Redukcja zmarszczek - btx

botoks

Masz już dość zmęczonego wyglądu?
Przeszkadzają Ci zmarszczki na czole i wokół oczu?

 

Neuromodulator BTX(zwany powszechnie botoksem) stosowany jest od ponad 40 lat. Początkowo w okulistyce, szybko stał się kluczowym zabiegiem MEDYCYNY ESTETYCZNEJ!

Zabieg z użyciem BTX jest cenioną terapią przeciwzmarszczkową
i nie tylko.

wskazania do zabiegu
zmarszczki mimiczne
poprzeczne czoła
kurze łapki
między brwiami (lwia zmarszczka)
zmarszczki królicze
zmarszczki palacza
uśmiech dziąsłowy
brukowana broda

Działanie

Preparat działa zwiotczająco na mięśnie poprzez hamowanie interakcji między nerwami a mięśniami. Blokada ma charakter przejściowy i mija po kilku miesiącach. Rozluźnienie mięśnia wpływa na skórę, która przestaje się marszczyć a zmarszczki ulegają spłyceniu. Efekt? Przywrócenie wypoczętego i zrelaksowanego wyglądu twarzy, a w konsekwencji stopniowa redukcja zmarszczek.

 

Bez efektu tzw. maski

Stosujemy preparat specjalną techniką, którą skutecznie się posługujemy by zachować naturalny i wypoczęty wyraz twarzy u naszych pacjentów bez efektu tzw. maski. Rysy twarzy łagodnieją, mimika zostaje zachowana, a zmarszczki zminimalizowane. Redukcja zmarszczek wokół oczu tę metodą jest niezwykle efektywna, dzięki czemu możemy cieszyć się młodym wyglądem skóry przez dłuższy czas. Jednocześnie efekty tego zabiegu są naturalne i nie musimy obawiać się, że cera będzie wyglądać na nadmiernie napiętą.

botox
redukcja zmarszczek

Zastosowania

Redukcja zmarszczek mimicznych to najczęstsza motywacja do wykonania z zakresu dermatologii estetycznej. To między innymi ruchy mięśni twarzy sprawiają, że na cerze widzimy efekty starzenia się skóry, a niekorzystne nawyki jak nałóg nikotynowy mogą pogłębiać problem.

Oprócz zastosowania w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych górnej części twarzy (zmarszczek między brwiami – lwia bruzda, czoła, wokół oczu – kurze łapki, nosa – zmarszczki królicze), preparat służy także do delikatnego uniesienia brwi, kącików ust, czy koniuszka nosa, korekty uśmiechu dziąsłowego, wygładzenia zmarszczek bródki.

Z powodzeniem jest stosowana również w leczeniu nadpotliwości oraz bruksizmu, czyli niekontrolowanego, mimowolnego zaciskania zębów, które prowadzi do zgrzytania i niszczenia szkliwa.

Przebieg zabiegu

Każdy zabieg z zakresu dermatologii estetycznej jest poprzedzony zebraniem informacji na temat stanu zdrowia. W przypadku braku przeciwwskazań, zabieg może być wykonany przez naszych wykwalifikowanych lekarzy w dniu konsultacji.

Nie wymaga żadnych przygotowań. Po usunięciu makijażu skóra zostanie odkażona i przy użyciu mikro igiełki zostanie precyzyjnie podany dokładnie odmierzony preparat w miejsca wcześniej określone.

Bezpośrednio po zabiegu może być widoczny ślad po ukłuciu, delikatny obrzęk w miejscu iniekcji lub rumień, który jednak znika samoczynnie.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu możesz powrócić do codziennych czynności, jednak przez kilka godzin powinno się unikać dotykania, uciskania i masowania miejsc wkłuć, wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych, korzystania z gorących kąpieli, sauny i solarium.

Przeciwskazania do zabiegu
  • nadwrażliwość na toksynę botulinową lub jakikolwiek składnik leku
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (stwardnienie zanikowe boczne, miastenia, zespół Lamberta-Eatona-Rooke’a)
  • choroba nowotworowa
  • choroby z autoimmunizacji (w aktywnym okresie choroby)
  • stany zapalne lub infekcje skóry w miejscu podania preparatu
  • ciąża i karmienie piersią 
  • poważne zaburzenia krzepnięcia krwi
Efekty zabiegu

Efekt uzyskane w wyniku zabiegu utrzymuje się przeciętnie od 4 do 6 miesięcy. Po tym czasie zabieg można już powtórzyć.

CENA ZABIEGU

usuwanie zmarszczek mimicznych twarzy

 

Redukcja zmarszczek

od 600 zł

Uśmiech dziąsłowy

800 zł

MicroBTX

400 zł

Zmarszczki królicze / broda 

500 zł

Bruksizm

od 1 300 zł