Na Twojej twarzy pojawiło się miejscowe zaczerwienienie? Odczuwasz z jego powodu dyskomfort i chciałbyś jak najszybciej pozbyć się krępującego rumienia na twarzy? Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Konsultacja z naszymi specjalistami pomoże Ci pozbyć się tego problemu.
W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.
W Klinice Projekt Skóra pomożemy Ci w bezpiecznym usunięciu rumienia na twarzy
Wskazania:
POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA rumienia na twarzy
Czym jest rumień na twarzy?
Rumień na twarzy to charakterystycznie zaczerwieniony fragment skóry. Przybiera różne formy i rozmiary – może mieć kształt obrączek bądź nieregularnych lub okrągłych plam. Bardzo często takiej zmianie towarzyszy łuszczenie, swędzenie skóry, popękane naczynka i wypryski. Rumień powstaje w wyniku tendencji naczynek do pękania oraz rozszerzania się. Objawy te pojawiają się okresowo – zanikają, po czym pojawiają się na nowo.
Co powoduje czerwony rumień na twarzy?
Określenie „rumień” z łac. erythema stosuje się do nazwania mocnego i wyraźnie ograniczonego miejscowego zaczerwienienia na skórze. Nie zawsze jest on objawem choroby – bardzo często zdarza się, że występuje okresowo lub wyłącznie jako reakcja na określony bodziec. Może mieć różne rozmiary i kształty – spotyka się np. rumień na twarzy w kształcie motyla, okrągłych albo nieregularnych plam oraz obrączek. Zwykle pojawia się na policzkach i w okolicy nosa, brody, szyi i tuż pod kośćmi policzkowymi w postaci wyraźnie ograniczonych czerwonych plam. Może pojawiać się stale, w tym samym miejscu lub zmieniać swoje położenie. Niekiedy towarzyszą mu popękane naczynka czy uczucie gorąca. Jednakże w większości przypadków, jest to defekt kosmetyczny, a nie objaw choroby. Problem występowania rumienia najczęściej związany jest z posiadaniem cery naczynkowej. Charakteryzuje się ona mało elastycznymi naczyniami krwionośnymi, jest cienka, delikatna i na dodatek bardzo podatna na podrażnienia. Do czynników prowokujących wystąpienie nagłego rumienia na twarzy u osób predysponowanych zaliczamy:
⚬ spożywanie gorących napojów,
⚬ przebywanie w wysokiej lub bardzo niskiej temperaturze,
⚬ spożywanie gorących i pikantnych posiłków,
⚬ wzrost ciśnienia tętniczego,
⚬ stres oraz emocje,
⚬ nadmiar alkoholu,
⚬ stosowanie niektórych leków.
Chorobowe przyczyny rumienia na twarzy
Miejscowe zaczerwienienie twarzy może być także wywołane zakażeniem wirusami lub niedoborem witaminy B. Rumień na twarzy jest często jednym z objawów zmian skórnych, takich jak trądzik różowaty, łojotokowe lub atopowe zapalenie skóry.
Czerwona twarz u dorosłych może być spowodowana miejscowym podrażnieniem, stanowić objaw stanu zapalnego lub infekcji w obrębie skóry. Może także występować w przebiegu wielu chorób o różnych podłożach, a także być skutkiem urazów i ran skóry. Piekący rumień na twarzy jest wówczas objawem przekrwienia powstającego w celu zwiększenia przepływu krwi.
Kolejnym czynnikiem, powodującym rozszerzenie naczyń, jest histamina uwalniana w organizmie przy różnego rodzaju alergiach.
Do innych schorzeń współistniejących z rumieniem należą niektóre choroby tkanki łącznej jak np. toczeń rumieniowaty układowy, w przebiegu którego na twarzy może występować charakterystyczny rumień w kształcie motyla.
Szczególną postacią tego schorzenia jest gorący rumień na twarzy dziecka w postaci jasnoczerwonej, plamistej wysypki na policzkach, która może oznaczać rumień zakaźny o podłożu wirusowym. Dotyka on głównie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym ale atakuje również dorosłych, dla których nie jest groźny. Wyjątkiem jest pojawienie się rumienia na twarzy u kobiet w ciąży. Ta zakaźna choroba może być bowiem niebezpieczna dla płodu.
Rumień na twarzy powinien być w każdym przypadku skontrolowany przez lekarza dermatologa, który będzie w stanie dobrać odpowiednie leki oraz wdroży proces leczenia.
Usuwanie rumienia na twarzyw Warszawie
Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczenie. Szkolimy się w różnych technikach, aby wdrożyć odpowiednią metodę leczenia.