fbpx

Usuwanie zmarszczek – co wybrać: „tradycyjny botoks” czy ABO liquid?

tradycyjny botoks czy ABO liquid

Wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową przynosi świetne efekty. To prosty zabieg, który pozwala jednocześnie odmłodzić skórę i wzmocnić ją przed postępującym procesem starzenia. W naszej klinice oprócz tradycyjnego botoksu korzystamy również z innowacyjnego preparatu ABO liquid Alluzience®. Kiedy warto go wybrać? Wyjaśniamy!

Czym różni się tradycyjny botoks od preparatu ABO liquid Alluzience®?

Zarówno tradycyjny botoks, jak i ABO liquid Alluzience®, mają tę samą substancję czynną – toksynę botulinową typu A, która działa na tej samej zasadzie. Toksyna botulinowa pełni funkcję neuromodulatora. Blokuje wydzielanie acetylocholiny – neuroprzekaźnika aktywującego pracę mięśni mimicznych. W ten sposób prowadzi do wygładzenia zmarszczek, czyniąc twarz odmłodzoną, rozluźnioną i rozpogodzoną. 

Zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma preparatami dotyczy ich konsystencji. Tradycyjny botoks jest dostępny w postaci proszku do sporządzenia roztworu do iniekcji. Na jego przygotowanie potrzeba trochę czasu. Należy też precyzyjnie obliczyć ilość jednostek do podania. Z kolei ABO liquid Alluzience® zawiera płynną toksynę botulinową i jest od razu gotowy do zastosowania. To ułatwia pracę lekarza, a także zwiększa bezpieczeństwo i efektywność zabiegu. 

Botoks nowej generacji może działać szybciej i dłużej w porównaniu do swoich poprzedników. Oczywiście na trwałość efektów wpływa wiele różnych czynników. W każdym razie, większość osób, które wykonały zabieg ABO liquid zauważyły poprawę już po 2-3 dniach, a niektórzy nawet 24 godziny po iniekcji. Pełny rezultat działania płynnego botoksu ujawnia się po około 30 dniach i utrzymuje przez około pół roku. W przypadku tradycyjnego botoksu na pierwsze efekty trzeba trochę dłużej, a poprawę widać przez 6 miesięcy maksymalnie. 

  • Tradycyjny botoks to preparat z toksyną botulinową typu A, przeznaczony do sporządzenia roztworu. Stosuje się go w medycynie estetycznej od ponad 50 lat, jest bardzo dobrze przebadany, efektywny i bezpieczny.
  • Innowacyjny botoks ABO liquid Alluzience®  zawiera płynną toksynę botulinową i jest gotowy do podania. Chociaż to nowość, wyróżnia się wysokim profilem bezpieczeństwa i skuteczności. Jego korzystne działanie potwierdzają liczne badania kliniczne. 

Kiedy wykonać tradycyjny botoks, a kiedy skorzystać z ABO liquid?

Wskazania do zastosowania toksyny botulinowej w przypadku każdego preparatu są takie same. To m.in.:

Zarówno tradycyjny botoks, jak i jego ulepszona wersja, spełnią swoją rolę, jeśli tylko zostaną prawidłowo podane. W Klinice Projekt Skóra mamy duże doświadczenie w redukcji zmarszczek botuliną i wykonywaniu innych zabiegów medycyny estetycznej, dlatego cieszymy się świetnymi wynikami. Oczekiwaną poprawę można uzyskać tylko za sprawą właściwej kwalifikacji do zabiegu. Odpowiednie rozwiązanie musi nie tylko odpowiadać potrzebom skóry, lecz również indywidualnym preferencjom dotyczącym przebiegu terapii. 

Zabieg ABO liquid rekomendujemy osobom, którym zależy na czasie i stawiają na szybkie efekty. Ponadto formuła płynnej toksyny botulinowej jest wolna od substancji potencjalnie uczulających, jak np. białka zwierzęce, dobrze więc sprawdza się u osób obciążonych alergią. To rozwiązanie wyróżniające się wysokim profilem bezpieczeństwa i skuteczności, czy jest odpowiednie dla Ciebie? O tym najlepiej porozmawiać z lekarzem medycyny estetycznej!

Zabieg ABO liquid to dobre rozwiązanie dla osób, które:

  • szukają nowoczesnych i coraz skuteczniejszych zabiegów estetycznych,
  • stawiają na krótki zabieg i długotrwałe efekty,
  • są obciążone alergią, nieprawidłowo tolerowały tradycyjne preparaty z botuliną,
  • oczekują ultra precyzyjnych i maksymalnie efektywnych terapii przeciwzmarszkowych.

Jeśli nie wiesz, jak pozbyć się zmarszczek, zapraszamy na konsultacje do Kliniki Projekt Skóra. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie, które przyniesie oczekiwaną poprawę!

3.9/5 - (14)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk