Usuwanie zmian skórnych

Usuniecia zmian

Już małym dzieciom pojawiają się pierwsze znamiona. Z czasem obserwujemy ich coraz więcej. Im jesteśmy starsi, tym częściej tworzą się różne nowe zmiany. Okresowa kontrola u dermatologa, który je oceni jest działaniem profilaktycznym.

Zawsze wpierw ocenimy zmiany skórne, z którymi się do nas zgłosisz w celu ich usunięcia. W tym celu przeprowadzimy badanie dermoskopowe lub wideodermoskopowe.

Ustalimy czy mamy do czynienia ze zmianą łagodną, którą możemy usunąć inwazyjnymi metodami, jak elektrokoagulacja czy laserowe usuwanie zmian. W razie wątpliwości pobierzemy wycinek skóry lub zlecimy wycięcie chirurgiczne i zlecimy badanie histopatologiczne, by potwierdzić rozpoznanie.

Wybraną techniką, którą dopasujemy do konkretnej zmiany, usuwamy:

  • włókniaki
  • brodawki łojotokowe
  • znamiona barwnikowe (pieprzyki)
  • znamiona skórne
  • kaszaki
  • tłuszczaki
  • nowotwory skóry: czerniak, rak podstawnokomórkowy, rak kolczystokomórkowy
  • i inne

 

usuwanie znamion

Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem rozumiemy potrzebę posiadania pięknej, gładkiej skóry.

Przebieg zabiegu

Podczas wstępnej konsultacji specjalista dermatolog oceni rodzaj zmiany skórnej i zaproponuje odpowiednią metodę jej usunięcia. Zmiany zakwalifikowane do niechirurgicznego zabiegu zwykle usuwamy podczas pierwszej wizyty. W przypadku licznych zmian koniecznym może się okazać rozłożenie zabiegu na dwie sesje – termin ustalimy indywidualnie.  

Zmiany zakwalifikowane do zabiegu chirurgicznego będą usunięte przez chirurga w znieczuleniu miejscowym. Lekarz założy na ranę szwy, które ściągniemy po 7-14 dniach od zabiegu. Wycinek skóry skierujemy na badanie histopatologiczne w celu potwierdzenia diagnozy.

Okres oczekiwania na wynik badania histopatologicznego wynosi od 2 do 4 tygodni.

Zalecenie po zabiegu

Bez względu na zastosowaną metodę zalecamy pielęgnację miejsca pozabiegowego by nie dopuścić do nadkażenia. Dokładne instrukcje otrzymasz od lekarza zabiegowego.

Dokładamy starań, by po zabiegu pozostał jak najmniejszy ślad. Efekt finalny zależy w dużej mierze od indywidualnych zdolności regeneracyjnych skóry.

 

CENA ZABIEGU

 

Wycięcie chirurgiczne zmiany skórnej 

450 zł – 1000 zł

Wycięcie chirurgiczne zmiany skórnej (twarz)

800 zł – 1200 zł

Badanie histopatologiczne 

       120 zł

Laserowe usunięcie zmiany do 0,5 cm

200 zł

Laserowe usunięcie zmiany powyżej 0,5 cm

od 300 zł

Włókniaki, brodawki łojotokowe 

od 300 zł

DO 3 BRODAWEK ŁOJOTOKOWYCH – 300 ZŁ, KAŻDA KOLEJNA 50 ZŁ