sculptra

zabieg odmładzający z użyciem Kwasu polimlekowego

Sculptra to biostymulator przeznaczony dla osób, które chcą w naturalny sposób odmłodzić wygląd twarzy. Zabieg przy użyciu kwasu L-polimlekowego nie wywołuje gwałtownej zmiany, a pozwala uzyskać stopniowo zauważalny efekt poprawy jędrności i elastyczności skóry, owalu twarzy oraz wygładzenia zmarszczek.

Sculptra stymuluje skórę do odbudowy kolagenu, co zapewnia naturalny efekt naprawy defektów wywołanych przez upływ czasu. Skóra po zabiegu nie tylko przestaje się starzeć, ale z dnia na dzień wygląda coraz młodziej.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

30 – 60 min

peelingi

Ilość zabiegów

2

peelingi

Cena

2 000zł*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

CHCESZ POPRAWIĆ NAPIĘCIE SKÓRY TWARZY, PRZYWRÓCIĆ DAWNY OWAL I USUNĄĆ ZMARSZCZKI, ALE NIE PRZEKONUJĄ CIĘ KLASYCZNE WYPEŁNIACZE? ZAUFAJ NASZYM SPECJALISTOM I WYBIERZ SCULPTRA — ZABIEG PRZY UŻYCIU KWASU POLIMLEKOWEGO!

Wskazania:

Wskazania:

MARZY CI SIĘ MŁODSZY WYGLĄD, ALE NIE CHCESZ EFEKTU GWAŁTOWNEJ ZMIANY, KTÓRA BĘDZIE ZWRACAŁA UWAGĘ OTOCZENIA? DOWIEDZ SIĘ, JAK DZIAŁA BIOSTYMULATOR SCULPTRA!

Sculptra — zabieg odmładzający

Sculptra to rewolucyjny zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, który wykorzystuje unikalne właściwości kwasu L-polimlekowego. Ten biostymulator jest substancją naturalnie występującą w organizmie, umożliwiającą produkcję kolagenu — białka odpowiedzialnego m.in. za utrzymanie młodej, jędrnej i elastycznej skóry.

Sculptra wyróżnia się naturalnością efektów, ponieważ kwas polimlekowy stymuluje skórę do samodzielnej produkcji kolagenu. Nie wprowadza do organizmu obcych substancji, a jedynie pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Proces odmłodzenia skóry następuje stopniowo, dlatego zabieg jest szczególnie polecany osobom, którym zależy na efekcie odmłodzenia twarzy, ale nie na gwałtownej zmianie, która wzbudzi natychmiastową reakcję otoczenia.

Sculptra pozwala usuwać oznaki starzenia się, takie jak zmarszczki czy utrata jędrności skóry, ale również jest skuteczna do usuwania defektów związanych z zanikiem tkanki tłuszczowej. Zabieg pozwala przywrócić naturalny kształt twarzy, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zapadnięte policzki oraz poprawia owal.

Efekt działania biostymulatora jest długotrwały, wynosi bowiem nawet 2-3 lata.

Na czym polega zabieg Sculptra?

Zabieg Sculptra polega na iniekcji biostymulatora pod skórę przy użyciu cienkiej igły. Kwas polimlekowy zawarty w preparacie stymuluje produkcję kolagenu, stopniowo wzmacniając strukturę skóry i poprawiając jej jędrność.

Zastosowanie Sculptry przyczynia się do korekcji owalu twarzy, zapadniętych policzków, fałdów skórnych, a także bruzd nosowo-wargowych.

Przebieg zabiegu Sculptra

Przed przystąpieniem do iniekcji kwasu polimlekowego, obszar zabiegowy jest zwykle znieczulany miejscowo. Następnie specjalista wprowadza cienką igłą preparat Sculptra w odpowiednie miejsca na twarzy pacjenta.

Po pierwszym zabiegu, który trwa zazwyczaj około 30-60 minut, zalecane są kolejne sesje utrwalające i pogłębiające efekt.

Wskazania do Sculptra

Sculptra zaleca się w przypadku zauważenia problemów, takich jak:

⚬ utrata napięcia skóry,
⚬ pojawienie się zmarszczek (takich jak np. zmarszczki mimiczne czy "zmarszczki palacza"),
⚬ bruzdy nosowo-wargowe,
⚬ zmiany w wyglądzie twarzy związane z utratą zbędnych kilogramów (w leczeniu zaników tkanki tłuszczowej),
⚬ utrata owalu twarzy.

Co daje Sculptra — efekty zabiegu

Sculptra to powszechnie stosowany zabieg, który pozwala na naturalne odmłodzenie twarzy poprzez stymulację produkcji kolagenu. Co jest możliwe dzięki działaniu biostymulatora Sculptra?

⚬ poprawa napięcia i jędrności skóry,
⚬ korekcja owalu twarzy,
⚬ wygładzenie zmarszczek mimicznych,
⚬ wygładzenie głębszych zmarszczek,
⚬ stopniowe odzyskiwanie młodego wyglądu.

Ile trwa zabieg Sculptra?

Zabieg Sculptra zależy od obszaru, który obejmuje, ale zwykle trwa od 30 do 60 minut.

Jest to zabieg nieinwazyjny, dlatego po jego zakończeniu można wrócić do codziennych czynności.

Sculptra — skutki uboczne

Zabieg jest nieinwazyjny i bezpieczny dlatego po zabiegu Sculptra powikłania występują bardzo rzadko. Wśród najpowszechniejszych można wyróżnić:

⚬ zaczerwienienie,
⚬ zasinienie,
⚬ obrzęk,
⚬ dyskomfort w miejscu zabiegu.

Zmiany ustępują samoistnie.

Przeciwwskazania do zabiegu Sculptra

Przeciwwskazania do zabiegu Sculptra obejmują:

⚬ choroby autoimmunologiczne,
⚬ zapalenie skóry (szczególnie w obszarze zabiegowym)
⚬ skłonność do blizn przerostowych,
⚬ choroby nowotworowe,
⚬ ciążę i laktację,
⚬ przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (wymaga konsultacji z lekarzem).

Przygotowanie do zabiegu Sculptra

Przed zabiegiem Sculptra pacjent powinien odbyć konsultację z dermatologiem, specjalistą od zabiegów medycyny estetycznej, który oceni stan skóry i możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Sculptra nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Zalecane jest odstawienie preparatów rozrzedzających krew (aspiryna, NLPZ, leki przeciwzakrzepowe) na 48 h przed zabiegiem.

Cena zabiegu Sculptra

Cena zabiegu Sculptra zależy od kilku czynników, takich jak obszar leczenia czy liczba sesji. Koszt 3 ml preparatu w klinice Projekt Skóra w Warszawie wynosi 2 000 zł.

Sculptra — zabieg w Warszawie. Dlaczego warto skorzystać z oferty kliniki Projekt Skóra?

W klinice Projekt Skóra w Warszawie pracują specjaliści, którzy nieustannie podążają za najnowszymi trendami w medycynie estetycznej.

Nasz zespół stale kształci się, aby zapewnić Ci najnowocześniejsze metody, najwyższą jakość opieki i profesjonalizm na każdym kroku Twojej drogi do odmłodzenia.

Wiemy, że pacjenci przychodzący do kliniki mogą mieć różne potrzeby i oczekiwania, dlatego gwarantujemy indywidualne podejście do każdego, kto chce zmienić wygląd swojej skóry.

Chcesz zatrzymać czas, a najlepiej cofnąć efekty jego działania? Jeszcze dziś umów się na konsultację w klinice Projekt Skóra i poznaj działanie biostymulatora Sculptra!

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naturalnego liftingu twarzy — zabiegu Sculptra.

Sculptra — na czym polega zabieg?

Sculptra polega na podskórnym podaniu preparatu zawierającego kwas L-polimlekowy, który stymuluje produkcję kolagenu. Iniekcje są wykonywane przy pomocy igły lub kaniuli w strategicznych punktach twarzy, takich jak zmarszczki mimiczne, fałdy nosowo-wargowe, czy zapadnięte policzki.

Czy Sculptra działa?

Tak. Sculptra stymuluje produkcję kolagenu i powoduje stopniową poprawę wyglądu skóry, poprawę owalu twarzy i redukcję zmarszczek. Efekty działania preparatu utrzymują się nawet ponad 2 lata.

Jak działa Sculptra?

Sculptra działa poprzez stymulowanie skóry do samodzielnej produkcji kolagenu. Główny składnik preparatu — kwas polimlekowy — stymuluje naturalne procesy regeneracyjne skóry, co prowadzi do poprawy jędrności, napięcia skóry i wygładzenia zmarszczek.

Jak długo utrzymuje się zabieg z kwasem polimlekowym?

Efekty działania zabiegu Sculptra pojawiają się stopniowo, ale utrzymują się nawet ponad 2 lata. Trwałość efektów zależy od wielu czynników, takich jak wiek pacjenta, kondycja skóry, styl życia, a także częstotliwość wykonywania zabiegów.

Sculptra — ile zabiegów trzeba wykonać i w jakich odstępach czasowych?

Zazwyczaj zaleca się wykonanie 2 serii zabiegów Sculptra w odstępie 2 miesięcy, aby uzyskać optymalne rezultaty. Lekarz może dostosować plan leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Ile kosztuje zabieg z kwasem polimlekowym?

Cena zabiegu Sculptra zależy przede wszystkim od obszaru zabiegowego. 3 ml kwasu polimlekowego w klinice Projekt Skóra w Warszawie kosztuje 2 000 zł.

Sculptra
w Warszawie

Sculptra to zabieg oparty na działaniu kwasu L-polimlekowego mobilizującego skórę do produkcji i odbudowy własnego kolagenu. Ten nowoczesny zabieg z zakresu medycyny estetycznej umożliwia naturalną i stopniową poprawę jędrności i elastyczności skóry oraz wygładzenia zmarszczek bez zastosowania klasycznych wypełniaczy.

Zaufaj ekspertom z kliniki Projekt Skóra i ciesz się coraz młodszym wyglądem!

 

sculptra warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl