TWÓJ PROBLEM - WORKI POD OCZAMI

Worki, cienie i sińce pod oczami? Pozbądź się ich!

cienie i worki pod oczami warszawa

Problem cieni pod oczami

Zasiniona lub obrzęknięta skóra pod oczami sprawia, że cała twarz wygląda na bardziej zmęczoną i zdecydowanie starszą. Czasami jest to problem wynikający po prostu z braku wystarczającej ilości snu. Wówczas wystarczy nadrobić zaległości w śnie, aby zmiany stały się mniej widoczne lub całkowicie zniknęły.

Niestety, w wielu przypadkach problem ten jest dużo bardziej złożony.
Jeśli za pojawiające się worki i sińce pod oczami odpowiada przewlekłe 
zmęczenie, niewłaściwa dieta lub rozmaite schorzenia, likwidacja tych zmian
może stanowić zdecydowanie trudniejsze i bardziej skomplikowane wyzwanie.

Sprawdzoną metodą jest indywidualne dobrana terapia, przeprowadzona w specjalistycznej klinice w centrum Warszawy – Projekt Skóra! 

Zaufaj specjalistom z Projekt Skóra!

Projekt Skóra tworzy miejsce, gdzie skóra jest w samym centrum zainteresowania.

Tutaj wszystko, co robimy i rozwijamy, powstaje z myślą o niej.

Naszym nadrzędnym celem jest:

 • prewencja,
 • regeneracja
 • powstrzymanie niszczących procesów, jakim poddawana jest codziennie skóra.

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z
zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piękniejsza i zdrowsza.

klinika projekt skóra warszawa
Cienie pod oczami metody

O zabiegach na worki pod oczami

Likwidacja cieni pod oczami to skomplikowany proces. Zabiegi prowadzące do poprawy kondycji skóry wokół oczu mogą spowolnić procesy utraty elastyczności i zaniku tkanki podskórnej w tym miejscu. W efekcie możliwe jest wyraźne zredukowanie cieni i worków pod oczami oraz odmłodzenie spojrzenia.

Zaletą naszych zabiegów na cienie pod oczami jest mała inwazyjność
tę cechę docenią zwłaszcza nasi zapracowani Pacjenci, którzy nie mogą tracić czasu na długotrwałą rekonwalescencję. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do codziennych obowiązków, pamiętając tylko o tym, aby unikać intensywnego wysiłku, basenu czy masażu. Zabiegi na cienie pod oczami nie  wywołują też żadnych uciążliwych skutków ubocznych. Może pojawić się jedynie obrzęk lub niewielkie siniaki, które znikną w krótkim czasie. 

Przeciwwskazania do zabiegów
 • ciąża / okres karmienia piersią,
 • cukrzyca,
 • czynne choroby nowotworowe,
 • infekcje skórne w miejscu przeprowadzania zabiegu,
 • infekcje wirusowe/grzybicze lub bakteryjne,
 • choroby autoimmunizacyjne,
 • przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych.

proponowane metody leczenia, badania, konsultacje:

cienie1

Aminokwasowa terapia zastępcza

Projekt skora kwas hialuronowy

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

mezoterapia

Mezoterapia igłowa 

zabieg z kwasem hialuronowym

Preparaty regeneracyjne 

CENA ZABIEGU USUWANIA
WORKÓW I CIENI POD OCZAMI

 

Redensity 1 – 1ml

800 zł

PEPTYDY BIOMIMETYCZNE Jalupro (1 zabieg)

700 zł

Mezoterapia

od 350 zł

Zabieg biostymulujący / osocze lub fibryna /

700 zł

Cienie, sińce na twarzy nie dodają nikomu urody i zapewne wiele osób zastanawia się, jak zlikwidować niechciane worki pod oczami. U niektórych osób, pojawiają się one w reakcji na stres, u innych są efektem nieprzespanej nocy i zmęczenia, co prowadzi do zastoju limfy w tej okolicy. Mogą też świadczyć o wielu groźnych chorobach.

Co pomoże na cienie pod oczami? 

Jeżeli nasze podpuchnięte oczy są tylko świadectwem zastojów limfy, można z nimi walczyć przy pomocy domowych sposobów. Takim naturalnym zabiegiem na worki pod oczami jest masaż kostkami lodu lub przykładanie pod oczy zimnych przedmiotów. Ochłodzenie, które przynoszą, szybko niweluje nienaturalny wygląd skóry. Obrzęki zmniejszają również okłady na oczy. Do zrobienia ich możemy wykorzystywać plasterki ogórka, który doskonale nawilża i regeneruje skórę pod oczami, a także plasterki jabłek oraz surowe ziemniaki. Bardzo skuteczne bywają również okłady z herbaty oraz rumianku.

cienie pod oczami warszawa

Likwidacja cieni pod oczami to skomplikowany proces. Zabiegi prowadzące do poprawy kondycji skóry wokół oczu mogą spowolnić procesy utraty elastyczności i zaniku tkanki podskórnej w tym miejscu. W efekcie możliwe jest wyraźne zredukowanie cieni i worków pod oczami oraz odmłodzenie spojrzenia.

Specjalistyczne usuwanie worków pod oczami

Zasiniona lub obrzęknięta skóra pod oczami sprawia, że cała twarz wygląda na bardziej zmęczoną i zdecydowanie starszą. Czasami jest to problem wynikający z braku wystarczającej ilości snu. I wówczas odpowiedź na pytanie jak usunąć worki pod oczami jest bardzo prosta. Należy wówczas zadbać o regularny wypoczynek i odpowiednią ilość przespanych godzin. 

Niestety, w wielu przypadkach problem ten jest dużo bardziej złożony. Jeśli za pojawiające się worki i sińce pod oczami odpowiada przewlekłe zmęczenie, niewłaściwa dieta lub tym bardziej rozmaite schorzenia, likwidacja tych zmian może stanowić zdecydowanie trudniejsze i bardziej skomplikowane wyzwanie. Jeśli nie pomaga zmiana trybu życia ani domowe sposoby, wówczas najlepszą metodą jest indywidualne dobrana terapia, przeprowadzona w specjalistycznej klinice!

Klinika Projekt Skóra oferuje zabiegi na worki pod oczami, których celem jest poprawa elastyczności oraz kolorytu skóry. Rezultatem jest wyraźnie młodsze i bardziej wyraziste spojrzenie.

Informacje o zabiegach stosowanych w naszej klinice w centrum Warszawy:

Przebieg zabiegu

Preparat podajemy bardzo cienką igłą. Skórę przed zabiegiem dla Twojego komfortu znieczulimy kremem znieczulającym (pamiętaj by zgłosić się na zabieg 30 minut przed wyznaczoną godziną w celu nałożenia znieczulenia).

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Z uwagi na wkłucia, basen, masaż i intensywny wysiłek w tym dniu nie są wskazane. Po zabiegu może wystąpić delikatne obrzęk utrzymujący się do kilku godzin, czy drobne siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Schemat zabiegów
 • seria 4 zabiegów co 10 dni
 • zabieg przypominający po 6 miesiącach
cienie1
Cienie pod oczami

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Iniekcje kwasu hialuronowego pozwalają na długotrwałą korekcję cieni i dołów w okolicach oczu. Terapia polega na wstrzyknięciu wypełniacza w okolicę podoczodołową – tzw. dolinę łez.

Przebieg zabiegu

Kwas hialuronowy podajemy cienką igłą lub za pomocą elastycznej kaniuli. Następnie preparat równomiernie rozprowadzamy wykonując specjalistyczny masaż wokół oczu.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Z uwagi na wkłucia, basen i intensywny wysiłek w tym dniu nie są wskazane. Warto wiedzieć – mogą wystąpić drobne siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Efekty
 • poprawa wyglądu skóry,
 • napięcie i uelastycznienie skóry,
 • produkcja nowego kolagenu,
 • likwidacja zmarszczek

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z bardziej rozpoznawalnych zabiegów stosowanych przez dermatologów. Pozwala na regenerację, odżywienie i nawilżenie skóry, zwłaszcza skóry w okolicy oczu. Metoda polega na podaniu śródskórnie niewielkich ilości substancji odpowiednio dobranych do potrzeb Twojej skóry, których celem jest poprawa kondycji skóry w leczonym obszarze.

Przygotowanie do zabiegu

Skórę przed zabiegiem dla Twojego komfortu znieczulimy kremem znieczulającym (pamiętaj by zgłosić się na zabieg 30 minut przed wyznaczoną godziną w celu nałożenia znieczulenia).

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Z uwagi na wkłucia, basen, masaż i intensywny wysiłek w tym dniu nie są wskazane. Po zabiegu może wystąpić delikatne obrzęk i zaczerwienienie utrzymujące się do kilku godzin, czy drobne siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Schemat zabiegów

Dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecamy wykonanie serii zabiegów w odstępach kilku tygodni.

Preparaty regeneracyjne

Zabieg z zastosowaniem preparatu regeneracyjnego to najbardziej naturalny zabieg z zakresu dermatologii estetycznej. Polega na przygotowaniu preparatu z własnej krwi pacjenta.

Tak przygotowany produkt metodą mezoterapii podajemy w skórę by pobudzić jej naturalne mechanizmy regeneracyjne.

Schemat zabiegów

Dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecamy wykonanie serii zabiegów w odstępach kilku tygodni.

Warto wiedzieć

Pamiętaj o codziennej pielęgnacji tej szczególnie delikatnej i wrażliwej na kosmetyki okolicy twarzy – chętnie doradzimy.

 

Zabiegi na cienie pod oczami,
które skutecznie odmładzają spojrzenie

Zaletą naszych zabiegów na cienie pod oczami jest mała inwazyjność – tę cechę docenią zwłaszcza nasi zapracowani Pacjenci, którzy nie mogą tracić czasu na długotrwałą rekonwalescencję. Po wykonanym zabiegu, można od razu wrócić do codziennych obowiązków, pamiętając tylko o tym, aby unikać intensywnego wysiłku, basenu czy masażu. Zabiegi na cienie pod oczami nie wywołują też żadnych uciążliwych skutków ubocznych. Może pojawić się jedynie obrzęk lub niewielkie siniaki, które w krótkim czasie znikają.

W naszej klinice możesz samodzielnie wybrać optymalną metodę likwidacji cieni i worków pod oczami, bądź skorzystać z pomocy naszych specjalistów z dziedziny dermatologii oraz profilaktyki anti-aging. Zapewniamy kompleksową opiekę oraz indywidualne podejście do każdego z naszych Pacjentów. Odwiedź klinikę Projekt Skóra i pozwól nam zadbać o Twój maksymalny komfort oraz zadowolenie z rezultatów zabiegu! 

Przyczyny cieni pod oczami

Istnieje wiele powodów, które warunkują powstawanie zasinień i obrzęków pod oczami. Cienie pod oczami zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, mogą być spowodowane przez skłonności genetyczne, zmęczenie, przepracowanie, palenie papierosów, nieodpowiednią dietę czy też ekspozycję na promieniowanie słoneczne. Wszystkie te czynniki wpływają na aktywność fibroblastów, które są odpowiedzialne za tworzenie kolagenu i regenerację i odbudowę skóry.

Podpuchnięte oczy czyli worki pod oczami mogą też być objawem wielu chorób. Wbrew obiegowym opiniom, cienie pod oczami to nie nowotwór. W jego przypadku, musi już dojść do poważnego wycieńczenia organizmu, by zaczął dawać takie objawy. Podpuchnięte oczy świadczą raczej o schorzeniach, takich jak: anemia, cukrzyca, zaburzenia pracy tarczycy, alergie, choroby wątroby, śledziony, zapalenie skórno-mięśniowe, atopowe zapalenie skóry, nadciśnienie tętnicze a nawet zakażenie pasożytami.

Istnieje jeszcze jedna przyczyna, która może być odpowiedzialna za ten uciążliwy defekt estetyczny, jakim są worki pod oczami. Nerki. Zapewne nie wszyscy wiedzą, że często za opuchliznę pod oczami winę ponosi gorsza praca tego narządu. Przy jego dysfunkcji bowiem, organizm zaczyna gromadzić więcej wody, co objawia się również opuchlizną twarzy i kostek.

Przyczyną worków pod oczami mogą być także procesy starzenia się skóry, gdyż podczas tego procesu dochodzi m.in. do osłabienia i spowolnienia funkcji fibroblastów i skóra z wiekiem staje się coraz cieńsza a w związku z tym wszelkie żyłki i naczynka, odpowiadające za barwę cieni, są bardziej widoczne.

Natomiast cienie pod oczami u dziecka mogą być wynikiem braku wystarczającej ilości snu a także nieodpowiedniej diety. Podpuchnięte oczy mogą być także oznaką zbyt dużej ilości sodu w organizmie. Dlatego warto zwrócić uwagę na ilość dziennie spożywanej soli.