fbpx

Rozstępy na brzuchu: przyczyny ich powstawania i metody usunięcia

Jak usunąć rozstępy na brzuchu i plecach?

Rozstępy to wstydliwy problem wielu kobiet i mężczyzn. Defekty skórne na brzuchu i plecach nierzadko stają się przyczyną obniżonej samooceny i niezadowolenia z własnego ciała. Jeśli w porę nie zostaną podjęte odpowiednie działania, zmiany z całą pewnością będą się pogłębiać i pozostaną na resztę życia. Najlepiej sięgnąć po sprawdzone metody usuwania rozstępów, do których należą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Poznaj je i przekonaj się o skuteczności takiej formy terapii!

Kto i dlaczego narażony jest na rozstępy?

Rozstępy w większości przypadków kojarzą nam się z kobietami w ciąży, wówczas powiększający brzuch jest oraz zmiany hormonalne są główną przyczyną powstawania nieestetycznych zmian. Jest to jak najbardziej prawdziwe stwierdzenie, jednak to nie jedyna grupa osób narażonych na pojawienie się blizn. Rozstępy na plecach i brzuchu to także powszechna przypadłość wśród dorastającej młodzieży, kulturystów oraz kobiet w okresie menopauzy. Wówczas dochodzi do osłabienia białek podporowych skóry (kolagenu i elastyny) decydujących o jej jędrności, gęstości i sprężystości. Tworzenie się wrzecionowatych pasm może być także objawem niektórych chorób, np. zespołu Cushinga – wówczas na brzuchu, udach i biodrach pojawiają się szerokie, czerwone rozstępy. Tworzenie się wrzecionowatych pasm to także wynik złej pielęgnacji skóry i brak jej nawilżenia. U każdego odporność skóry na rozciąganie jest inna, dlatego powstawanie rozstępów może mieć również swoje uwarunkowania genetyczne.

Zmiany można sklasyfikować ze względu na ich wygląd. Świeże rozstępy przybierające barwę czerwoną bądź różową znajdują się w początkowej fazie rozwoju, tzw. zapalnej. Z kolei rozstępy o kolorze białym lub perłowym funkcjonujące na skórze już dłuższy czas to etap zanikowy. Wówczas skóra jest mniej elastyczna, wiotka i charakteryzuje się mniejszym stopniem pigmentacji w porównaniu ze zdrową tkanką.

Jakie zabiegi usuną rozstępy?

Walka z rozstępami nie należy do łatwych zadań, ale dzięki zaawansowanym i nowoczesnym technologiom zabiegowym szanse na osiągnięcie bardzo dobrych efektów jest bardzo duże. Laser tulowy Lavieen to przodujące urządzenie w kompleksowym usuwaniu rozstępów. Jego wiązka światła działa na wszystkim poziomach skóry, dzięki czemu tkanka natychmiast aktywuje mechanizm autoregeneracji. W ten sposób powstają nowe włókna kolagenu i elastyny, a rozstępy stopniowo ulegają zanikowi. Lavieen jest szczególnie polecany do likwidacji rozstępów znajdujących się w obrębie brzucha i pleców. Kolejnym, równie skuteczną kuracją na rozstępy jest mezoterapia. Mikronakłuwanie idealnie sprawdza się w przypadku „świeżych blizn”, a więc zmian powstałych np. w czasie ciąży. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy nawilża, odbudowuje i zmniejsza głębokość uszkodzeń skóry. W leczeniu rozstępów zastosować można także peelingi chemiczne. Polegają one na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka w obrębie blizn, jego złuszczeniu, a następnie odnowie przy pomocy mieszaniny odpowiednio dobranych związków chemicznych o określonych stężeniu.

Twoja pewność siebie cierpi z powodu rozstępów? Niezależnie od tego, czy zmiany pojawiły się niedawno lub są z Tobą od dłuższego czasu, w Klinice Projekt Skóra zaproponujemy Ci najlepszy plan leczenia blizn dostosowany do kondycji skóry. Nasi specjaliści przygotowali rozbudowaną ofertę zabiegów, których celem jest skuteczna likwidacja rozstępów o różnym stopniu zaawansowania. Zapraszamy na konsultację.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk