bezbolesne i skuteczne Usuwanie zmian skórnych

Już małym dzieciom pojawiają się pierwsze znamiona. Z czasem obserwujemy ich coraz więcej. Im jesteśmy starsi, tym częściej tworzą się różne nowe zmiany. Okresowa kontrola u dermatologa, który je oceni jest działaniem profilaktycznym.

Usuniecia zmian

Zapewniamy bezpieczeństwo podczas zabiegu!

Zawsze najpierw ocenimy zmiany skórne, z którymi się do nas zgłosisz w celu ich usunięcia. W tym celu przeprowadzimy badanie dermoskopowe lub wideodermoskopowe. Nasi doświadczeni dermatolodzy ustalą, czy jest to zmiana łagodna, którą możemy usunąć inwazyjnymi metodami, jak elektrokoagulacja czy laserowe usuwanie zmian skórnych. W razie wątpliwości pobierzemy wycinek skóry lub zlecimy wycięcie chirurgiczne i badanie histopatologiczne, by potwierdzić rozpoznanie.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Kliniki Projekt Skóra?

Jako specjaliści rozumiemy potrzebę posiadania pięknej, gładkiej skóry. W Klinice Projekt Skóra usuwanie zmian skórnych przeprowadzane jest przez dermatologów z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, aby pomóc Ci pozbyć się różnego rodzaju niedoskonałości skóry, jak pieprzyki, znamiona, brodawki, włókniaki czy narośla. Już dziś zapisz się na zabieg usuwania zmian skórnych!

klinika projekt skóra warszawa

Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem rozumiemy potrzebę posiadania pięknej, gładkiej skóry.

usuwanie znamion

Znamiona skórne na twarzy i innych częściach ciała, które są usuwane:

 • włókniaki,
 • brodawki łojotokowe,
 • znamiona barwnikowe (pieprzyki),
 • znamiona skórne,
 • kaszaki,
 • tłuszczaki,
 • nowotwory skóry: czerniak, rak podstawnokomórkowy, rak kolczystokomórkowy,
 • inne.

Kiedy warto zdecydować się na wizytę u specjalisty?

Wszystkie nietypowe i niepokojące znamiona skórne, które pojawiają się na powierzchni ciała powinny być skontrolowane przez dermatologa, który zdecyduje o ewentualnej konieczności ich usunięcia lub zbadania. Wynika to z zagrożenia nowotworami, które rozwijają się ze zmian tego rodzaju. Powinno się również usuwać znamiona, które krwawią, swędzą lub są zlokalizowane w miejscach narażonych na otarcia.

Nasi dermatolodzy dokonują oceny zmian skórnych na podstawie badań dermoskopowych lub wideodermoskopowych. Następnie ustalają, czy określona zmiana jest łagodna i można ją usnąć za pomocą elektrokoagulacji, czy też warto wykonać usuwanie zmian skórnych laserem.

W razie wątpliwości pobierany jest wycinek skóry do badań lub zlecane chirurgiczne usunięcie zmian skórnych i badanie histopatologiczne. 

usuwanie znamion
medycyna kliniczna warszawa

Jakie zmiany skórne są najczęściej usuwane?

Do najczęściej usuwanych zmian skórnych należą:

Włókniaki

Pojawiają się zazwyczaj u osób starszych i mogą występować na brzuchu, szyi i karku. Przyjmują postać pojedynczych guzków o wielkości od 2 mm do 1 cm. Mogą mieć cielisty bądź brunatny kolor.

 

Brodawki łojotokowe

Łagodna zmiana naskórka, uważana za najczęściej spotykaną zmianę nowotworową. Charakteryzuje się okrągłymi, grudkowymi i wypukłymi naroślami. Na wierzchu obecne są zagłębienia, w których znajduje się sebum oraz zrogowaciały naskórek, przez co brodawki w dotyku są chropowate. Na początku brodawki mają wielkość kilku milimetrów i przybierają barwę jasnobrązową lub cielistą. Następnie powstają zmiany koloru skóry, żółtawe lub brunatne, które są dobrze odgraniczone od otoczenia.

Znamiona barwnikowe (pieprzyki)

Znamiona barwnikowe, czyli pieprzyki, są zmianami skórnymi obecnymi na ciele każdego człowieka. Mogą występować w różnych odcieniach – od praktycznie niezauważalnych na jasnej skórze, przez czerwone i brązowe, aż po całkiem czarne. Barwa zależy od zawartej w nich liczby komórek barwników skóry.

Kaszaki

Zmiana skórna nazywana również cystą naskórkową bądź torbielą łojową. Przyjmuje postać łagodnych guzków o charakterze torbieli, wypełnionych masami rogowymi oraz łojowymi z zawartością elementów mieszków włosowych. Kaszaki zwykle rosną powoli i nie są bolesne. W przypadku torbieli o większych rozmiarach zaleca się leczenie chirurgiczne. Usuwanie zmian skórnych tego rodzaju wymaga nacięcia skalpelem bądź usunięcia w całości.

Tłuszczaki

Zbudowane są z tkanki tłuszczowej, więc są zwykle miękkie w dotyku i nie bolesne. Mogą jednak uciskać nerwy, co powoduje dyskomfort. Rozrost tłuszczaków następuje powoli. Osiągają wielkość od kilku do nawet kilkunastu centymetrów średnicy.

Laserowe usunięcie zmian skórnych

Do usuwania zmian skórnych laserem dermatolog kwalifikuje zmiany na podstawie ich wyglądu oraz badania dermatoskopowego lub wideodermoskopowego. Po znieczuleniu miejsca zabiegu zmiana skórna jest odparowana lub precyzyjnie wycięta za pomocą lasera. Zastosowanie laseroterapii sprawia, że rany nie krwawią. W niektórych przypadkach wycięte tkanki wysyłane są do badania histopatologicznego w celu dokładniejszej analizy. 

Chirurgiczne usunięcie zmian skórnych

Zmiany skórne zakwalifikowane do zabiegu chirurgicznego są usuwane w całości w znieczuleniu miejscowym, a materiał zazwyczaj przekazywany do badania histopatologicznego. Następnie zakłada się szwy, które ściągniemy po 7-14 dniach od zabiegu. Wtedy też ocenia się efekty zabiegu. Po zagojeniu się rany można rozpocząć stosowanie preparatów i zabiegów działających na powstałą bliznę. Po zabiegu może pozostać mało widoczna blizna, którą warto skorygować za pomocą lasera. 

dermatologia estetyczna
Przebieg zabiegu

Podczas wstępnej konsultacji specjalista dermatolog oceni rodzaj zmiany skórnej i zaproponuje odpowiednią metodę jej usunięcia. Zmiany zakwalifikowane do niechirurgicznego zabiegu zwykle usuwamy podczas pierwszej wizyty. W przypadku licznych zmian koniecznym może się okazać rozłożenie zabiegu na dwie sesje – termin ustalimy indywidualnie.  

Zmiany zakwalifikowane do zabiegu chirurgicznego będą usunięte przez chirurga w znieczuleniu miejscowym. Lekarz założy na ranę szwy, które ściągniemy po 7-14 dniach od zabiegu. Wycinek skóry skierujemy na badanie histopatologiczne w celu potwierdzenia diagnozy.

Okres oczekiwania na wynik badania histopatologicznego wynosi od 2 do 4 tygodni.

Wskazania
 • podejrzane zmiany, które mogą mieć charakter nowotworowy,
 • niepokojące zmiany, które krwawią lub swędzą,
 • znamiona zlokalizowane w miejscach narażonych na otarcia.
Zalecenie po zabiegu

Bez względu na zastosowaną metodę zalecamy pielęgnację miejsca pozabiegowego by nie dopuścić do nadkażenia. Dokładne instrukcje otrzymasz od lekarza zabiegowego.

Dokładamy starań, by po zabiegu pozostał jak najmniejszy ślad. Efekt finalny zależy w dużej mierze od indywidualnych zdolności regeneracyjnych skóry.

 

Przeciwwskazania
 • aktywne zmiany bakteryjne lub wirusowe skóry,
 • stosowanie niektórych leków,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • epilepsja,
 • cukrzyca,
 • rozrusznik serca,
 • ciąża.
kontrola znamion skórnych

Efekty zabiegu

W efekcie zabiegu chirurgicznego zmiana jest usuwana w całości. Zabiegi laserowe zastosowane do usunięcia głębszych znamion mogą pozostawiać niewielki, płaski ślad.

Usuwanie zmian skórnych w Warszawie – wybierz Klinikę Projekt Skóra!

W naszej Klinice Projekt Skóra w Warszawie możesz liczyć na troskliwą opiekę doświadczonych dermatologów, którzy przeprowadzą badanie dermoskopowe lub wideodermoskopowe, aby precyzyjnie ustalić charakter zmian i zdecydować o sposobie ich usunięcia. W razie wątpliwości i potwierdzenia rozpoznania zostanie pobrany wycinek skóry lub zlecimy wycięcie chirurgiczne i badanie histopatologiczne.

Wszystkie zabiegi wykonywane są przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem zawodowym. Już dziś zapisz się na zabieg usunięcia znamion skórnych na twarzy i usuń bezpiecznie pieprzyki, brodawki, włókniaki oraz inne nieestetyczne i niepokojące narośla na skórze.

Dermatolog w Centrum Warszawy

Usuwanie zmian skórnych – cennik

Wycięcie chirurgiczne zmiany skórnej

800 zł – 1500 zł

Wycięcie chirurgiczne zmiany skórnej (twarz)

1000 zł – 1800 zł

Badanie histopatologiczne

150 zł

Laserowe usunięcie do 2 zmian

400 zł

Laserowe usunięcie każda kolejna zmiana > 2 dopłata

+50-100 zł

Włókniaki, brodawki łojotokowe

od 400 zł

DO 2 BRODAWEK ŁOJOTOKOWYCH – 300 ZŁ, KAŻDA KOLEJNA 50-100* ZŁ
*cena uzależniona od oceny lekarza