ZADZWOŃ:

+48 508 777 988

GODZINY OTWARCIA:
poniedziałki 8:00 – 19:00,
wtorek – piątek 9:00 – 19.00,
wybrane soboty 10:00 – 14:00.

ADRES:
Św. Barbary 4/U2,
00-686 Warszawa.

zabiegi z wykorzystaniem botoksu (toksyny botulinowej)

Redukcja zmarszczek za pomocą botoksu

Toksyna botulinowa, znana powszechnie jako botoks, działa podobnie do eliksiru młodości? Właśnie tak! Spektakularne efekty zabiegów przy jej użyciu sprawiły, że trucizna stała się pożądaną substancją odmładzającą. Przede wszystkim jej zastosowanie kojarzy się z szybką i bezbolesną redukcją zmarszczek, samo ukłucie pacjenci porównują do ugryzienia przez komara. Ten preparat użyty w odpowiedniej ilości jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Nasi Specjaliści są wieloletnimi praktykami, dlatego nie musisz się martwić o efekt maski spowodowany nieumiejętnym wstrzyknięciem toksyny botulinowej.

zarezerwuj wizytę!

Zaufaj specjalistom z Projekt Skóra!

Projekt Skóra tworzy miejsce, gdzie skóra jest w samym centrum zainteresowania.

Tutaj wszystko, co robimy i rozwijamy, powstaje z myślą o niej.

Naszym nadrzędnym celem jest:

 • prewencja,
 • regeneracja
 • powstrzymanie niszczących procesów, jakim poddawana jest codziennie skóra.

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piękniejsza i zdrowsza.

klinika projekt skóra warszawa

Wygraj walkę z czasem i zlikwiduj skutecznie zmarszczki botoksem!

W Klinice Projekt Skóra w Warszawie wykonujemy profesjonalne zabiegi redukcji zmarszczek na twarzy za pomocą toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego. Jeśli niechciane zmarszczki stają się Twoim coraz większym problemem, zaufaj specjalistom i pozbądź się skutecznie postarzających zmian. Wykonujemy także zabiegi, które wymagają szczególnej delikatności, takie jak usuwanie zmarszczek pod oczami – które nadają spojrzeniu odmłodzony wygląd i przywracają piękno skórze.

Dlaczego poddać się zabiegowi usunięcia zmarszczek botoksem w klinice Projekt Skóra?

Warszawska klinika Projekt Skóra od wielu lat z powodzeniem zajmuje się medycyną estetyczną. Pracują u nas doświadczeni dermatolodzy i chirurdzy specjalizujący się w zabiegach anty-aging. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu, opracowaliśmy kompleksową ofertę stworzoną z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych Pacjentów. Nasz zespół regularnie uczestniczy w szkoleniach, sympozjach i konferencjach. Mamy bardzo bogate doświadczenie związane z przeprowadzeniem zabiegów za pomocą toksyny botulinowej. Jeśli obecność zmarszczek spędza sen z Twoich powiek, skontaktuj się z nami jak najszybciej i zgłoś się na konsultacje do naszych lekarzy. 

Zapraszamy do odwiedzin naszej placówki, aby skutecznie pozbyć się postarzających zmarszczek.

usuwanie zmarszczek za pomocą botoksu warszawa

Cena leczenia botoksem w Warszawie

Cena leczenia toksyną botulinową w Warszawie przez lekarza, uzależniona jest od okolic,
w jakich ma zostać przeprowadzone i zaczyna się od ok. 600 zł.

Czym jest botoks?

Botoks to potoczna nazwa toksyny botulinowej. Jest to neurotoksyna produkowana przez bakterie Clostridium botulinum, czyli laseczki jadu kiełbasianego. Jej odkrycie przypisuje się Emilowi van Ermengemowi w 1895 roku. Podobno wyizolował on tę substancję z szynki. Początkowo działanie botoksu wykorzystywano w neurologii i okulistyce, stosując go do niwelowania nadmiernego napięcia mięśni u osób chorych na porażenie mózgowe czy udar mózgu. 

Botoks jest tak naprawdę oczyszczonym białkiem, które pozyskuje się z beztlenowej bakterii Clostriduim botulinum, a choć do jej namnożenia może dojść w naturalnym środowisku, w celach medycznych wytwarza się ją w warunkach laboratoryjnych. 

Kiedy toksyną botulinową zaczęto leczyć zeza, okazało się, że wygładza ona również zmarszczki. Dzisiaj znamy już doskonale mechanizm działania botoksu i wiemy, iż ostrzykiwanie nim pewnych części ciała selektywnie blokuje receptory w mięśniach. Owa blokada powoduje, że mięsień w okolice którego podano toksynę, przestaje na jakiś czas pracować i staje się rozluźniony, a zmarszczki wygładzone. Gdy odkryto odmładzające działanie botoksu, pod koniec lat 80 zaczęto wykonywać na całym świecie zabiegi z jego udziałem. W Polsce moda na botoks pojawiła się ponad 15 lat później. 

czym jest botoks

Czy botoks jest bezpieczny?

Zapewne nie wszyscy są świadomi, że gdyby toksyna botulinowa dostała się do naszego układu pokarmowego, stałałaby się powodem zatrucia. Jednakże, botoks w medycynie estetycznej jest substancją absolutnie niegroźną i wstrzykiwany w tkankę podskórną jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Dawka śmiertelna toksyny botulinowej dla dorosłego człowieka o wadze około 70 kg wynosi aż 2500 – 3000 jednostek. Jego ilość stosowana przy zabiegach estetycznych, maksymalnie wynosi 100 jednostek. 

Podczas zabiegu niewielką ilość preparatu wstrzykuje się bardzo cienką igłą w określone mięśnie twarzy. Sam zabieg jest krótki, trwa około 15-20 minut, a większość osób może wrócić do normalnych zajęć natychmiast po jego wykonaniu. Podanie toksyny botulinowej nie wymaga znieczulenia miejscowego. Działanie botoksu ustępuje po około 3-6 miesiącach. Najczęściej zabieg powtarza się po powrocie pełnej mimiki twarzy. Jeśli nie ponowimy go, twarz wróci do poprzedniego wyglądu. Warto zaznaczyć, że skóra w żaden sposób nie uzależnia się od toksyny botulinowej. Wprost przeciwnie, wpływa to na jej lepszą kondycję po zabiegu. 

usuwanie zmarszczek botoksem warszawa

Jak dochodzi do powstawania zmarszczek na skórze?

Zmarszczki to bardzo specyficzne zagłębienia w skórze, które powstają na skutek zwiotczenia kolagenowych i elastynowych włókien skórnych. Ich głównymi przyczynami są: wiotczenie skóry na skutek ubytku kolagenu i elastyny, przesuszenie osłabieniem aktywności gruczołów łojowych i potowych oraz mniejsza zawartością lipidów w strukturze bariery hydrolipidowej. Do powstawania zmarszczek przyczyniają się również wolne rodniki, doprowadzające do degradacji i przebudowy białek, a także inne czynniki, takie jak: niewłaściwa pielęgnacja twarzy, nadmierna mimika, zbyt częste opalanie, czy palenie tytoniu

Zmarszczki mimiczne powstają pod wpływem wielokrotnych skurczów mięśni twarzy, które mogą zachodzić nawet 15 tys. razy w ciągu dnia. Powstają one szczególnie wtedy, gdy mięśnie w pewnych częściach twarzy są bardzo aktywne. Ma to miejsce na twarzy i czole. Za każdym razem, gdy mięsień czołowy kurczy się, chociażby przy wyrażaniu zdumienia poprzez unoszenie brwi, skóra na marszczy się przez co powstają na czole zmarszczki. Do typowych zmian mimicznych zaliczamy tzw. kurze łapki, zmarszczki palacza oraz lwią zmarszczkę. Z czasem utrwalają się one na twarzy, stając się zmarszczkami statycznymi.

Gdzie można stosować botoks?

W medycynie estetycznej toksynę botulinową stosuje się głównie jako zabiegi na twarz w obszarze górnej jej części. Szczególnie często podaje się botoks na czoło, a także w okolice takie jak:

 • między brwiami – lwia bruzda,
 • wokół oczu – kurze łapki,
 • nos – zmarszczki królicze,
 • kąciki ust,
 • koniuszek nosa,
 • broda.
zabiegi z botoksem na twarz warszawa
efekty zabiegów botoksem

Jak przebiega zabieg?

Zabieg usuwania zmarszczek botoksem polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości preparatu w miejsca, które mają zostać skorygowane. Przed wykonaniem zabiegu nie ma potrzeby wykonywania żadnych dodatkowych badań. Zabieg nie jest bolesny, trwa od 15 do 30 minut. Po zaznaczeniu na twarzy pacjenta właściwych miejsc podania preparatu, lekarz wstrzykuje w nie bardzo cienką igłą niewielkie dawki toksyny botulinowej. 

Efekty zabiegu botoksem 

Umiejętnie podany botoks nie zamieni twarzy w nieruchomą maskę, a da niezwykle naturalny i estetycznie wyglądający efekt wygładzonej, sprężystej i jędrniejszej cery. Preparat zaczyna działać po kilku dniach od momentu wstrzyknięcia, a pełny efekt jest zauważalny po około 2 tygodniach. Efekt po zabiegu jest widoczny średnio do 4 miesięcy i zależy od organizmu, wieku, stanu skóry i osobniczych skłonności. Z czasem, mimika stopniowo powraca aż pełnej ruchomości mięśni. Zabieg można powtarzać co 3-6 miesięcy. 

Przeciwwskazania

Toksyna botulinowa nie może być podana pacjentom cierpiącym na choroby, takie jak:

 •  zaburzenia przewodnictwa nerwowo -mięśniowego,
 •  zespół Lamberta – Eatona, 
 •  Miastenia Gravis, 
 •  aktywna infekcja w miejscu podania preparatu,
 •  schorzenia sercowo-naczyniowe i nerwowe,
 •  choroby autoimmunologiczne,
 •  osobom w ciąży, 
 •  osobom przyjmującym leki zawierające substancje rozrzedzające krew.

Czego nie robić po zabiegu? 

Bezpośrednio po zabiegu podania botoksu istotne jest, aby przez 5h unikać wysiłku fizycznego oraz przebywanie w pozycji leżącej, jak i z pochyloną głową. Zaleca się także nieodbywanie podróży samolotem przez co najmniej 24h od momentu zabiegu. Przez tydzień powinno się unikać uciskania w okolicy wstrzyknięcia botoksu oraz ekspozycji na wysokie temperatury (sauna, opalanie, gorące kąpiele).

botoks warszawa