Redukcja zmarszczek

Za pomocą popularnych preparatów stosowanym od ponad 40 lat. Początkowo w okulistyce, następnie jej właściwości wykorzystano w kolejnych dziedzinach medycyny.

 

Jej „odmładzające” działanie zostało odkryte przypadkowo u pacjentów leczonych z powodu blefarospazmu, czyli kurczu powiek pod koniec lat 80-tych XX wieku. Stopniowo stała się złotym standardem w medycynie estetycznej.

Oficjalnie uznano jej działanie w celu osiągnięcia przejściowej poprawy zmarszczek mimicznych górnej części twarzy. Jest dobrze tolerowana a zabieg z jej użyciem jest cenioną terapią przeciwzmarszczkową i nie tylko.

Działanie

Preparat działa zwiotczająco na mięśnie poprzez hamowanie interakcji między nerwami a mięśniami. Blokada ma charakter przejściowy i mija po kilku miesiącach. Rozluźnienie mięśnia wpływa na skórę, która przestaje się marszczyć a zmarszczki ulegają spłyceniu. Efekt? Przywrócenie wypoczętego i zrelaksowanego wyglądu twarzy, a w konsekwencji stopniowa redukcja zmarszczek.

 

Bez efektu tzw. maski

Stosujemy preparat specjalną techniką, którą skutecznie się posługujemy by zachować naturalny i wypoczęty wyraz twarzy u naszych pacjentów bez efektu tzw. maski. Rysy twarzy łagodnieją, mimika zostaje zachowana, a zmarszczki zminimalizowane. Redukcja zmarszczek wokół oczu tę metodą jest niezwykle efektywna, dzięki czemu możemy cieszyć się młodym wyglądem skóry przez dłuższy czas. Jednocześnie efekty tego zabiegu są naturalne i nie musimy obawiać się, że cera będzie wyglądać na nadmiernie napiętą.

Zastosowania

Redukcja zmarszczek mimicznych to najczęstsza motywacja do wykonania z zakresu dermatologii estetycznej. To między innymi ruchy mięśni twarzy sprawiają, że na cerze widzimy efekty starzenia się skóry, a niekorzystne nawyki jak nałóg nikotynowy mogą pogłębiać problem.

Oprócz zastosowania w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych górnej części twarzy (zmarszczek między brwiami – lwia bruzda, czoła, wokół oczu – kurze łapki, nosa – zmarszczki królicze), preparat służy także do delikatnego uniesienia brwi, kącików ust, czy koniuszka nosa, korekty uśmiechu dziąsłowego, wygładzenia zmarszczek bródki.

Z powodzeniem jest stosowana również w leczeniu nadpotliwości oraz bruksizmu, czyli niekontrolowanego, mimowolnego zaciskania zębów, które prowadzi do zgrzytania i niszczenia szkliwa.

Przebieg zabiegu

Każdy zabieg z zakresu dermatologii estetycznej jest poprzedzony zebraniem przez nas informacji na temat Twojego stanu zdrowia. W przypadku braku przeciwwskazań, zabieg może być wykonany przez naszych wykwalifikowanych lekarzy tego samego dnia co konsultacja.

Nie wymaga żadnych przygotowań. Po usunięciu makijażu odkazimy skórę i przy użyciu mikro igiełki zostanie precyzyjnie podany dokładnie odmierzony preparat w miejsca wcześniej określone.

Bezpośrednio po zabiegu może być widoczny ślad po ukłuciu, delikatny obrzęk w miejscu iniekcji lub rumień, który jednak znika samoczynnie.

 

 

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu możesz powrócić do codziennych czynności, jednak przez kilka godzin powinno się unikać dotykania, uciskania i masowania miejsc wkłuć, wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych, korzystania z gorących kąpieli, sauny i solarium.

 

Przeciwskazania do zabiegu

  • nadwrażliwość na toksynę botulinową lub jakikolwiek składnik leku
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (stwardnienie zanikowe boczne, miastenia, zespół Lamberta-Eatona-Rooke’a)
  • choroba nowotworowa
  • choroby z autoimmunizacji (w aktywnym okresie choroby)
  • stany zapalne lub infekcje skóry w miejscu podania preparatu
  • ciąża i karmienie piersią 
  • poważne zaburzenia krzepnięcia krwi