fbpx

Polinukleotydy w preparacie Juventus®. Czym są i jakie dają efekty?

efekty preparatu Juvenus

Preparaty Juvenus® to nowość w medycynie estetycznej, jednak zabiegi z ich zastosowaniem cieszą się coraz większą popularnością. Czy to rozwiązanie również dla Ciebie? Przeczytaj i poznaj efekty działania polinukleotydów!

Juvenus® i polinukleotydy – co to jest?

Polinukleotydy to małe cząsteczki kwasów nukleinowych DNA i RNA, które odmładzają i regenerują skórę od wewnątrz. Wykazują silne właściwości biochemiczne, dzięki którym świetnie sprawdzają się we współczesnej dermatologii. 

Polinukleotydy doskonale wiążą cząsteczki wody, zapewniając skórze optymalne nawilżenie. Jednocześnie redukują wolne rodniki, odpowiedzialne za objawy starzenia i fotostarzenia. To właśnie za sprawą intensywnego nawilżenia i antyoksydacji, korzystnie wpływają na środowisko fibroblastów. Pobudzają zarówno ich wzrost, jak i produkcję kolagenu i elastyny. To podstawowe białka budulcowe, zapewniające jędrność, elastyczność i młody wygląd skóry. 

Polinukleoidy wykazują potrójne działanie:

  • nawilżają,
  • redukują wolne rodniki,
  • liftingują.

Siłę polinukleotydów doceniła wiodąca marka Croma, która opracowała dwa innowacyjne produkty biostymulacyjne. Pierwszy to znany już naszym Pacjentom Nucleofill. Drugi ulepszony, o szerszym zakresie wskazań Juvenus®. Stosujemy go w terapii skóry twarzy i ciała, aby:

  • spłycić zmarszczki (także wokół oczu),
  • ujędrnić i uelastycznić skórę,
  • odmłodzić dłonie,
  • zwiększyć objętość ust,
  • zredukować blizny i rozstępy.

Efekty zabiegu Juvenus® – jak polinukleotydy wpływają na skórę?

Preparat Juvenus® podany metodą mezoterapii działa niemal błyskawicznie. Skóra w okolicy podania polinukleoidów staje się przyjemnie gładka, napięta i odświeżona. Poprawę nawilżenia i elastyczności widać gołym okiem, a efekt liftingu i uniesienia tkanek jest bardzo naturalny, bez zmiany rysów twarzy.

Dzięki antyoksydacji do komórek dociera więcej tlenu, co sprzyja procesom biorewitalizacyjnym. W rezultacie skóra szybciej się regeneruje i może poradzić sobie z tak poważnymi uszkodzeniami, jak blizny czy rozstępy. Poprawę przynosi już jeden zabieg Juvenus®, ale dla uzyskania maksymalnych efektów rekomendujemy wykonanie całego planu terapeutycznego. Szczegóły ustala się podczas konsultacji. Podczas pierwszej wizyty dermatolog ocenia problem, dobiera optymalne rozwiązanie i omawia możliwości zabiegowe. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych wskazań.

Niejednokrotnie widzieliśmy, jakie efekty przynoszą polinukleotydy, dlatego w naszej pracy często sięgamy właśnie po biostymulatory Juvenus® i Nucleofill. Te nowoczesne preparaty świetnie sprawdzają się w terapii cery młodej oraz dojrzałej. Są pomocne zarówno we wczesnej profilaktyce anti-aging, jak i w zabiegach odmładzających. Przynoszą wyraźną i długotrwałą poprawę jakości skóry. Dodatkowo uodparniają ją na destrukcyjny wpływ słońca, spalin i innych szkodliwych czynników zewnętrznych. 

Preparaty z polinukleoidami odpowiadają na potrzeby skóry XXI wieku. Jeśli chcesz z nich skorzystać, zapraszamy na wizytę do specjalistów Kliniki Projekt Skóra.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk