fbpx

Rozstępy na piersiach: poznaj przyczyny i sprawdzone metody ich usunięcia

Jak leczyć rozstępy na piersiach?

Rozstępy na piersiach pojawiają się u Pań w różnym wieku, będąc często źródłem kompleksów i niskiej samooceny. Rozległe zmiany nie reagują na stosowanie środków doraźnych w postaci różnego rodzaju kosmetyków, dlatego trzeba podjąć inne kroki. Klinika Projekt Skóra może pochwalić się wykorzystaniem najnowszych technologii w usuwaniu rozstępów na piersiach, i nie tylko. Każdy z zabiegów dobierany jest indywidualnie. Sprawdź, jak z naszą pomocą możesz szybko i skutecznie uporać się z rozstępami!

Rozstępy na piersiach – dlaczego powstają?

Rozstępy w obrębie piersi i dekoltu przypominają wrzecionowate pręgi, które tworzą się na skórze prostopadle do kierunku jej rozciągania. Początkowo przybierają formę różowych lub czerwonych wypukłych pasm, a wraz z upływem czasu ulegają pozornej regeneracji, stając się mniejsze i jaśniejsze, lecz nadal widoczne. Rozstępy to efekt przerywania włókien kolagenowych, tworzących strukturę skóry. Dochodzi do tego między innymi podczas dojrzewania i fazy wzrostu piersi. W późniejszym czasie dużym wyzwaniem wpływającym na wygląd biustu jest okres ciąży i karmienia piersią. Do powstawania nieestetycznych zmian bardzo często prowadzą również gwałtowne wzrosty lub spadki wagi, a także przewlekły stres – wysoki poziom kortyzolu (tzw. hormonu stresu) blokuje aktywność fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenowych. Dodatkowo nie bez znaczenia są czynniki genetyczne. Jeśli rozstępy na piersiach wystąpiły u członków najbliższej rodziny (mamy, babci), to istnieje spore prawdopodobieństwo, że pojawią się także i u nas.

Jakie zabiegi pomogą zlikwidować rozstępy na piersiach?

W sytuacji, gdy rozstępy na piersiach są widoczne i przeszkadzają codziennym funkcjonowaniu, na ratunek przychodzą skuteczne sposoby na ich redukcję. Należą do nich:

Laser Tulowy Lavieen

Laseroterapia jest doskonałym rozwiązaniem dla osób mających problem z charakterystycznymi, pręgowanymi zmianami w strukturze skóry. Usuwanie rozstępów laserem tulowym Lavieen polega na kontrolowanej emisji wiązki światła, która dociera do głębokich warstw naskórka w obrębie piersi. Urządzenie oddziałuje jedynie na te fragmenty skóry, które są dotknięte problemem rozstępów, dlatego jego światło nie ma wpływu na sąsiednie tkanki. To procedura małoinwazyjna, dlatego od razu po jej wykonaniu możemy powrócić do codziennych aktywności, nie tracąc czasu na rekonwalescencję.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to kolejny zabieg wśród naszych propozycji, który świetnie poradzi sobie z rozstępami w obrębie piersi i całego ciała. Metoda polega na wstrzykiwaniu w skórę właściwą niewielkich ilości substancji leczniczych, które mają za zadanie usprawnić krążenie, a także zwiększyć metabolizm komórek tłuszczowych (lipolizę). Po serii zabiegów Pacjenci uzyskują zauważalne rezultaty w postaci redukcji rozstępów i wygładzenia skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Kolejnym sposobem na usuwanie rozstępów jest radiofrekwencja mikroigłowa, polegająca na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł do określonej głębokości skóry, a następnie emisji fali radiowej nagrzewającej skórę. W tkance tworzy się energia, która zapoczątkowuje proces regeneracji oraz powstawania nowych struktur kolagenowych.

Najkorzystniejsze rezultaty usuwania rozstępów na piersiach uzyskujemy, stosując terapie łączone. Rodzaj i częstotliwość zabiegów jest dobierana indywidualnie na podstawie charakteru i głębokości rozstępów.

Zastanawiasz się, jak pozbyć się rozstępów na piersiach i które zabiegi będą dla Ciebie odpowiednie? Zapraszamy na konsultację do Kliniki Projekt Skóra, gdzie nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i zaproponują najlepszą metodę redukcji rozstępów.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk