Skuteczne usuwanie zmarszczek za pomocą botoksu (toksyna botulinowa)

neuromodulator w walce ze zmarszczkami

W Klinice Projekt Skóra wykonujemy zabiegi redukcji zmarszczek na twarzy za pomocą botoksu, lasera oraz kwasu hialuronowego. Zaufaj naszym doświadczonym specjalistom i pozbądź się niechcianych zmarszczek w Klinice Projekt Skóra! Zapisz się na wizytę już dzisiaj!

umów wizytę
zabieg z kwasem hialuronowym

Zmarszczki są oznaką starzenia się skóry i załamania się jej struktury tworzonej przez włókna kolagenu i elastyny. Zmarszczki mimiczne zaczynają być widoczne już po 25. roku życia, więc stosunkowo wcześnie. Nieco później pojawiają się zmarszczki statyczne, których widoczność uzależniona jest również od czynników indywidualnych.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne sposoby usuwania, wypełniania zmarszczek za pomocą nowoczesnych preparatów, technik i urządzeń, dzięki którym można opóźnić efekty starzenia i zapewnić sobie młodzieńczy wygląd.

Redukcja i wypełnianie zmarszczek
w Warszawie – dlaczego warto wybrać Klinikę Projekt Skóra?

Położona w sercu Warszawy Klinika Projekt Skóra składa się z zespołu wykwalifikowanych dermatologów – specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej oraz anty-aging. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu opracowaliśmy kompleksową ofertę zabiegów stworzonych z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych Pacjentów. W celu skutecznej redukcji zmarszczek wykorzystujemy toksynę botulinową (botoks), jak też laseroterapię oraz kwas hialuronowy.

Chcesz zlikwidować zmarszczki poprzeczne na czole, kurze łapki, lwią zmarszczkę, lub tzw. zmarszczki palacza? W naszej Klinice specjalizujemy się w redukcji zmarszczek wszelkiego rodzaju, a każdy zabieg wykonywany jest przez wyspecjalizowany personel.

Wykonujemy także zabiegi, które wymagają szczególnej delikatności, jak usuwanie zmarszczek pod oczami – rezultatem jest wyraźnie odmłodzone spojrzenie.

klinika projekt skóra warszawa

Przebieg, zalecenia, przeciwskazania i efekty zabiegu usuwania zmarszczek

Przebieg

Każdy zabieg z zakresu dermatologii estetycznej jest poprzedzony zebraniem informacji na temat stanu zdrowia Pacjenta. W przypadku braku przeciwwskazań, zabieg może być wykonany przez naszych wykwalifikowanych lekarzy w dniu konsultacji.

Zabieg usuwania zmarszczek nie wymaga żadnych przygotowań. Po usunięciu makijażu skóra zostanie odkażona i przy użyciu mikroigiełki preparat zostanie precyzyjnie podany w miejsca występowania zmarszczek.

Bezpośrednio po zabiegu może być widoczny ślad po ukłuciu, delikatny obrzęk lub rumień, który jednak znika samoczynnie.

Zalecenia

Po zabiegu redukcji zmarszczek można powrócić do codziennych czynności, jednak przez kilka godzin powinno się unikać dotykania, uciskania i masowania miejsc wkłuć, jak również wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych, korzystania z gorących kąpieli, sauny i solarium.

Przeciwskazania
 • nadwrażliwość na toksynę botulinową lub jakikolwiek składnik leku
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (stwardnienie zanikowe boczne, miastenia, zespół Lamberta-Eatona-Rooke’a)
 • choroba nowotworowa
 • choroby z autoimmunizacji (w aktywnym okresie choroby)
 • stany zapalne lub infekcje skóry w miejscu podania preparatu
 • ciąża i karmienie piersią 
 • poważne zaburzenia krzepnięcia krwi
Wskazania
 • nadwrażliwość na toksynę botulinową lub jakikolwiek składnik leku
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (stwardnienie zanikowe boczne, miastenia, zespół Lamberta-Eatona-Rooke’a)
 • choroba nowotworowa
 • choroby z autoimmunizacji (w aktywnym okresie choroby)
 • stany zapalne lub infekcje skóry w miejscu podania preparatu
 • ciąża i karmienie piersią 
 • poważne zaburzenia krzepnięcia krwi
Efekty

Efekt uzyskany w wyniku zabiegu utrzymuje się przeciętnie od 4 do 6 miesięcy. Po tym czasie redukcję zmarszczek botoksem można już powtórzyć.

Masz już dość zmęczonego wyglądu?
Przeszkadzają Ci zmarszczki na czole i wokół oczu?

Toksyna botulinowa (BTX) stosowana jest z powodzeniem od ponad 40 lat. Botoks stał się kluczowym zabiegiem medycyny estetycznej, na który decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Zabieg z użyciem botoksu jest cenioną terapią przeciwzmarszczkową i nie tylko.

Jak działa botoks?

Preparat blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Blokada ma charakter przejściowy i mija po kilku miesiącach. Rozluźnienie mięśnia wpływa na skórę, zmniejszając widoczność zmarszczek, które ulegają spłyceniu. Efekt? Przywrócenie wypoczętego i zrelaksowanego wyglądu twarzy, a w konsekwencji stopniowa redukcja zmarszczek.

Redukcja i wypełnianie zmarszczek bez efektu maski

Preparat podawany jest specjalną techniką, która pozwala zachować naturalny i wypoczęty wyraz twarzy, bez efektu tzw. maski. Rysy łagodnieją, mimika zostaje zachowana, a zmarszczki są zminimalizowane. Redukcja zmarszczek na twarzy, na czole, zmarszczek palacza oraz wokół oczu tą metodą jest niezwykle efektywna, dzięki czemu można cieszyć się młodym wyglądem skóry przez dłuższy czas. Jednocześnie rezultaty zabiegu są naturalne i nie trzeba się obawiać, że twarz będzie wyglądać na nadmiernie napiętą.

botox warszawa
redukcja zmarszczek

Zastosowanie toksyny botulinowej (BTX)

Redukcja zmarszczek mimicznych to najczęstsza motywacja do wykonania zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej. To między innymi ruchy mięśni twarzy sprawiają, że widzimy efekty starzenia się skóry, a niekorzystne nawyki, jak nałóg nikotynowy, mogą pogłębiać problem.

Oprócz zastosowania w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych górnej części twarzy (zmarszczek między brwiami – lwia bruzda, czoła, wokół oczu – kurze łapki, nosa – zmarszczki królicze), preparat służy także do delikatnego uniesienia brwi, kącików ust, czy koniuszka nosa, korekty uśmiechu dziąsłowego czy wygładzenia zmarszczek bródki.

Botoks jest z powodzeniem wykorzystywany również w leczeniu nadpotliwości oraz bruksizmu, czyli niekontrolowanego, mimowolnego zaciskania zębów, które prowadzi do zgrzytania i niszczenia szkliwa.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi (Q&A) na temat redukcji zmarszczek za pomocą botoksu/toksyny botulinowej

Ile czasu trwa zabieg usuwania zmarszczek toksyną botulinową? Jest bolesny?

Taki zabieg trwa około 15-20 minut i nie wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego, ponieważ podanie preparatu mikroigiełką nie jest bolesne.

Zabieg redukcji zmarszczek za pomocą botoksu należy powtarzać?

To prawda, że efekty zabiegu utrzymują się przeciętnie od 4 do 6 miesięcy, jednak nie jesteśmy zobowiązani do ponownego wykonania zabiegu. Jeżeli się na niego nie zdecydujemy, skóra po prostu wróci do etapu wyjściowego.

Czy botoks działa na wszystkie rodzaje zmarszczek?

Prawie! Toksyna botulinowa pomoże zredukować zmarszczki mimiczne, jak i te będące wynikiem skurczów mięśni. Niestety nie jest tak skuteczna w walce ze zmarszczkami statycznymi, co oczywiście nie oznacza, że nasi Specjaliści nie mają i na nie sposobu.

Czy botoksu można użyć do wypełniania ust?

Nie! Toksyna botulinowa nie jest wypełniaczem i nie służy do powiększania ust.

Jak wykorzystuje się botoks do leczenia bruksizmu?

Za sprawą botoksu czasowo blokuje się przepływ impulsu nerwowego do mięśnia żwacza. W efekcie mięsień obkurcza się i rozluźnia, a po pewnym czasie zanika objaw zgrzytania zębami.

Po jakim czasie zobaczę pierwsze efekty redukcji zmarszczek botoksem?

Efekty zabiegu są zazwyczaj widoczne po 2-3 dniach od jego wykonania.

Jak pielęgnować skórę po wstrzyknięciu botoksu?

Przede wszystkim przez kilka pierwszych dni powstrzymać się od wykonywania peelingów i w tym samym miesiącu unikać przeprowadzenia innych zabiegów na twarz ingerujących w barierę naskórka.

Dlaczego przed i po botoksie nie można spożywać alkoholu?

Ponieważ, tak jak i inne używki, zaburza krzepliwość krwi i mogą się pojawić niepożądane siniaki lub obrzęki.

usuwanie zmarszczek za pomocą botoksu warszawa

Skuteczna redukcja zmarszczek – zaufaj naszym ekspertom od skóry!

Która z kobiet nie chciałaby cieszyć się piękną, gładką i młodą skórą przez całe życie? Niestety utrata jędrności i elastyczności skóry jest problemem, z którym boryka się wiele pań już po 30-stce. Także panom zależy na młodym wyglądzie i pozbawionej zmarszczek twarzy. Na szczęście nowoczesne, zaawansowane technologie wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnych kobiet i mężczyzn, chcących zachować młody wygląd na dłużej. Dzięki innowacyjnym metodom możemy wyraźnie spowolnić, a nawet cofnąć procesy starzenia się!

Sprawdź pozostałe zabiegi usuwania zmarszczek dostępne w naszej Klinice. Proponujemy kompleksową redukcję zmarszczek za pomocą lasera frakcyjnego oraz zabiegi na bazie kwasu hialuronowego, umożliwiające pozbycie się nieestetycznych zmarszczek i bruzd.

Skontaktuj się z nami, aby omówić cenę za zabieg redukcji zmarszczek czy usuwania zmarszczek laserem. Zapraszamy do naszej kliniki w Warszawie!

CENA ZABIEGU

usuwanie zmarszczek mimicznych twarzy

zadzwoń i umów się na zabieg