Zabiegi regeneracyjne skóry na bazie wysokiej jakości osocza bogatopłytkowego

ania osocze

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP), czyli wampirzy lifting, jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Pozwala na wygładzenie zmarszczek, nawilżenie skóry, a w przypadku zastosowania na obszarze głowy – zapewnia znaczne zagęszczenie włosów. Efekt zabiegu można spotęgować dzięki połączeniu osocza bogatopłytkowego z fibryną, która zawiera komórki macierzyste.

Jak wygląda wampirzy lifting w klinice Projekt Skóra? Na czym polega sekret tego zabiegu medycyny estetycznej? Poznaj cenne właściwości osocza bogatopłytkowego i fibryny!

Cenisz sobie naturalne metody pielęgnacji? Zależy Ci na wygładzeniu, ujędrnieniu i nawilżeniu cery? Zabieg na bazie preparatu regeneracyjnego i fibryny to coś dla Ciebie! Skorzystaj z osocza bogatopłytkowego w Warszawie – w jednej z najlepszych klinik medycyny estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe w klinice Projekt Skóra w Warszawie – moc naturalnej regeneracji

Projekt Skóra to nowoczesna klinika, gdzie każdy znajdzie zabieg odpowiedni dla swojej cery. Nie bez powodu szczególnym zainteresowaniem cieszy się wampirzy lifting z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z własnej krwi pacjenta. Ten całoroczny zabieg pozostaje hitem od wielu lat. Upodobały go sobie kobiety na całym świecie i my też!

Wampirzy lifting to doskonały sposób na zmobilizowanie skóry do produkcji nowego kolagenu i wydobycie z niej tego, co najpiękniejsze. Procedura medyczna z użyciem osocza, choć bazuje na w 100% naturalnych mechanizmach regeneracyjnych, może być wykonywana tylko przez wykwalifikowany i certyfikowany personel medyczny, pod nadzorem lekarskim.

Nasz zespół specjalistów w dziedzinie dermatologii przeprowadził setki zabiegów bazujących na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego, zna fizjologię skóry i wie, czego jej potrzeba do zachowania pięknego, zdrowego i młodego wyglądu. Kadra lekarska naszej kliniki dysponuje nie tylko fachową wiedzą, praktycznymi umiejętnościami i doświadczeniem, ale również nowoczesnym gabinetem, wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt medyczny. Jednocześnie dba o to, by w doborze metod regeneracji skóry natura była zawsze na pierwszym miejscu.

Projekt Skóra – Klinika Warszawa, Św. Barbary 4 / U2

Osocze bogatopłytkowe (PRP) – cena zabiegu 

W przypadku zabiegów z zastosowaniem fibryny i osocza bogatopłytkowego cena zależy w głównej mierze od miejsca podania i zakładanego rezultatu. Biostymulacja skóry twarzy to koszt 900 zł, a twarzy i szyi – 1200 zł. Przy większych zmianach, takich jak blizny i oparzenia, podanie dwóch probówek preparatu kosztuje 1400 zł.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe, zawierające płytki krwi (trombocyty) w niewielkiej objętości osocza fizjologicznego, to preparat krwiopochodny o szerokim zastosowaniu w medycynie estetycznej, ale również w innych, niezwiązanych z nią gałęziach, np. w medycynie sportowej czy stomatologii. Od osocza, będącego głównym płynnym składnikiem krwi, różni się stężeniem trombocytów – ma ich od kilku do kilkunastu razy więcej.

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest też PRP (ang. Platelet Rich Plasma). Jako koncentrat płytek krwi uwalnia płytkowe czynniki wzrostu śródbłonka naczyniowego i innych tkanek, a także cytokiny. Dzięki temu przyspiesza proces gojenia i regeneracji skóry zainicjowany w momencie wykonania iniekcji i wprowadzenia preparatu w struktury tkankowe. W rezultacie dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i pozostałych elementów komórkowych skóry.

Proces pozyskiwania PRP polega na pobraniu krwi obwodowej od pacjenta, która następnie zostaje poddana odwirowaniu. Dzięki metodzie wirowania dochodzi do odseparowania różniących się od siebie ciężarem elementów morfotycznych (trombocytów, leukocytów, erytrocytów). Uzyskane osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się do podania podskórnego. Podczas całego zabiegu lekarz medycyny estetycznej używa wyłącznie krwi pacjenta, stąd potoczna nazwa zabiegu – wampirzy lifting.

Co to jest fibryna? Fibryna jako wypełniacz

Fibryna bogatopłytkowa, czyli PRF (ang. Platelet-Rich Fibrin), jest koncentratem płytek krwi podobnym do osocza bogatopłytkowego. Różni się od niego sposobem pozyskiwania, gęstością i strukturą. Jest odwirowywana wolniej i krócej, dzięki czemu w jej składzie – prócz trombocytów, leukocytów i komórek macierzystych – znajdują się włókniki. Białka te budują sieć trójwymiarową, na której utrzymują się elementy morfotyczne krwi, a dzięki temu proces uwalniania czynników wzrostu z fibryny trwa dużo wolniej i dłużej niż z osocza bogatopłytkowego. PRF tworzy więc pod skórą pewnego rodzaju rusztowanie, które stopniowo ją zasila, pobudzając komórki do podziału i różnicowania.

Fibryna ma konsystencję żelu, dlatego bywa traktowana jako rodzaj wypełniacza. Podanie fibryny pod oczy potrafi skutecznie wypełnić dolinę łez i inne zmarszczki. Nie daje jednak tak trwałego efektu jak np. kwas hialuronowy (dużo szybciej się wchłania). Fibryna sprawdza się szczególnie w niwelowaniu blizn i oparzeń, a także w zabiegach dermatologicznych, których celem jest leczenie łysienia. Można też połączyć osocze bogatopłytkowe i fibrynę w jednym preparacie. Zwiększa to siłę działania obydwu czynników, dzięki czemu terapia daje lepsze rezultaty.

Czy osocze bogatopłytkowe jest skuteczne?

Jeśli chodzi o skuteczność osocza bogatopłytkowego, opinie pacjentów mówią same za siebie. Zabiegi z wykorzystaniem osocza zawierającego płytki krwi należą w tej chwili do procedur medycznych o największej skuteczności w odmładzaniu skóry. Pozwalają w krótkim czasie poddać cerę delikatnemu liftingowi bez użycia skalpela. Bazują przy tym jedynie na fizjologicznych właściwościach krwi.

Jak działa osocze bogatopłytkowe? Efekty wampirzego liftingu

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego na twarz i inne partie ciała przywraca skórze witalność, sprężystość i naturalny blask.
Skoncentrowane płytki krwi po podaniu w głąb tkanki za sprawą czynników wzrostu stymulują fibroblasty i pobudzają namnażanie włókien kolagenowych w skórze, przez co poprawiają jej elastyczność i jędrność. Wspierają syntezę macierzy międzykomórkowej i naturalne procesy regeneracji. Dodatkowo wygładzają teksturę i ujednolicają koloryt cery.

Po wstrzyknięciu osocza dochodzi nie tylko do rewitalizacji komórek skóry, ale również do utworzenia nowych naczyń krwionośnych, za co odpowiada czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego. Dzięki zwiększeniu ukrwienia tkanki na lepsze zmienia się jej odżywienie i nawodnienie.

Dobroczynne składniki zawarte w osoczu bogatopłytkowym są panaceum na takie problemy jak: zmniejszona gęstość skóry twarzy, pierwsze zmarszczki, kurze łapki, blizny potrądzikowe i pourazowe, a nawet osłabione cebulki włosów. Preparat ten stosuje się w leczeniu łysienia i przy zabiegach regeneracji włosów, ponieważ oprócz poprawy ukrwienia skóry zapewnia odżywienie mieszków włosowych, co wpływa na wyraźną poprawę kondycji włosów i ich zagęszczenie. Zastosowanie zabiegu osoczem polecane jest również pacjentom borykającym się z rozstępami oraz ubytkami tkanki skórnej.

Po zabiegu z wykorzystaniem osocza i fibryny bogatopłytkowej można spodziewać się pełnej rewitalizacji tkanki, a także przyspieszenia procesów odnowy wywołanych różnego rodzaju ingerencjami medycznymi.

Osocze bogatopłytkowe (PRP)– jak długo utrzymuje się efekt? Po jakim czasie jest widoczny?

Przebudowa i regeneracja tkanki skórnej rozpoczyna się w ciągu 48 godzin od wykonania zabiegu. Pierwsze rezultaty terapii osoczem bogatopłytkowym widać niedługo po wyjściu z gabinetu, a kolejne pojawiają stopniowo. Po upływie 1–2 tygodni da się zaobserwować wzrost napięcia i wygładzenie skóry. Ostatecznym efektem, na który trzeba poczekać około miesiąca, można cieszyć się przez rok, a nawet dłużej. By wykorzystać pełen potencjał osocza bogatopłytkowego, najlepiej wykonać 3 zabiegi w czterotygodniowych odstępach.

Brzmi zachęcająco? Zgłoś się do kliniki Projekt Skóra, a w zależności od potrzeb i efektów, jakie chcesz osiągnąć, ustalimy z Tobą indywidualny plan zabiegów.

Osocze bogatopłytkowe – zalecenia po zabiegu i przygotowanie

Zanim przeprowadzony zostanie zabieg osoczem bogatopłytkowym, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie, czyli:
⚬ wykonanie morfologii na kilka dni przed umówionym terminem wizyty lekarskiej,
⚬ nawodnienie organizmu (w dniu zabiegu najlepiej wypić 1–1,5 l wody),
unikanie niektórych leków, m.in. NLPZ (np. aspiryny, ibuprofenu) na 7 dni przed zabiegiem (w leczeniu bólu można zastosować paracetamol),
⚬ rezygnację z sauny, gorących kąpieli i aktywności sportowych w dniu zabiegu.

Ponieważ w trakcie podawania preparatu zawierającego osocze bogatopłytkowe dochodzi do iniekcji skóry, po zabiegu trzeba szczególnie dbać o higienę twarzy i rąk: unikać skupisk bakterii i dotykania cery w miejscu nakłuć. W domu warto mieć przygotowaną czystą poszewkę na poduszkę i korzystać tylko z delikatnych preparatów myjących (niewskazane są peelingi i kwasy). Należy wystrzegać się także wystawiania skóry na promieniowanie UV (jakakolwiek ekspozycja na słońce powinna być poprzedzona zastosowaniem kremu z filtrem SPF 50 i trwać jak najkrócej) oraz korzystania z solarium przez co najmniej 4 tygodnie.

Osocze bogatopłytkowe – przeciwwskazania

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego, najważniejsze i najczęściej występujące to:
⚬ ciąża i karmienie piersią,
⚬ aktywna opryszczka i inne stany zapalne w miejscu iniekcji,
⚬ choroby autoimmunizacyjne, w tym aktywny toczeń rumieniowaty i reumatoidalne zapalenie stawów,
⚬ choroby krwi,
⚬ czynne choroby nowotworowe.

Osocze bogatopłytkowe – powikłania

Zarówno osocze bogatopłytkowe, jak i fibryna to preparaty autologiczne, w związku z czym nie powodują ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Niebezpieczeństwo pojawienia się powikłań również jest znikome. Podczas zabiegu możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.