Rozstępy

NIECHCIANE PRĘGI NA CIELE – biodro, udo, piersi, kolana i brzuch

Rozstępy są powszechnie występującym rodzajem blizn. Powstają w wyniku zbyt gwałtownego rozciągania skóry, np. przy nagłym zwiększeniu masy mięśniowej, szybkim wzroście w okresie dojrzewania, w przebiegu ciąży, pod wpływem działania kortyzolu.

W naszej Klinice w Warszawie pomożemy Ci w znaczącym stopniu zniwelować rozstępy i przywrócić zdrowy wygląd skóry.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

zadzwoń i umów się na zabieg zadzwoń i umów się na zabieg
peelingi

Czas trwania

15 – 45 min

peelingi

Ilość powtórzeń

1 – 3

peelingi

Cena

od 700 zł

rozstępy przedrozstępy po

CIESZ SIĘ PIĘKNYM CIAŁEM BEZ ROZSTĘPÓW!

Wskazania:

Walka z rozstępami jest długim procesem i wymaga systematyczności i konsekwencji. Najlepsze rezultaty uzyskuje się stosując terapie łączone. Rodzaj i częstotliwość zabiegów przedstawimy Ci podczas konsultacji na podstawie charakteru i głębokości rozstępów. Jeżeli oprócz zabiegów zadbasz o skórę także w domu, efekty będą najkorzystniejsze.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY usuwania rozstępów

Mikronakłuwanie

redukcja zmarszczek i poprawa gęstości skóry

usuwamy rozstępy:

Czym są rozstępy?

Rozstępy są rodzajem blizn. Występują powszechnie. Powstają w wyniku zbyt gwałtownego rozciągania skóry np. przy nagłym zwiększeniu masy mięśniowej, szybkim wzroście w okresie dojrzewania, w przebiegu ciąży, pod wpływem działania kortyzolu. Dochodzi wówczas do rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej, ścieńczenia skóry i pojawienia się wrzecionowatych lekko zagłębionych pasm.

Metody terapeutyczne

Wśród szerokiej palety zabiegów wyróżnia się:
⚬ zabiegi laserowe
⚬ peelingi medyczne
⚬ zabiegi z wykorzystaniem płytkowych czynników wzrostu z krwi
⚬ mikronakłuwanie + kwas TCA
mezoterapię
⚬ radiofrekwencję mikroigłową (RF)

Dużą rolę odgrywa predyspozycja genetyczna – w końcu nie u każdego dochodzi do pojawienia się rozstępów.

Dlaczego pojawiają się rozstępy?

Rozstępy często pojawiają się w wyniku intensywnego rozwoju w okresie nastoletnim, zbyt szybkiego tempa odchudzania oraz częstych wahań wagi. Stanowią również zmorę wielu kobiet po ciąży. Zerwane włókna kolagenowe i elastynowe mogą być bardzo widoczne na skórze i sprawiać, że czujemy się nieatrakcyjne. Ponieważ zmiany zachodzą w skórze właściwej, ich usuwanie jest złożonym procesem. W klinice Projekt Skóra przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę zabiegów, których celem jest skuteczna likwidacja rozstępów o różnym stopniu zaawansowania.

Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe

Jako dermatolodzy przykładamy szczególną uwagę do terapii rozstępów. Leczenie jest zawsze poprzedzone wnikliwą analizą zmiany, dokładnym wywiadem lekarskim oraz opracowaniem planu zabiegów.

W zależności od metody, pory roku, wrażliwości na ból zaproponujemy dla Twojego komfortu znieczulenie miejscowe. W tym celu zaprosimy Cię 30 minut przed zabiegiem. Czas oczekiwania na działanie znieczulenia umilimy lekturą, dobrą muzyką i smaczną kawą.

Po zabiegu otrzymasz zalecenia, dzięki którym Twoja skóra szybciej się zregeneruje.

Dlaczego tak skuteczne są terapie łączone?

Najkorzystniejsze rezultaty uzyskuje się stosując terapie łączone. Rodzaj i częstotliwość zabiegów przedstawimy Ci podczas konsultacji na podstawie charakteru i głębokości rozstępów.

Nasza klinika zapewnia kompleksową ofertę zabiegów, które dobieramy w zależności od tego, jak bardzo zaawansowane są rozstępy oraz na jakim obszarze skóry występują. W wielu przypadkach skuteczność wykazuje usuwanie rozstępów za pomocą peelingów medycznych. Jeśli problem jest zaawansowany, metodą leczenia może być np. laserowe usuwanie rozstępów lub mikronakłuwanie.

Radiofrekwencja mikroigłowa na rozstępy

Kolejny sposób na usuwanie rozstępów to frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Polega ona na wprowadzeniu kilkudziesięciu bardzo cienkich igieł na regulowaną głębokość od 0.5 mm do 3.5 mm, a następnie emisji fali radiowej nagrzewającej tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i ryzyka poparzeń. W tkance tworzy się energia, która powoduje, że w efekcie rozpoczyna się proces regeneracji oraz powstawania nowych struktur kolagenowych.

Po zabiegu otrzymasz zalecenia, dzięki którym Twoja skóra szybciej się zregeneruje.

Rozstępy – profilaktyka

Odpowiednia pielęgnacja skóry może zmniejszyć ryzyko pojawienia się rozstępów. Przede wszystkim istotna jest kontrola masy ciała, w tym odpowiednia aktywność fizyczna i dieta bogata w zdrowe tłuszcze oraz mikroelementy. Na rynku dostępnych jest też wiele kremów, których używa się w początkowej fazie powstawania rozstępów, ale i w tym przypadku zaufaj dermatologowi i udaj się na wizytę, aby to on dobrał ten z odpowiednim dla Ciebie składem.

Usuwanie rozstępów u mężczyzn

Rozstępy, utożsamiane głównie z kobietami, pojawiają się również na ciele mężczyzn. Charakterystyczne pręgowate zmiany, które bywają źródłem kompleksów u panów, mogą być zlokalizowane w różnych miejscach na ich ciele. Najczęściej blizny tego rodzaju pojawiają się na udach, plecach, brzuchu, łydkach, bicepsie i kolanach. Rozstępy u mężczyzn często spowodowane są zbyt intensywnymi treningami. Szybki przyrost masy prowadzi do nadmiernego rozciągnięcia skóry, która ulega pęknięciom, mającym postać rozstępów. Typowe są również rozstępy w okresie dojrzewania - u nastolatków do powstawania blizn przyczynia się gwałtowny wzrost ciała. Rozstępy u mężczyzn mogą pojawiać się też w efekcie zaburzeń hormonalnych, dużych wahań wagi i predyspozycji genetycznych. Z pomocą przy problemie uszkodzeń skóry przychodzi skuteczne i bezpieczne usuwanie rozstępów u mężczyzn, które proponujemy w naszej klinice medycyny estetycznej.

Panom, chcącym pozbyć się nieestetycznych zmian, proponujemy rozmaite zabiegi wygładzające skórę i niwelujące rozstępy. Należy do nich przede wszystkim usuwanie rozstępów laserem tulowym Lavieen - zabieg ten polega na wykorzystaniu kontrolowanej emisji wiązki światła, która dociera do głębokich warstw naskórka w miejscach rozstępów. Innowacyjne urządzenie działa precyzyjnie, wyłącznie na obszary z defektem estetycznym, bez wpływu na sąsiednie tkanki. Na rozstępy u mężczyzn polecamy również radiofrekwencję mikroigłową, która jest zabiegiem estetycznym polegającym na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł pod skórę i następnej emisji rozgrzewającej ją fali radiowej. Energia ta pobudza proces regeneracji skóry, na której u mężczyzn występują rozstępy. Skuteczna w usuwaniu rozstępów jest też mezoterapia igłowa - to zabieg wykonywany w Klinice Projekt Skóra zabieg, podczas którego w skórę właściwą wstrzykiwane są niewielkie ilości substancji leczniczych. Mają one na celu pobudzenie krążenia i metabolizmu komórek tłuszczowych.

Usuwanie rozstępów po ciąży

Rozstępy to typowy problem estetyczny kobiet po przebytej ciąży. Jak wynika z badań, zjawisko to dotyczy nawet 50-60% młodych mam. Przyczyną powstawania pręgowatych zmian na skórze jest nadmierne jej rozciąganie, wywołane przyrostem ciała i powiększającym się z czasem obwodem brzucha. Nie bez znaczenia są również zmiany hormonalne - organizm kobiety produkuje w okresie ciąży więcej kortyzolu, który zaburza pracę fibroblastów, odpowiedzialnych za elastyczność skóry. Rozstępy po ciąży mogą być też wywołane predyspozycjami genetycznymi i brakiem właściwej pielęgnacji skóry. Istnieją różne sposoby usuwania rozstępów po ciąży.

W naszej klinice medycyny estetycznej rekomendujemy nieinwazyjne zabiegi laserem tulowym Lavieen. W ich trakcie stosowana jest kontrolowana emisja wiązki światła, docierająca do głębokich warstw naskórka w miejscach rozstępów. Innowacyjne urządzenie trafia precyzyjnie w miejsca, w których występują blizny. Równie skuteczna jest radiofrekwencja mikroigłowa, podczas której na określoną głębokość skóry wprowadzamy bardzo cienkie igły i emitujemy rozgrzewającą falę radiową, która pobudza proces regeneracji. Rekomendowanym przez nas zabiegiem jest też mezoterapia igłowa - na rozstępy po ciąży polecamy wstrzykiwanie w skórę właściwą niewielkich ilości substancji leczniczych o działaniu stymulującym lipolizę i przywracającym prawidłowe krążenie.

Usuwanie rozstępów na na udach, twarzy, pośladkach, plecach, piersiach, brzuchu, łydkach, biodrach i kolanach. Jaką metodę wybrać?

Rozstępy to zmiany skórne przyjmujące postać charakterystycznych wrzecionowatych pasm. Zwykle mają one kształt pionowych lub poziomych, ułożonych równolegle względem siebie linii. Skóra wokół nich jest cienka i mało elastyczna. Jest też pozbawiona mieszków włosowych i gruczołów potowych. Rozstępy, w zależności od fazy blizny, mogą mieć kolor czerwony lub fioletowy (etap zapalny) lub biały (etap zanikowy). Największa szansa na usunięcie rozstępów istnieje w fazie zapalnej. W fazie zanikowej można jedynie zmniejszać widoczność zmian. Rozstępy mogą występować na różnych częściach kobiecego i męskiego ciała - najczęściej w obrębie których następuje szybki przyrost masy mięśniowej lub tłuszczowej. Przyczyny powstawania rozstępów są różne - należą do nich gwałtowne wahania wagi, uwarunkowania genetyczne, długotrwałe przyjmowanie kortykosteroidów, brak aktywności fizycznej oraz zmiany hormonalne w okresie ciąży.

Do gabinetów medycyny estetycznej najczęściej zgłaszają się Pacjenci, którzy obserwują u siebie rozstępy na udach, twarzy, pośladkach, plecach, piersiach, brzuchu, łydkach, biodrach i kolanach. Częstym zabiegiem jest również usuwanie rozstępów po ciąży i usuwanie rozstępów u mężczyzn. W Projekt Skóra proponujemy profesjonalne usuwanie rozstępów innowacyjnym laserem tulowym Lavieen, radiofrekwencję mikroigłową oraz mezoterapię igłową. Oczekiwane rezultaty usuwania rozstępów pozwala uzyskać terapia łączona. O wyborze odpowiedniej metody decyduje specjalista naszej kliniki, w oparciu o wywiad z Pacjentem oraz badanie rozstępów na skórze.

pozbądź się rozstępów na kolanach, udach, brzuchu, plecach, pośladkach i po ciąży. zaufaj nam.

Usuwanie rozstępów w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piekniejsza i zdrowsza.

leczenie
projektskóra

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl