Te dwa biostymulatory tkankowe ostatnio cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Stosowane w zabiegach iniekcyjnych przynoszą wyraźny efekt odmłodzenia i ujędrnienia, bazujący na naturalnej regeneracji skóry. Czym się różnią? I który wybrać, Nucleofill czy Profhilo? Wyjaśniamy!
Spis treści
Co to jest NucleoFill?
Nucleofill Croma Pharma to preparat do głębokiej biostymulacji skóry. Bazuje na naturalnych polinukleotydach, czyli małych cząsteczkach, które:
- wykazują wysokie właściwości hydrofilowe i dogłębnie nawilżają skórę,
- działają antyoksydacyjnie, eliminując szkodliwy wpływ wolnych rodników (przedwczesne starzenie skóry, niedotlenienie, zła kondycja),
- stymulują produkcję nowego kolagenu, elastyny, a także kwasu hialuronowego.
To białka budulcowe skóry, od których zależy jej jędrność, elastyczność i młody wygląd. Niestety z biegiem czasu mamy ich coraz mniej, co wynika z nieuchronnego procesu starzenia. Na szczęście jest sposób, aby go trochę spowolnić. Zabieg Nucleofill ujędrnia i odmładza skórę, wzmacniając ją przed destrukcyjnym wpływem czasu.
NucleoFill:
- preparat do biorewitalizacji skóry na poziomie komórkowej,
- zawiera naturalne polinukleotydy,
- liftinguje, nawilża i odmładza skórę, chroniąc ją przed wpływem stresu oksydacyjnego.
NucleoFill a Profhilo – podobieństwa i różnice
Profhilo podobnie jak Nucleofill przeciwdziała wiotczeniu się skóry i zapewnia skuteczną profilaktykę anti-aging. Oba zabiegi wywołują efekt odmłodzenia bez zmieniania rysów. Poprawa pojawia się stopniowo i utrzymuje przez kilkanaście miesięcy. W tym czasie stymulatory tkankowe stopniowo się wchłaniają, pozostawiając skórę w stanie biorewitalizacji.
Profhilo ma jednak zupełnie inny skład niż NucleoFill. To preparat na bazie naturalnego kwasu hialuronowego, będący zarówno wypełniaczem, jak i stymulatorem tkankowym. Jego formuła opiera się na stabilizowanych kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego o bardzo wysokim stężeniu 64mg. Zawiera łańcuchy:
- L-HA, stymulujące reakcje naprawcze,
- H-HA, będące głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości EMC matrixu.
Profhilo jest materiałem bardzo plastycznym o wysokich właściwościach modelujących i właśnie to odróżnia go od NucleoFillu. Unosi tkanki, dając efekt miliona sprężynek. Jednocześnie stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny, liftinguje skórę i wykazuje działanie przeciwstarzeniowe.
Profhilo:
- preparat wolumetryczny do bioremodelingu skóry,
- składa się ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego,
- wypełnia ubytki tkankowe, modeluje wiotką skórę i odmładza ją od wewnątrz, zapewniając skuteczną ochronę anti-aging.
NucleoFill czy Profhilo, który zabieg wybrać?
Główna różnica pomiędzy zabiegiem NucleoFill i Profhilo to ich skład. Chociaż wydaje się, że przynoszą podobne efekty, ich mechanizmy działania są różne. Dlatego każdy z preparatów ma nieco inne wskazania.
Nucleofill nadaje się do każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej. Sprawdzi się w kondycjonowaniu cery odwodnionej, niedotlenionej, także dojrzałej, z objawami starzenia. Ponadto może stanowić rozwiązanie first treatment, idealne dla osób 20-, 30- letnich świadomie podchodzących do pielęgnacji skóry.
Profhilo nie ma tak szerokiego zastosowania. Preparat nazwany molekułą młodości jest potrzebny do redukcji nasilonych objawów starzenia:
- opadających chomików na twarzy,
- utraty konturu, rysów, objętości,
- zmęczonego wyrazu twarzy,
- wiotkiej skóry,
- widocznych zmarszczek, bruzd.
Poleca się go często jako zabieg odmładzający po 40-stce, a dla spotęgowania efektów warto połączyć go z działaniem Nucleofillu. Oba preparaty mogą się świetnie uzupełniać, lecz nie można ich traktować jako zamienniki.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, który zabieg, NucleoFill czy Profhilo, lepiej sprawdzi się u Ciebie, zapraszamy na konsultacje! Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów: https://projektskora.pl/rezerwacja-wizyty/