Rewitalizacja skóry

 

Czym jest rewitalizacja?

 

W dosłownym znaczeniu rewitalizacja to przywrócenie do życia, ożywienie. W medycynie estetycznej rewitalizacja oznacza aktywację funkcji biologicznych skóry, przywrócenie i wspomaganie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych skóry. Innymi słowy, zabiegi rewitalizacyjne wykorzystują zdolności regeneracyjnych naszego organizmu by w naturalny sposób uzyskać poprawę i utrzymać zdrowy wygląd skóry.

Najczęściej przeprowadzane są w obrębie skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni – w miejscach, które najczęściej narażone są na niekorzystne czynniki.

Metody (bio)rewitalizacji skóry

Zabiegi rewitalizujące skórę służą do odbudowy struktury skóry, poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny.
Są to zabiegi silnie nawilżające i odżywiające, zagęszczające oraz zwiększające napięcie skóry. Wśród nich wykonujemy m.in.:

plasmoo warszawa

PLASMOO

zaffiro warszawa

ZAFFIRO

PROJEKT ANTI-AGING

sculptra warszawa

SCULPTRA

Zalecenia po zabiegu

Z uwagi na niewielką inwazyjność zabiegi nie wymagają okresu rekonwalescencji.
Możesz powrócić do codziennych aktywności.

W zależności od dobranej metody, po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, bądź tkliwość.

Reakcje te utrzymują się od kilku godzin do kilku dni po zabiegu, po czym ustępują samoistnie.

Rewitalizacja skóry – na czym polega?

W procesie starzenia wszystkie warstwy skóry ulegają stopniowemu zwiotczeniu i ścieńczeniu, a metabolizm komórkowy i procesy regeneracyjne stopniowej redukcji. Poza tym szereg czynników zewnętrznych dodatkowo uszkadza poszczególne komórki naskórka i skóry właściwej. Zabiegi rewitalizacji mają za zadanie poprawić wygląd i funkcjonalność skóry. Wykorzystują zdolności regeneracyjne naszego organizmu, by w naturalny sposób uzyskać poprawę jakości tkanek. Zatem terapie odmładzające polegają na stymulacji produkcji elastyny, kolagenu oraz procesów gojenia. Zabiegi mogą być wykonywane praktycznie na każdej okolicy ciała, którą pragniemy poddać kuracji anti-aging. Najczęściej jest to skóra w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, ramion i grzbietów dłoni.

Wskazania do zastosowania zabiegów rewitalizujących

⚬ skóra z oznakami starzenia wymagająca regeneracji,
⚬ rozszerzone pory i zaskórniki,
⚬ niejednolita struktura tkanki,
⚬ skóra skłonna do przebarwień,
utrata owalu twarzy,
⚬ poszarzała, zmęczona skóra wymagająca dotlenienia i rewitalizacji,
cienie, zasinienia i „worki pod oczami”,
⚬ różnego rodzaju blizny,
⚬ zmarszczki mimiczne.

Dla kogo dedykowane są zabiegi rewitalizujące?

Zabiegi rewitalizacji polecane są już od 25 roku życia. Wówczas skóra zaczyna tracić zapasy wody i cennych składników odżywczych, co utrudnia jej utrzymywanie wilgoci w komórkach. W tkance pozbawionej nawilżenia – szczególnie wokół oczu, czoła i ust zaczynają tworzyć się zmarszczki mimiczne, które z czasem stają się coraz bardziej widoczne. Po 40 roku życia mogą pojawić się również problemy z przebarwieniami wynikające z upośledzonego procesu produkcji melaniny. Dlatego, aby spowolnić procesy starzenia skóry, sama pielęgnacja kosmetyczna nie wystarczy. Warto sięgnąć po zabiegi z zakresu medycyny estetycznej o działaniu biostymulującym. Dzięki nim możemy znacznie zmniejszyć efekty działania czasu i cieszyć się odmłodzonym spojrzeniem. Terapia odmładzająca świetnie sprawdzi się u osób u osób narażonych na negatywny wpływ takich czynników jak: zanieczyszczone powietrze, palenie tytoniu, niewłaściwa dieta czy przewlekły stres. To również doskonały wybór na regenerację skóry po upalnym lecie i nadmiernej ekspozycji na światło. Nie ma górnej granicy wieku, które wykluczałyby pacjentów z podjęcia zabiegów. Nawet w przypadku skóry z głębokimi zmarszczkami i zaawansowaną wiotkością tkanek jesteśmy w stanie zaproponować odpowiednie rozwiązanie.

Zalety zabiegów rewitalizujących

Zabiegi rewitalizujące dostarczają skórze odpowiednią ilość witamin, aminokwasów oraz aktywnych koenzymów. Substancje te zapewniają skuteczne nawilżenie i odżywienie, co wyraźnie wpływa na poprawę jej struktury. Obszary, które najczęściej wymagają rewitalizującego działania to twarz, dekolt, szyja oraz dłonie. Proces rewitalizacji skóry może dotyczyć różnych celów terapeutycznych w zależności do indywidualnych potrzeb pacjenta. Terapia zabiegowa obejmuje inicjację następujących procesów naprawczych:

⚬ poprawę gęstości skóry, poprzez aktywizację produkcji kolagenu typu III,
⚬ pobudzenie fibroblastów (komórek skóry) do produkcji i regeneracji ⚬ włókien kolagenowych,
⚬ odżywienie głębokich warstw skóry,
⚬ stymulację komórek macierzystych.

Metody rewitalizacji skóry

Medycyna estetyczna oferuje całą gamę różnych zabiegów, dzięki którym możemy zrewitalizować swoją skórę, przywracając jej piękny wygląd. Do najskuteczniejszych terapii wykonywanych w Klinice Projekt Skóra należą:

Mezoterapia,
Nucleofill,
Skinbooster Restylane,
Profhilo,
Osocze bogatopłytkowe.

Poniższe zabiegi wyróżniają się bezinwazyjnością i bardzo krótkim czasem rekonwalescencji. Pacjent niemal natychmiast może powrócić do swoich obowiązków. Nowoczesne technologie pozwalają nie tylko na profilaktykę przeciwstarzeniową, ale także na cofnięcie już powstałych oznak procesu starzenia się skóry.

poznaj cenę zabiegów

Zabiegi rewitalizujące skórę w Warszawi

Jeśli chcesz na długi czas zlikwidować niedoskonałości skórne oraz dogłębnie nawilżyć cerę, terapie rewitalizujące będą idealnym rozwiązaniem dla skóry twarzy, szyi, dekoltu i nie tylko. Nie czekaj na moment, gdy zmiany będą na tyle zaawansowane, że trudno będzie z nimi skutecznie walczyć. Naszym priorytetem jest ustalanie planu leczenia, który pozwoli Ci uzyskać najlepsze wyniki i tym samym istotnie spowolnić proces starzenia. Odwiedź Klinikę Projekt Skóra i pozwól nam dobrać idealny wariant zabiegowy dostosowany do Twoich potrzeb.

projektskóra
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl