trycholog - warszawa - centrum

Tricho

Szybko i wygodnie UMÓW WIZYTĘ


Diagnozujemy i leczymy WSZYSTKIE CHOROBY WŁOSÓW!, w tym:

Jeśli nadmiernie tracisz włosy, widzisz ich przerzedzenie konieczne jest badanie trichoskopowe.

trYchologia

Trychologia (trichologia) to nowa dziedzina dermatologii zajmująca się chorobami włosów. W diagnostyce wykorzystuje się nieinwazyjną metodę zwaną trychoskopią (trichoskopią) lub badaniem trichoskopowym, czyli znane powszechnie badanie trychologiczne. 

Badanie trichoskopowe wykonujemy przy użyciu wideodermoskopu.
Wynik zawsze ocenia dermatolog!

Termin TRICHOSKOPIA został wprowadzony do światowego słownictwa kilkanaście lat temu przez polskich dermatologów!

W czasie badania trychologicznego oglądane i obfotografowane są trzy okolice głowy – czołowa, skroniowa i potyliczna w bardzo dużym powiększeniu. Na ich podstawie nasi dermatolodzy podejmują decyzję o dalszym leczeniu. Projekt Skóra Warszawa to miejsce, gdzie możesz tego dokonać, korzystając z usług naszej kliniki medycyny estetycznej.

Wiemy, że walka z łysieniem może być trudna i wymagająca. Dlatego polecamy kontakt z profesjonalistami, którzy nie tylko zaproponują skuteczne rozwiązania, ale również będą wsparciem w procesie odzyskiwania zdrowych włosów. Każdy Dermatolog trycholog w Warszawie w Projekcie Skóra jest osobą doświadczoną, która cieszy się zaufaniem klientów i posiada nie tylko zasób wiedzy niezbędny w swoim zawodzie, ale także zdolność jej praktycznego stosowania dla korzyści klienta.
W trakcie konsultacji ze specjalistą otrzymasz wszystkie niezbędne informacje dotyczące wstępnej diagnozy i prognozowanych metod rozwiązywania problemów. Może to uwzględniać zalecenie konsultacji z innymi specjalistami, a także zmiany w pielęgnacji czy stylu życia. Bierzemy pod uwagę różne aspekty, ponieważ we współczesnym świecie wiele czynników może mieć wpływ na utratę włosów i łysienie. Stres, zbyt szybki styl życia, dieta, uwarunkowania genetyczne czy przebyte i aktualne choroby – to tylko jedne z wielu czynników, które są uwzględniane w procesie diagnozy.

Dlaczego warto wykonać trichoskopię

Pełne badanie trichoskopowe ma znaczenie zwłaszcza w monitorowaniu najczęściej występujących typów łysienia (androgenowego i telogenowego).

Analizę badania trichoskopowego zawsze przeprowadza dermatolog. Dodatkowo badanie może zostać przeprowadzone przez zespół współpracujących dermatologów (TrichoLab), którzy przeanalizują obraz jakościowo, a także i ilościowo, potwierdzając rozpoznanie. Warto pamiętać, że tylko dermatolog posiada wystarczającą wiedzę, umiejętności oraz, co istotne, uprawnienia by diagnozować i leczyć choroby skóry owłosionej.

WAŻNE

Trycholog nie ma wykształcenia lekarskiego, zatem nie może prowadzić leczenia. Może zaś doradzić odpowiednią pielęgnację

 

trichoskopia

 

Leczenie wypadania włosów jest często procesem długotrwałym i wymaga od pacjenta systematyczności i cierpliwości. Terapia wraz z zabiegami jest dobierana indywidualnie do potrzeb twojej skóry i włosów.

trichoskopia

Dzięki kontroli za pomocą trichoskopii zarówno Ty, jak i lekarz dermatolog trycholog możecie lepiej monitorować postęp leczenia. Badanie trichoskopowe pozwala tym samym wytrwać w czasochłonnej, aczkolwiek wartej wysiłku, walce o zdrowe włosy.

Trichoskopia w Warszawie w Projekcie Skóra jest profesjonalną usługą. Możesz nam zaufać – mamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie dermatologii i trichologii, ponieważ chcemy umożliwić każdemu zwalczenie uporczywej dolegliwości. Zdrowe włosy mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a także samoocenę. Walka z procesem łysienia może być dużym wyzwaniem, dlatego w Projekt Skóra tworzymy dla Ciebie sieć wsparcia dzięki możliwości współpracy z najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie.

Trychologia wykorzystuje wiedzę dermatologiczną, ale także uwzględnia dokonania takich dziedzin jak psychiatria, psychologia, dietetyka i wiele innych. Tego typu holistyczne spojrzenie na ludzkie zdrowie pozwala na postawienie jak najbardziej precyzyjnej diagnozy, w trosce o dobro pacjenta. To również dlatego w naszej klinice możesz skorzystać zarówno z usług dermatologów, jak i lekarza psychiatry.

Możemy poświadczyć zadowoleniem pacjentów, którzy zdecydowali się skorzystać z naszych usług. Oferowane metody leczenia są wielokrotnie przetestowane pod kątem skuteczności.

Przeciwwskazania do badania

– Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów.

Zalety

Na podstawie wyników trichoskopii można zdiagnozować przyczyny chorób skóry owłosionej, w tym najczęstszego problemu Polaków wypadania włosów i zaproponować indywidualnie dobraną kurację.

Jak przygotować się do zabiegu?

W związku ze specyfiką badania, na trzy dni przed wizytą mycie włosów jest niewskazane. Nie farbuj także w tym czasie włosów i nie wykonuj trwałej ondulacji.

Zalecenie po badaniu

Po badaniu trichoskopowym możesz wrócić do codziennych czynności. Wynik badania będzie gotowy po 7-14 dniach.

CENA BADANIA

Badanie trichoskopowe

Badanie trychoskopowe z analizą TrichoLab

 

         250 zł

360 zł