fbpx

Poprawa owalu twarzy – jak poprawić?

poprawa owalu twarzy

Pragnienie poprawy owalu twarzy jest częstym powodem zgłaszania się pacjentów do klinik medycyny estetycznej. Wraz z upływem czasu poziom składników odpowiedzialnych za nawilżenie, elastyczność i napięcie skóry wyraźnie się obniża. Zmarszczki, wiotka skóra, utracony owal i wyostrzony kontur twarzy to naturalne efekty procesów starzeniowych. Czasu nie da się zatrzymać, ale współczesna medycyna estetyczna może zminimalizować lub zatrzymać efekty jego upływu. Proponowane przez nią zabiegi, wpływające na procesy naprawcze, pozwalają uzyskać efekt liftingu. Dowiedz się, jak podnieść owal twarzy i odzyskać młody wygląd skóry!

Opadający owal twarzy – efekt procesów starzeniowych

Wraz z wiekiem obniża się w skórze poziom składników odpowiedzialnych za młody i promienny wygląd. Już od 25. roku życia wytwarzanie kwasu hialuronowego oraz produkcja kolagenu i elastyny wyraźnie maleje. To wpływa na stopniową utratę nawilżenia, elastyczności i jędrności skóry, a z czasem prowadzi do powstawania zmarszczek. Dodatkowo, w związku z ubytkiem tkanki tłuszczowej, przede wszystkim w okolicach policzków, dochodzi również do zmiany rysów twarzy.

Wraz z osłabieniem włókien kolagenowych, utratą nawilżenia i redukcją tkanki tłuszczowej, struktura skóry rozluźnia się, a oddziałująca siła grawitacji, wpływa na jej rozciąganie. Skóry twarzy obniża się, aż za linię żuchwy, co wywołuje m.in. opadnięcie kącików ust. Utracony owal twarzy nadaje jej smutnego i zmęczonego wyglądu i często stanowi powód pogorszenia samopoczucia i samooceny.

Jak poprawić rysy twarzy?

Możliwość poprawy owalu twarzy jest jednym z najważniejszych osiągnięć medycyny estetycznej, ponieważ dzięki temu uzyskuje się wyraźny efekt odmłodzenia bez wykorzystania inwazyjnych metod. Ogromną zaletą większości zabiegów umożliwiających podniesienie owalu twarzy, jest również to, że wpływają na procesy naprawcze w skórze i opóźniają efekty starzenia.

Należy pamiętać, że na poprawę rysów nie decydują się wyłącznie pacjenci, którzy chcą podnieść, poprawić owal twarzy utracony wraz z wiekiem. Zabiegi medycyny estetycznej umożliwiające modelowanie twarzy są odpowiednie również dla tych pacjentów, którzy chcą podkreślić naturalne rysy (np. kości policzkowe, linię żuchwy), zniwelować dysproporcje, opóźnić efekty starzenia i nadać skórze wypoczętego i promiennego wyglądu.

Poprawa rysów twarzy jest nie tylko kwestią estetyki, ale w wielu przypadkach ma znaczący wpływ na nastrój oraz samoocenę pacjentów, przez co wpływa na ich ogólny komfort.

Poprawa owalu twarzy – zabiegi

Jest kilka zabiegów i metod pozwalających na poprawę owalu twarzy, ale o ich wyborze powinien zadecydować specjalista, ponieważ potrzeby skóry i oczekiwania pacjentów wymagają indywidualnego podejścia.

Zabiegi na poprawę owalu twarzy można podzielić na dwie główne kategorie: inwazyjne i nieinwazyjne. Inwazyjnymi, wymagającymi cięcia i szycia skóry, które zapewniają długotrwałe efekty, ale wiążą się również z dłuższym czasem rekonwalescencji i ryzykiem powikłań, zajmuje się chirurgia plastyczna. Nieinwazyjne metody to zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które pozwalają podnieść owal twarzy bez użycia skalpela.

Zabiegi poprawiające owal twarzy, oferowane przez kliniki medycyny estetycznej, przeprowadzane są przy użyciu preparatów na bazie kwasu hialuronowego, które zapewniają niemal natychmiastowe modelowanie owalu twarzy, lub innych substancji wpływających na procesy naprawcze i stopniową poprawę wyglądu skóry. Pacjenci renomowanych klinik mają również możliwość skorzystania z zabiegów przy użyciu ultradźwięków oraz nici liftingujących.

Wolumetria

Wolumetria to innowacyjny zabieg poprawiający owal twarzy, który polega na przywróceniu objętości za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Dzięki nim możliwe jest wypełnienie utraconej objętości tkanek w obrębie twarzy i przywrócenie młodszego wyglądu. Dodatkowo znacząco polepsza się nawilżenie skóry, dzięki czemu nabiera blasku i zdrowego wyglądu. Poprawa owalu twarzy kwasem hialuronowym to bezpieczny zabieg, który przynosi natychmiastowe efekty i nie wymaga rekonwalescencji.

Technologia HIFU

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to technologia wykorzystująca skoncentrowane ultradźwięki, które generują ciepło w określonym miejscu pod skórą. Fale wnikają w głębokie warstwy skóry, gdzie stymulują produkcję kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. Efektem jest zwiększenie napięcia skóry i poprawa owalu twarzy. Zabieg HIFU zapewnia bezpieczny i nieinwazyjny lifting twarzy, ale może być również stosowany w innych częściach ciała.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe, takie jak np. Profhilo, Sculptra, Juvenus, Nucleofill, Pluryal, to preparaty z powodzeniem wykorzystywane w medycynie estetycznej. Działają przede wszystkim poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny oraz dogłębne nawilżanie. Są to preparaty na bazie kwasu hialuronowego, poli-L-mlekowego oraz polinukleotydów, które są wstrzykiwane w określone punkty na twarzy. Stymulatory tkankowe powodują stopniową poprawę jędrność, gęstość i elastyczności skóry, co przyczynia się do poprawy owalu twarzy. Efekty działania preparatów są długotrwałe i naturalne.

Nici liftingujące PDO

Nici liftingujące PDO to skuteczna metoda niechirurgicznego liftingu twarzy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wprowadzeniu pod skórę cienkich syntetycznych i rozpuszczalnych nici, które stanowią „rusztowanie” do odbudowy skóry. Ich obecność wywołuje naturalną reakcję organizmu na obecność ciała obcego – produkcję kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej napięta, jędrna i odmłodzona, a owal twarzy wyraźnie się poprawia.

jak poprawić owal twarzy

Poprawa owalu twarzy – cena zabiegu

Koszt zabiegu poprawy owalu twarzy zależy od rodzaju metody, wielkości obszaru i ilości potrzebnych zabiegów. W klinice Projekt Skóra w Warszawie 1 ml kwasu hialuronowego wykorzystywanego w zabiegu wolumetrii kosztuje 1300 zł. Ceny HIFU zaczynają się od 2000 zł, a stymulatory od 900 zł.

Ponieważ wybór metody i zakres działania zależy od potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta, dokładne koszty zabiegu na owal twarzy podawane są po konsultacji z lekarzem.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące poprawy owalu twarzy.

Jak poprawić owal twarzy bez skalpela?

Nowoczesne zabiegi wykorzystywane w medycynie estetycznej, takie jak wolumetria, HIFU, nici liftingujące oraz stymulatory tkankowe, pozwalają poprawić owal twarzy bez użycia skalpela.

Ile kosztuje podniesienie owalu twarzy?

Cena zabiegu zapewniającego poprawę owalu twarzy zależy od wybranej metody oraz indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Średnio ceny wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Jak poprawić owal twarzy domowymi sposobami?

Regularne ćwiczenia na mięśnie twarzy, zwane także "gimnastyką twarzy", oraz nawodnienie organizmu, zdrowa dieta, dostateczna ilość snu, a także unikanie używek i nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, mogą pomóc w utrzymaniu jędrności skór, ale nie wpłyną na widoczne oznaki starzenia. Poprawianie owalu twarzy wymaga zabiegów z medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej.

Czy możliwa jest zmiana kształtu twarzy - jak poprawić rysy?

Tak. Zmiana kształtu twarzy i poprawa rysów jest możliwa przy wykorzystaniu zabiegów medycyny estetycznej. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, aby omówić dostępne możliwości i wybrać najlepszą opcję dla konkretnego przypadku.

4.3/5 - (7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk