zabiegi z użyciem botoksu

ZNÓW POCZUJ SIĘ PIĘKNA

Toksyna botulinowa, znana powszechnie jako botoks (botox), działa podobnie do eliksiru młodości? Właśnie tak! Spektakularne efekty zabiegów przy jej użyciu sprawiły, że trucizna stała się pożądaną substancją odmładzającą. Przede wszystkim jej zastosowanie kojarzy się z szybką i bezbolesną redukcją zmarszczek, samo ukłucie pacjenci porównują do ugryzienia przez komara.

Preparat użyty w odpowiedniej ilości jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Nasi Specjaliści są wieloletnimi praktykami, dlatego nie musisz się martwić o efekt maski spowodowany nieumiejętnym wstrzyknięciem toksyny botulinowej.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

15- 30 min

peelingi

Cena

od 600 zł*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

ZOBACZ EFEKT ZABIEGU Z UŻYCIEM BOTOXU PRZED I PO

botoks przed i po warszawa

skuteczne zabiegi z użyciem botoksu

Zaufaj naszym doświadczonym specjalistom i wykonaj zabieg, z użyciem botoksu, w Klinice Projekt Skóra! Zapisz się na wizytę już dzisiaj!

zadzwoń i umów zabieg

Dlaczego poddać się zabiegowi usunięcia zmarszczek botoksem w klinice Projekt Skóra

Warszawska klinika Projekt Skóra od wielu lat z powodzeniem zajmuje się medycyną estetyczną. Pracują u nas doświadczeni dermatolodzy i chirurdzy specjalizujący się w zabiegach anty-aging. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu, opracowaliśmy kompleksową ofertę stworzoną z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych Pacjentów. Nasz zespół regularnie uczestniczy w szkoleniach, sympozjach i konferencjach. Mamy bardzo bogate doświadczenie związane z przeprowadzeniem zabiegów za pomocą toksyny botulinowej. Jeśli obecność zmarszczek spędza sen z Twoich powiek, skontaktuj się z nami jak najszybciej i zgłoś się na konsultacje do naszych lekarzy.

Zapraszamy do odwiedzin naszej placówki, aby skutecznie pozbyć się postarzających zmarszczek.

Czym jest botoks?

Botoks to potoczna nazwa toksyny botulinowej. Jest to neurotoksyna produkowana przez bakterie Clostridium botulinum, czyli laseczki jadu kiełbasianego. Jej odkrycie przypisuje się Emilowi van Ermengemowi w 1895 roku. Podobno wyizolował on tę substancję z szynki. Początkowo działanie botoksu wykorzystywano w neurologii i okulistyce, stosując go do niwelowania nadmiernego napięcia mięśni u osób chorych na porażenie mózgowe czy udar mózgu.

Botox jest tak naprawdę oczyszczonym białkiem, które pozyskuje się z beztlenowej bakterii Clostriduim botulinum, a choć do jej namnożenia może dojść w naturalnym środowisku, w celach medycznych wytwarza się ją w warunkach laboratoryjnych.

Kiedy toksyną botulinową zaczęto leczyć zeza, okazało się, że wygładza ona również zmarszczki. Dzisiaj znamy już doskonale mechanizm działania botoksu i wiemy, iż ostrzykiwanie nim pewnych części ciała selektywnie blokuje receptory w mięśniach. Owa blokada powoduje, że mięsień w okolice którego podano toksynę, przestaje na jakiś czas pracować i staje się rozluźniony, a zmarszczki wygładzone. Gdy odkryto odmładzające działanie botoksu, pod koniec lat 80 zaczęto wykonywać na całym świecie zabiegi z jego udziałem. W Polsce moda na zabiegi z botoksem pojawiła się ponad 15 lat później.

Czy botox jest bezpieczny?

Zapewne nie wszyscy są świadomi, że gdyby toksyna botulinowa dostała się do naszego układu pokarmowego, stałałaby się powodem zatrucia. Jednakże, botoks w medycynie estetycznej jest substancją absolutnie niegroźną i wstrzykiwany w tkankę podskórną jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Dawka śmiertelna toksyny botulinowej dla dorosłego człowieka o wadze około 70 kg wynosi aż 2500 – 3000 jednostek. Jego ilość stosowana przy zabiegach estetycznych, maksymalnie wynosi 100 jednostek.

Podczas zabiegu niewielką ilość preparatu wstrzykuje się bardzo cienką igłą w określone mięśnie twarzy. Sam zabieg jest krótki, trwa około 15-20 minut, a większość osób może wrócić do normalnych zajęć natychmiast po jego wykonaniu. Podanie toksyny botulinowej nie wymaga znieczulenia miejscowego. Działanie botoksu ustępuje po około 3-6 miesiącach. Najczęściej zabieg powtarza się po powrocie pełnej mimiki twarzy. Jeśli nie ponowimy go, twarz wróci do poprzedniego wyglądu. Warto zaznaczyć, że skóra w żaden sposób nie uzależnia się od toksyny botulinowej. Wprost przeciwnie, wpływa to na jej lepszą kondycję po zabiegu.

Jak dochodzi do powstawania zmarszczek na skórze?

Zmarszczki to bardzo specyficzne zagłębienia w skórze, które powstają na skutek zwiotczenia kolagenowych i elastynowych włókien skórnych. Ich głównymi przyczynami są: wiotczenie skóry na skutek ubytku kolagenu i elastyny, przesuszenie osłabieniem aktywności gruczołów łojowych i potowych oraz mniejsza zawartością lipidów w strukturze bariery hydrolipidowej. Do powstawania zmarszczek przyczyniają się również wolne rodniki, doprowadzające do degradacji i przebudowy białek, a także inne czynniki, takie jak: niewłaściwa pielęgnacja twarzy, nadmierna mimika, zbyt częste opalanie, czy palenie tytoniu.

Zmarszczki mimiczne powstają pod wpływem wielokrotnych skurczów mięśni twarzy, które mogą zachodzić nawet 15 tys. razy w ciągu dnia. Powstają one szczególnie wtedy, gdy mięśnie w pewnych częściach twarzy są bardzo aktywne. Ma to miejsce na twarzy i czole. Za każdym razem, gdy mięsień czołowy kurczy się, chociażby przy wyrażaniu zdumienia poprzez unoszenie brwi, skóra na marszczy się przez co powstają na czole zmarszczki. Do typowych zmian mimicznych zaliczamy tzw. kurze łapki, zmarszczki palacza oraz lwią zmarszczkę. Z czasem utrwalają się one na twarzy, stając się zmarszczkami statycznymi.

Gdzie można stosować botoks?

W medycynie estetycznej toksynę botulinową stosuje się głównie jako zabiegi na twarz w obszarze górnej jej części. Szczególnie często podaje się botoks na czoło, a także w okolice takie jak:
⚬ między brwiami – lwia bruzda,
⚬ wokół oczu – kurze łapki,
⚬ nos – zmarszczki królicze,
⚬ kąciki ust,
⚬ koniuszek nosa,
⚬ broda.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg usuwania zmarszczek botoksem polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości preparatu w miejsca, które mają zostać skorygowane. Przed wykonaniem zabiegu nie ma potrzeby wykonywania żadnych dodatkowych badań. Zabieg nie jest bolesny, trwa od 15 do 30 minut. Po zaznaczeniu na twarzy pacjenta właściwych miejsc podania preparatu, lekarz wstrzykuje w nie bardzo cienką igłą niewielkie dawki toksyny botulinowej.

Efekty zabiegu botoksem

Umiejętnie podany botox nie zamieni twarzy w nieruchomą maskę, a da niezwykle naturalny i estetycznie wyglądający efekt wygładzonej, sprężystej i jędrniejszej cery. Preparat zaczyna działać po kilku dniach od momentu wstrzyknięcia, a pełny efekt jest zauważalny po około 2 tygodniach. Efekt po zabiegu jest widoczny średnio do 4 miesięcy i zależy od organizmu, wieku, stanu skóry i osobniczych skłonności. Z czasem, mimika stopniowo powraca aż pełnej ruchomości mięśni. Zabieg można powtarzać co 3-6 miesięcy.

Przeciwwskazania do botoxu

Toksyna botulinowa nie może być podana pacjentom cierpiącym na choroby, takie jak:
⚬ zaburzenia przewodnictwa nerwowo -mięśniowego,
⚬ zespół Lamberta – Eatona,
⚬ Miastenia Gravis,
⚬ aktywna infekcja w miejscu podania preparatu,
⚬ schorzenia sercowo-naczyniowe i nerwowe,
⚬ choroby autoimmunologiczne,
⚬ osobom w ciąży,
⚬ osobom przyjmującym leki zawierające substancje rozrzedzające krew.

Botoksem można leczyć wiele problemów zdrowotnych, ale nie wszystkie schorzenia się kwalifikują. Dokładnie oceni to specjalista podczas wizyty.

Czego nie robić po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu podania botoksu istotne jest, aby przez 5h unikać wysiłku fizycznego oraz przebywanie w pozycji leżącej, jak i z pochyloną głową. Zaleca się także nieodbywanie podróży samolotem przez co najmniej 24h od momentu zabiegu. Przez tydzień powinno się unikać uciskania w okolicy wstrzyknięcia botoksu oraz ekspozycji na wysokie temperatury (sauna, opalanie, gorące kąpiele).

Rozpocznij
leczenie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by znów mogła się cieszyć z życia.

cena za zabieg botoksem
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl