fbpx

Nucleofill czy Profhilo – który zabieg wybrać?

Nucleofill czy Profhilo jaki zabieg wybrac

Te dwa biostymulatory tkankowe ostatnio cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Stosowane w zabiegach iniekcyjnych przynoszą wyraźny efekt odmłodzenia i ujędrnienia, bazujący na naturalnej regeneracji skóry. Czym się różnią? I który wybrać, Nucleofill czy Profhilo? Wyjaśniamy!

Co to jest NucleoFill?

Nucleofill Croma Pharma to preparat do głębokiej biostymulacji skóry. Bazuje na naturalnych polinukleotydach, czyli małych cząsteczkach, które:

 • wykazują wysokie właściwości hydrofilowe i dogłębnie nawilżają skórę,
 • działają antyoksydacyjnie, eliminując szkodliwy wpływ wolnych rodników (przedwczesne starzenie skóry, niedotlenienie, zła kondycja),
 • stymulują produkcję nowego kolagenu, elastyny, a także kwasu hialuronowego. 

To białka budulcowe skóry, od których zależy jej jędrność, elastyczność i młody wygląd. Niestety z biegiem czasu mamy ich coraz mniej, co wynika z nieuchronnego procesu starzenia. Na szczęście jest sposób, aby go trochę spowolnić. Zabieg Nucleofill ujędrnia i odmładza skórę, wzmacniając ją przed destrukcyjnym wpływem czasu.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc

NucleoFill:

 • preparat do biorewitalizacji skóry na poziomie komórkowej,
 • zawiera naturalne polinukleotydy, 
 • liftinguje, nawilża i odmładza skórę, chroniąc ją przed wpływem stresu oksydacyjnego.

NucleoFill a Profhilo – podobieństwa i różnice

Profhilo podobnie jak Nucleofill przeciwdziała wiotczeniu się skóry i zapewnia skuteczną profilaktykę anti-aging. Oba zabiegi wywołują efekt odmłodzenia bez zmieniania rysów. Poprawa pojawia się stopniowo i utrzymuje przez kilkanaście miesięcy. W tym czasie stymulatory tkankowe stopniowo się wchłaniają, pozostawiając skórę w stanie biorewitalizacji. 

Profhilo ma jednak zupełnie inny skład niż NucleoFill. To preparat na bazie naturalnego kwasu hialuronowego, będący zarówno wypełniaczem, jak i stymulatorem tkankowym. Jego formuła opiera się na stabilizowanych kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego o bardzo wysokim stężeniu 64mg. Zawiera łańcuchy:

 • L-HA, stymulujące reakcje naprawcze,
 • H-HA, będące głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości EMC matrixu.

Profhilo jest materiałem bardzo plastycznym o wysokich właściwościach modelujących i właśnie to odróżnia go od NucleoFillu. Unosi tkanki, dając efekt miliona sprężynek. Jednocześnie stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny, liftinguje skórę i wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. 

Profhilo:

 • preparat wolumetryczny do bioremodelingu skóry,
 • składa się ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego,
 • wypełnia ubytki tkankowe, modeluje wiotką skórę i odmładza ją od wewnątrz, zapewniając skuteczną ochronę anti-aging.

NucleoFill czy Profhilo, który zabieg wybrać?

Główna różnica pomiędzy zabiegiem NucleoFill i Profhilo to ich skład. Chociaż wydaje się, że przynoszą podobne efekty, ich mechanizmy działania są różne. Dlatego każdy z preparatów ma nieco inne wskazania. 

Nucleofill nadaje się do każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej. Sprawdzi się w kondycjonowaniu cery odwodnionej, niedotlenionej, także dojrzałej, z objawami starzenia. Ponadto może stanowić rozwiązanie first treatment, idealne dla osób 20-, 30- letnich świadomie podchodzących do pielęgnacji skóry. 

Profhilo nie ma tak szerokiego zastosowania. Preparat nazwany molekułą młodości jest potrzebny do redukcji nasilonych objawów starzenia:

 • opadających chomików na twarzy,
 • utraty konturu, rysów, objętości,
 • zmęczonego wyrazu twarzy,
 • wiotkiej skóry,
 • widocznych zmarszczek, bruzd. 

Poleca się go często jako zabieg odmładzający po 40-stce, a dla spotęgowania efektów warto połączyć go z działaniem Nucleofillu. Oba preparaty mogą się świetnie uzupełniać, lecz nie można ich traktować jako zamienniki.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

Jeśli chcesz dowiedzieć się, który zabieg, NucleoFill czy Profhilo, lepiej sprawdzi się u Ciebie, zapraszamy na konsultacje! Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów: https://projektskora.pl/rezerwacja-wizyty/

3.4/5 - (465)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk