fbpx

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu powiększania ust?

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu powiększania ust

Na trwałość efektu wypełniania ust kwasem hialuronowym wpływa kilka czynników. Ważny jest rodzaj i ilość zastosowanego preparatu, sposób jego podania, a także przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Efekt pięknych, zmysłowych ust przeważnie utrzymuje się przez 6-9 miesięcy. W niektórych przypadkach nawet dłużej.

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Do modelowania ust stosuje się głównie kwas hialuronowy. To jedna z najlepiej przebadanych i najbezpieczniejszych substancji w medycynie estetycznej. Dokładnie wypełnia struktury tkankowe, poprawiając objętość i napięcie skóry. Dodatkowo wykazuje właściwości regeneracyjne i nawilżające. To sprawia, że powiększanie ust kwasem hialuronowym przynosi fenomenalną poprawę

Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym

  • Nadanie wargom objętości i wymarzonego kształtu.
  • Odmłodzenie ust poprzez podkreślenie czerwieni wargowej lub łuku Kupidyna.
  • Dogłębne nawilżenie i zregenerowanie ust.
  • Skuteczne działanie przeciwstarzeniowe.

Efekty zabiegu wynikają z działania odpowiednio dobranego preparatu. Obecnie dostępna jest szeroka gama produktów z kwasem hialuronowym o różnym stopniu usieciowienia, gęstości, plastyczności i innych ważnych cechach, które wpływają na ostateczny wygląd ust. Przesądza o tym również sposób podania. 

Istnieją różne metody powiększania ust. Zasadniczo zabieg polega na iniekcji, czyli wstrzyknięciu kwasu hialuronowego przy pomocy cienkiej igły. Czy powiększanie ust boli? Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, wszystko przebiega w sposób komfortowy, bez bólu ani innych dolegliwości. Procedura jest na tyle nieinwazyjna, że po opuszczeniu gabinetu, można wrócić do swoich codziennych zajęć. 

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust?

Kwas hialuronowy jest substancją wchłanialną, dlatego nie zapewnia permanentnej poprawy. Pozwala wymodelować i powiększyć usta na 6-9 miesięcy. Przez ten czas efekt objętościowy stopniowo zanika. Ostatecznie kwas hialuronowy zostaje całkowicie zabsorbowany i zmetabolizowany przez organizm. 

U osób, które wykonują zabieg w celu poprawienia czerwieni wargowej, odmłodzenia ust i wygładzenia zmarszczek mimicznych, efekt utrzymuje się dłużej i może być widoczny nawet po wchłonięciu preparatu. Wynika to z właściwości regeneracyjnych kwasu hialuronowego. 

Ogromną zaletą zabiegów z kwasem hialuronowym jest to, że można je powtarzać. Gdy usta wrócą do zwykłego kształtu, wystarczy je ponownie wymodelować. Odstęp między kolejnymi zabiegami powinien wynosić 1-2 miesiące.

Co wpływa na trwałość efektów modelowania ust kwasem hialuronowym?

Na to, jak długo możemy cieszyć się efektem powiększonych ust, wpływa wiele czynników. Z jednej strony to nasz wiek, kondycja skóry, styl życia i ogólny stan zdrowia. Palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu sprzyjają degradacji kwasu hialuronowego, dlatego u palaczy efekt korekcji utrzyma się krócej niż u osób wolnych od nałogu. 

Z drugiej strony ważny jest sposób wykonania zabiegu. Istotny jest rodzaj preparatu z kwasem hialuronowym, który powinien być dobrany indywidualnie. Duże znaczenie ma także ilość zastosowanego wypełniacza (jednorazowo podaje się około 0,5-0,7 ml) oraz sposób jego podania. 

Bardzo ważne jest, aby zabieg wykonał wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej, który zna anatomię twarzy i ma doświadczenie w modelowaniu ust kwasem hialuronowym. Jeśli powierzymy swoją urodę specjalistom, którzy korzystają z certyfikowanych materiałów, możemy mieć pewność, że efekty zabiegu pokryją się z naszymi oczekiwaniami. Co więcej, unikniemy przykrych skutków ubocznych. Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest procedurą bezpieczną, która niesie niski ryzyko powikłań, pod warunkiem, że jest prawidłowo wykonana. 

Jeszcze jedną kluczową kwestią jest przestrzeganie zaleceń po powiększaniu ust. Po wyjściu z gabinetu należy:

  • ograniczyć mimikę ust,
  • nie dotykać, rozciągać, masować obszaru iniekcji,
  • stosować pełną fotoprotekcję,
  • unikać sauny i innych zabiegów rozgrzewających.

Korzystając z pomocy profesjonalistów i przestrzegając wszystkich zaleceń po zabiegu powiększania ust, uzyskamy oczekiwaną i długotrwałą poprawę. Jeśli Ty również chcesz cieszyć się kształtnymi, zmysłowymi ustami przez niemal rok, zapraszamy na konsultacje do Kliniki Projekt Skóra!

3.5/5 - (18)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk