fbpx

Laserowe usuwanie blizn – czy jest bolesne?

usuwanie blizn a ból
Laserowe usuwanie blizn to obecnie jeden z najbardziej popularnych i skutecznych sposobów korekcji tego typu niedoskonałości. Laseroterapia ceniona jest ze względu na bezpieczeństwo stosowania i bardzo dużą precyzję. Promień lasera dociera do głębokich warstw skóry, pobudzając ją do regeneracji. Dzięki zastosowaniu lasera można całkowicie pozbyć się niechcianych blizn. Sprawdź, na czym dokładnie polega zabieg laserowego usuwania blizn i czy usunięcie blizny laserem powoduje ból.

Jak wygląda laserowe usuwanie blizn?

Podczas zabiegu laserowego usuwania blizn wykorzystywane są nowoczesne urządzenia, które precyzyjnie emitują światło docierające do tkanki podskórnej i skóry właściwej. Na skutek reakcji fototermicznej powstają mikrouszkodzenia pobudzające naturalne procesy odbudowy skóry. W rezultacie zwiększona zostaje również produkcja kolagenu – substancji odpowiedzialnej za dobrą kondycję skóry. Działanie lasera inicjuje autoodnowę skóry sprawiając, że nowe tkanki stają się gładsze i jaśniejsze, przez co blizna jest mniej widoczna. W naszej Klinice do zabiegów usuwania blizn stosowany jest laser frakcyjny CO2 Fraxis o wysokiej skuteczności i silnym działaniu. Laser Fraxis stymuluje znajdujące się w tkance fibroblasty, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny – białek będących budulcem tkanki łącznej i odpowiedzialnych za elastyczność oraz napięcie skóry. Wykorzystanie lasera CO2 przynosi zadowalające efekty już po pierwszym zabiegu: blizny i przebarwienia stają się mniej widoczne. Laser frakcyjny znajduje zastosowanie w usuwaniu różnego rodzaju blizn, szczególnie potrądzikowych i chirurgicznych.

Laserowe usuwanie blizn a ból

Wielu pacjentów obawia się bólu podczas zabiegu usuwania blizn. Tymczasem laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem niemalże bezbolesnym. Odczuwalne jest jedynie delikatne pieczenie i szczypanie. W niektórych przypadkach możliwe jest skierowanie na skórę strumienia chłodnego powietrza lub zastosowanie specjalnego środka znieczulającego. Po sesji usuwania blizny naskórek ma powierzchowne uszkodzenia, które szybko się goją. Okres rekonwalescencji po zabiegu laserowego usuwania blizny wynosi zazwyczaj tylko kilka dni.

Efekty laserowego usuwania blizn

Mikrouszkodzenia powstałe podczas usuwania blizn laserem pobudzają naturalne procesy regeneracji struktury blizny. W efekcie powstają nowe komórki, naczynka i białko. Widoczne wcześniej blizny zaczynają się obkurczać, zmieniając swój pierwotny kolor i konsystencję do tego stopnia, że zaczynają przypominać otaczającą je skórę. Liczb zabiegów laseroterapii uzależniona jest od indywidualnych uwarunkowań. Zadowalające rezultaty mogą być widoczne po jednym zabiegu lub po wykonaniu serii składającej się z kilku zabiegów wykonanych w odpowiednich odstępach czasowych. Efekty laserowego usuwania blizn uzależnione są od rozmaitych czynników, takich jak rodzaj blizny, stopień zbliznowacenia tkanki oraz wielkość blizny. Wśród uwarunkowań indywidualnych znajduje się również stopień zaawansowania starzenia skóry, wiek pacjenta oraz głębokość blizny. W naszej Klinice zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, podczas której omawiane są wszystkie niezbędne kwestie dotyczące laserowego usuwania blizn oraz obaw dotyczących bólu z tym związanego. Jeśli zastanawiasz się, czy laser boli albo nurtują Cię kwestie takie, jak „laser a blizna” – skontaktuj się z nami, aby umówić wizytę w naszej Klinice. Nasi doświadczeni pracownicy udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk