trycholog - warszawa - centrum

Czym zajmuje się Trycholog?

Trychologia to nowa dziedzina dermatologii zajmująca się chorobami skóry owłosionej. W diagnostyce chorób skóry owłosionej oraz włosów, wykorzystuje się nieinwazyjną metodę zwaną trychoskopią (znaną powszechnie jako badanie trychologiczne).

Co ciekawe, termin trychoskopia został wprowadzony nie tak dawno temu (w pierwszej dekadzie XXI wieku) przez polskich dermatologów. Badanie trychoskopowe jest przeprowadzone przez specjalistę przy użyciu dermoskopu ręcznego – urządzenia optycznego powiększającego obraz kilkunastokrotnie.

W przypadku kłopotów z wypadaniem włosów, czyli łysieniem, wskazane jest wykonanie pełnego badania przy użyciu kamery wideodermoskopowej.

 

W czasie takiego badania oglądane i obfotografowane są trzy okolice głowy – czołowa, skroniowa i potyliczna w powiększeniu 20 razy i 70 razy. Następnie zdjęcia są dogłębnie analizowane pod kątem liczby i rodzaju włosów, ich uszkodzenia i innych. Na ich podstawie można podjąć decyzję o dalszym leczeniu, które przeprowadzi trycholog. Warszawa to miejsce, gdzie możesz tego dokonać, korzystając z usług naszej kliniki medycyny estetycznej.

 

Dlaczego warto wykonać trichoskopię

Pełne badanie trichoskopowe ma znaczenie zwłaszcza w monitorowaniu najczęściej występujących typów łysienia (androgenowego i telogenowego).

Analizę badania trichoskopowego zawsze przeprowadza dermatolog. Dodatkowo badanie może zostać przeprowadzone przez zespół współpracujących dermatologów (TrichoLab), którzy przeanalizują obraz jakościowo, a także i ilościowo, potwierdzając rozpoznanie. Warto pamiętać, że tylko dermatolog posiada wystarczającą wiedzę, umiejętności oraz, co istotne, uprawnienia by diagnozować i leczyć choroby skóry owłosionej.

To właśnie wypadanie włosów jest najczęstszym powodem zgłaszania się na badanie trichoskopowe (zwane trichologicznym).

 

 

Leczenie wypadania włosów jest często procesem długotrwałym i wymaga od pacjenta systematyczności i cierpliwości. Terapia wraz z zabiegami jest dobierana indywidualnie do potrzeb twojej skóry i włosów.

Dzięki kontroli za pomocą trichoskopii zarówno Ty, jak i lekarz możecie lepiej monitorować postęp leczenia. Badanie trichoskopowe pozwala tym samym wytrwać w czasochłonnej, aczkolwiek wartej wysiłku, walce o zdrowe włosy.

Przeciwwskazania do badania

– Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów.

Zalety

Na podstawie wyników trichoskopii można zdiagnozować przyczyny chorób skóry owłosionej, w tym najczęstszego problemu Polaków wypadania włosów i zaproponować indywidualnie dobraną kurację.

Jak przygotować się do zabiegu?

W związku ze specyfiką badania, na trzy dni przed wizytą mycie włosów jest niewskazane. Nie farbuj także w tym czasie włosów i nie wykonuj trwałej ondulacji.

Zalecenie po badaniu

Po badaniu trichoskopowym możesz wrócić do codziennych czynności. Wynik badania będzie gotowy po 7-14 dniach.