Rozstępy

NIECHCIANE PRĘGI NA CIELE

Rozstępy są powszechnie występującym rodzajem blizn. Powstają w wyniku zbyt gwałtownego rozciągania skóry, np. przy nagłym zwiększeniu masy mięśniowej, szybkim wzroście w okresie dojrzewania, w przebiegu ciąży, pod wpływem działania kortyzolu.

W naszej Klinice pomożemy Ci w znaczącym stopniu zniwelować rozstępy i przywrócić zdrowy wygląd skóry.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

zadzwoń i umów się na zabieg
peelingi

Czas trwania

15 – 60 min

peelingi

Ilość powtórzeń

4 – 8*

peelingi

Cena

250zł – 1500zł

rozstępy przedrozstępy po

CIESZ SIĘ PIĘKNYM CIAŁEM BEZ ROZSTĘPÓW!

Wskazania:

Walka z rozstępami jest długim procesem i wymaga systematyczności i konsekwencji. Najlepsze rezultaty uzyskuje się stosując terapie łączone. Rodzaj i częstotliwość zabiegów przedstawimy Ci podczas konsultacji na podstawie charakteru i głębokości rozstępów. Jeżeli oprócz zabiegów zadbasz o skórę także w domu, efekty będą najkorzystniejsze.

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA

Mikronakłuwanie

redukcja zmarszczek i poprawa gęstości skóry

Peelingi medyczne

biorewitalizacja i nieinwazyjne napięcie skóry

Czym są rozstępy?

Rozstępy są rodzajem blizn. Występują powszechnie. Powstają w wyniku zbyt gwałtownego rozciągania skóry np. przy nagłym zwiększeniu masy mięśniowej, szybkim wzroście w okresie dojrzewania, w przebiegu ciąży, pod wpływem działania kortyzolu. Dochodzi wówczas do rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej, ścieńczenia skóry i pojawienia się wrzecionowatych lekko zagłębionych pasm.

Metody terapeutyczne

Wśród szerokiej palety zabiegów wyróżnia się:
⚬ zabiegi laserowe
⚬ peelingi medyczne
⚬ zabiegi z wykorzystaniem płytkowych czynników wzrostu z krwi
⚬ mikronakłuwanie + kwas TCA
⚬ mezoterapię
⚬ radiofrekwencję mikroigłową (RF)

Dużą rolę odgrywa predyspozycja genetyczna – w końcu nie u każdego dochodzi do pojawienia się rozstępów.

Dlaczego pojawiają się rozstępy?

Rozstępy często pojawiają się w wyniku intensywnego rozwoju w okresie nastoletnim, zbyt szybkiego tempa odchudzania oraz częstych wahań wagi. Stanowią również zmorę wielu kobiet po ciąży. Zerwane włókna kolagenowe i elastynowe mogą być bardzo widoczne na skórze i sprawiać, że czujemy się nieatrakcyjne. Ponieważ zmiany zachodzą w skórze właściwej, ich usuwanie jest złożonym procesem. W klinice Projekt Skóra przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę zabiegów, których celem jest skuteczna likwidacja rozstępów o różnym stopniu zaawansowania.

Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe

Jako dermatolodzy przykładamy szczególną uwagę do terapii rozstępów. Leczenie jest zawsze poprzedzone wnikliwą analizą zmiany, dokładnym wywiadem lekarskim oraz opracowaniem planu zabiegów.

W zależności od metody, pory roku, wrażliwości na ból zaproponujemy dla Twojego komfortu znieczulenie miejscowe. W tym celu zaprosimy Cię 30 minut przed zabiegiem. Czas oczekiwania na działanie znieczulenia umilimy lekturą, dobrą muzyką i smaczną kawą.

Po zabiegu otrzymasz zalecenia, dzięki którym Twoja skóra szybciej się zregeneruje.

Dlaczego tak skuteczne są terapie łączone?

Najkorzystniejsze rezultaty uzyskuje się stosując terapie łączone. Rodzaj i częstotliwość zabiegów przedstawimy Ci podczas konsultacji na podstawie charakteru i głębokości rozstępów.

Nasza klinika zapewnia kompleksową ofertę zabiegów, które dobieramy w zależności od tego, jak bardzo zaawansowane są rozstępy oraz na jakim obszarze skóry występują. W wielu przypadkach skuteczność wykazuje usuwanie rozstępów za pomocą peelingów medycznych. Jeśli problem jest zaawansowany, metodą leczenia może być np. laserowe usuwanie rozstępów lub mikronakłuwanie.

Radiofrekwencja mikroigłowa na rozstępy

Kolejny sposób na usuwanie rozstępów to frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Polega ona na wprowadzeniu kilkudziesięciu bardzo cienkich igieł na regulowaną głębokość od 0.5 mm do 3.5 mm, a następnie emisji fali radiowej nagrzewającej tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i ryzyka poparzeń. W tkance tworzy się energia, która powoduje, że w efekcie rozpoczyna się proces regeneracji oraz powstawania nowych struktur kolagenowych.

Po zabiegu otrzymasz zalecenia, dzięki którym Twoja skóra szybciej się zregeneruje.

Rozstępy – profilaktyka

Odpowiednia pielęgnacja skóry może zmniejszyć ryzyko pojawienia się rozstępów. Przede wszystkim istotna jest kontrola masy ciała, w tym odpowiednia aktywność fizyczna i dieta bogata w zdrowe tłuszcze oraz mikroelementy. Na rynku dostępnych jest też wiele kremów, których używa się w początkowej fazie powstawania rozstępów, ale i w tym przypadku zaufaj dermatologowi i udaj się na wizytę, aby to on dobrał ten z odpowiednim dla Ciebie składem.

Rozpocznij
leczenie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piekniejsza i zdrowsza.

leczenie
projektskóra

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl