rumień na twarzy

usuwanie rumienia na twarzy

Na Twojej twarzy pojawiło się miejscowe zaczerwienienie? Odczuwasz z jego powodu dyskomfort i chciałbyś jak najszybciej pozbyć się krępującego rumienia na twarzy? Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Konsultacja z naszymi specjalistami pomoże Ci pozbyć się tego problemu.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę

W Klinice Projekt Skóra pomożemy Ci w bezpiecznym usunięciu rumienia na twarzy

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA rumienia na twarzy

konsultacja dermatologiczna zmiana na prąciu

Konsultacja dermatologiczna

laser żółty

laser frakcyjny

Czym jest rumień na twarzy?

Rumień na twarzy to charakterystycznie zaczerwieniony fragment skóry. Przybiera różne formy i rozmiary – może mieć kształt obrączek bądź nieregularnych lub okrągłych plam. Bardzo często takiej zmianie towarzyszy łuszczenie, swędzenie skóry, popękane naczynka i wypryski. Rumień powstaje w wyniku tendencji naczynek do pękania oraz rozszerzania się. Objawy te pojawiają się okresowo – zanikają, po czym pojawiają się na nowo.

Co powoduje czerwony rumień na twarzy?

Określenie „rumień” z łac. erythema stosuje się do nazwania mocnego i wyraźnie ograniczonego miejscowego zaczerwienienia na skórze. Nie zawsze jest on objawem choroby – bardzo często zdarza się, że występuje okresowo lub wyłącznie jako reakcja na określony bodziec. Może mieć różne rozmiary i kształty – spotyka się np. rumień na twarzy w kształcie motyla, okrągłych albo nieregularnych plam oraz obrączek. Zwykle pojawia się na policzkach i w okolicy nosa, brody, szyi i tuż pod kośćmi policzkowymi w postaci wyraźnie ograniczonych czerwonych plam. Może pojawiać się stale, w tym samym miejscu lub zmieniać swoje położenie. Niekiedy towarzyszą mu popękane naczynka czy uczucie gorąca. Jednakże w większości przypadków, jest to defekt kosmetyczny, a nie objaw choroby. Problem występowania rumienia najczęściej związany jest z posiadaniem cery naczynkowej. Charakteryzuje się ona mało elastycznymi naczyniami krwionośnymi, jest cienka, delikatna i na dodatek bardzo podatna na podrażnienia. Do czynników prowokujących wystąpienie nagłego rumienia na twarzy u osób predysponowanych zaliczamy:
⚬ spożywanie gorących napojów,
⚬ przebywanie w wysokiej lub bardzo niskiej temperaturze,
⚬ spożywanie gorących i pikantnych posiłków,
⚬ wzrost ciśnienia tętniczego,
⚬ stres oraz emocje,
⚬ nadmiar alkoholu,
⚬ stosowanie niektórych leków.

Chorobowe przyczyny rumienia na twarzy

Miejscowe zaczerwienienie twarzy może być także wywołane zakażeniem wirusami lub niedoborem witaminy B. Rumień na twarzy jest często jednym z objawów zmian skórnych, takich jak trądzik różowaty, łojotokowe lub atopowe zapalenie skóry.

Czerwona twarz u dorosłych może być spowodowana miejscowym podrażnieniem, stanowić objaw stanu zapalnego lub infekcji w obrębie skóry. Może także występować w przebiegu wielu chorób o różnych podłożach, a także być skutkiem urazów i ran skóry. Piekący rumień na twarzy jest wówczas objawem przekrwienia powstającego w celu zwiększenia przepływu krwi.

Kolejnym czynnikiem, powodującym rozszerzenie naczyń, jest histamina uwalniana w organizmie przy różnego rodzaju alergiach.
Do innych schorzeń współistniejących z rumieniem należą niektóre choroby tkanki łącznej jak np. toczeń rumieniowaty układowy, w przebiegu którego na twarzy może występować charakterystyczny rumień w kształcie motyla.

Szczególną postacią tego schorzenia jest gorący rumień na twarzy dziecka w postaci jasnoczerwonej, plamistej wysypki na policzkach, która może oznaczać rumień zakaźny o podłożu wirusowym. Dotyka on głównie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym ale atakuje również dorosłych, dla których nie jest groźny. Wyjątkiem jest pojawienie się rumienia na twarzy u kobiet w ciąży. Ta zakaźna choroba może być bowiem niebezpieczna dla płodu.

Rumień na twarzy powinien być w każdym przypadku skontrolowany przez lekarza dermatologa, który będzie w stanie dobrać odpowiednie leki oraz wdroży proces leczenia.

Usuwanie rumienia na twarzy
w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczenie. Szkolimy się w różnych technikach, aby wdrożyć odpowiednią metodę leczenia.

czym jest rumień na twarzy
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl