fbpx

NucleoFill – na czym polega zabieg i komu jest polecany?

NucleoFill w warszawie

NucleoFill Croma Pharma to preparaty do głębokiej biostymulacji skóry. Zawierają naturalne polinukleotydy, które nawilżają, liftingują skórę i eliminują wolne rodniki. Synergia tych trzech efektów odmieni Twoją skórę. 

Jeśli masz ziemistą, odwodnioną cerę, chcesz poprawić jej napięcie i koloryt, a przy tym zredukować oznaki starzenia, zabieg NucleoFill spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Co to jest NucleoFill?

Pod nazwą NucleoFill kryje się linia innowacyjnych żelowych preparatów do odnowy i przebudowy skóry na poziomie komórkowym. Dzięki swoim biochemicznym właściwościom skutecznie poprawiają kondycję skóry i chronią ją przed procesem starzenia. Tym bardziej, że można je podać techniką mezoterapii. O skuteczności NucleoFillu przesądzają polinukleotydy. To drobne fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które oddziałują na skórę w trzech kierunkach. 

Po pierwsze, wywierają silny wpływ na fibroblasty, czyli występujące w skórze właściwej komórki tkanki łącznej, odpowiedzialne na za produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek budulcowych skóry. Polinukleotydy z jednej strony pobudzają proces dojrzewania fibroblastów, a z drugiej stymulują je do produkcji nowego kolagenu typu I. W ten sposób zagęszczają i ujędrniają skórę, czyniąc ją naturalnie odmłodzoną. 

Po drugiej, wykazują wysokie właściwości hydrofilowe. Oznacza to, że łatwo wiążą cząsteczki wody i mogą zatrzymywać ją na poziomie nukleotydów strukturalnych (w macierzy pozakomórkowej). Ten mechanizm działania przekłada się poprawę nawilżenia skóry i wzmocnienie powłoki hydrolipidowej. 

Po trzecie, eliminują wolne rodniki, odpowiedzialne za stres oksydacyjny i przedwczesne starzenie się skóry. Działanie antyoksydacyjne przynosi wiele korzyści i stanowi podstawę pielęgnacji anti-aging. 

Połączenie biostymulacji, nawilżenia i antyoksydacji przynosi spektakularną poprawę, a efekty NucleoFillu są potwierdzone naukowo. Badania kliniczne potwierdzają, że preparat polinukleidowy:

  • spłyca zmarszczki,
  • zwęża pory,
  • poprawia grubość i napięcie skóry,
  • ujednolica koloryt,
  • zwiększa nawilżenie i elastyczność skóry.

Komu polecamy zabieg NucleoFill?

Preparaty NucleoFill są przeznaczone do każdego rodzaju skóry. Mają czysty skład, bez cukrów i białek, dlatego nadają się także dla osób z cerą wrażliwą. Z mocy polinukleoidów mogą skorzystać wszyscy, którzy chcą poprawić jej kondycję i wygląd skóry. Zabieg szczególnie polecamy w przypadku cery:

  • odwodnionej, wiotkiej,
  • niedotlenionej, o ziemistym kolorycie, pozbawionej blasku,
  • z objawami starzenia (zmarszczkami, przebarwieniami),
  • narażonej na duży wpływ słońca, zanieczyszczeń, dymu tytoniowego,
  • wymagającej profilaktyki anti-aging.

Preparaty Nucleofill można zastosować do poprawy skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także rąk. O dłoniach często zapominamy, a przecież dzięki nim pracujemy. Ponadto dłonie zdradzają nasz wiek, są naszą wizytówką. Dlatego warto o nie zadbać. 

Co wybrać NucleoFill Medium czy NucleoFill Strong?

Proces starzenia skóry na dobre rozpoczyna się po 25. roku życia. Od tego czasu produkcja kolagenu i elastyny zaczyna sukcesywnie maleć, czyniąc skórę coraz bardziej wiotką i podatną na wpływ różnych szkodliwych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Chociaż na proces starzenia spory wpływ ma genetyka, dieta i styl życia, zmiany fizjologiczne są nieuchronne. Dlatego profilaktykę anti-aging najlepiej rozpocząć jak najwcześniej. Świetnym na to sposobem są zabiegi z preparatem NucleoFill Medium. 

Z kolei NucleoFill Strong to remedium na problemy skóry dojrzałej, odwodnionej i niedotlenionej oraz problemowej. Skutecznie redukuje zmarszczki i bruzdy, ujędrnia i uelastycznia skórę, poprawia koloryt. Sprawdza się również w terapii blizn i rozstępów. 

Jeśli chcesz wykonać zabieg NucleoFill w Warszawie, zapraszamy na wizytę do Kliniki Projekt Skóra. Podczas konsultacji dobierzemy preparat idealnie odpowiadający potrzebom Twojej skóry. Zarewerwuj dogodny termin już dziś: https://projektskora.pl/rezerwacja-wizyty/ 

Źródła:

Cavallini M, Bartoletti E, Maioli L, et al. Consensus report on the use of PN-HPT™ (polynucleotides highly purified technology) in aesthetic medicine. Journal of Cosmet Dermatol. 2021;20:922–928

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk