fbpx

Zmarszczki palacza. Co to jest i czy naprawdę istnieją?

zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza to nieestetyczne pionowe bruzdy występujące wokół ust, szczególnie nad górną wargą. Dotyczą przede wszystkim osób palących i są następstwem charakterystycznego ułożenia ust, które towarzyszy paleniu papierosów. Zmarszczki palacza z czasem ulegają pogłębieniu, deformują górną wargę i zaburzają kontur ust. Dowiedz się, jakie są skuteczne sposoby na usunięcie zmarszczek palacza.

Palenie i wpływ na skórę

Palenie jest nie tylko przyczyną powstawania zmarszczek palacza, ale też negatywnie wpływa na cerę:
  •       Prowadzi do rozwoju przebarwień i plam na skórze
  •       Powoduje szybką utratę wilgoci ze skóry
  •       Wpływa na utratę sprężystości i jędrności skóry
  •       Może powodować choroby skóry i spowalniać gojenie się ran
Palenie tytoniu przyspiesza starzenie się skóry. Dym papierosowy ma niekorzystny wpływ na cerę ze względu na obecność zawartych w nim toksycznych związków, które oddziałują na skórę od wewnątrz i od zewnątrz. U osób palących papierosy można zaobserwować głębokie zmarszczki mimiczne, popękane naczynka na twarzy, jak też przebarwienia i plamy na twarzy oraz rozszerzone pory skórne. Związek między paleniem a zmarszczkami jest więc bardzo duży.

Jak powstają zmarszczki palacza?

Zmarszczki palacza są rodzajem zmarszczek mimicznych i powstają w wyniku rozciągania skóry przez mięśnie znajdujące się wokół ust. Początkowo widoczne są tylko podczas mimiki, jednak z czasem ulegają utrwaleniu i są widoczne bez względu na wyraz twarzy. Zmarszczki palacza, o czym również warto wiedzieć, powstają u osób często pijących napoje za pomocą słomki. Wśród czynników mających wpływ na powstawanie zmarszczek palacza znajduje się ponadto zła kondycja skóry, zbyt małe nawodnienie oraz niewłaściwa pielęgnacja delikatnej skóry twarzy. Nie bez znaczenia są też względy genetyczne, które mogą być przyczyną wczesnego pojawienia się tego rodzaju zmarszczek mimicznych na twarzy.

Zabiegi na zmarszczki palacza

Skuteczne usuwanie zmarszczek palacza jest możliwe poprzez zastosowanie nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. W naszej Klinice dobieramy je do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów, proponując najlepsze rozwiązania umożliwiające pozbycie się nieestetycznych zmarszczek wokół ust.

Redukcja zmarszczek BTX

Zmarszczki po paleniu można zredukować poprzez zastosowanie toksyny botulinowej (BTX) – preparatu działającego zwiotczająco na mięśnie poprzez hamowanie interakcji między nerwami a mięśniami. W efekcie zabiegów z użyciem botoksu zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra staje się rozluźniona.

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest jednym z podstawowych budulców naszych tkanek, a jego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody w obrębie skóry. Zabiegi rewitalizacyjne wokół ust to sposób na pozbycie się zmarszczek i bruzd poprzez odbudowę utraconej objętości tkanek miękkich twarzy.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest metodą śródskórnych mikronakłuć połączonych z podawaniem niewielkich dawek różnego rodzaju substancji leczniczych. To jeden ze sposobów na poprawę kondycji skóry, odżywienie jej oraz redukcję zmarszczek palacza. Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć zmarszczki palacza, umów się na wizytę w naszej Klinice. Zaproponujemy Ci najlepsze zabiegi na zmarszczki palacza.
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk