fbpx

Co to jest Barbie botox? Opis, efekty, cena zabiegu

barbie botox

Barbie botox to nowy trend w dziedzinie medycyny estetycznej i międzynarodowych mediach społecznościowych. Celem zabiegu, polegającego na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w obszar górnej części mięśnia czworobocznego, jest wysmuklenie szyi, aby jak najbardziej przypominała szyję lalki Barbie. Przed kasowym sukcesem filmu Grety Gerwing zastosowanie botoksu w tych okolicach służyło redukcji napięcia wpływającego na bóle głowy. Na czym polega Barbie botox i kto może skorzystać z zabiegu z toksyna botulinową?

Czym jest Barbie botoks?

Barbie botox, znany dawniej jako Trap Tox, to procedura medyczna polegająca na podaniu botoksu do górnej części mięśnia czworobocznego (z łac. Musculus trapezius – mięsień czworoboczny). Stąd pierwotna nazwa zabiegu Trap – od „trapezius” i Tox – od „botulinum toxin”. Zabieg powoduje rozluźnienie tej części mięśnia i optyczne wysmuklenie szyi. Barbie botoks ma celu upodobnić tę część ciała pacjentki do szyi i ramion kultowej lalki.

Pierwotnie zabieg Trap Tox, z użyciem toksyny botulinowej, wykorzystywany był w terapii medycznej, przede wszystkim w celu łagodzenia przewlekłych migren1 i nawracających napięciowych bólów głowy i karku.

Na czym polega Barbie botoks?

Barbie botox polega na precyzyjnym ostrzyknięciu mięśnia czworobocznego przy granicy szyi w celu uzyskania jej optycznego wyszczuplenia i wydłużenia.

Mięsień czworoboczny rozciąga się od podstawy szyi, górnej części pleców, przez ramiona, aż do środkowej części pleców i odgrywa kluczową rolę w umożliwianiu ruchów głowy, szyi oraz ramion. Zastosowanie botoksu na obszarze od nasady szyi w kierunku ramion pozwala na rozluźnienie mięśni w tej okolicy. Dzięki temu pomiędzy szyją a ramionami tworzy się niemal kąt prosty, a to powoduje, że szyja się wydłuża.

Należy zaznaczyć, że w porównaniu z innymi zabiegami z toksyną botulinową, ze względu na wielkość mięśnia, konieczne jest podanie większej ilości preparatu.

Kto może poddać się zabiegowi Barbie botox?

Zabieg Barbie botox, czy Trap Tox, może być wykonany u wszystkich dorosłych pacjentów, u których nie występują przeciwwskazania do zastosowania botoksu. Ale trend Barbie botoks w mediach społecznościowych cieszy się popularnością przede wszystkim wśród kobiet, którym marzy się optyczne wydłużenie szyi i subtelna metamorfoza tej części ciała. Mężczyźni rzadziej dążą do uzyskania wysmuklonego wyglądu tej okolicy, natomiast zachęcające może być zmniejszenie napięcia mięśniowego.

Wskazania do zabiegu Barbie botoks

W świecie medycyny estetycznej wskazaniem do zabiegu często jest potrzeba podobania się sobie lub dążenie do obiektywnego piękna. Zabiegi z toksyną botulinową służą zwykle redukcji zmarszczek mimicznych, drobnym korektom asymetrii, czy leczeniu nadpotliwości2. Zabieg Barbie botox ma na celu optyczne wydłużenie szyi, ale wskazaniem nie musi być posiadanie krótkiej, ale pragnienie posiadania smuklejszej i dłuższej.

Ponieważ wcześniej stosowano botoks na mięsień czworoboczny w celach medycznych, wśród wskazań do zabiegu można również wyróżnić: migrenę przewlekłą, nadmierne napięcie mięśni tej okolicy oraz częste nawracające napięciowe bóle głowy i karku.

Przeciwwskazania do zabiegu Barbie botoks

Przeciwwskazania do zabiegu Barbie botoks są identyczne jak w przypadku innych procedur z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Każdy pacjent przed zabiegiem odbywa konsultację z lekarzem, który przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, umożliwiający zakwalifikowanie (lub nie) pacjenta do Barbie botox. Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu wymienia się:

 • nadwrażliwość lub alergię na składniki preparatu,
 • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
 • infekcje ogólne, szczególnie przebiegające z podwyższeniem temperatury,
 • choroby neurologiczne, przede wszystkim zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • chorobę nowotworową,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi lub przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • ciąża i okres laktacji.

Barbie botoks w Warszawie

Barbie botox, wpływający na subtelne wydłużenie szyi i upodobnienie tej części ciała do kultowej lalki Barbie, stał się nowym trendem wśród pacjentek korzystających z zabiegów medycyny estetycznej. Iniekcje botoksu w określone partie mięśni prowadzą do tymczasowego blokowania sygnałów nerwowych, co skutkuje osłabieniem lub czasowym paraliżem mięśni i wyraźnym rozluźnieniem w konkretnym obszarze ciała, głównie twarzy lub szyi.3

Klinika Projekt Skóra oferuje różnorodne zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Stosowanie certyfikowanych preparatów, połączone z profesjonalizmem i doświadczeniem specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej, zapewnia pacjentom nie tylko satysfakcję z osiągniętych rezultatów, ale także pełne bezpieczeństwo zabiegu. Indywidualne podejście do każdego pacjenta, uwzględniające jego unikalne cechy anatomiczne i oczekiwania estetyczne, jest kluczem do sukcesu każdego zabiegu w naszej klinice.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu Barbie botox.

Co to jest Barbie botox?

Barbie botox to zabieg medycyny estetycznej polegający na podaniu toksyny botulinowej w określone miejsca w górnej części mięśnia czworobocznego. Rezultatem zabiegu jest subtelne wydłużenie i wysmuklenie szyi.

Ile kosztuje botoks?

Cena botoksu może się różnić w zależności od kliniki, zabiegu oraz rodzaju i ilości użytego preparatu. W klinice Projekt Skóra w Warszawie standardowe podanie botoksu w jedną okolicę kosztuje 700 zł, a w 3 okolice 1300. Jeśli wymagane jest zastosowanie większych dawek botoksu cena ustalana jest indywidualnie.

Co się dzieje z botoksem po latach?

Toksyna botulinowa stosowana w zabiegach estetycznych jest naturalnie metabolizowana i nie kumuluje się w organizmie. Efekty botoksu są tymczasowe i zazwyczaj utrzymują się od 3 do 6 miesięcy.

Czy dobrze jest robić botox?

Decyzja o wykonaniu zabiegu botoksu jest kwestią indywidualną i powinna być oparta na konsultacji z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej. Dla wielu osób botoks jest skutecznym sposobem na osiągnięcie pożądanych zmian estetycznych.

Trend Barbie botox - jak to działa?

Barbie botox zdobył popularność dzięki mediom społecznościowym przy okazji sukcesu filmu o kultowej. Celem zabiegu, opierającego się na iniekcjach z toksyny botulinowej w górnej części mięśnia czworobocznego, jest optyczne wydłużenie szyi, aby przypominała szyję lalki Barbie.

Czy Barbie botox i Trap Tox to te same zabiegi?

Barbie botoks i Trap Tox to zabiegi polegające na wykorzystaniu toksyny botulinowej do relaksacji górnej części mięśnia czworobocznego. Inny jest jednak cel zabiegu. W przypadku Barbie botox chodzi o efekt estetyczny i optyczne wydłużenie szyi. Trap Tox to zabieg, który stosowany był przy przewlekłych migrenach i nawracającym napięciowym bólu głowy.

Źródła:

 1. Boczarska-Jedynak M., Sławek J., Praktyczne aspekty leczenia migreny przewlekłej toksyną botulinową typu A, 2018
 2. Kolster B.C., Sattler G., Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej, 2018
 3. Zbrojkiewicz M.,Lebiedowska A., Błońska-FajfrowskaB., Toksyna botulinowa w medycynie i kosmetologii – dwustuletnia historia i nowe perspektywy, 2018
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk