blizny po trądziku

usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe to zmiany pojawiające się w wyniku trądziku. Przypominają miejscowe zagłębienia skóry i posiadają okrągły lub półokrągły kształt.

W naszej Klinice, znajdującej się w samym centrum Warszawy, stosujemy nowoczesne zabiegi umożliwiające łagodzenie oraz usuwanie blizn po trądziku o różnej wielkości i głębokości.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

30 – 45 min

peelingi

Ilość powtórzeń

4 – 8

peelingi

Cena

700 – 1 500 PLN*

*Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

CIESZ SIĘ PIĘKNYM piękną twarzą bez blizn potrądzikowych

WSKAZANIA

wskazania do usunięcia blizn potrądzikowych

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z
zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piękniejsza i zdrowsza.

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA blizn po trądziku

Leczenie i usuwanie blizn po trądziku

Blizny potrądzikowe powstają zazwyczaj wtedy, gdy trądzikowi towarzyszą zmiany ropne i zapalne, które uniemożliwiają prawidłowe gojenie się skóry. Ich usuwanie wymaga przede wszystkim konsultacji z dermatologiem, który oceni stan cery oraz typ i głębokość blizn, co pozwoli na dobranie odpowiedniego zabiegu. Skuteczne usuwanie blizn po trądziku możliwe jest zarówno w przypadku blizn niedawno powstałych, jak też starych.

Nasi specjaliści pomogą Ci załagodzić wygląd blizn po trądziku lub pozbyć się ich całkowicie.

Zapewniamy komfortowe warunki i miłą atmosferę podczas wszystkich zabiegów.

Trądzik może prowadzić do powstawania nieestetycznych przebarwień oraz blizn, które są trudne do zakamuflowania i mogą negatywnie wpływać na samoocenę. Blizny potrądzikowe to zmiany pojawiające się w wyniku rozpadu włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry. Przypominają miejscowe zagłębienia skóry i posiadają okrągły lub półokrągły kształt. W naszej klinice stosujemy nowoczesne zabiegi umożliwiające łagodzenie oraz usuwanie blizn po trądziku o różnej wielkości i głębokości.

Jak wyglądają blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe powstają zazwyczaj wtedy, gdy trądzikowi towarzyszą zmiany ropne i zapalne, które uniemożliwiają prawidłowe gojenie się skóry. Blizny po trądziku są też skutkiem głęboko umiejscowionej i niewłaściwie leczonej infekcji bakteryjnej. Powodują zniekształcenie wyglądu skóry i jej nienaturalne naciąganie.

Najczęściej występujące rodzaje blizn po trądziku to:
Blizny zanikowe – mają postać pofałdowanej skóry bądź wgłębień o różnej wielkości i głębokości. Występują zwykle na twarzy.
Blizny przerostowe – to grube, twarde i wypukłe guzki, które występują zwykle na klatce piersiowej lub plecach.

Jakie rozróżniamy blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe powstają zazwyczaj wtedy, gdy trądzikowi towarzyszą zmiany ropne i zapalne, które uniemożliwiają prawidłowe gojenie się skóry. Blizny po trądziku są też skutkiem głęboko umiejscowionej i niewłaściwie leczonej infekcji bakteryjnej. Powodują zniekształcenie wyglądu skóry i jej nienaturalne naciąganie.

Najczęściej występujące rodzaje blizn po trądziku to:
⚬ Blizny zanikowe – mają postać pofałdowanej skóry bądź wgłębień o różnej wielkości i głębokości. Występują zwykle na twarzy.
⚬ Blizny przerostowe – to grube, twarde i wypukłe guzki, które występują zwykle na klatce piersiowej lub plecach.
⚬ Blizny hipertroficzne – różowe lub czerwone, znajdują się ponad powierzchnią skóry,
⚬ Blizny atroficzne – występują pod powierzchnią skóry,
⚬ Blizny odbarwione – najtrudniejsze do usunięcia, o braku lub mała ilości melaniny,
⚬ Blizny przerosłe i keloidy.

Czym różnią się blizny potrądzikowe od przebarwień?

Blizny potrądzikowe są to zmiany o charakterze trwałym, które powstają na skutek utraty tkanki. Najłatwiej o nie, gdy w nieprawidłowy sposób chcieliśmy usunąć zmiany na skórze np. wyciskając je lub rozdrapując. Blizna potrądzikowa może mieć różne kształty i głębokości. Aby się jej pozbyć, trzeba ją w kontrolowanych warunkach ponownie uszkodzić i tak zmusić organizm do prawidłowej regeneracji bez wytworzenia nowej blizny.

Natomiast przebarwienia pozapalne pozostają na ogół w miejscu zagojonego wykwitu. Kluczowym elementem jest tutaj promieniowanie UV, które przyczynia się do zwiększonej produkcji melaniny w skórze. Stan zapalny w połączeniu z promieniowaniem UV w większości przypadków kończy się powstaniem przebarwień Mogą pozostać one na twarzy nawet przez okres kilku miesięcy, jednak ostatecznie znikną one z powierzchni skóry.

Jak je leczyć?

Leczenie blizn i przebarwień potrądzikowych musi być dostosowane do rodzaju zmian, ich miejsca oraz ilości i nasilenia. Na najłagodniejsze zmiany wystarczą środki dostępne bez recepty, na przykład kwasy na blizny potrądzikowe, takie jak salicylowy, azelainowy czy glikolowy oraz inne substancje np: retinoidy, alfa-hydroksykwasy (AHA),nadtlenek benzoilu, wyciąg z cebuli, masę perłową, heparynę, rumianek, alantoinę czy żele silikonowe.

Natomiast, jeżeli jeżeli problem blizn jest poważniejszy, należy poddać się zabiegom kosmetycznym i medycyny estetycznej, których działanie polega na wyrównaniu zewnętrznej warstwy skóry poprzez pobudzanie produkcji kolagenu przez kontrolowane uszkodzenia skóry.

Najpierw konsultacja dermatologiczna!

Usuwanie blizn potrądzikowych wymaga przede wszystkim konsultacji z dermatologiem, który oceni stan cery oraz typ i głębokość blizn, co pozwoli na dobranie odpowiedniego zabiegu. Skuteczne usuwanie blizn po trądziku możliwe jest zarówno w przypadku blizn niedawno powstałych, jak też starych.

Czy warto stosować maść?

Sam krem na blizny na ogół nie wystarczy w leczeniu blizn po trądziku, może mieć on jedynie działanie wspomagające. Leczenie blizn powinno być prowadzone przez specjalistę dermatologa, który dobierze najlepsze leczenie do konkretnego pacjenta i na podstawie wyglądu blizny, jej koloru, głębokości oraz lokalizacji na ciele, a także wywiadu zebranego od pacjenta, czy wciąż występuje trądzik, na jakie inne schorzenia choruje pacjent jaki jest poziom bliznowacenia, oraz dostępność danego sposobu leczenia. Dopiero wtedy podejmuje on decyzję o metodach, ewentualnie dobiera właściwe leki.

Metody usuwania blizn po trądziku

Istnieje wiele sposobów na blizny potrądzikowe. W klinice Projekt Skóra stosujemy kilka metod ich usuwania a przy ich doborze bierzemy pod uwagę między innymi stopień zaawansowania zmian, a także czas, jaki upłynął od ich uformowania.

Laserowe usuwanie blizn
Jednym z najpopularniejszych zabiegów, które pozwalają na naprawę ubytków tkanki, jest laseroterapia za pomocą lasera frakcyjnego CO2. Jej efektem jest zniwelowanie blizn i poprawa struktury skóry, która za pomocą wiązki laserowej zostaje pobudzona do prawidłowego gojenia i rewitalizacji.

Na czym polegają i jak skuteczne są zabiegi laserem?
W efekcie terapii laserem uzyskuje się znaczną niwelację widoczności blizn. Granica między bliznami, a skórą otaczającą zostaje za każdym kolejnym zabiegiem systematycznie zmniejszana. W efekcie działania laserów frakcyjnych, tworzy się na skórze siateczka mikrouszkodzeń, które w zależności od typu lasera mają różny charakter, a miejsce każdego z nich wkrótce zostanie zajęte przez nowe komórki, naczynka i białko, co sprawi, że skóra odzyska bardziej jednolitą strukturę, koloryt i napięcie
.
Przy terapii laserowej pomocne jest wspomaganie jej zabiegami z użyciem kwasu hialuronowego, którego rolą staje się wówczas stworzenie właściwego środowiska do wzrostu nowych komórek, nawodnienie i odżywienie skóry.

Ile zabiegów jest niezbędne do usunięcia blizn potrądzikowych?
Terapia leczenia laserem musi być indywidualnie dobierana i modyfikowana dla potrzeb konkretnego pacjenta, stąd niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego lekarza. Liczbę zabiegów które należy wykonać jest bardzo trudna do określenia, gdyż zależy ona od wielu czynników. Bardzo istotne jest zachowanie odpowiednich przerw pomiędzy zabiegami, przestrzeganie zaleceń lekarza oraz stosowanie się przez pacjenta do zaleceń w kwestii środków do pielęgnacji domowej. W przypadku zabiegów frakcyjnych, efekty są na ogół widoczne już po pierwszym zabiegu, ale ponieważ najlepsze efekty widać po 3-6 miesiącach pacjent powinien uzbroić się w cierpliwość. Według badań, najwyższa skuteczność terapii laserem występuje po przeprowadzeniu w serii co najmniej 3 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych.

Peelingi medyczne
Skutecznym sposobem na blizny potrądzikowe jest zastosowanie peelingów medycznych, które pozwalają na silne, głębokie złuszczanie skóry i jej regenerację. Efektem jest wygładzenie skóry i redukcja zmian trądzikowych. Wyróżniamy peelingi chemiczne i mechaniczne.

Peelingi chemiczne polegają na naniesieniu na skórę odpowiednich substancji, które przenikając w jej głąb i prowadzą do złuszczenia zewnętrznych warstw naskórka, pobudzając przebudowę kolagenu i elastyny.

Peelingi chemiczne najczęściej wykonuje się za pomocą kwasu glikolowego i trójchlorooctowgo. Stopień poprawy blizn potrądzikowych zależy od ich rodzaju i głębokości. Przy pomocy tej metody najlepsze efekty osiąga się w przypadku płytkich blizn.
Z kolei, peelingi mechaniczne to metody polegające na mechanicznym usuwaniu naskórka w celu pobudzenia skóry do regeneracji, należą do nich dermabrazja i mikrodermabrazja .
Dermabrazja usuwa naskórek, aż do poziomu warstwy brodawkowatej skóry właściwej, uruchamiając tym samym procesy odnowy naskórka oraz wytwarzania kolagenu i elastyny. Zabieg ten, oczyszcza skórę, zmniejsza pory oraz przede wszystkim zmniejsza blizny i przebarwienia.

Mikrodermabrazja działa bardziej powierzchownie i podczas niej, za pomocą mikrokryształków, uderzających w skórę z dużą prędkością, złuszczane są jedynie zewnętrzne warstwy naskórka. Zabieg przyspiesza proces jego odbudowy, zwiększa przepływ krwi i produkcję włókien kolagenowych i elastynowych; jest jednak mniej efektywny od dembrazji w przypadku leczenia głębszych blizn.

Radiofrekwencja mikroigłowa
Proponujemy również zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej, działające jak bezoperacyjny lifting twarzy i doskonale radzące sobie z bliznami potrądzikowymi.

Fibryna bogatopłytkowa
Wśród dostępnych metod niwelowania blizn po trądziku jest leczenie ich fibryną bogatopłytkową pozyskiwaną z Twojej własnej krwi. Preparat zawiera skoncentrowane płytki krwi, które po podaniu do skóry uwalniają komórki macierzyste. Wykorzystanie takiego rozwiązania pobudza procesy odbudowy włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się gładsza i zrewitalizowana.

Sterydy
W naszej klinice z powodzeniem leczymy blizny potrądzikowe za pomocą iniekcji ze sterydów, które wypłaszczają blizny sprawiając, że stają się mniej widoczne.

Kiedy leczyć się sterydami?
Kuracja ta przynosi najlepsze efekty w przypadku dużych, bliznowatych narośli. Zadaniem wstrzykniętego sterydu jest uporządkowanie splątanych w bliźnie włókien kolagenowych. Jeżeli zostaną one ułożone we właściwym porządku, z czasem bliznowiec znika.

Usuwanie blizn potrądzikowych w Projekt Skóra w Warszawie. Dlaczego u nas?

Nasi specjaliści pomogą Ci załagodzić wygląd blizn po trądziku lub pozbyć się ich całkowicie. Zapewniamy komfortowe warunki i miłą atmosferę podczas wszystkich zabiegów. Zespół Projekt Skóra tworzą wykwalifikowani specjaliści, mający duże doświadczenie w swojej dziedzinie.

Usuwanie blizn potrądzikowych
w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, abyś cieszyła się skórą bez niedoskonałości.

blizny potrądzikowe warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl