Chomiki na twarzy

Nasze sposoby na opadające policzki

Opadające policzki to zmiany grawitacyjne związane z procesem starzenia. Pojawiają się wraz z wiekiem. Najczęściej około 50. roku życia, gdy skóra zaczyna tracić gęstość, zanika podskórna tkanka tłuszczowa i tkanka kostna. W efekcie twarz traci młodzieńcze rysy, a skóra staje się coraz bardziej wiotka.

Istnieje wiele sposobów na opadające policzki. Najlepszy jest zawsze ten, który dokładnie odpowiada indywidualnym potrzebom skóry. Specjaliści z Kliniki Projekt Skórą z Warszawy pomogą w doborze odpowiedniej metody!

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

30 – 45 min

peelingi

Ilość powtórzeń

1

peelingi

Cena

1ml od 1500 PLN*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

z nami znów poczujesz się piękna!

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z
zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by opadające policzki były tylko przeszłością!

chomiki na twarzy warszawa

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA i usuwania chomików na twarzy

Czym są chomiki na twarzy?

Opadające policzki, potocznie nazywane chomikami, to przesunięte pod wpływem grawitacji torebki tłuszczowe. Im bardziej zaczynają obwisać, tym bardziej zmieniają proporcje twarzy. Powodują utratę tzw. trójkąta młodości z wyraźnie zarysowaną linia żuchwy i rysami wpisującymi się w literę „V”. Sprawiają, że twarz zaczyna przypominać piramidę, jej dolna część staje się szersza, a owal zanika.

Do przyczyn opadających policzków zalicza się nie tylko proces starzenia i siłę grawitacji. To zmiany uwarunkowane genetycznie, na który duży wpływ na z jednej strony struktura skóry, a z drugiej codzienna pielęgnacja i styl życia. Powstawanie chomików na twarzy może mieć związek z wysoką ekspozycją na promienie słoneczne albo zaburzeniami hormonalnymi. Zdarza się też, że opadające policzki w młodym wieku są skutkiem ubocznym dużej utraty wagi. To problem estetyczny, z którym zmaga się wiele osób.

Przyczyny powstania chomików na twarzy:
⚬ proces starzenia,
⚬ siła grawitacji,
⚬ uwarunkowania genetyczne,
⚬ zmiany hormonalne w okresie menopauzy,
⚬ duża ekspozycja skóry na promieniowanie UV,
⚬ niewłaściwa pielęgnacja skóry,
⚬ niezdrowy styl życia.

Jak usunąć chomiki na twarzy?

Znacznie łatwiej zapobiegać niż usuwać chomiki na twarzy. Dlatego osoby, które wiedzą, że są predysponowane do ich powstawania, powinny przywiązać dużą wagę do wczesnej profilaktyki przeciwstarzeniowej. Regularne wykonywanie zabiegów anti-aging, np. mikrodermabrazji, mezoterapii, peelingów kwasowych, pozwala skutecznie opóźnić objawy starzenia grawitacyjnego. A kiedy już się pojawią, warto umówić się na konsultacje do Kliniki Projekt Skóra i wspólnie z lekarzem medycyny estetycznej ustalić spersonalizowany plan zabiegowy. Jakie metody może uwzględniać? Oto nasze sposoby na opadające policzki.

usuwanie opadających policzków warszawa

Ujędrnianie policzków mezoterapią igłową

Bardzo dobre wyniki przynosi mezoterapia igłowa. To wysoce skuteczna metoda ujędrniania i odmładzania skóry. Polega na nakłuwaniu skóry przy jednoczesnym wprowadzaniu w jej głąb substancji o ukierunkowanym działaniu.

W przypadku chomików na twarzy wskazane są ampułki na bazie kwasu hialuronowego. Dobre wyniki przynosi mezoterapia NucleoFill. To preparat zawierający naturalne polinukleotydy (małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA), który działa na trzech poziomach: liftinguje, nawilża i działa antyoksydacyjnie. Pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zagęszcza macierz międzykomórkową i tworzy swoiste rusztowanie. To pozwala ujędrnić skórę i unieść opadające policzki, a także zmniejszyć szkodliwy wpływ wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia.

Efekty mezoterapii igłowej to zasługa nie tylko substancji aktywnych. Kontrolowane nakłuwanie skóry uruchamia naturalną odpowiedź odpornościową. Uwalniają się mediatory stanu zapalnego i czynniki wzrostu, które pobudzają procesy autonaprawcze. W rezultacie skóra się zagęszczona, uzdrowiona i odmłodzona.

Mezoterapia igłowa przynosi najlepsze wyniki, gdy jest wykonywana w serii. Liczbę zabiegów ustala się podczas wstępnych konsultacji. Jeśli objawy starzenia grawitacyjnego są zaawansowane, mezoterapię stosuje się wspomagająco. To technika, która świetnie kondycjonuje skórę, poprawia wchłanialność substancji aktywnych i potęguje skuteczność innych zabiegów.

Zalety ujędrniania policzków mezoterapią igłową:
⚬ zabieg weekendowy,
⚬ zindywidualizowana terapia skóry,
⚬ widoczna poprawa napięcia skóry już po jednym zabiegu,
⚬ uniesienie opadających policzków i odmłodzenie skóry,
⚬ najlepsza profilaktyka anti-aging.

Zabiegi regeneracyjne na opadające policzki

Skuteczne sposoby na opadające policzki niosą zabiegi z preparatami autologicznymi. To fibryna i osocze bogatopłytkowe, czyli substancje pozyskane z własnej krwi obwodowej i odpowiednio skoncentrowane. Są w 100% naturalne, dlatego poleca się je szczególnie osobom z cerą wrażliwą i alergiczną. Ujędrniają skórę, pobudzając ją do regeneracji.

Osocze bogatopłytkowe stymuluje naprawę osłabionych włókien kolagenowych i przyspiesza produkcję nowego kolagenu. Dlatego choć nie wywołuje błyskawicznych efektów, przynosi poprawę narastającą w czasie. Podobnie jest z fibryną, również pochodzącą z własnej krwi, lecz wykazującą nieco inne właściwości. Fibryna to białko powstające w wyniku procesu krzepnięcia. Podana w głąb skóry, tworzy w niej siatkę, która utrzymuje i unosi tkanki, co daje niemal natychmiastowy efekt ujędrnienia.

Zabiegi regeneracyjne warto stosować systematycznie, aby wzmocnić skórę przed starzeniem grawitacyjnym. Preparaty autogenne można podać techniką mezoterapii. Świetnie sprawdzają się też w terapiach łączonych.

Zalety zabiegów regeneracyjnych:
⚬ zabieg weekendowy,
⚬ w 100% naturalne rozwiązanie,
⚬ zabieg odpowiedni dla skóry wrażliwej i alergicznej,
⚬ długotrwałe efekty narastające w czasie,
⚬ ujędrnienie, zagęszczenie i odmłodzenie skóry.

Modelowanie policzków kwasem hialuronowym

Jeszcze jednym sposobem na likwidację chomików na twarzy jest wolumetria. Preparaty z kwasem hialuronowym, w tym np. Profhilo, pełnią podwójną rolę - dokładnie wypełniają ubytki tkankowe i stymulują skórę do regeneracji. To sprawia, że często służą do uzupełniania ubytków tkankowych, jak w przypadku opadających policzków. Tym bardziej, że stanowią jeden z najbezpieczniejszych materiałów stosowanych w medycynie estetycznej.
Kwas hialuronowy pozwala uzyskać szybki efekt wypełnienia i wymodelowania twarzy, a przy okazji świetnie nawilża i regeneruje skórę. Jest łatwy w użyciu i zapewnia długotrwałą poprawę. Obecnie dostępnych jest wiele różnych wypełniaczy z kwasem hialuronowym, które różnią się pod względem gęstości, twardości, plastyczności. To pozwala wybrać preparat odpowiedni do indywidualnych potrzeb pacjenta i uzyskać oczekiwaną poprawę.

Zalety wypełniania policzków kwasem hialuronowym:
⚬ zabieg lunchowy,
⚬ rodzaj preparatu dobierany indywidualnie do potrzeb skóry,
⚬ wypełnienie ubytków tkankowych i regeneracja skóry,
⚬ ujędrnienie, odmłodzenie i nawilżenie skóry,
⚬ długotrwałe efekty, widoczne niemal od razu po zabiegu,
⚬ kwas hialuronowy jest bezpiecznym materiałem wypełniającym, najczęściej stosowanym do zabiegów wolumetrycznych na całym świecie.

Laserowe usuwanie chomików na twarzy

Kolejnym zabiegiem na chomiki na twarzy jest laseroterapia. Z pomocą nowoczesnych laserów frakcyjnych jak Fraxis® możemy wykonać tzw. lifting twarzy bez skalpela. To alternatywa dla zabiegów chirurgicznych.

Fraxis® pozwala pokonać problem opadających policzków i przywrócić skórze młodzieńczy kształt. Laseroterapia poprawia nie tylko gęstość i napięcie skóry, lecz równocześnie jej koloryt. W ten sposób oddziałuje na różne oznaki starzenia (wiotkość tkanek, przebarwienia), które zwykle idą w parze.

Zalety laserowego usuwania chomików na twarzy:
⚬ precyzyjne działanie lasera,
⚬ zabieg o wysokim profilu bezpieczeństwa,
⚬ skuteczna likwidacja chomików na twarzy,
⚬ efekt liftingu bez skalpela,
⚬ długotrwała poprawa kondycji skóry narastająca w czasie.

Termolifting na opadające policzki

Jeszcze jedną propozycją zabiegu na opadające policzki jest radiofrekwencja mikroigłowa. Ta metoda łączy technikę mezoterapii (nakłuwania) z działaniem lasera frakcyjnego. Wywołuje efekt głębokiego termicznego liftingu twarzy, który pobudza produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny - białek budulcowych skóry. Cera staje się napięta i ujędrniona, a linia żuchwy wyraźnie wyostrzona. Radiofrekwencja mikroigłowa przynosi świetne wyniki bez nadmiernego obciążania skóry.

Zalety radiofrekwencji mikroigłowej:
⚬ wyraźna poprawa elastyczności i jędrności skóry,
⚬ poprawa struktury i kolorytu skóry,
⚬ redukcja chomików na twarzy,
⚬ skuteczny i mało inwazyjny zabieg,
⚬ termolifting jest zabiegiem całorocznym.

Ile kosztuje usuwanie chomików na twarzy?

Całościowy koszt redukcji opadających policzków zależy od rodzaju dobranej terapii, a ta z kolei zależy od wyjściowej kondycji skóry, nasilenia problemu, a także indywidualnych oczekiwań względem zabiegu. Ceny zaczynają się 1200 zł. Szczegółowych informacji udzielamy podczas wstępnych konsultacji. Zapraszamy do rezerwacji wizyty w Klinice Projekt Skóra.

Leczenie chomików na twarzy
w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, abyś cieszyła się skórą bez niedoskonałości.

zabieg na opadające policzki w warszawie
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl