trycholog - warszawa - centrum

Tricho

Szybko i wygodnie UMÓW WIZYTĘ


Diagnozujemy i leczymy WSZYSTKIE CHOROBY WŁOSÓW!, w tym:

Jeśli nadmiernie tracisz włosy, widzisz ich przerzedzenie konieczne jest badanie trichoskopowe.

trYchologia

Trychologia (trichologia) to nowa dziedzina dermatologii zajmująca się chorobami włosów. W diagnostyce wykorzystuje się nieinwazyjną metodę zwaną trychoskopią (trichoskopią) lub badaniem trichoskopowym, czyli znane powszechnie badanie trychologiczne. 

Badanie trichoskopowe wykonujemy przy użyciu wideodermoskopu.
Wynik zawsze ocenia dermatolog!

Termin TRICHOSKOPIA został wprowadzony do światowego słownictwa kilkanaście lat temu przez polskich dermatologów!

W czasie badania trichoskopowego oglądane i obfotografowane są trzy okolice głowy – czołowa, skroniowa i potyliczna w bardzo dużym powiększeniu. Na ich podstawie nasi dermatolodzy podejmują decyzję o dalszym leczeniu. Projekt Skóra Warszawa to miejsce, gdzie możesz tego dokonać, korzystając z usług naszej kliniki medycyny estetycznej.

 

Dlaczego warto wykonać trichoskopię

Pełne badanie trichoskopowe ma znaczenie zwłaszcza w monitorowaniu najczęściej występujących typów łysienia (androgenowego i telogenowego).

Analizę badania trichoskopowego zawsze przeprowadza dermatolog. Dodatkowo badanie może zostać przeprowadzone przez zespół współpracujących dermatologów (TrichoLab), którzy przeanalizują obraz jakościowo, a także i ilościowo, potwierdzając rozpoznanie. Warto pamiętać, że tylko dermatolog posiada wystarczającą wiedzę, umiejętności oraz, co istotne, uprawnienia by diagnozować i leczyć choroby skóry owłosionej.

WAŻNE

Trycholog nie ma wykształcenia lekarskiego, zatem nie może prowadzić leczenia. Może zaś doradzić odpowiednią pielęgnację

 

trichoskopia

 

Leczenie wypadania włosów jest często procesem długotrwałym i wymaga od pacjenta systematyczności i cierpliwości. Terapia wraz z zabiegami jest dobierana indywidualnie do potrzeb twojej skóry i włosów.

trichoskopia

Dzięki kontroli za pomocą trichoskopii zarówno Ty, jak i lekarz możecie lepiej monitorować postęp leczenia. Badanie trichoskopowe pozwala tym samym wytrwać w czasochłonnej, aczkolwiek wartej wysiłku, walce o zdrowe włosy.

Przeciwwskazania do badania

– Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów.

Zalety

Na podstawie wyników trichoskopii można zdiagnozować przyczyny chorób skóry owłosionej, w tym najczęstszego problemu Polaków wypadania włosów i zaproponować indywidualnie dobraną kurację.

Jak przygotować się do zabiegu?

W związku ze specyfiką badania, na trzy dni przed wizytą mycie włosów jest niewskazane. Nie farbuj także w tym czasie włosów i nie wykonuj trwałej ondulacji.

Zalecenie po badaniu

Po badaniu trichoskopowym możesz wrócić do codziennych czynności. Wynik badania będzie gotowy po 7-14 dniach.

CENA BADANIA

Badanie trichoskopowe

Badanie trychoskopowe z analizą TrichoLab

 

         200 zł

300 zł