Laserowe zamykanie naczynek

usuwanie pajączków i naczynek laserem

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg zmniejszający widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych. Redukcja pajączków wyrównuje koloryt skóry i poprawia jej wygląd. Skóra sprawia wrażenie młodszej i odświeżonej, co może wpływać na poczucie własnej wartości i poprawę samopoczucia.

Zabieg laserowego usuwania naczynek jest niezwykle precyzyjny, prowadzi do zmniejszenia i zamknięcia naczynia powodującego widoczne zmiany pod skórą. Ich obkurczenie za pomocą lasera pozwala uzyskać doskonałe efekty szybko i bezpieczne, a skóra bez pajączków wygląda świeżo i zdrowo.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

10 – 30 min

peelingi

Ilość zabiegów

1 – 5

peelingi

Cena

200zł*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK PRZED I PO - EFEKTY ZABIEGU pajączków i naczynek

laserowe zamykanie naczynek efekt zabiegu przed i po
laserowe zamykanie naczynek przed i po

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

MASZ DOŚĆ PAJĄCZKÓW LUB INNYCH ZMIAN NACZYNIOWYCH? ZAUFAJ NASZYM SPECJALISTOM, PODDAJ SIĘ ZABIEGOWI LASEROWEGO ZAMYKANIA NACZYNEK I CIESZ SIĘ ŚWIEŻYM WYGLĄDEM SKÓRY!

Wskazania:

Wskazania:

POznaj proponowane przez nas metody zamykania naczynek:

radiofrekwencja mikroigłowa w warszawie

radiofrekwencja mikroigłowa

laser QuadroStar pro yellow warszawa

laser quadrostar pro yellow

dermapen warszawa

dermapen

NA TWOJEJ SKÓRZE POJAWIŁY SIĘ NIEESTETYCZNE CZERWONE NITECZKI, KTÓRE WPŁYWAJĄ NA KOLORYT I WYGLĄD SKÓRY? DOWIEDZ SIĘ, NA CZYM POLEGA USUWANIE NACZYNEK LASEREM I PRZEKONAJ SIĘ, JAKIE DAJE REZULTATY!

Laserowe zamykanie naczynek - sposób na rozszerzone naczynia krwionośne

Laserowe zamykanie naczynek jest skutecznym zabiegiem, powodującym usuwanie pajączków lub redukujących widoczność zmian naczyniowych przy użyciu promieni lasera.Popękane i rozszerzone naczynka to problem coraz większej liczby osób w różnym wieku. Powstają, gdy niewielkie naczynia krwionośne nie wytrzymują ciśnienia krwi. Rozszerzają się i przypominają cienkie, fioletowe lub czerwone (w zależności od głębokości położenia) niteczki pod skórą. Chociaż powszechnie mówi się o "pękających naczynkach", zmiany są wynikiem utraty elastyczności naczynia, które nie może powrócić do pierwotnego wyglądu.

Laserowe zamykanie naczynek to jedna z najbardziej skutecznych technik wykorzystywanych do walki z teleangiektazjami (pajączkami). Metoda polega na użyciu światła lasera o długości fali precyzyjnie dobranej do konkretnego miejsca na ciele. W wyniku oddziaływania światła dochodzi do obkurczenia i zaniku naczynia oraz poprawy wyglądu skóry.

Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Zabieg polega na wykorzystaniu wiązki światła laserowego do podwyższenia temperatury wewnątrz naczynia krwionośnego. W wyniku działania wysokiej temperatury dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia naczynia, które następnie się kurczy i zanika.

Energia ze światła lasera pochłaniana jest przez hemoglobinę znajdującą się w krwinkach czerwonych, dlatego cała procedura dotyczy wyłącznie wnętrza naczyń krwionośnych i nie uszkadza skóry.

Zamykanie naczynek laserem - wskazania do zabiegu

Za główne wskazania do zabiegu uznaje się:

⚬ obecność zmian naczyniowych (np. naczyniaki płaskie, gwiaździste, naczyniaki rubinowe),
⚬ rozszerzone naczynia krwionośne ("pajączki"),
⚬ występowanie rumienia,
trądzik różowaty.

Zamykanie naczyń krwionośnych - działanie lasera na różnych partiach ciała

Ze względu na efekty zabieg laserowego usuwania naczyń cieszy się dużą popularnością. Laser można zastosować na różnych partiach ciała (twarzy, nogach, szyi). Na podstawie lokalizacji i rodzaju zmiany dobiera się najodpowiedniejszy rodzaj lasera.

Laser QuadroStar Pro Yellow, wykorzystywany w klinice Projekt Skóra, osiąga wysoką skuteczność w przypadku usuwania rozszerzonych naczynek i rumienia oraz wspomaga leczenie trądzika różowatego.

Laserowe zamykanie naczynek - przebieg zabiegu

Przed zabiegiem lekarz dokonuje oceny przebarwień, które są widoczne przez skórę, ich średnicy, koloru i ilości. Następnie, dobiera długość promienia wysokość energii, rodzaj filtra, ilość impulsów i ich częstotliwość, po czym wykonuje próbę czy te parametry są właściwe.

Tuż przed zabiegiem skóra pacjenta zostaje oczyszczona, a następnie po założeniu osłon chroniących oczy, lekarz przykłada do skóry pacjenta głowicę i uwalnia wiązkę promieniowania laserowego o określonej długości fali, której celem jest niszczenie zmienionych naczyń krwionośnych. Dzięki precyzyjnej kalibracji zabieg laserowego zamykania naczynek jest bardzo dokładny i działa wyłącznie na konkretne naczynie lub w obrębie zmian naczyniowych. Fale nie mają wpływu na otaczającą tkankę.

W trakcie zabiegu światło lasera przenika przez skórę, docierając do naczynia krwionośnego. Energia jest absorbowana przez czerwone krwinki, które następnie podgrzewają ściany naczyń prowadząc do ich obkurczenia i zamknięcia (koagulacji). Po około 3. tygodniach "nieczynne" naczynie krwionośne przestaje być widoczne.

Czas trwania zabiegu laserowego zamykania naczynek

Całkowity czas zabiegu uzależniony jest od liczby zamykanych naczynek – zwykle trwa od kilku do kilkudziesięciu minut (ok. 10-30).

Laserowe zamykanie naczynek - 1-4

Na ogół stosuje się 1 – 5 zabiegów, ale dokładna liczba powtórzeń zależy od wielkości, i głębokości pajączków lub zmian naczyniowych. Zwykle podawana jest dopiero po ocenie efektów pierwszego zabiegu.

Skuteczność terapii i liczba zabiegów zależy również od czasu, jaki minął od pojawienia się zmiany do zastosowania lasera. Zazwyczaj, im wcześniej pacjent pojawi się w klinice – tym krócej trwa terapia i mniej zabiegów wymaga. Należy pamiętać, że rozszerzone naczynka i rumień mają skłonność do nawrotów, dlatego należy spodziewać się konieczności powtarzania zabiegów.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Przed zabiegiem laserowego usuwania naczynek nie zaleca się:

⚬ intensywnego opalania i korzystania z solarium przez ok. 4 tygodnie,
⚬ stosowania leków i ziół o działaniu fotouczulającym, retinoidów (pochodne witaminy A), sterydów i leków rozrzedzających krew,
⚬ stosowania peelingów (enzymatycznych, chemicznych i mechanicznych),
⚬ stosowania kremów opalających i rozjaśniających skórę,

Niewskazane jest również spożywanie alkoholu przed i po zabiegu.

Laserowe zamykanie naczynek - efekty

⚬ Redukcja pajączków
⚬ Zmniejszenie widoczności zmian naczyniowych,
⚬ Znaczna poprawa wyglądu skóry,
⚬ Wyższa samoocena.

Laser na naczynka - postępowanie po zabiegu usuwania pajączków

Po laserowym zamykaniu naczynek należy stosować się do zaleceń lekarza przeprowadzającego zabieg.Wśród najważniejszych zaleceń pozabiegowych wyróżnia się:

⚬ unikanie ekspozycji na słońce przez minimum 4 tygodnie,
⚬ powstrzymywanie się od intensywnych ćwiczyć przez około 7 dni,
⚬ unikanie gorących kąpieli i korzystania z sauny,
⚬ nie stosowanie peelingu, mydła i makijażu (w przypadku naczynek na twarzy),

Możliwy jest natychmiastowy powrót do codziennej aktywności.

Zabieg na naczynka - skutki uboczne usuwania naczynek laserem

Usuwanie naczynek laserem jest bezpiecznym zabiegiem, który rzadko powoduje skutki uboczne. W niektórych przypadkach po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Zmiany mają charakter przejściowy i ustępują samoistnie. Zwykle w ciągu 48 godzin.

Laserowe zamykanie naczynek - przeciwwskazania

⚬ cukrzyca,
⚬ padaczka,
⚬ choroby autoimmunologiczne (szczególnie niewyrównane),
⚬ aktywna choroba nowotworowa,
⚬ stany zapalne skóry (szczególnie w obrębie obszaru zabiegowego),
⚬ przyjmowanie leków (np. wpływających na krzepliwość krwi, światłouczulających, retinoidów),
⚬ fotodermatozy,
⚬ fototyp skóry V i VI,
⚬ zmiany barwnikowe,
⚬ skłonność do powstawania bliznowców,
⚬ ciąża,
⚬ okres karmienia piersią,
⚬ mocno opalona skóra lub długotrwałe stosowanie kremów opalających,
⚬ niedawne peelingi (chemiczne, mechaniczne, enzymatyczne).

Laserowe zamykanie naczynek - cena

Całkowity koszt zabiegu zamykania naczynek laserem ustalany jest indywidualnie i zależy od obszaru zabiegowego. Cena pojedynczego zabiegu na jedno naczynko w klinice Projekt Skóra w Warszawie wynosi 200 zł.

Laserowe zamykanie naczynek w Warszawie - dlaczego warto wykonać zabieg w klinice Projekt Skóra?

Klinika Projekt Skóra to miejsce, które zostało stworzone przez ludzi z pasją, dla których priorytetem jest zdrowie i estetyczny wygląd skóry.

Nasi specjaliści mają wiedzę i wieloletnie doświadczenie, korzystają zarówno ze sprawdzonych technologii medycznych i innowacyjnych metod wpływających na poprawę wyglądu skóry i samopoczucia pacjentów.

W ofercie kliniki znajduje się wiele różnorodnych metod z zakresu medycyny estetycznej, wśród których znajduje się również laserowe zamykanie naczynek.

Jeśli marzysz o likwidacji pajączków, odzyskaniu jednolitego kolorytu skóry i odświeżeniu wyglądu - umów się na konsultację w klinice Projekt Skóra!

FAQ - pytania i odpowiedzi

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące laserowego zamykania naczynek.

Czy laserowe usuwanie naczynek jest skuteczne?

Tak. Laserowe usuwanie naczynek jest jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod usuwania rozszerzonych pajączków.

Jak długo goi się skóra po laserowym zamykaniu naczynek?

Zaczerwienienie i podrażnienie skóry po zabiegu ustępują po kilku dniach. Pełne gojenie i efekty zabiegu widoczne są po 3. tygodniach.

Ile zabiegów na zamykanie naczynek trzeba wykonać, żeby pajączki zniknęły?

W przypadku pojedynczych, niewielkich i świeżych naczynek nawet jednorazowy zabieg może okazać się skuteczny. Dla pełnego efektu w przypadku większości zmian przeprowadza się od 1 do 5 zabiegów.

Ile kosztuje zamykanie naczynek laserem?

Całkowity koszt zależy od wielkości zmian i ilości koniecznych zabiegów. Jednorazowy zabieg na pojedyncze naczynko w klinice Projekt Skóra w Warszawie kosztuje 200 zł. Laserowe usuwanie pajączków - jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Jak działa laser do zamykania naczynek i czy może wywołać powikłania?

Zastosowanie laseru podnosi temperaturę wewnątrz naczynia, prowadzi do jego uszkodzenia, obkurczenia i zaniku. W przypadku braku przeciwwskazań zabieg jest całkowicie bezpieczny, a jedyne możliwe skutki uboczne to zaczerwienienie skóry i lekki obrzęk.

Jakie są zalety laserowego zamykania naczynek?

Główną zaletą zamknięcia naczynek jest poprawa wyglądu skóry. Dodatkowo usuwanie pajączków (lub znamion) przy pomocy lasera jest szybkim i skutecznym zabiegiem, który nie wymaga specjalnej rekonwalescencji.

Czy laserowe usuwanie naczynek boli?

Nie. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. W trakcie impulsów lasera może być odczuwane pieczenie lub delikatne szczypanie

Jak przebiega okres rekonwalescencji po usuwaniu naczynek laserem?

Laserowe usuwanie naczynek pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych aktywności. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Zalecenia pozabiegowe dotyczą głównie nie przegrzewania skóry (sauna, gorące kąpiele) oraz unikanie podrażnień.

Laserowe zamykanie naczynek, rumieni
i pajączków
w Warszawie

Zabieg przy użyciu lasera QuadroStar Pro Yellow pozwala na zredukowanie rozszerzonych naczynek, rumienia i zmniejszenie objawów trądziku różowatego. Laserowe zamykanie naczynek w klinice Projekt Skóra zapewnia odświeżenie wyglądu skóry i wyrównanie kolorytu, co pozwala na podniesienie samooceny i poprawę samopoczucia pacjentów

Zaufaj naszym specjalistom od usuwania pajączków!

 

klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl