o skórę? Zaufaj doświadczeniu profesjonalnego kosmetologa, by jak najdłużej cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki zabiegom kosmetologii estetycznej!

Kosmetolodzy w Projekt Skóra – doświadczenie, umiejętności, kwalifikacje

Profesjonalny kosmetolog dysponuje rozległą wiedzą w swojej dziedzinie i posiada kwalifikacje do przeprowadzania zabiegów w trosce o jak największą efektywność przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu pacjenta bądź pacjentki. Jego praca jest w dużym stopniu samodzielna. Opiera się na doświadczeniu i umiejętnościach praktycznych. 

Projekt Skóra to miejsce, gdzie znajdziesz najlepszych kosmetologów w Warszawie. Umów się na wizytę, by skorzystać z mało obciążających i bezbolesnych zabiegów, które sprawią, że Twoja skóra będzie głęboko oczyszczona, nawilżona, ujędrniona i wreszcie nabierze zdrowego wyglądu. Pomożemy Ci osiągnąć perfekcyjny wygląd cery dzięki świadomej pielęgnacji!

Projekt Skóra – Klinika Warszawa, Św. Barbary 4 / U2

ZABIEGI KOSMETOLOGII DOSTĘPNE W PROJEKT SKÓRA:

MAKIJAŻ PERMANENTNY

dermapen 4.0 w warszawie

DERMAPEN 4.0

depilacja pach warszawa

DEPILACJA LASEROWA

peelingi

PEELINGI

projektskóra

ZABIEGI ANTIAGING

projektskóra

ZABIEGI SPA

kobieta

ZABIEGI BANKIETOWE

aquapure

AQUAPURE

endermologia warszawa

ENDERMOLOGIA

geneo-1

GENEO

epilacja laserowa warszawa

EPILACJA LASEROWA

fala uderzeniowa warszawa

STORZ – FALA UDERZENIOWA

ZAFFIRO

Czym zajmuje się kosmetolog? Co robi kosmetolog, a co kosmetyczka?

Kosmetologia to obszerna dziedzina wiedzy o charakterze interdyscyplinarnym. Łączy w sobie zagadnienia z biologii, chemiii i medycyny, a w szczególności dermatologii, medycyny estetycznej i alergologii. Wykonywanie zawodu kosmetologa wymaga znajomości anatomii, fizjologii komórek, podstawowych jednostek chorobowych oraz wiedzy o surowcach kosmetycznych, substancjach chemicznych i mieszaninach. W obszarze zainteresowań tego specjalisty mieszczą się m.in.:
⚬ profilaktyka oraz korygowanie zmian i defektów skórnych,
⚬ wpływ promieniowania UV i innych szkodliwych czynników na skórę,
⚬ wskazania i przeciwwskazania do zabiegów kosmetologii estetycznej,
⚬ skład kosmetyków i preparatów kosmetycznych oraz ich działanie na poszczególne typy skóry.

Zawód kosmetologa, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest tożsamym z profesją kosmetyczki. Istnieje co najmniej kilka różnic między kosmetyczką a kosmetologiem – wszystkie odnoszą się do zakresu kompetencji i ścieżki kształcenia. Uzyskanie tytułu kosmetyczki jest możliwe po ukończeniu kursu, szkolenia lub szkoły zawodowej (profil: technik usług kosmetycznych). By móc określać się mianem kosmetologa, trzeba natomiast ukończy studia, które składają się z dwóch stopni: licencjackiego i magisterskiego. Studia, trwające dłużej niż kształcenie zawodowe i mające wymiar bardziej teoretyczny niż praktyczny, pozwalają na uzyskanie szerszej wiedzy, a dzięki niej można zatroszczyć się nie tylko o kwestie urody, ale również o zdrowie klientów. Kosmetolog – dysponujący podstawową wiedzą medyczną – asystuje podczas zabiegów wykonywanych przez lekarza medycyny estetycznej. W zawodzie zarówno kosmetyczki, jak i kosmetologa bardzo ważne jest poszerzanie własnych kwalifikacji. Aby posiąść uprawnienia do wykonywania konkretnych zabiegów kosmetycznych, najczęściej trzeba zdobyć dodatkowe uprawnień poprzez odbycie certyfikowanego szkolenia uzupełniającego. Podczas takiego szkolenia kosmetolog uczy się pracy na nowoczesnych urządzeniach oraz korzystania z wielu innowacyjnych metod pielęgnacji.

Czy kosmetolog to lekarz?

Kosmetolog – choć kończy kilkuletnie studia wyższe o tematyce okołomedycznej – nie jest lekarzem, dlatego nie wykonuje zabiegów związanych ze znaczną ingerencją w tkanki powłok skórnych. Przeprowadzanie zabiegów inwazyjnych leży wyłącznie w kompetencjach specjalisty legitymującego się dyplomem lekarskim.

Jakie zabiegi może wykonywać kosmetolog?

To, jakie zabiegi może wykonywać kosmetolog, pozostaje kwestią sporną, ponieważ problem nie został bezpośrednio ujęty w żadnych uregulowaniach prawnych. Wiele procedur plasuje się na pograniczu kosmetologii i medycyny. Nie ma również oficjalnej definicji zabiegów inwazyjnych. Przyjmuje się jednak, że do takich zabiegów należą np. laseroterapia, mezoterapia igłowa, a także zabiegi z użyciem wypełniaczy i substancji liftingujących. W klinice Projekt Skóra są one wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej przy asyście kosmetologa, który samodzielnie zajmuje się przeprowadzaniem tylko najbezpieczniejszych procedur, niewywołujących nieprzewidywalnych skutków.

Kosmetolog – zabiegi na twarz i inne partie ciała

W kosmetologii zabiegi mogą mieć wymiar czysto pielęgnacyjny lub wspomagający terapię prowadzoną przez dermatologa, np. leczenie trądziku. Skupiają się przeważnie na działaniu przeciwstarzeniowym i profilaktycznym. Charakterystyczne jest dla nich delikatne działanie na skórę o skuteczności trudnej do osiągnięcia w warunkach domowej pielęgnacji. Nowoczesne zabiegi kosmetologii estetycznej bazują na profesjonalnych preparatach, dobranych odpowiednio do potrzeb konkretnej cery. Przy ich wykonywaniu wykorzystuje się również specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu substancje czynne docierają do głębokich warstw tkanki i odżywiają ją od wewnątrz. Kosmetolog przeprowadza przede wszystkim oczyszczanie twarzy przy użyciu peelingów chemicznych, które są skuteczne w walce z takimi zmianami jak trądzik, zmarszczki, przebarwienia i blizny. Nasi klienci mają do wyboru aż 12 różnych preparatów peelingujących – każdy z nich wykazuje odmienne właściwości. Wyboru dokonuje się odpowiednio do typu cery i jej problemów. Nasza oferta jest również bogata w zabiegi głęboko nawadniające i rozświetlające skórę, które przywracają jej jędrność i blask, jak np. Aquapure, Geneo, Ergolift LPG Alliance, Intensive Hyaluronic. Stanowią one niezastąpione wsparcie dla cery, a przy tym doskonale wydobywają z niej to, co najpiękniejsze. Klientki decydują się na takie usługi zwłaszcza przed ważnymi uroczystościami, kiedy chcą wyglądać wyjątkowo. Ważne miejsce w ofercie zabiegów kosmetycznych w klinice Projekt Skóra zajmuje także mikronakłuwanie skóry przy użyciu nowoczesnej, małoinwazyjnej technologii Dermapen. Ten rodzaj mezoterapii przeważa nad innymi m.in. ze względu na kontrolowaną automatycznie głębokość mikronakłuć, która przekłada się na wysoki profil bezpieczeństwa, duży komfort i zmniejszone odczucia bólowe. Dermapen pozwala w krótkim czasie zmobilizować skórę naturalnej i całkowitej odbudowy. Kosmetolog może przeprowadzać też różne zabiegi w obszarach innych niż skóra twarzy. Przykładem jest tu modelowanie sylwetki metodą endermologii LPG, czyli masażu próżniowego. Dzięki tej procedurze da się m.in. zredukować ilość tkanki tłuszczowej i zmniejszyć widoczność cellulitu. Jest to zabieg na tyle bezpieczny, że nie ma przeszkód, by korzystały z niego nawet kobiety w ciąży.