fbpx

Nucleofill czy Profhilo – który zabieg wybrać?

Nucleofill czy Profhilo jaki zabieg wybrac

Te dwa biostymulatory tkankowe ostatnio cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Stosowane w zabiegach iniekcyjnych przynoszą wyraźny efekt odmłodzenia i ujędrnienia, bazujący na naturalnej regeneracji skóry. Czym się różnią? I który wybrać, Nucleofill czy Profhilo? Wyjaśniamy!

Co to jest NucleoFill?

Nucleofill Croma Pharma to preparat do głębokiej biostymulacji skóry. Bazuje na naturalnych polinukleotydach, czyli małych cząsteczkach, które:

 • wykazują wysokie właściwości hydrofilowe i dogłębnie nawilżają skórę,
 • działają antyoksydacyjnie, eliminując szkodliwy wpływ wolnych rodników (przedwczesne starzenie skóry, niedotlenienie, zła kondycja),
 • stymulują produkcję nowego kolagenu, elastyny, a także kwasu hialuronowego. 

To białka budulcowe skóry, od których zależy jej jędrność, elastyczność i młody wygląd. Niestety z biegiem czasu mamy ich coraz mniej, co wynika z nieuchronnego procesu starzenia. Na szczęście jest sposób, aby go trochę spowolnić. Zabieg Nucleofill ujędrnia i odmładza skórę, wzmacniając ją przed destrukcyjnym wpływem czasu. 

NucleoFill:

 • preparat do biorewitalizacji skóry na poziomie komórkowej,
 • zawiera naturalne polinukleotydy, 
 • liftinguje, nawilża i odmładza skórę, chroniąc ją przed wpływem stresu oksydacyjnego.

NucleoFill a Profhilo – podobieństwa i różnice

Profhilo podobnie jak Nucleofill przeciwdziała wiotczeniu się skóry i zapewnia skuteczną profilaktykę anti-aging. Oba zabiegi wywołują efekt odmłodzenia bez zmieniania rysów. Poprawa pojawia się stopniowo i utrzymuje przez kilkanaście miesięcy. W tym czasie stymulatory tkankowe stopniowo się wchłaniają, pozostawiając skórę w stanie biorewitalizacji. 

Profhilo ma jednak zupełnie inny skład niż NucleoFill. To preparat na bazie naturalnego kwasu hialuronowego, będący zarówno wypełniaczem, jak i stymulatorem tkankowym. Jego formuła opiera się na stabilizowanych kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego o bardzo wysokim stężeniu 64mg. Zawiera łańcuchy:

 • L-HA, stymulujące reakcje naprawcze,
 • H-HA, będące głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości EMC matrixu.

Profhilo jest materiałem bardzo plastycznym o wysokich właściwościach modelujących i właśnie to odróżnia go od NucleoFillu. Unosi tkanki, dając efekt miliona sprężynek. Jednocześnie stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny, liftinguje skórę i wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. 

Profhilo:

 • preparat wolumetryczny do bioremodelingu skóry,
 • składa się ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego,
 • wypełnia ubytki tkankowe, modeluje wiotką skórę i odmładza ją od wewnątrz, zapewniając skuteczną ochronę anti-aging.

NucleoFill czy Profhilo, który zabieg wybrać?

Główna różnica pomiędzy zabiegiem NucleoFill i Profhilo to ich skład. Chociaż wydaje się, że przynoszą podobne efekty, ich mechanizmy działania są różne. Dlatego każdy z preparatów ma nieco inne wskazania. 

Nucleofill nadaje się do każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej. Sprawdzi się w kondycjonowaniu cery odwodnionej, niedotlenionej, także dojrzałej, z objawami starzenia. Ponadto może stanowić rozwiązanie first treatment, idealne dla osób 20-, 30- letnich świadomie podchodzących do pielęgnacji skóry. 

Profhilo nie ma tak szerokiego zastosowania. Preparat nazwany molekułą młodości jest potrzebny do redukcji nasilonych objawów starzenia:

 • opadających chomików na twarzy,
 • utraty konturu, rysów, objętości,
 • zmęczonego wyrazu twarzy,
 • wiotkiej skóry,
 • widocznych zmarszczek, bruzd. 

Poleca się go często jako zabieg odmładzający po 40-stce, a dla spotęgowania efektów warto połączyć go z działaniem Nucleofillu. Oba preparaty mogą się świetnie uzupełniać, lecz nie można ich traktować jako zamienniki. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, który zabieg, NucleoFill czy Profhilo, lepiej sprawdzi się u Ciebie, zapraszamy na konsultacje! Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów: https://projektskora.pl/rezerwacja-wizyty/

3.4/5 - (280)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk