laserowe zamykanie naczynek
Jednolity kolor skóry podkreśla urodę, sprawia, że skóra wygląda świeżo, dodaje pewności siebie. Wystarczy kilka kroków, aby uzyskać wielki efekt. W Klinice Projekt Skóra w Warszawie wiemy o tym najlepiej!
W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Skóra bez zmian naczyniowych i pajączków
Popękane i rozszerzone naczynka to problem coraz większej liczby kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Powstają wtedy, gdy naczynia krwionośne nie wytrzymują ciśnienia krwi. Rozszerzają się, pozostawiając ślady prześwitujące przez naskórek „czerwone niteczki”.
Mówimy wtedy, że „pękają”, ale w rzeczywistości włókna tworzące ścianki naczyń tylko trochę się zużyły i straciły swoją elastyczność, dlatego nie są już w stanie obkurczać naczynek do postaci wyjściowej i przez to są stale widoczne niemal jak plątanina przewodów elektrycznych czy drzewiaste rozgałęzienia.
Zaufaj specjalistom z Projekt Skóra!
Projekt Skóra tworzy miejsce, gdzie skóra jest w samym centrum zainteresowania.
Tutaj wszystko, co robimy i rozwijamy, powstaje z myślą o niej.
Naszym nadrzędnym celem jest:
- prewencja,
- regeneracja
- powstrzymanie niszczących procesów, jakim poddawana jest codziennie skóra.
Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z
zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piękniejsza i zdrowsza.


Laserowe zamykanie naczynek i pajączków
W przypadku pojedynczych naczynek jednorazowy zabieg zwykle wystarczy. Dla pełnego efektu niezbędne może okazać się wykonanie serii zabiegów.
Zamknięcie naczynek nie zapobiega powstaniu nowych, dlatego na zabieg
przypominający najlepiej wybrać się raz do roku. To również doskonała profilaktyka trądziku różowatego, do którego mogą doprowadzić nieleczone zmiany.
proponowane metody leczenia, badania, konsultacje:
laserem QuadroStar Pro Yellow

Pajączki naczyniowe, które pojawiają się przeważnie w okolicach nosa, policzków, brody, czy szyi, bywają powodem kompleksów ich posiadacza. Nazywa się je inaczej teleangiektazjami. Z wyglądu przypominają rozgałęzione niteczki, znajdują się tuż pod skórą i występują przeważnie w niebieskawym lub czerwonym kolorze.
Symptom teleangiektazji polega na obecności poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych włosowatych, zarówno tętniczych jak i żylnych. Naczynia te, położone są bezpośrednio pod skórą i przez nią prześwitują. Mówimy o nich, że „pękają”, ale w rzeczywistości włókna tworzące ścianki naczyń tylko zużywają się, tracąc swoją elastyczność, dlatego nie są już w stanie obkurczać naczynek do postaci wyjściowej i przez to są stale widoczne. Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej, problem pajączków naczyniowych nie jest trudny do rozwiązania.
Jaki laser jest najskuteczniejszy do laserowego zamykania naczynek?
Warto wiedzieć, iż inne lasery przeznaczone są do zamykania naczynek na różnych obszarach ciała, ponieważ inna jest głębokość położenia naczynek chociażby na twarzy czy na nogach. Na twarzy są one znacznie płytsze i mają kolor czerwony, natomiast na nogach są głębsze i sine, a także odznaczają się większą średnicą.
Jak się okazuje, na twarz, szyję, nos i dekolt najskuteczniejszy jest laser ze światłem żółtym albo zielonym, podczas gdy na nogach,sprawdzają się szczególnie lasery emitujące światło podczerwone.
Stosowany przez klinikę Projekt Skóra QuadroStar Pro Yellow to laser na rozszerzone naczynka, rumień, a także wykorzystywany w leczeniu wspomagającym trądzik różowaty.



Przyczyny powstawania “pajączków” na twarzy:
Teleangiektazje powstają często na skutek złego krążenia I rozszerzonych naczyń krwionośnych, które pękając tworzą pajączki o różnych rozmiarach, a także mogą również zlać się w rumień. Są one najczęściej wynikiem:
- uwarunkowań genetycznych,
- nadciśnienia tętniczego,
- nadmiernej wrażliwości skóry na działanie czynników zewnętrznych,
- zaburzeń hormonalnych czy krążeniowych,
- starzenia się skóry,
- zmian hormonalnych (okres dojrzewania i menopauzy),
- ciąży,
- otyłości,
- nadmiernego opalania się na słońcu i w solarium,
- nadużywanie alkoholu,
- leków.
Co to jest laserowe usuwania naczynek i pajączków?
Laserowe zamykanie naczynek jest skutecznym zabiegiem, usuwania pajączków przy użyciu promieni lasera. Dzięki nim, temperatura krwi w naczynku nagle rośnie, powodując obkurczanie i zamykanie naczynek na trwałe. Aby podgrzać głównie krew w naczynku a nie podgrzać zbytnio skóry, należy w odpowiedni sposób dobrać długość fal promieniowania. Dla osiągnięcia optymalnych efektów, zabieg laserowego zamykania naczynek należy powtórzyć.
Jakie partie ciała są najpopularniejsze?
Największą popularnością cieszy się laserowe usuwanie naczynek na twarzy, ale zabieg można przeprowadzić również na innych partiach ciała, stąd niekiedy stosuje się go również na nogach czy szyi. W przypadku przeprowadzania zabiegu laserowego usuwania naczynek na nogach, procedura jest prawie taka sama, jednakże wymaga zastosowania innego typu lasera.

W przypadku pojedynczych naczynek jednorazowy zabieg zwykle wystarczy. Dla pełnego efektu niezbędne może okazać się wykonanie serii zabiegów.
Zamknięcie naczynek nie zapobiega powstaniu nowych, dlatego na zabieg przypominający najlepiej wybrać się raz lub dwa razy do roku. To również doskonała profilaktyka trądziku różowatego, do którego mogą doprowadzić nieleczone zmiany.
Podstawowe informacje o zabiegu laserowania zamykania naczynek i pajączków
Efekty laserowego usuwania naczynek
Przed zabiegiem lekarz dokonuje oceny przebarwień, które są widoczne przez skórę, ich średnicy, koloru i ilości. Następnie, dobiera długość promienia wysokość energii, rodzaj filtra, ilość impulsów i ich częstotliwość, po czym wykonuje próbę czy te parametry są właściwe .
Podczas zabiegu, w pierwszej kolejności, zostaje oczyszczona skóra pacjenta, aby pozbyć się warstwy martwego naskórka. Po założeniu osłon chroniących oczy pacjenta, lekarz przykłada do jego skóry głowicę i uwalnia wiązkę promieniowania laserowego. Energia promieni lasera, pochłaniana przez hemoglobinę, podgrzewa krew, niszcząc ścianki naczynia które zostaje potem usunięte z organizmu. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od liczby zamykanych naczynek – trwa zazwyczaj od 15 do 60 minut. W jego trakcie, może być odczuwalne pieczenie lub delikatne uszczypnięcia. Efektami ubocznymi terapii jest kilkudniowe zaczerwienienie skóry, pieczenie lub obrzęk ale objawy te zwykle ustępują w ciągu kilku do kilkunastu godzin. Zabieg nie wymaga znieczulenia i nie wyłącza z codziennych aktywności.
Zabieg przy użyciu lasera QuadroStarPro to doskonała profilaktyka trądziku różowatego, do którego mogą doprowadzić nieleczone zmiany
Jak się przygotować do zabiegu?
Przed zabiegiem laserowego usuwania naczynek nie należy:
⚬ opalać się i korzystać z solarium przez 4 tygodnie przed zabiegiem,
⚬ stosować leków i ziół o działaniu fotouczulających,
⚬ przyjmować doustnie retinoidów i sterydów,
⚬ stosować kremów o działaniu złuszczającym i rozjaśniającym skórę.
W dniu zabiegu, skóra powinna być: zdrowa, bez podrażnień czy ran, umyta, niczym nieposmarowana.
Przebieg zabiegu
Czas trwania zabiegu uzależniony jest od liczby zamykanych naczynek – zwykle od kilku minut do kilkudziesięciu. W trakcie impulsów lasera poczujesz pieczenie lub delikatne uszczypnięcie. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Objawy te zwykle ustępują w ciągu kilku do kilkunastu godzin. Zabieg nie wyłącza Cię z codziennych aktywności.
⚬ Czas zabiegu: 15-60 min
⚬ Znieczulenie: brak
Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania naczynek
Po zabiegu laserowego zamykania naczynek nie należy wystawiać skóry na słońce przez minimum 4 tygodnie. Nie wolno też przez około tydzień intensywnie ćwiczyć, ani korzystać z sauny, gdyż rozszerza ona naczynia krwionośne. Należy unikać drażniących kosmetyków, stąd skórę w miejscu można nawilżać kremem, natomiast nie zaleca się w miejscu zabiegu: makijażu, peelingu, przemywania tonikiem na bazie alkoholu, czy mydłem. Zapewne wiele osób zastanawia się jak długo się goi,się skóra po laserowym zamykaniu naczynek, Otóż, skóra po tym zabiegu goi się bardzo szybko. Gojenie jej zwykle trwa do dwóch tygodni, a zaraz po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności.
Ile potrzeba zabiegów?
Liczba niezbędnych dla prawidłowej terapii zabiegów zostaje określona w jej trakcie na podstawie efektów pierwszego zabiegu. Jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy od stopnia zaawansowania zmian naczyniowych.
Na ogół sugerowana jest seria: 1 – 5 zabiegów ale to, ile należy ich wykonać zależy przede wszystkim od zaawansowania problemu. Zazwyczaj, im wcześniej pacjent pojawi się w klinice – tym krócej trwa terapia. Rozszerzone naczynka oraz rumień mają skłonności do nawrotów, stąd należy się spodziewać powtarzania zabiegów.
Przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek
⚬ terapie retinoidami,
⚬ stosowanie leków i ziół światłouczulających,
⚬ fotodermatozy,
⚬ aktywne infekcje i stany zapalne skóry,
⚬ skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;
⚬ niedawne peelingi,
⚬ cukrzyca,
⚬ choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy,
⚬ leczenie izotretynoiną,
⚬ ciąża, karmienie piersią,
⚬ epilepsja,
⚬ fototyp skóry V i VI,
⚬ znamiona barwnikowe,
⚬ porfiria,
⚬ toczeń rumieniowaty,
⚬ skóra pergaminowa,
⚬ bielactwo,
⚬ łuszczyca,
⚬ nowotwory i okres 5 lat od ich wyleczenia,
⚬ opryszczka w miejscu zabiegu.
Wskazania do usuwania naczynek
⚬ wiotkość skóry,
⚬ płytkie i średnie zmarszczki,
⚬płytko osadzone i widoczne naczynka, zmiany naczyniowe,
⚬ pajączki naczyniowe,
⚬ naczyniaki starcze, gwiaździste, płaskie oraz krwionośne,
⚬ rozszerzone naczynka, czyli teleangiektazje,
⚬ znamiona naczyniowe typu PWS (port-wine stain),
⚬ rumień na policzkach,
⚬ naczyniaki gwiaździste,
⚬ skóra uszkodzona promieniami UV,
⚬ trądzik różowaty,
⚬ rumień.