trycholog - badanie trichoskopowe

Tricho

Szybko i wygodnie UMÓW WIZYTĘ


Diagnozujemy i leczymy WSZYSTKIE CHOROBY WŁOSÓW!, w tym:

Jeśli nadmiernie tracisz włosy, widzisz ich przerzedzenie konieczne jest badanie trichoskopowe.

trYchologia

Trychologia (trichologia) to nowa dziedzina dermatologii zajmująca się chorobami włosów. W Projekt Skóra masz pewnośc, że badanie wykona Lekarz Dermatolog. W diagnostyce wykorzystuje się nieinwazyjną metodę zwaną trychoskopią (trichoskopią) lub badaniem trichoskopowym, czyli znane powszechnie badanie trychologiczne.

Termin TRICHOSKOPIA został wprowadzony do światowego słownictwa kilkanaście lat temu przez polskich dermatologów!

Dlaczego warto się leczyć w Projekt Skóra?

Badanie trichoskopowe wykonujemy przy użyciu wideodermoskopu ATBM Master, jedynego takiego w Warszawie. Wynik zawsze ocenia dermatolog. Umów się na konsultację u naszego trychologa, jeśli niepokoją Cię problemy skóry głowy, takie jak nadmierna utrata włosów, zaczerwienienia bądź wypryski. Nasi doświadczeni dermatolodzy pomogą Ci uporać się z uciążliwymi dolegliwościami. Zapraszamy do Kliniki Projekt Skóra w Warszawie!

Projekt Skóra rejestracja
trichoskopia

Czym zajmuje się trycholog?

Trycholog szuka przyczyn problemów skóry głowy oraz włosów, a także przygotowuje indywidualny program leczenia i pielęgnacji. Aby postawić poprawną diagnozę przeprowadza również wywiad z pacjentem oraz badanie trichoskopowe. W jego trakcie, w bardzo dużym powiększeniu, oglądane i obfotografowane są trzy okolice głowy – czołowa, skroniowa i potyliczna. Na ich podstawie podejmowana jest decyzja o dalszym leczeniu. Projekt Skóra w Warszawie to miejsce, gdzie możesz poddać się badaniu trychologicznemu wykonywanemu przez doświadczonych trychologów.

Nowoczesne badania trychologiczne

Wiemy, że walka z łysieniem może być trudna i wymagająca. Dlatego polecamy kontakt z profesjonalistami, którzy zaproponują skuteczne rozwiązania oraz będą wsparciem w procesie odzyskiwania zdrowych włosów. Każdy trycholog w Klinice Projekt Skóra w Warszawie jest osobą doświadczoną, która cieszy się zaufaniem klientów i posiada nie tylko zasób wiedzy niezbędny w swoim zawodzie, ale też zdolność jej praktycznego stosowania dla korzyści klienta.

W trakcie konsultacji ze specjalistą otrzymasz wszystkie niezbędne informacje dotyczące wstępnej diagnozy i prognozowanych metod rozwiązywania problemów. Może to uwzględniać zalecenie konsultacji z innymi specjalistami, a także zmiany w pielęgnacji czy stylu życia. Bierzemy pod uwagę różne aspekty, ponieważ we współczesnym świecie wiele powodów może mieć wpływ na utratę włosów i łysienie. Stres, zbyt szybki styl życia, dieta, uwarunkowania genetyczne czy przebyte i aktualne choroby – to tylko jedne z wielu czynników, które są uwzględniane w procesie diagnozy.

Dlaczego warto wykonać badanie trichoskopowe?

Pełne badanie trichoskopowe ma znaczenie zwłaszcza w monitorowaniu najczęściej występujących typów łysienia (androgenowego i telogenowego).

Analizę badania trichoskopowego zawsze przeprowadza dermatolog. Dodatkowo badanie może zostać wykonane przez zespół współpracujących dermatologów (TrichoLab), którzy przeanalizują obraz jakościowo oraz ilościowo, potwierdzając rozpoznanie. Trycholog nie ma wykształcenia lekarskiego, zatem nie może prowadzić leczenia. Może jednak doradzić odpowiednią pielęgnację. Tylko dermatolog posiada wystarczającą wiedzę, umiejętności oraz uprawnienia, by diagnozować i leczyć choroby skóry owłosionej.

trichoskopia WARSZAWA
trichoskopia

Z jakimi problemami warto udać się do trychologa?

Włosy odzwierciedlają stan zdrowia, dlatego zawsze warto skorzystać z porady trychologa, jeśli pojawią się pierwsze objawy wypadania włosów lub zmieni się ich struktura. Wstępne badanie trychoskopowe pozwoli postawić diagnozę i rozpoznać symptomy. Specjalista może zlecić badania laboratoryjne oraz niezbędne konsultacje. Podczas wizyty dokładnie analizuje cebulki włosów, stan skóry głowy oraz schorzenia z nią związane, a następnie ustala przyczyny wypadających włosów i odpowiednie, indywidualne leczenie, jak też sposób pielęgnacji włosów.

Warto pamiętać, że wypadanie włosów może być efektem złego stanu zdrowia oraz kondycji psychicznej. Równie dobrze może być to skutek uboczny problemów mających miejsce kilka miesięcy wcześniej, ponieważ włosy reagują zawsze później, co jest związane z fazami i cyklem ich wzrostu.

Wskazaniem do konsultacji z trychologiem jest pojawienie się na skórze głowy niepokojących objawów, takich jak świąd, nadmierne łuszczenie oraz łojotok. Specjalista jest także w stanie zdiagnozować rozmaite przyczyny problemów z włosami, jak łamliwość oraz osłabienie.

Przykłady chorób i problemów skóry głowy

Istnieje bardzo wiele chorób oraz problemów skóry głowy, w przypadku których zalecane jest przeprowadzenie badania trychologicznego. Podczas wizyty u trychologa w Warszawie w naszej Klinice Projekt Skóra diagnozujemy pacjentów pod kątem:

 • Wypadania włosów,
 • Łysienia androgenowego,
 • Łysienia mechanicznego,
 • Łysienia wynikającego z zaburzeń hormonalnych,
 • Łysienia plackowatego,
 • Łysienia bliznowaciejącego,
 • Łysienia anagenowego,
 • Łysienia telogenowego,
 • Łuszczycy,
 • Łojotoku,
 • Atopowego Zapalenia Skóry.

Trycholog a wypadanie włosów

Leczenie wypadania włosów jest często procesem długotrwałym i wymaga od pacjenta systematyczności i cierpliwości. Terapia wraz z zabiegami jest dobierana indywidualnie do potrzeb Twojej skóry i włosów.

Dzięki kontroli za pomocą trichoskopii zarówno Ty, jak i lekarz dermatolog-trycholog możecie lepiej monitorować postęp leczenia. Badanie trichoskopowe pozwala tym samym wytrwać w czasochłonnej, aczkolwiek wartej wysiłku, walce o zdrowe i gęste włosy.

Przeciwwskazania do badania

Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów.

Zalety

Na podstawie wyników trichoskopii można zdiagnozować przyczyny chorób skóry owłosionej, w tym najczęstszego problemu Polaków – wypadania włosów, i zaproponować indywidualnie dobraną kurację.

Jak przygotować się do zabiegu?

W związku ze specyfiką badania, na trzy dni przed wizytą mycie włosów jest niewskazane. Nie farbuj także w tym czasie włosów i nie wykonuj trwałej ondulacji.

Zalecenie po badaniu

Po badaniu trichoskopowym możesz wrócić do codziennych czynności. Wynik badania będzie gotowy po 7-14 dniach.

Tricho
Dermatolog w Centrum Warszawy

Badanie trichoskopowe w Warszawie – wybierz Klinikę Projekt Skóra

Zdrowe włosy mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz samoocenę. Walka z procesem łysienia oraz chorobami i problemami skóry głowy może być dużym wyzwaniem, dlatego w Projekt Skóra dajemy Ci możliwości współpracy z najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie. Trichoskopia w Warszawie w Projekcie Skóra to całkowicie bezbolesne badanie wykonywane przez doświadczonych specjalistów. Możesz nam zaufać – mamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie dermatologii i trichologii.

Trychologia wykorzystuje wiedzę dermatologiczną oraz uwzględnia dokonania takich dziedzin, jak psychiatria, psychologia, dietetyka i wiele innych. Tego typu holistyczne spojrzenie na ludzkie zdrowie pozwala na postawienie jak najbardziej precyzyjnej diagnozy, w trosce o dobro pacjenta. To również dlatego w naszej Klinice możesz skorzystać zarówno z usług dermatologów, jak i lekarza psychiatry.

Możemy poświadczyć zadowoleniem pacjentów, którzy zdecydowali się skorzystać z naszych usług. Oferowane metody leczenia są wielokrotnie przetestowane pod kątem skuteczności. Skontaktuj się z nami już dziś!

Cena wizyty u trychologa

Badanie trichoskopowe

Badanie trychoskopowe z analizą TrichoLab

320 zł

440 zł