Leczenie Łysienia

lysienie warszawa

Wypadają Ci włosy? Nie zwlekaj! 
Wczesna diagnoza i szybko podjęte leczenie odmieni Twoje życie.

Jednym z ważniejszych elementów wyglądu są włosy. Dobrze dobrana i wcześnie wdrożona terapia pozwoli spowolnić procesy powodujące wypadanie włosów.

 

Co drugi mężczyzna około 50 roku życia cierpi na łysienie typu androgenowe. Coraz częściej dolegliwość rozpoznawana jest u kobiet.

umów wizytę

Łysienie to inaczej nadmierna utrata włosów. Może pojawić się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, niezależnie od wieku. W rezultacie włosy stopniowo stają się rzadsze. W niektórych przypadkach na skórze głowy pojawiają się ogniska pozbawione włosów, które są objawem łysienia plackowatego.

Czytaj więcej na temat CHORÓB WŁOSÓW

Łysienie powoduje u wielu osób pogorszenie samopoczucia i utratę pewności siebie, co odbija się na wielu sferach życia. Warto więc jak najszybciej podjąć leczenie łysienia w PROJEKT SKÓRA w Warszawie. 

Pierwszym krokiem jest właściwa diagnostyka, czyli badanie trichoskopowe, które stanowi podstawę do postawienia rozpoznania

 

Niedobory witamin i składników mineralnych, długotrwały stres, a nawet zbyt mała ilość snu mogą skutkować zwiększoną utratą włosów.

Często problem łysienia jest bardziej złożony i może być objawem choroby, np. zaburzeń endokrynologicznych i autoimmunologicznych, czy uwarunkowań genetycznych. Na nadmierną utratę włosów pod postacią łysienia telogenowego cierpią również kobiety po przebytej ciąży, co jest następstwem intensywnych zmian hormonalnych.

Nadmierna utrata włosów i związane z nią łysienie pojawia się również u kobiet po ciąży, co wynika z intensywnych zmian hormonalnych. Po porodzie zmniejsza się poziom estrogenów, zaś okres laktacji potęguje wzrost zapotrzebowania na wiele składników odżywczych, które nie zawsze młoda mama jest w stanie dostarczyć organizmowi.

Początkiem każdego procesu poprawy stanu włosów jest konsultacja z dermatologiem i ustalenie przyczyn problemu.

W tym celu nasi dermatolodzy posługują się różnymi metodami, w tym przeprowadzają badanie trichoskopowe (trichoskopię) przy użyciu kamery wideodermoskopowej i zaproponują Ci analizę laboratoryjną w zależności od stanu włosów.  Wideodermoskop umożliwia także naszym specjalistom monitorowanie postępów leczenia, dlatego badanie trichoskopowe jest nieodzowne w przypadku problemów z wypadaniem włosów.

Ciekawostka:

Diagnostyką i leczeniem chorób włosów, w tym różnego typu łysieniem zajmują się dermatolodzy. Trycholog (hasło określające najczęściej kosmetologa) doradza zaś preparaty pielęgnacyjne. 

terapie łączone

Wierzymy, że największe korzyści czerpie się z metod łączonych, dlatego w praktyce klinicznej wykorzystujemy zarówno metody farmakologiczne, pomagamy w doborze odpowiednich kosmetyków oraz stosujemy metody zabiegowe. Z uwagi na postępujący charakter niektórych typów łysienia, leczenie może być konieczne przez wiele lat.

leczenie farmakologiczne

W wielu przypadkach konieczne jest podjęcie leczenia farmakologicznego pod postacią preparatów miejscowych, czasem także doustnych. Niewątpliwie, w przypadku leczenia łysienia androgenowego korzystnym leczeniem jest terapia farmakologiczna. Im wcześniej zostanie podjęta, tym lepsze są efekty terapeutyczne. 

 

Warto wiedzieć!

Wypadanie włosów to naturalny proces.. Cykl życiowy włosa przebiega w kilku fazach, od fazy wzrostowej (anagen), przez faze przejściową (katagen), po fazę spoczynku (telogen).

W zależności od lokalizacji faza anagenu trwa zmiennie – w przypadku skóry owłosionej głowy między 2 a 6 lat. Dlatego niektórzy z nas mają bardzo długie włosy, a inni nie są w stanie ich zapuścić.. Wszystko za sprawą anagenu! Z biegiem lat cykl życiowy włosa ulega skróceniu, faza anagenu kurczy się, co ma decydujące znaczenie dla jakości włosów. Mieszki włosowe wytwarzają cieńsze i krótsze włosy.

Lysienie

Przebieg wizyty

W trakcie wizyty zbierzemy szczegółowy wywiad lekarski, który jako dermatolodzy zawsze przeprowadzamy by już w trakcie rozmowy ustalić pewne fakty. Obejrzymy skórę owłosioną w dermoskopie, zlecimy badania dodatkowe oraz trichoskopię, by postawić prawidłową diagnozę i zaproponować dedykowane leczenie.

Pamiętaj by nie wykonywać intensywnych zabiegów stylizacyjnych jak farbowanie włosów na 2 tygodnie przed konsultacją dermatologiczną czy badaniem trichoskopowym. Warto także nie myć głowy na 2 dni przed konsultacją.

dr cyj hair filler warszawa

DR.CYJ Hair Filler – peptydowa terapia włosów

osocze bogatopłytkowe

projekt skóra głowy warszawa

projekt skóra głowy

Metody zabiegowe 

CENA BADAŃ I ZABIEGÓW

Badanie trychoskopowe

300 zł

Badanie trychoskopowe z analizą TrichoLab

420 zł

Zabieg NEXT PRP

900 zł

Terapia peptydowa Dr. Cyj

900 zł

Czytaj więcej na temat

Chorób włosów