Rewitalizacja skóry

 

Czym jest rewitalizacja?

 

W dosłownym znaczeniu rewitalizacja to przywrócenie do życia, ożywienie. W medycynie estetycznej rewitalizacja oznacza aktywację funkcji biologicznych skóry, przywrócenie i wspomaganie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych skóry. Innymi słowy, zabiegi rewitalizacyjne wykorzystują zdolności regeneracyjnych naszego organizmu by w naturalny sposób uzyskać poprawę i utrzymać zdrowy wygląd skóry.

Najczęściej przeprowadzane są w obrębie skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni – w miejscach, które najczęściej narażone są na niekorzystne czynniki.

Metody (bio)rewitalizacji skóry

Zabiegi rewitalizujące skórę służą do odbudowy struktury skóry, poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny.
Są to zabiegi silnie nawilżające i odżywiające, zagęszczające oraz zwiększające napięcie skóry. Wśród nich wykonujemy m.in.:

lifting bezoperacyjny warszawa

 

PEPTYDY BIOMIMETYCZNE

Zalecenia po zabiegu

Z uwagi na niewielką inwazyjność zabiegi nie wymagają okresu rekonwalescencji.
Możesz powrócić do codziennych aktywności.

W zależności od dobranej metody, po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, bądź tkliwość.

Reakcje te utrzymują się od kilku godzin do kilku dni po zabiegu, po czym ustępują samoistnie.

Najczęściej zadawane pytania

Czy rewitalizacja skóry jest mi potrzebna?

Skóra jako jeden z nielicznych organów została obdarzona w bardzo sprawne i wydajne mechanizmy naprawcze. Nic w tym dziwnego skoro stanowi pierwszą linię obrony.

Codziennie jest narażona na atak drobnoustrojów, obcierana, rozciągana, przegrzewana, przesuszana. Niestety, z biegiem czasu mechanizmy regeneracyjne stają się mniej wydolne. Do tego dochodzi narażenie na niesprzyjające czynniki, jak smog, dym papierosowy czy promieniowanie słoneczne.

W wyniku stresu oksydacyjnego dochodzi do nieodwracalnych zmian i jeszcze większego osłabienia właściwości obronnych skóry. W efekcie dzień po dniu, niezauważalnie, skóra traci gęstość, sprężystość, staje się wiotka. Nie jesteśmy w stanie dostrzec tych drobnych, lecz postępujących procesów na poziomie komórek. Możemy je zaobserwować jednak w lustrze.

Czy widzisz tę drobną siateczkę zmarszczek wokół oczy, albo ust?
A może subtelne pionowe zmarszczki na policzkach?
Tak, właśnie o tym mowa. Skóra traci swą dawną jakość. Twarz zaczyna powoli, powolutku wyglądać na zmęczoną i czasami, niestety, na starszą niż faktyczny wiek biologiczny. Te same procesy dzieją się także w skórze szyi, dekoltu, czy grzbietów rąk.

Konieczna jest właściwa pielęgnacja. Mimo to, bez pomocy nasza skóra sobie nie poradzi, zwłaszcza skóra „w wielkim mieście”. Kosmetyki nie są w stanie wniknąć do skóry właściwej, gdzie dochodzi do przebudowy. Metodami skutecznie rewitalizującymi skórę są zabiegi o działaniu biostymulacyjnym.

Wskazania do zabiegów rewitalizacji
 • redukcja zmarszczek wokół oczu (tzw. kurzych zmarszczek) i zmarszczek „palacza”,
 • wygładzenie zmarszczek na czole i policzkach,
 • zwiększenie napięcia skóry na dekolcie i grzbietach rąk,
 • poprawa nawilżenia skóry,
 • zwiększenie gęstości skóry,
 • niwelowanie wiotkości skóry,
 • świeża, ładna skóra twarzy i ciała.
Przygotowanie do zabiegu

Podczas wstępnej konsultacji medycznej zbierzemy dokładny wywiad na temat twojego stanu zdrowia, zadamy Ci szereg pytań i ustalimy czynniki, które w największym stopniu wpływają na stan Twojej skóry. Dobierzemy odpowiednie zabiegi, które wzmocnią i wspomogą naturalne procesy regeneracji oraz zaordynujemy właściwe preparaty do pielęgnacji skóry.

Przeciwwskazania do zabiegów
 • okres ciąży i karmienia,
 • aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (np. aktywna opryszczka wargowa),
 • niektóre choroby: nieunormowana cukrzyca, choroby z autoimmunizacji,
 • choroba nowotworowa w ciągu ostatnich 5 lat,
 • nadwrażliwość na substancje zawarte w preparacie i środki znieczulające.

poznaj cenę zabiegów