botoks (botox)

zabiegi botoksem w Warszawie

Zmarszczki na twarzy to przejaw nieuchronnego starzenia się skóry.  Wstrzykiwany w niewielkich dawkach botox stanowi skuteczny sposób na spłycenie i wygładzenie bruzd na twarzy.

Lekarze z Projekt Skóra w Warszawie to specjaliści z wieloletnią praktyką. Wykonanie zabiegu przez lekarza minimalizuje ryzyko powikłań a efekt podania botoksu może być dopasowany do indywidualnych preferencji. Nie musisz się martwić o efekt maski spowodowany nieumiejętnym wstrzyknięciem toksyny botulinowej.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

15 – 30 min

peelingi

Ilość iniekcji

1

peelingi

Cena

700 – 1500 zł*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

ZOBACZ EFEKT ZABIEGU Z UŻYCIEM BOTOXU PRZED I PO

botoks przed i po warszawa

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

Wskazania:

Wskazania:

stosujemy nowoczesną płynną toksynę botulinową

ABO liquid Alluzience®

W Projekt Skóra w Warszawie botox służy nam do niwelowania rozmaitych zmarszczek na twarzy – na czole, wokół oczu i ust, w okolicy nosa oraz na brodzie.

zadzwoń i umów zabieg

Czym jest i jak działa botox (toksyna botulinowa)?

Wykorzystywany w Klinice Projekt Skóra w Warszawie botox (lub też botoks), to potoczna nazwa toksyny botulinowej. Jest ona neurotoksyną produkowaną przez bakterie Clostridium botulinum, czyli laseczki jadu kiełbasianego. Jej odkrycie przypisuje się Emilowi van Ermengemowi w 1895 roku. Botox jest tak naprawdę oczyszczonym białkiem toksyny, które pozyskuje się z beztlenowej bakterii. I choć do jej namnożenia może dojść w naturalnym środowisku, w celach medycznych wytwarza się ją w warunkach laboratoryjnych.

Z czasem okazało się, że toksyna botulinowa, stosowana w neurologii i okulistyce, skutecznie wygładza również zmarszczki. Dzisiaj znamy już doskonale mechanizm działania zabiegów z użyciem botoksu i wiemy, iż ostrzykiwanie nim pewnych części ciała selektywnie blokuje receptory w mięśniach. To właśnie blokada powoduje, że mięsień w okolice którego podano toksynę, przestaje na jakiś czas pracować i staje się rozluźniony, a zmarszczki wygładzone.

Na jakie obszary twarzy wstrzykujemy botoks w naszej klinice w Warszawie?

W Warszawie botoks służy nam do wygładzania różnych rodzajów zmarszczek mimicznych, takich jak:

⚬ zmarszczki zewnętrznych kącików oczu - określane mianem kurzych łapek,
⚬ zmarszczki podłużne czoła - tzw. lwia zmarszczka,
⚬ zmarszczki poprzeczne czoła,
⚬ zmarszczki dolnej powieki,
⚬ zmarszczki wokół ust - tzw. zmarszczki palacza,
⚬ zmarszczki skóry nosa - tzw. zmarszczki królicze,
⚬ zmarszczki pionowe i poziome szyi.

Po zastosowaniu botoxu zmarszczki stają się widocznie spłycone i wygładzone. Oprócz tego, z użyciem toksyny botulinowej możliwe jest też uniesienie brwi i kącików ust oraz modelowanie twarzy - poprzez zmniejszenie masy mięśni żwacza. Toksynę botulinową stosuje się też w leczeniu bruksizmu (zgrzytania zębami) i nadpotliwości.

Jak powstają zmarszczki na twarzy?

Zmarszczki mimiczne powstają pod wpływem wielokrotnych skurczów mięśni twarzy, które mogą zachodzić nawet 15 tys. razy w ciągu dnia. Powstają one szczególnie wtedy, gdy mięśnie mimiczne w pewnych częściach twarzy (zwłaszcza na czole, choć nie tylko) są bardzo aktywne. Za każdym razem, gdy mięsień czołowy kurczy się, chociażby przy wyrażaniu zdumienia poprzez unoszenie brwi, skóra marszczy się i w efekcie powstają na zmarszczki. Do typowych zmian mimicznych zaliczamy tzw. kurze łapki, zmarszczki palacza oraz lwią zmarszczkę. Z czasem utrwalają się one na twarzy, stając się zmarszczkami statycznymi.

Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek?

Zmarszczki to bardzo specyficzne zagłębienia w skórze, które powstają na skutek zwiotczenia kolagenowych i elastynowych włókien skórnych. Ich głównymi przyczynami są: wiotczenie skóry na skutek ubytku kolagenu i elastyny, przesuszenie osłabieniem aktywności gruczołów łojowych i potowych oraz mniejsza zawartość lipidów w strukturze bariery hydrolipidowej. Do powstawania zmarszczek przyczyniają się również wolne rodniki, doprowadzające do degradacji i przebudowy białek, a także inne czynniki, takie jak: niewłaściwa pielęgnacja twarzy, nadmierna mimika, zbyt częste opalanie, czy palenie tytoniu.

Jak wygląda zabieg z użyciem botoksu?

Zabieg usuwania zmarszczek botoksem w Warszawie w gabinecie medycyny estetycznej Projekt Skóra polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w odpowiedniej ilości w miejsca, które mają zostać skorygowane. Po zaznaczeniu na twarzy pacjenta właściwych miejsc podania preparatu, lekarz wstrzykuje w nie, przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w cienką igłę, niewielkie dawki toksyny.

Przed wykonaniem zabiegu nie ma potrzeby wykonywania szczegółowych badań diagnostycznych. Konieczne jest natomiast odstawienie leków rozrzedzających krew. Nie zaleca się również spożywania alkoholu. Zabieg z wykorzystaniem botoksu trwa od 15 do 30 minut. Wstrzykiwanie toksyny botulinowej nie wymaga znieczulenia miejscowego.

Po jakim czasie widoczne są efekty zabiegów z użyciem botoksu?

Preparat zaczyna działać po kilku dniach od momentu wstrzyknięcia. Pełny efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych jest zauważalny po około 2 tygodniach od zabiegu z użyciem botoksu na czoło lub inną część twarzy.

Czy efekt zabiegu z wykorzystaniem botoksu wygląda naturalnie?

Specjalista indywidualnie przed zabiegiem dobiera ilość i stężenie preparatu. Dzięki temu w obszar wymagający odmłodzenia wstrzyknięta zostaje optymalna ilość toksyny botulinowej, co zapewnia naturalny wygląd. Umiejętnie podany botox na czoło, w okolice oczu, nosa lub ust nie zamieni twarzy w nieruchomą maskę, a da niezwykle estetycznie wyglądający rezultat wygładzonej, sprężystej i jędrniejszej cery.

Czy botox jest bezpieczny?

Gdyby toksyna botulinowa dostała się do naszego układu pokarmowego, stałaby się powodem zatrucia. Botoks w medycynie estetycznej jest substancją absolutnie niegroźną i wstrzykiwany w tkankę podskórną jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Dawka śmiertelna toksyny botulinowej dla dorosłego człowieka o wadze około 70 kg wynosi aż 2500-3000 jednostek. Jego ilość stosowana przy zabiegach estetycznych, maksymalnie wynosi 100 jednostek.

Czy istnieją przeciwwskazania do zastosowania botoksu?

Mimo skuteczności zabiegów botoxem w Warszawie, istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonywania. Toksyna botulinowa nie może być podawana pacjentom cierpiącym na choroby, takie jak:

⚬ zaburzenia przewodnictwa mięśniowego,
⚬ zespół Lamberta-Eatona,
⚬ Miastenia Gravis,
⚬ miejscowe infekcje skóry,
⚬ schorzenia sercowo-naczyniowe i nerwowe,
⚬ choroby autoimmunologiczne,
⚬ osobom w ciąży,
⚬ osobom przyjmującym leki zawierające substancje rozrzedzające krew.

Przeciwwskazaniem jest również uczulenie na składniki preparatu i okres karmienia piersią. Kwalifikacji do zabiegu z użyciem botoxu (toksyny botulinowej) w Warszawie w Projekt Skóra dokonuje nasz specjalista w trakcie wizyty konsultacyjnej.

Jakie są zalecenia po zabiegu botoksem na czoło, oczy, usta?

Bezpośrednio po zabiegu podania botoxu w warszawskiej klinice medycyny estetycznej Projekt Skóra istotne jest, aby przez 5h unikać wysiłku fizycznego. Nie należy przebywać w pozycji leżącej ani pochylać głowy.

Zaleca się także odłożenie w czasie podróży samolotem (przez co najmniej 24h od momentu zabiegu). Przez tydzień powinno się unikać uciskania w okolicy, w której wykonano wstrzyknięcie botoksu oraz ekspozycji na wysokie temperatury (sauna, opalanie, gorące kąpiele). Po zabiegu wystąpić mogą niewielkie zasinienia i krwiaki oraz obrzęk w miejscu iniekcji. Ustępują one jednak samoczynnie po ok. 24 godzinach.

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową – czy zabieg boli?

Toksyna botulinowa, znana powszechnie jako botoks (botox), działa podobnie do eliksiru młodości? Właśnie tak! Spektakularne efekty zabiegów przy jej użyciu sprawiły, że trucizna stała się pożądaną substancją odmładzającą. Jej zastosowanie pozwala naszym specjalistom szybką, skuteczną, a przy tym bezbolesną redukcję zmarszczek mimicznych - samo ukłucie pacjenci porównują do ugryzienia przez komara. Zabieg nie wymaga również rekonwalescencji - po jego wykonaniu można natychmiast wrócić do codziennych czynności.

Czy zabiegi botoksem trzeba powtarzać?

Działanie botoksu ustępuje po około 3-6 miesiącach - zależnie od wieku, stanu skóry i trybu życia. Najczęściej zabieg powtarza się po powrocie pełnej mimiki twarzy. Jeśli nie ponowimy go, twarz wróci do poprzedniego wyglądu. Dla zachowania efektów redukcję zmarszczek botoksem w Warszawie można powtórzyć.

Warto zaznaczyć, że skóra w żaden sposób nie uzależnia się od toksyny botulinowej. Wprost przeciwnie, wpływa to na jej lepszą kondycję po zabiegu.

Botox (Warszawa) – ile kosztuje zabieg?

Koszt zabiegu podania botoxu (toksyny botulinowej) w Warszawie zależy przede wszystkim od rozległości iniekcji. W Projekt Skóra cena botoksu wynosi od 700 zł. Szczegółowe informacje prezentujemy w cenniku warszawskiej kliniki.

Projekt Skóra (Warszawa) – botox. Dlaczego warto wykonać zabieg w naszej klinice?

Warszawska Klinika Projekt Skóra od wielu lat lat specjalizuje się w medycynie estetycznej. Pracują u nas doświadczeni dermatolodzy i chirurdzy specjalizujący się w zabiegach anty-aging. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu, opracowaliśmy kompleksową ofertę stworzoną z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych Pacjentów. Nasz zespół regularnie uczestniczy w szkoleniach, sympozjach i konferencjach. Mamy bardzo bogate doświadczenie związane z przeprowadzeniem zabiegów za pomocą toksyny botulinowej. Jeśli obecność zmarszczek spędza sen z Twoich powiek, skontaktuj się z nami jak najszybciej i zgłoś się na konsultacje do naszych lekarzy.

Zachęcamy do odwiedzin naszej placówki, aby skutecznie pozbyć się postarzających zmarszczek za pomocą botoxu w Warszawie.

Botoks w Warszawie? Wybierz Klinikę Projekt Skóra

Pacjentom proponujemy sprawdzone i bezpieczne zabiegi z wykorzystaniem botoxu – w Warszawie w klinice specjalizującej się w medycynie estetycznej stosujemy wysokiej jakości, certyfikowaną toksynę botulinową.

cena za zabieg botoksem
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl