Cierpisz z powodu zapadniętych skroni i oczodołów? Chcesz odmłodzić twarz w okolicy brwi i oczu? Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Konsultacja z naszymi specjalistami pomoże Ci pozbyć się tego problemu. Umów się na zabieg wypełniania dołów skroniowych kwasem hialuronowym.
W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.
Cena
od 1500 PLN*
*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego
W Klinice Projekt Skóra z pomocą kwasu hialuronowego pozbywamy się zapadniętych skroni.
Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie
POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA zapadniętych skroni
Wskazania:
Czym są zapadnięte oczodoły?
Zapadnięte oczodoły to efekt naturalnego ubytku na skroniach i w okolicach oczu tkanki podskórnej i kośćca, który następuje w trakcie procesu starzenia. Wraz z wiekiem skóra traci bowiem jędrność, zapada się w obrębie skroni, kącik oka zaczyna iść ku dołowi, brwi opadają, a sama twarz wygląda na smutną i zmęczoną.
Jak pozbyć się problemu zapadniętych oczodołów i skroni?
Problem zapadniętych dołów skroniowych można rozwiązać przy pomocy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym ze sposobów pozwalających przywrócić twarzy utraconą objętość i stworzyć rusztowanie dla brwi jest podanie kwasu hialuronowego. Taka kuracja doskonale sprawdza się w walce o młodszy wygląd twarzy. Wypełnianie ubytków objętości na skroniach pozwala na zarysowanie i konturowanie okolic kości jarzmowych oraz samych skroni. Pozwala też na pobudzenie syntezy kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu skóra w obszarze zabiegowym staje się zagęszczona i bardziej ujędrniona. Zabieg korekcji skroni kwasem hialuronowym spłyca zagłębienia, a także niweluje cień, który twarzy się w okolicy dołków skroniowych.
Jest on doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, których skóra w okolicy skroni uległa zapadnięciu. Korekcja oczodołów i skroni polecana jest szczególnie osobom po 45 roku życia. Na wypełnienie tych okolic kwasem hialuronowym mogą zdecydować się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg pomaga zniwelować zapadnięte okolice skroni oraz oczu i zlikwidować postarzające worki.
Jakie są przyczyny zapadniętych oczodołów?
Upływający czas sprawia, że skóra twarzy starzeje się. Pewne obszary twarzy ulegają zapadnięciu. To zjawisko nazywa się lipoatrofią skóry, czyli miejscowym zanikiem tkanki tłuszczowej oraz podskórnej. To właśnie lipoatrofia, do której dochodzi na twarzy wraz z wiekiem odpowiedzialna jest za ubytki objętości na skroniach. Ta właśnie część twarzy, razem z policzkami, najbardziej narażona jest na ubytek tkanki. Pod wpływem naturalnego procesu starzenia skóra na skroniach wiotczeje, a ilość tkanki podskórnej wyraźnie zmniejsza się. Zapadanie się skóry w obrębie kości skroniowych bardzo zmienia całą twarz, zaburzając naturalny, młodzieńczy owal.
Wypukłe skronie są elementami tzw. trójkąta młodości, figury o odwróconej podstawie znajdującej się w górnej części twarzy. Składają się na niego również wyraźne zarysowane kości policzkowe oraz linia żuchwy. Wraz z upływem czasu trójkąt młodości odwraca się podstawą w dół. Wówczas doły skroniowe się zapadają, pod oczami pojawiają się cienie oraz zagłębienia, a opadająca skóra gromadzi się w obrębie linii żuchwy. Dochodzi również do wiotczenia mięśni mimicznych, odpowiadających za napięcie skóry I w okolicy skroni zaczyna ona opadać, co przekłada się na obniżenie zewnętrznych obszarów łuku brwiowego. Zapadnięte oczy szybciej pojawiają się u osób szczupłych, które posiadają ograniczoną ilością tkanki tłuszczowej pod skórą.
Niestety na starzejącej się twarzy dochodzi również do zaniku kośćca. Jest to wyraźnie widoczne, głównie w szczęce i w okolicy skroniowej, powodując wrażenie zapadniętego czoła. Z tego właśnie powodu twarz wygląda na smutną i starszą niż jest.
Bardzo duże znaczenie dla jędrności i elastyczności skóry mają także kolagen oraz elastyna produkowane przez ludzki organizm, których ilość zmniejsza się wraz z wiekiem. Efektem tego może być uwypuklenie cieni i worków pod oczami czy też obniżenie obszaru znajdującego się przy łuku brwiowym. Ponadto u niektórych osób na kształt twarzy, w tym powstawanie zagłębień w dołach skroniowych, ma wpływ specyficzna anatomia i indywidualne predyspozycje.
Wskazania do wykonania zabiegu korekcji oczodołów i skroni kwasem hialuronowym
Zabieg należy wykonać, jeśli chcesz:
⚬ uzyskać szybką i wyraźną zmianę w wyglądzie skóry,
⚬ odmłodzić wygląd okolicy oczu,
⚬ pozbyć się zapadniętej okolicy skroni,
⚬ unieść łuk brwiowy,
⚬ wypełnić opadniętą skórę w okolicach skroni i oczu,
⚬ zredukować worki pod oczami,
⚬ przywrócić utraconą objętość skóry,
⚬ sprawić, aby Twoja twarz nabrała łagodniejszego wyrazu,
⚬ poprawić jędrność skóry w okolicach oczu,
⚬ odmłodzić wyraz twarzy,
⚬ pobudzić syntezę kolagenu i elastyny.
Przeciwwskazania
Do przeciwwskazań wykonywania zabiegu wypełnienia oczodołów i skroni kwasem hialuronowym należą:
⚬ ciąża,
⚬ okres karmienia piersią,
⚬ stany zapalne skóry,
⚬ choroby nowotworowe i autoimmunologiczne.
Przebieg zabiegu
Zabieg poprzedza krótki wywiad medyczny z lekarzem, podczas którego zostaną przeanalizowane potrzeby pacjenta oraz ustalone efekty kuracji. Korekcja skroni i oczodołów rozpoczyna się od oczyszczenia skóry z makijażu oraz powierzchownych zanieczyszczeń. Następnie nakłada się krem znieczulający, po czym lekarz przystępuje do wprowadzenia pod skórę w okolicy skroni kwasu hialuronowego przy pomocy strzykawki z igłą lub niewielkiej kaniuli. Zastosowanie kaniuli daje większe szanse na uniknięcie siniaków w miejscu iniekcji, a sam preparat jest przy jej udziale idealnie rozprowadzony w skórze.
Dzięki podaniu znieczulenia zabieg nie sprawia pacjentowi żadnego bólu. Po wprowadzeniu kwasu, lekarz przeprowadza delikatny masaż, aby rozłożył się on równomiernie. Zabieg jest stosunkowo krótki i trwa kilkanaście minut. Po jego zakończeniu można wrócić do codziennych czynności.
Efekty zabiegu wypełniania skroni i oczodołów kwasem hialuronowym
Pierwsze efekty widoczne są od razu, gdyż zagłębienia w obrębie skroni stają się wyraźnie zmniejszone, łuk brwiowy uniesiony, a cień w obrębie oczodołów robi się zdecydowanie mniej zauważalny. Wypełnienie dołów skroniowych odmładza twarz i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Pełne efekty zabiegu będą widoczne po około 3-4 tygodniach, kiedy to kwas hialuronowy zwiększy swoją objętość.
Warto jednak mieć świadomość, że skóra zaraz po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, a u niektórych osób może pojawić się delikatne zasinienie oraz wrażliwość w tej okolicy odczuwana podczas gryzienia albo żucia. Objawy te znikają po kilku dniach.
Zalecenia pozabiegowe
Po zabiegu przez kilka dni powinno się zdecydowanie unikać:
⚬ ucisku okolicy skroni,
⚬ korzystania z basenu, sauny i solarium czy komór zimna (kriokomory),
⚬ stosowania makijażu,
⚬ masaży,
⚬ używania szorstkich ręczników.
Ponadto przez przynajmniej 4 tygodnie po korekcji kwasem hialuronowym nie powinno się wykonywać laseroterapii w okolicach iniekcji wypełniacza, z uwagi na możliwą szybszą degradację podanego preparatu.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Efekty zabiegu utrzymują się aż od 12 do nawet 18 miesięcy. Pełne efekty można uzyskać już po przeprowadzeniu jednej lub dwóch serii. Zabieg można powtórzyć w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu, co 12 -18 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii.
Rozpocznij
leczenie
W Klinice Projekt Skóra każdy może poczuć się wyjątkowo. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy łączą wiedzę medyczną z nowoczesnymi technologiami i indywidualnym podejściem do pacjenta. To nasz sposób, aby podkreślić naturalne piękno Twojej skóry!