sucha skóra rąk

zabiegi nawilżające skórę rąk

Zawsze cierpiałaś z powodu suchej skóry, ale wraz z wiekiem czujesz, że problem się pogłębia? Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Zaproponujemy zabiegi, które przyczynią się do nawilżenia Twojej skóry i przywrócą jej naturalny blask.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

30 min

peelingi

Ilość powtórzeń

*

peelingi

Cena

200 – 1 500 PLN*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

CIESZ SIĘ życiem bez poczucia suchości skóry

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z
zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piękniejsza i zdrowsza.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA suchej skóry

Czym jest sucha skóra?

Sucha skóra jest matowa, szorstka w dotyku, czasami się łuszczy, a po umyciu staje się napięta i ściągnięta. Zazwyczaj jest również cienka, czasami nawet na tyle, że prześwitują przez nią naczynia krwionośne. Szybciej się też starzeje, pojawiają się na niej zmarszczki mimiczne i kurze łapki.

Czym jest suchość skóry?

Problem suchości skóry określany jest jako xerosis. Greckie słowo: xero znaczy „suchy”, natomiast osis oznacza w tym języku chorobę. Przesuszona skóra najczęściej bywa spowodowana odwodnieniem lub procesem starzenia się. Utrzymanie właściwego poziomu jej nawodnienia zależy m.in. od warstwy lipidów, sieci kanałów akwaporynowych i różnych cząsteczek higroskopijnych. Lipidy stanowią barierę ochronną skóry, która zatrzymuje wodę, stąd wraz z ich spadkiem skóra zdecydowanie traci na elastyczności i nawodnieniu. Natomiast akwaporyny to mikrokanały przewodzące wodę – im jest ich mniej, tym niższy jest poziom nawilżenia. Wreszcie na suchość skóry ma także wpływ brak czynnika nawilżającego o nazwie NMF, który może powodować uczucie szorstkości i suchości.

Objawy suchej skóry

Przesuszona skóra objawia się przede wszystkim złuszczonym naskórkiem i szorstkością. Poza tym ma zmienioną barwę o różnych odcieniach, a czasem bruzdy, zmarszczki czy zrogowacenia. Skóra borykająca się z niedoborem wody jest też mniej elastyczna i sprężysta oraz posiada skłonności do zaczerwienień, pajączków i bolesnych podrażnień. W dotyku jest ona chropowata, może swędzieć i pękać. Odznacza się też matowym kolorem, jest cienka i napięta oraz szybko się starzeje. Niekiedy bywa również spierzchnięta i wówczas łuszczy się i swędzi. Odwodniona skóra twarzy wolniej się również regeneruje i jest bardziej podatna na tworzenie się zmarszczek. Skóra sucha wrażliwa dodatkowo jest jeszcze nadwrażliwa na dotyk.

Z kolei sucha skóra głowy objawia się przede wszystkim swędzeniem i pieczeniem, może pojawić się wysypka, a we włosach – białe lub żółtawe, suche płatki.

Przyczyny suchej skóry?

Przesuszenie skóry na ogół pojawia się wraz z wiekiem. Szczególnie u kobiet po okresie przekwitania z powodu zmniejszenia stężenia niektórych hormonów we krwi, staje się ona cieńsza i sucha. Przyczyną pojawienia się tego problemu może być uszkodzenie płaszcza lipidowego naskórka, które powoduje, że ze skóry szybciej uchodzi wilgoć. Dzieje się tak często na skutek ekspozycji na zimne lub gorące powietrze albo niewłaściwej pielęgnacji.

Jeżeli ponadto skóra jest odtłuszczona, to przyczyną tego stanu jest brak łoju. Natomiast w przypadku skóry odwodnionej odpowiedzialne są zaburzenia w wydzielaniu potu oraz niedobór naturalnego czynnika nawilżającego. Sucha skóra na twarzy może być także efektem stosowania wysuszających mydeł albo nieodpowiednich kosmetyków lub następstwem długich, gorących kąpieli, przyczyniających się do wysuszenia skóry.

O jakich chorobach może świadczyć sucha skóra?

Sucha skóra może być także oznaką poważnych chorób, takich jak cukrzyca czy schorzenia tarczycy. Jednym z objawów niedoczynności tarczycy jest właśnie sucha, ziemista skóra ze skłonnością do łuszczenia się. Łuszczenie i przesuszanie skóry jest również jednym z pierwszych objawów cukrzycy, gdyż naskórek diabetyka jest delikatny i skłonny do zranień, które ciężko się goją.

Inną chorobą, o której świadczy sucha skóra jest łuszczyca. Pojawiające się pod jej wpływem czerwone, wysuszone plamy w pierwszej kolejności można zaobserwować na kończynach górnych i dolnych. Jej objawem może być sucha skóra na łokciach i kolanach, ale przesuszenie występujące w tych miejscach może również świadczyć o niedoczynności tarczycy, egzemy czy cukrzycy.

Z kolei powodu suchej skóry na stopach należy szukać w zaburzeniach pracy układu krwionośnego, które powodują uszkodzenia zakończeń nerwowych gruczołów łojowych i potowych.

Sucha skóra pojawia się również w ciąży pod wpływem nadmiernej produkcji estrogenów, które powodują, że gruczoły łojowe pracują wolniej.

Skąd bierze się sucha skóra na twarzy?

Przyczyną suchej skóry twarzy może być niedostateczne nawodnienie organizmu. Głównym powodem suchej skóry pod oczami jest przede wszystkim jej nieprawidłowy sposób pielęgnacji, ulega ona bowiem przesuszeniu w wyniku działania niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Z kolei sucha skóra w uszach często jest następstwem niewłaściwego zabezpieczenia skóry przed promieniowaniem słonecznym albo jest wywołana stosowaniem podrażniających skórę kosmetyków, zawierających alkohol, parabeny, silikony, spieniacze czy konserwanty. Niekiedy możemy zaobserwować również pojawienie się suchej skóry na nosie. Może być ona spowodowana przez szereg negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak mroźne powietrze, chłodny wiatr, klimatyzacja albo wewnętrznych, którymi mogą być niedobory tłuszczów nasyconych w diecie lub odwodnienie organizmu.

Co oznacza sucha skóra na dłoniach?

Przyczynami suchej skóry na dłoniach może być choroba dermatologiczna albo immunologiczna, jak na przykład atopowe zapalenie skóry. Choroba ta może powodować również pojawienie się suchej skóry między palcami, pęknięć lub ran oraz być przyczyną czerwonej, popękanej skóry na dłoniach. Czasami jednak za taki stan rzeczy może być odpowiedzialna zwykła alergia.

Sucha skóra na dłoniach spowodowana może być również oddziaływaniem detergentów oraz brakiem witamin. Do bardzo suchej skóry rąk może również przyczyniać się rodzaj wykonywanej pracy.

Sucha skóra u dziecka

Dziecko rodzi się z nie w pełni rozwiniętą skórą właściwą i nie pracują u niego jeszcze gruczoły łojowe oraz brakuje lipidów. Z tego powodu skóra u niemowląt często jest sucha i bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne. W domowej pielęgnacji suchej skóry u małego dziecka należy sięgać po naturalne kosmetyki z jak najmniejszą liczbą składników np. naturalne oleje tłoczone na zimno. Natomiast jeśli pojawiają się na niej zmiany, np. pęcherzyki, nadżerki czy łuszczące się plamy, suchą skórę dziecka musi obejrzeć dermatolog, bo przyczyną może być alergia lub AZS.

Jak nawilżyć suchą skórę?

W pielęgnacji suchej skóry pierwszoplanową rolę odgrywa jej oczyszczanie. Szczególnie istotna jest dbałość o higienę twarzy, w której powinno się stosować delikatne środki myjące o neutralnym pH. Ponadto sucha skóra wymaga odpowiedniego nawilżania i natłuszczania. Można w tym celu stosować krem lub balsam nawilżający, a po jego wchłonięciu pokryć skórę kosmetykiem natłuszczającym. Nawilżanie wpłynie na regenerację warstwy rogowej skóry, a natłuszczenie pozwoli zaś uzupełnić poziom lipidów. Ponadto osoby z suchą skórą nie powinny stosować peelingu ani myć jej mydłem.

Sposoby pielęgnacji suchej skóry

O suchą skórę warto zadbać od środka. Suplementując cynk dbamy o dobrą kondycję i zdrowy wygląd skóry. Sucha skóra potrzebuje również witamin oraz produktów bogatych w kwas hialuronowy i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, Omega-6 i Omega-9. Użyteczne będzie też wprowadzenie do swojej diety owoców i warzyw, które są bogatym źródłem wody i soli mineralnych. Ponadto powinniśmy pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów, ok. 2-2,5 l. dziennie.

Istotne jest również unikanie suchego powietrza, ograniczenie czasu kąpieli w gorącej wodzie, zakładanie rękawiczek do mycia naczyń, noszenie ubrań z naturalnych tkanin oraz stosowanie środków do prania i płukania nie zawierających środków zapachowych i barwników.

Zabiegi kosmetyczne właściwe dla suchej skóry

Odpowiednia pielęgnacja kosmetyczna jest w stanie złagodzić dolegliwości związane z przesuszoną skórą. W gabinecie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej oferowane są różnorodne zabiegi specjalistyczne przeznaczone dla skóry suchej i wrażliwej. Najczęściej wykonywane zabiegi mają na celu odżywienie, dotlenienie, nawilżenie oraz ujędrnienie.

Sucha, popękana skóra dłoni wymaga szczególnej pielęgnacji. Oprócz kremów, maseczek i peelingów, które można wykonać samodzielnie w domu, istnieje także szereg zabiegów kosmetycznych na dłonie wykonywanych w gabinetach. Te najczęściej stosowane to: zabieg z użyciem parafiny, chemabrazja, oxybrazja, mezoterapia igłowa i mikroigłowa.

Rozpocznij leczenie suchej skóry w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, abyś cieszyła się skórą bez niedoskonałości.

przesuszona skóra rąk warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl