Medycyna estetyczna

medycyna estetyczna WARSZAWA

Medycyna estetyczna oferuje małoinwazyjne rozwiązania, dzięki którym można odzyskać lub poprawić nie tylko własne samopoczucie psychiczne i fizyczne, ale także funkcjonowanie społeczne. Chcesz skorzystać z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej? Nowoczesne, sprawdzone i profesjonalne metody są na wyciągnięcie ręki w klinice Projekt Skóra w Warszawie. Nasz klinika powstała po to, by dawać skórze należną jej troskę dzięki prawdziwemu rozumieniu potrzeb tej wrażliwej i delikatnej tkanki. 

Projekt Skóra w Warszawie – eksperci
w medycynie estetycznej

Projekt Skóra to klinika, która wykonuje profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie, z wykorzystaniem innowacyjnych metod i nowoczesnego sprzętu. Naszą misją jest zapewnienie skórze przede wszystkim doskonałego zdrowia, a w drugiej kolejności satysfakcjonującego wyglądu. Jako eksperci wiemy, że to właśnie zdrowie skóry w największym stopniu odbija się na jej warunkach zewnętrznych. Dlatego dążymy do tego, żeby zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zapewniły tkance skórnej gruntowną odbudowę, poprawę struktury i głębokie odżywienie. 

Jako zespół jesteśmy zorientowani na potrzeby pacjentek i pacjentów. Posiadamy wszelkie kompetencje do tego, by sprostać wysokim oczekiwaniom – zarówno jeśli chodzi o efekty wykonywanych zabiegów, jak i jakość świadczonych usług. O przygotowaniu i doświadczeniu naszego personelu świadczy bogata oferta sprawdzonych i skutecznych procedur medycznych, które z sukcesami przeprowadzamy, aby zapewnić skórze to, co dla niej najlepsze. Zmagasz się z defektami wyglądu, które wpływają na Twoje samopoczucie? Zaufaj specjalistom i przekonaj się, że nowoczesna medycyna estetyczna to bezkonkurencyjne remedium na problemy ze skórą.

projektskóra

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ DOSTĘPNE W PROJEKT SKÓRA:

Shape up HIT w Warszawie

SHAPE UP HIT

Relax & Refresh

RELAX & REFRESH

botoks

REDUKCJA ZMARSZCZEK

zabieg z kwasem hialuronowym warszawa

WYPEŁNIACZE – KWAS HIALURONOWY

usta warszawa

MODELOWANIE I POWIĘKSZANIE UST

laser tulowy lavien warszawa

LASER LAVIEEN

zabieg hifu warszawa

NOWOŚĆ HIFU

nici liftingujące PDO warszawa

NICI LIFTINGUJĄCE PDO

nici liftingujące aptos warszawa

NICI LIFTINGUJĄCE APTOS

ABO LIQUID

juvenus zabieg na cialo warszawa

STYMULATORY TKANKOWE

Juvenus

PhilArt

profhilo WARSZAWA

PROFHILO

rewitalizacja skóry warszawa

REWITALIZACJA SKÓRY

mezoterapia

MEZOTERAPIA IGŁOWA

osocze warszawa

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Skinbooster

SKINBOOSTER

pilingi

PEELINGI MEDYCZNE

usuwanie przebarwien

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

usuwane rozstepów warszawa

USUWANIE ROZSTĘPÓW

cienie i worki pod oczami warszawa

CIENIE POD OCZAMI

usuwanie starych blizn warszawa

USUWANIE BLIZN

karboksyterapia warszawa

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK

toksyna botulinowa

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

geneo-1

LASER FRAKCYJNY C02

modelka z tlem

NUCLEOFILL

niechirurgiczny lifting twarzy warszawa

NIECHIRURGICZNY LIFTING TWARZY

Nici liftingujące APTOS warszawa

NICI LIFTINGUJĄCE APTOS

niechirurgiczna korekta nosa warszawa

NIECHIRURGICZNA KOREKTA NOSA

bruksizm warszawa

BRUKSIZM

zabiegi na ciało warszawa

ZABIEGI NA CIAŁO

POWIKŁANIA PO ZABIEGU:

rozpuszczanie kwasu hialuronowego

HIALURONIDAZA

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest interdyscyplinarnym działem medycyny, łączącym w sobie elementy kosmetologii, dermatologii, a nawet chirurgii. Służy przede wszystkim redukcji niedoskonałości skóry, profilaktyce zmian starzeniowych oraz pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych. To dziedzina, która rozwija się bardzo szybko i w błyskawicznym tempie zyskuje na popularności. Medycyna estetyczna jest bliska chirurgii plastycznej, ale różni się od niej stopniem ingerencji w ciało pacjenta. Bazuje na małoinwazyjnych procedurach – większość z nich przebiega bez naruszania struktur skóry. Oferuje szereg alternatyw dla metod operacyjnych, które są nie tylko znacznie bardziej interwencyjne, ale też związane z dużo większym ryzykiem powikłań i – w przeciwieństwie do rozwiązań medycyny estetycznej – nieodwracalne w skutkach.

Kto może wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

W obszarze medycyny estetycznej mieści się szereg procedur, których stosowanie nie zostało uregulowane prawnie, ale zgodnie ze stanowiskiem Naczelnej Rady Lekarskiej powinno być zastrzeżone dla osób legitymujących się odpowiednimi kompetencjami, czyli wykonujących zawody medyczne. Jest to związane z ryzykiem powstania reakcji niepożądanej przy jakimkolwiek zabiegu wiążącym się z przerwaniem ciągłości skóry. W klinice Projekt Skóra wszystkie zabiegi medycyny estetycznej przeprowadzane są przez lekarzy, przy ewentualnej asyście kosmetologa. Gwarantuje to prawidłowy i bezpieczny przebieg każdej procedury.

Przeciwwskazania względne i bezwzględne. Hashimoto a zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej, choć w zdecydowanej większości małoinwazyjne, powinny zostać poprzedzone wywiadem lekarskim, pozwalającym na kwalifikację pacjenta do danej procedury i wykluczenie możliwych przeciwwskazań, które dzielą się na względne i bezwzględne. Do przeciwwskazań względnych należą czynniki związane ze stanem zdrowia, które pod pewnymi warunkami nie stanowią przeszkody do wykonania zabiegu. Są to m.in. ustabilizowana nadczynność tarczycy, Hashimoto, unormowana cukrzyca, prawidłowo leczone nadciśnienie tętnicze i hiperlipidemia (jeśli wyniki są w normie). Wśród przeciwwskazań bezwzględnych – czyli takich, które automatycznie wykluczają wykonanie zabiegu medycyny estetycznej – są np. ostre infekcje (opryszczka, grypa, ospa), czynne choroby nowotworowe, ciąża, występowanie miejscowych niezdiagnozowanych zmian skórnych. Ostateczna decyzja dotycząca kwalifikacji pacjenta zawsze należy do lekarza. Specjalista ocenia potencjalne ryzyko i przewidywane korzyści, biorąc pod uwagę rodzaj, zakres planowanego zabiegu i ogólną sytuację zdrowotną pacjenta. Warto podkreślić, że niektóre zabiegi medycyny estetycznej mimo występowania choroby przewlekłej będą z blisko stuprocentową pewnością bezpieczne, inne zaś mogą zostać ocenione jako pozostające na granicy bezpieczeństwa. Znajdująca się pośród przeciwwskazań względnych choroba Hashimoto – rodzaj zaburzenia pracy tarczycy o podłożu autoimmunologicznym – wymaga wyszczególnienia ze względu na częste występowanie u pacjentek zainteresowanych rozwiązaniami medycyny estetycznej. Choroba ta wywiera niekorzystny wpływ na urodę – osłabia zarówno skórę, jak i włosy, a co za tym idzie – przyspiesza procesy starzenia. Przy uregulowanym poziomie hormonów Hashimoto nie stanowi przeszkody do wykonania zabiegu laserowego, radiofrekwencji czy HIFU, ale powinno skłonić do rezygnacji z zabiegów polegających na podawaniu preparatów do skóry (chodzi zarówno o kwas hialuronowy, jak i o substancje biostymulujące).

Medycyna estetyczna – zabiegi na różne obszary skóry

Dzięki medycynie estetycznej można zadbać o kondycję skóry i tkanki podskórnej w różnych rejonach ciała. W obszarze tej dziedziny mieszczą się:

zabiegi medycyny estetycznej na twarz i szyję – pomagają pozbyć się zmarszczek i odzyskać młody wygląd skóry. Zabiegi pod oczy redukują opuchliznę i zmniejszają widoczność cieni. Interwencje wokół ust oraz w obszarze czoła pozwalają na redukcję bruzd nosowo-wargowych i lwiej zmarszczki. W naszym gabinecie medycyny estetycznej zabiegi na twarz, podobnie jak zabiegi na szyję, wykonujemy zarówno z użyciem nowoczesnych urządzeń pobudzających naturalne procesy naprawcze skóry, jak i przy wykorzystaniu różnego rodzaju wypełniaczy (używamy wyłącznie certyfikowanych preparatów).
zabiegi medycyny estetycznej na ciało oferują szereg zmian wizualnych i korzyści zdrowotnych, takich jak redukcja tkanki tłuszczowej czy leczenie blizn, rozstępów, przebarwień i nadpotliwości. Dostępne w gabinecie medycyny estetycznej zabiegi na brzuch ułatwiają pozbycie się uciążliwej oponki. Modelowanie brzucha jest szczególnie popularne wśród kobiet, którym zależy na powrocie do formy sprzed ciąży. Inne kluczowe obszary zabiegowe to pośladki, biust, dekolt i ramiona. Poza tym świetne rezultaty dają zabiegi na dłonie zapewniające naprawę skóry zniszczonej, pokrytej zmarszczkami i plamami pigmentacyjnymi.
zabiegi medycyny estetycznej na nogi – doskonale radzą sobie nie tylko z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale również z nierównościami strukturalnymi i teleangiektazjami występującymi płytko pod skórą. Do procedur, jakie można wykonać w tym obszarze, należą zamykanie popękanych naczynek metodą laserową oraz redukcja tzw. skórki pomarańczowej (cellulitu) na udach.

W jakim wieku wykonuje się zabiegi medycyny estetycznej?

Rozwiązania medycyny estetycznej są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Metryka nie gra tutaj większej roli, ponieważ zabiegi dobiera się na podstawie kondycji skóry, z myślą o konkretnych problemach, które wymagają zniwelowania. Wbrew pozorom z medycyny estetycznej korzystają nie tylko pacjenci z widocznymi zmianami starzeniowymi, ale także osoby po 20. roku życia – zarówno w celach leczniczych, jak i zapobiegawczych. Na powstawanie niedoskonałości warto reagować odpowiednio wcześnie, by cieszyć się satysfakcjonującym wyglądem najdłużej, jak to możliwe. Mimo rosnącej popularności zabiegów upiększających wśród ludzi młodych gabinety lekarzy medycyny estetycznej wciąż odwiedzane są najczęściej przez pacjentów 40+. Po przekroczeniu tej bariery wiekowej w skórze zachodzą gwałtowne przemiany, które negatywnie odbijają się na jej wyglądzie. Krew krąży w żyłach wolniej i jest jej niemal o 10% mniej niż u osoby dwudziestoletniej, przez co komórki stają słabiej odżywione. Zabiegi medycyny estetycznej po 40.–50. roku życia powinny mieć głęboki zasięg, by skutecznie pobudzić skórę do odnowy biologicznej. W tym wieku warto wypróbować m.in. PROFHILO, osocza bogatopłytkowego, Dermapenu, mezoterapii igłowej i lasera frakcyjnego CO2. W medycynie estetycznej górna granica wieku, który pozwala na skorzystanie z zabiegów, nie istnieje. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań zdrowotnych ocenianych przez lekarza podczas kwalifikacji.