wenerolog

Skuteczne leczenie chorób wenerycznych

Nie należy lekceważyć niepokojących zmian skórnych w okolicach narządów płciowych i powinno się niezwłocznie udać do wenerologa. Odkładanie wizyty na później może prowadzić do wielu komplikacji, w tym również do bezpłodności. W Klinice Projekt Skóra gwarantujemy dyskrecję i zapewniamy skuteczne leczenie. Koniecznie umów się do wenerologa, jeśli pojawiły się u Ciebie problemy zdrowotne dotyczące okolic intymnych.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę

W Klinice Projekt Skóra pomożemy Ci w leczeniu chorób przenoszonych drogą płciową

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA

konsultacja wenerologiczna zmiana na prąciu

Konsultacja wenerologiczna

Czym zajmuje się wenerolog?

Wenerolog jest lekarzem zajmującym się diagnostyką i leczeniem chorób wenerycznych, czyli przenoszonych drogą płciową. Objawiają się one zazwyczaj stanami zapalnymi i zmianami na skórze, dlatego ta dziedzina medycyny jest ściśle związana z dermatologią – wenerolog leczy choroby skórne narządów płciowych.

Nie należy lekceważyć niepokojących zmian skórnych w okolicach narządów płciowych i niezwłocznie zgłosić się do wenerologa. Odkładanie wizyty na później może prowadzić do wielu komplikacji, w tym również do bezpłodności.

Wśród chorób narządów płciowych znajdują się nie tylko infekcje przenoszone drogą płciową, ale też wszystkie zmiany zapalne, alergiczne oraz nowotworowe zlokalizowane na skórze w okolicach żeńskich i męskich narządów płciowych, na śluzówce odbytu czy wzgórka łonowego. W miejscach intymnych widoczne mogą być także objawy chorób ogólnoustrojowych, do których zaliczyć można łuszczycę oraz liszaja płaskiego i liszaja twardzinowego.
Zmiany skórne w okolicach narządów płciowych nie muszą więc jednoznacznie wskazywać na choroby weneryczne. Konsultacje z lekarzem wenerologiem to sposób na fachowe zbadanie wszelkich niepokojących zmian skórnych.

Nasi wenerolodzy zajmują się leczeniem między innymi zapalenia cewki moczowej różnego pochodzenia, kiły, kłykcin kończystych oraz wielu innych chorób przenoszonych drogą płciową. Konsultacja z naszym dermatologiem-wenerologiem pozwala przeprowadzić niezbędne badania w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową. Nasi specjaliści postawią diagnozę, na podstawie której zaproponują skuteczne leczenie.

Pamiętaj, że objawy chorób wenerycznych zwykle nie ustępują wraz z upływem czasu. Nawet, jeśli początkowe symptomy przestają być widoczne na skórze, to zakażenie może dawać o sobie znać w inny sposób. Choroba weneryczna będąca w stanie utajonym może wprowadzić poważne zmiany, na przykład w układzie nerwowym, sercu, kościach czy wątrobie.

Kiedy należy zgłosić się do wenerologa?

Z wenerologiem należy skonsultować się w przypadku pojawienia się wszelkich zmian skórnych w obrębie narządów płciowych, takich jak: krosty, pęcherzyki, owrzodzenia, przebarwienia, zaczerwienienia, świąd czy zmiany w konsystencji i zapachu z wydzielin. Wiele infekcji i schorzeń przez długi czas może nie dawać objawów. Dlatego kontroli u lekarza wenerologa powinien poddać się również partner seksualny pacjenta.

Wizyty u dermatologa-wenerologa są wskazane także osobom, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, czyli odbywającym przygodne stosunki seksualne z wieloma partnerami.
Odkładanie wizyty u wenerologa jest niewskazane, ponieważ choroby przenoszone drogą płciową są bardzo niebezpieczne i mogą nawet stanowić zagrożenie życia. Nieleczone, prowadzą do groźnych powikłań, mających często nieodwracalny charakter.

W Klinice Projekt Skóra gwarantujemy dyskrecję i zapewniamy skuteczne leczenie. Koniecznie umów się do wenerologa, jeśli pojawiły się u Ciebie problemy zdrowotne dotyczące okolic intymnych:
⚬ dolegliwości bólowe miejsc intymnych,
⚬ świąd, pieczenie,
⚬ zaczerwienienie narządów płciowych,
⚬ parcie na mocz,
⚬ wyciek/wydzielina z cewki moczowej,
⚬ ropa na napletku,
⚬ nieprzyjemny zapach z pochwy,
⚬ zmiany skórne, takie jak wypryski, krosty, owrzodzenia.

Jak przygotować się do wizyty u wenerologa?

Wizyta u wenerologa ma podobny przebieg jak wizyta u dermatologa lub lekarza pierwszego kontaktu. Warto przynieść posiadaną dokumentację medyczną oraz listę leków i składników, na które jest się uczulonym. Trzeba będzie opisać spostrzeżenia dotyczące zaobserwowanych objawów. Konieczne będzie również pokazanie zmian skórnych, więc można w razie konieczności skrócić lub usunąć nadmierne owłosienie łonowe.

Jak wygląda badanie wenerologiczne?

Badanie wenerologiczne ma na celu rozpoznanie ewentualnych schorzeń przenoszonych drogą płciową. W czasie wizyty zostanie przeprowadzony dokładny wywiad oraz badanie lekarskie. Mogą także zostać pobrane materiały do badań mikologicznych, immunologicznych, mikroskopowych i bakteriologicznych. Lekarz ustali z Tobą plan leczenia oraz wyjaśni wszelkie wątpliwości. W naszej Klinice możesz liczyć na komfort oraz dyskrecję podczas konsultacji z wenerologiem.

Jakie choroby są przenoszone drogą płciową?

W Klinice Projekt Skóra w Warszawie nasi wenerolodzy zajmują się diagnostyką i leczeniem następujących chorób:
⚬ Bakteryjne zapalnie pochwy (waginoza),
⚬ Chlamydioza,
⚬ Drożdżyca,
⚬ Kiła,
⚬ Infekcja HPV,
Kłykciny kończyce (brodawki płciowe),
⚬ Opryszczka,
⚬ Rzęsistkowica,
⚬ Rzeżączka,
⚬ Ureaplasma.

Jak często warto odwiedzać wenerologa?

Regularne badania u wenerologa zalecane są szczególnie w przypadku osób, które często odbywają stosunki płciowe z różnymi partnerami. Jeśli zostanie podjęte leczenie choroby wenerycznej, mogą być konieczne dość częste spotkania, niezbędne w celu skutecznego leczenia. Harmonogram wizyt ustalany jest indywidualnie.

Jak chronić się przed chorobami wenerycznymi?

W trakcie konsultacji z lekarzem wenerologiem można dowiedzieć się, jak skutecznie chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz jakie objawy, widoczne u siebie lub u partnera seksualnego, powinny być niepokojące.

.

Skuteczne chorób wenerycznych
w Warszawie

Masz niepokojące objawy? Potrzebujesz pilnie konsultacji wenerologa? Jesteś po ryzykownym kontakcie płciowym? Umów wizytę u naszego wenerologa w Klinice Projekt Skóra w Warszawie i zrób testy na choroby weneryczne! Rozwiejemy twoje wątpliwości. Przepiszemy skuteczne leczenie. Zapewnimy dyskrecję. Możesz nam zaufać – mamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie dermatologii.

choroby weneryczne warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl