nadpotliwość

Skuteczne i bezbolesne leczenie nadpotliwości

Nadmierne pocenie się stanowi dla wielu osób bardzo dokuczliwy problem. Na szczęście jest to dolegliwość, z którą można sobie poradzić z pomocą profesjonalistów. Zabiegi wykonywane w klinice Projekt Skóra w Warszawie są mało inwazyjne, a jednocześnie przynoszą długotrwały efekt i sprawiają, że problem nadpotliwości odchodzi do przeszłości.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

30 min

peelingi

Ilość powtórzeń

1

peelingi

Cena

2 000 – 2 500 PLN*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

W Klinice Projekt Skóra pomożemy Ci w problemie nadmiernej potliwości

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA nadpotliwości

konsultacja dermatologiczna zmiana na prąciu

konsultacja dermatologiczna

radiofrekwencja mikroigłowa, rf mikroigłowa

radiofrekwencja mikroigłowa

ABO liquid Alluzience BOTOKS

terapia toksyną botulinową typu A

Co to jest nadpotliwość?

Nadpotliwość, zwana hyperhydrozą jest zarówno problemem medycznym, estetycznym jak i psychologicznym. Wywiera negatywny wpływ na jakość życia, utrudnia relacje międzyludzkie i zawodowe.Nadmierne pocenie się stanowi dla wielu osób bardzo dokuczliwy problem. Na szczęście jest to dolegliwość, z którą można sobie poradzić z pomocą profesjonalistów. Zabiegi są mało inwazyjne, przynosząc jednocześnie długotrwały efekt.

Nadmierna potliwość to zaburzenie polegające na nadmiernym wydzielaniu potu, szczególnie z okolic, w których zlokalizowane są gruczoły potowe.

Pocenie się jest naturalnym procesem fizjologicznym naszego organizmu, który pozwala nam na ochłodzenie ciała przy dużym wysiłku fizycznym, intensywnych emocjach, wysokiej temperaturze ciała czy otoczenia. Jednakże, niekiedy proces ten jest zaburzony i pocenie staje się bardzo intensywne a w jego regulacji nie pomagają żadne kosmetyki. Wtedy mówimy o nadpotliwości.

W zależności od podłoża, nadpotliwość klasyfikujemy w dwóch kategoriach. Wyróżniamy nadpotliwość pierwotną, której przyczyną są nadaktywne gruczoły potowe oraz nadpotliwość wtórną, na którą wpływ mają towarzyszące jej choroby. Zaburzenie procesu pocenia typu wtórnego może wynikać z wielu schorzeń, zmian hormonalnych czy otyłości. Problem nadpotliwości dotyczy ok. 1-3 proc. populacji. U blisko połowy, przejawia się ona w dołach pachowych, a u 30 proc. dotyczy dłoni i podeszw stóp.

Nadpotliwość może występować zarówno na całej powierzchni skóry, jak i tylko w wybranych okolicach ciała . Rozróżniamy:
⚬ nadpotliwość głowy,
⚬ nadpotliwość twarzy
⚬ nadpotliwość pach,
⚬ nadpotliwość stóp,
⚬ nadpotliwość dłoni.

Przyczyny nadpotliwości

Zaburzenie procesu pocenia się może mieć związek z chorobami układu nerwowego, chorobami endokrynologicznymi, zatruciami lub chorobami nowotworowymi.

Zaburzenie procesu pocenia się może występować przy:
⚬ chorobach, którym towarzyszy gorączka,
⚬ cukrzycy,
⚬ nowotworach złośliwych,
⚬ gruźlicy,
⚬ nadczynności tarczycy,
⚬ menopauzie u kobiet lub andropauzie u mężczyzn,
⚬ nadwadze i otyłości,
⚬ silnych stanach psychicznych i emocjonalnych,
⚬ dziedziczeniu genetycznemu.

Wzmożone wydzielanie potu, czyli nadpotliwość może być także efektem przyjmowanych leków. W ich przypadku, może dochodzić do wydzielania ponad 50 mg potu na minutę, czyli ok. trzech litrów potu w ciągu dnia. Dla porównania, warto wiedzieć, iż fizjologicznie prawidłowa ilość wydzielanego potu powinna wynosić jedynie ok. 0,5 litra na jedną dobę.

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że u niektórych osób, występuje również tzw. nadmierne pocenie pod wpływem smaku, które może wynikać ze spożywania ostrych przypraw. Przyczyną nadpotliwości może być też obturacyjny bezdech senny, ponieważ nadmierny wysiłek oddechowy może prowadzić do zaburzeń w wydzielaniu potu.

Jakie są konsekwencje dolegliwości?

Nadpotliwość jest wstydliwym problemem, z którym zmaga się znaczna część populacji, niezależnie od wieku oraz płci. Skutkiem zwiększonego wydzielania potu i bakterii bytujących na skórze jest niemiły zapach i nieestetyczne plamy na odzieży. Pacjentom przeszkadzają także wiecznie mokre dłonie czy podeszwy u stóp. Nadmierne wydzielanie potu może być przeszkodą w wielu dziedzinach życia i wpływać na pogorszenie relacji społecznych w miejscu pracy, zniechęcać znajomych, a nawet zmniejszyć zainteresowanie u życiowego partnera.

Dolegliwość ta może wpłynąć na negatywne postrzeganie własnej osoby i wycofanie się z życia towarzyskiego. Z badań wynika, że nadpotliwość pach jest dla wielu pacjentów znacznie bardziej krępująca niż opryszczka, trądzik, łupież czy też otyłość. Według nich, ponad 70 proc. pacjentów z hiperhydrozą ma obniżoną samoocenę, a u blisko 50 proc. osób cierpiących na nadmierne pocenie się występują objawy depresji.

Ponadto, nadpotliwość może prowadzić do innych zaburzeń lub zaostrzać występujące stany chorobowe, takie jak chociażby łuszczyca. Z kolei, miejscowa nadmierna potliwość oraz towarzysząca jej tzw maceracja polegająca na uszkodzeniu skóry może powodować zwiększone przenikanie przez skórę czynników szkodliwych (np. uczulających, infekcyjnych) i ostatecznie prowadzić do występowania dodatkowych powikłań, takich jak zakażenia bakteryjne, grzybice skóry czy zmiany wypryskowe.

Metody leczenia

Leczenie nadmiernej potliwości warto rozpocząć od zdiagnozowania przyczyn. Jedną z najistotniejszych kwestii w diagnostyce nadpotliwości jest wykluczenie innych schorzeń i patologii, które mogą być przyczyną nadmiernego wydzielania potu. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i zleconych badań, lekarz ustala co na daną nadpotliwość może okazać się najbardziej skuteczne i pomaga w dobraniu odpowiedniej terapii, w zależności od przyczyn i nasilenia problemu.

Z założenia, u pacjentów z hiperhydrozą wtórną, w pierwszej kolejności dąży się zawsze do wyeliminowania głównej przyczyny nadpotliwości, aby rozpoznać i leczyć chorobę podstawową lub rozważyć zmianę leczenia farmakologicznego.

W nadpotliwości stosuje leczenie objawowe, które obejmuje metody miejscowe, ogólne i zabiegowe. Metody zabiegowe rozważa się u pacjentów, u których metody ogólne i miejscowe okazały się nieskuteczne.

Preparaty miejscowe stosuje się jako terapię z wyboru, w ich składzie najczęściej znajdują się sole glinu. Jeśli miejscowe metody terapii okazują się nieskuteczne, wprowadza się leczenie ogólne przy pomocy leków na nadpotliwość, takich jak np. leki antycholinergiczne. Z kolei, pacjentom cierpiącym na nadpotliwość na tle nerwowym, związaną z lękiem i fobią społeczną zaleca się leki beta-adrenolityczne.

W leczeniu nadpotliwości wykorzystuje się również nowoczesne metody leczenia laserem, a także przy pomocy wykorzystania fal radiowych kierowanych na gruczoły potowe. Istnieją także sposoby zwalczania nadpotliwości przy użyciu promieniowania elektromagnetycznego o długości fali między podczerwienią a falami ultrakrótkimi. Natomiast w przypadku leczenia nadpotliwości dłoni oraz dołów pachowych, stosuje się terapię z wykorzystaniem toksyny botulinowej, popularnie zwanej botoksem.

W leczeniu nadpotliwości zastosowanie znajdują

Preparaty zawierające sole glinu
Mechanicznie zatykają ujścia gruczołów potowych i nie wpływają na produkcję potu; w wielu przypadkach są wystarczająco skuteczne.

Leki
O działaniu ośrodkowym: obarczone działaniami ubocznymi.

Jonofereza
Zabiegi należy wykonywać co 3-5 dni przez 2-4 tygodnie, następnie coraz rzadziej w celu potrzymania efektu.

Radiofrekwencja mikroigłowa
Zabieg zwany również koagulacją frakcyjną – po znieczuleniu miejscowym skórę nakłuwa się głowicą wyposażoną w kilkadziesiąt igieł podgrzewanych w skórze do około 60st. C, zabieg należy powtórzyć dwukrotnie – po miesiącu i po dwóch miesiącach.

Terapia toksyną botulinową typu A
Podawana jest śródskórnie i hamuje stymulację współczulną gruczołów potowych.

Warto wiedzieć
Wszystkie zabiegi w przerwaniem ciągłości skóry w klinice Projekt Skóra wykonują doświadczeni specjaliści. Toksyna botulinowa typu A, zwana botoksem, jest lekiem i może być stosowana tylko przez wykwalifikowany personel medyczny.

Jak leczymy w naszej placówce w centrum Warszawy?

W naszej Klinice Projekt skóra oferujemy kompleksową ofertę zabiegów starannie dobranych do potrzeb każdego z pacjentów, opracowanych z myślą o leczeniu nadpotliwości.

Położona w ścisłym centrum Warszawy, klinika Projekt Skóra składa się z zespołu ekspertów, których specjalizacją jest dermatologia kliniczna oraz medycyna estetyczna.

Wszystkich naszych pacjentów otaczamy staranną opieką, dostosowując naszą ofertę do ich indywidualnych potrzeb, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że każdy z nich zmaga się z dolegliwościami o innym charakterze.

Mając świadomość, że nie istnieje jedna metoda, która okazałaby się skuteczna we wszystkich przypadkach, podchodzimy do naszych Pacjentów w indywidualny sposób i dobieramy właściwą terapię w zależności od konkretnych ich potrzeb. Dzięki tak zindywidualizowanemu podejściu, możemy pochwalić się wysoką efektywnością naszych zabiegów, a także wciąż rosnącym gronem zadowolonych Klientów!

W specjalistycznej klinice Projekt Skóra – oferujemy kompleksowe, skuteczne leczenie nadpotliwości za pomocą profesjonalnych preparatów zawierających sole glinu, leków lub indywidualnie dopasowanych zabiegów. Dlatego nie czekaj i już teraz zapisz się na wizytę Pamiętaj o tym, że nadpotliwość może mieć różne podłoże i tylko odpowiednio dobrana terapia zapewni stuprocentową skuteczność oraz długotrwałe efekty!

Leczenie nadpotliwości
w Warszawie

Jeśli czujesz, że nadpotliwość zaczyna za bardzo ingerować w Twoje osobiste i zawodowe życie, nie musisz dłużej się z nią zmagać. Istnieją bowiem nowoczesne metody, dzięki którym możesz skutecznie pozbyć się tego wstydliwego problemu!

Nadpotliwość stóp i dłoni
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl