fbpx

Zmarszczki pod oczami. Jak je skutecznie zlikwidować?

zmarszczki pod oczami
Zmarszczki pod oczami są jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry. Kiedy zaczynają być widoczne, usunięcie ich za pomocą domowych sposobów może okazać się nieefektywne. Skuteczna walka z ze zmarszczkami wokół oczu możliwa jest dzięki nowoczesnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, przynoszącym wyraźne i bardzo naturalne efekty. Dowiedz się, jakie są metody usuwania zmarszczek pod oczami.

Przyczyny powstawania zmarszczek pod oczami

Zmarszczki pod oczami powstają na skutek naturalnych procesów miostarzenia i fotostarzenia skóry. Miostarzenie to inaczej starzenie mimiczne, spowodowane nadmiernymi ruchami mięśni podczas okazywania emocji takich, jak radość, smutek czy złość. Oznaki miostarzenia pojawiają się około 25 roku życia. Są efektem powtarzających się w tym samym miejscu skurczów mięśni mimicznych, które powodują „stres mechaniczny” włókien kolagenowych i elastynowych. Naprężenia przenoszą się na fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej produkujące kolagen i elastynę. Stale powtarzane naprężenia powodują zmiany fizjologiczne w fibroblastach, które zaczynają produkować białka kurczliwe. Skutkiem tych procesów jest powstawanie i pogłębianie się zmian w postaci zmarszczek mimicznych, układających się zwykle prostopadle do kierunku skurczu mięśnia, który je spowodował. Zmarszczki mimiczne są więc naturalnym efektem pojawiających się na naszych twarzach emocji oraz procesów chemicznych im towarzyszącym. Fotostarzenie jest rezultatem działania promieni słonecznych oraz sztucznego promieniowania UV, generowanego na przykład przez lampy w solarium. Skóra pod wpływem takiej ekspozycji ulega uszkodzeniu. Na początku jest ono praktycznie niewidoczne, ale po dłuższym kontakcie z promieniowaniem uwidacznia się w postaci zmarszczek. Za proces fotostarzenia odpowiadają stymulowane przez promienie słoneczne enzymy niszczące kolagen i elastynę. Fotostarzenie objawia się pojawieniem się zmarszczek, bruzd, zwiotczeniem skóry oraz przebarwieniami, szczególnie w miejscach, w których tkanka jest cieńsza, wrażliwsza lub uszkodzona.

Metody usuwania zmarszczek pod oczami

W walce ze zmarszczkami bardzo ważna jest profilaktyka. Należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich kremów dopasowanych do wieku oraz rodzaju skóry. Dobrze jest też unikać ekspozycji skóry na słońce w godzinach najsilniejszego promieniowania. Trzeba również stosować kremy z wysokimi filtrami, niezależnie od pory roku. Jeśli skóra uległa miostarzeniu i fotostarzeniu najlepszym wyjściem mogą okazać się zabiegi estetyczne, ponieważ na nie nigdy nie jest za późno. Nawet w przypadku głębokich i utrwalonych zmarszczek specjalista może dobrać zabiegi, które poprawią wygląd skóry, przywracając jej młodzieńczy wygląd. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej są w stanie uporać się z różnymi zmarszczkami:
  •       Mimicznymi
  •       Posłonecznymi
  •       Grawitacyjnymi
  •       Sennymi
W naszej Klinice stosujemy nowoczesne i wysoce skuteczne metody usuwania zmarszczek oraz cieni pod oczami.

Redukcja zmarszczek BTX

Użycie toksyny botulinowej jest jednym ze sposobów redukcji zmarszczek i przywrócenia wypoczętego wyglądu twarzy. W naszej Klinice stosujemy preparat specjalną techniką, dzięki czemu unikamy powstania efektu maski. W efekcie zastosowania botoksu rysy twarzy łagodnieją, a zmarszczki są zminimalizowane. Zostaje jednak zachowana mimika twarzy. Rezultaty zabiegu są naturalne i utrzymują się przez kilka miesięcy.

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Jego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. Jest to także preparat bardzo często stosowany w dermatologii estetycznej. Ceni się go za zdolność wiązania wody i skutecznego utrzymywania nawilżenia w obrębie skóry. Wykorzystanie kwasu hialuronowego to sposób na rewitalizację skóry i pozbycie się zmarszczek oraz bruzd. Efekty zabiegu utrzymują się przez około pół roku.

Aminokwasowa terapia zastępcza

Aminokwasy odżywiają fibroblasty i pobudzają je do regeneracji, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna, gęsta i napięta, a zmarszczki oraz fałdy mniej widoczne. Aminokwasowa terapia zastępcza wykorzystuje formułę zawierającą aktywny kompleks aminokwasów: glicyny, L-proliny, L-lizyny i L-leucyny w połączeniu z silnie nawilżającym kwasem hialuronowym.

Mezoterapia igłowa

Zastosowanie mezoterapii to sposób na regenerację, odżywienie i nawilżenie skóry w okolicy oczu. Odpowiednio dobrane substancje podawane są śródskórnie, czego efektem jest wyraźna poprawa kondycji skóry w leczonym obszarze. Jednym z preparatów używanych w mezoterapii igłowej jest osocze bogatopłytkowe.

Usuwanie zmarszczek pod oczami – domowe sposoby czy zabiegi?

Domowe sposoby na zmarszczki pod oczami pozwalają przez dłuższy czas zachować skórę twarzy w dobrej kondycji. Mogą jednak okazać się nieskuteczne w przypadku już istniejących niedoskonałości. Wówczas sprawdzają się specjalistyczne zabiegi estetyczne, które są w stanie zniwelować nawet głębokie bruzdy i przywrócić młodzieńczy wygląd twarzy. Jeśli chcesz zlikwidować zmarszczki pod oczami, zaufaj naszym ekspertom od skóry i umów się na konsultację!
2/5 - (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk