Nici liftingujące PDO

popraw wygląd skóry za pomocą nici pdo

Zależy Ci na poprawie wyglądu skóry bez używania syntetycznych substancji i inwazyjnego ingerowania w strukturę tkankową? W Projekt Skóra wykonujemy zabieg, który może spełnić, a nawet przerosnąć Twoje najśmielsze oczekiwania. Co można dzięki nim zyskać? W medycynie estetycznej nici liftingujące stały się prawdziwym game changerem. Poznaj zalety rewolucyjnego zabiegu.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę

nici liftingujące - zabieg dostępny tylko w czołowych klinikach medycyny estetycznej
Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

nici PDO to sposób na zwiększenie objętości i jędrności skóry. Spróbuj i Ty!

Nici autologiczne – co to jest needle shaping? Na czym polega?

Nici autologiczne (needle shaping) to technika pozwalająca na sukcesywne zwiększanie objętości i jędrności skóry. Wymaga użycia igieł, lecz nie wiąże się ze wstrzykiwaniem żadnego syntetycznego materiału uzupełniającego (wypełniacza) – bazuje w 100% na naturalnych procesach naprawczych tkanki. W praktyce needle shaping polega na mikroprzeszczepie włókien kolagenowych bez użycia skalpela. Skórę nakłuwa się za pomocą specjalnych, bardzo cienkich igieł – przypominających te, które mają zastosowanie w akupunkturze. Po nakłuciu tkanki na igły nakierowany zostaje ładunek elektryczny z urządzenia needle shaping. Przez igły płyną prądy mieszane o niskiej częstotliwości (ich parametry można modyfikować). Natężenie tych prądów jest praktycznie nieodczuwalne dla pacjenta, choć wyjątek mogą stanowić niektóre wyjątkowo wrażliwe miejsca na skórze, np. w okolicach oczu i kości policzkowych. Pod wpływem wzajemnie oddziałujących prądów elastyczne włókna skóry właściwej przyklejają się do igły i łączą ze sobą, tworząc specyficzną strukturę podtrzymującą, czyli tzw. nici autologiczne. Staje się ona naturalnym, ułożonym wektorowo rusztowaniem, które wypełnia i podbudowuje od wewnątrz tkankę, a tym samym daje efekt liftingu. W trakcie zabiegu ważne jest delikatne „dokręcanie” igieł. Ma ono na celu pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek tkanki łącznej biorących udział w tworzeniu nici autologicznych. Po upływie 60–90 minut można wyjąć igły i nałożyć na skórę krem regeneracyjny. Następnie wykonywane jest naświetlanie lampą LED, które wspomaga gojenie się tkanki. Taki zabieg nie wyłącza z normalnego funkcjonowania – zaraz po nim wraca się do codziennych zajęć. Nici autologiczne można wykonać bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek powikłań, poza miejscowym zaczerwienieniem skóry, obrzękiem czy zasinieniem, które ustępują w ciągu maksymalnie kilku dni od nakłuwania metodą needle shaping. Zabieg z wykorzystaniem nici autologicznych należy do procedur bezbolesnych, ponieważ odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Niewykluczone jest pojawienie się jedynie lekkiego dyskomfortu towarzyszącego wkłuciom. Przed przystąpieniem do działania specjalista wykonujący zabieg pokrywa skórę kremem znieczulającym.

Efekty wykorzystania nici autologicznych – usta i inne obszary

Dzięki niciom autologicznym skóra jest bardziej napięta i jędrna, a dodatkowo wyraźnie pogrubiona. Prądy mieszane pobudzają tkankę do natychmiastowej bioregeneracji, dającej długotrwały i widoczny efekt już po pierwszym zabiegu. Dla wykorzystania pełnego potencjału metody needle shaping zaleca się jednak wykonanie serii 4–6 zabiegów, które gwarantują dostrzegalną poprawę wyglądu i kondycji skóry na okres około 2 lat. Mocną stroną nici autologicznych jest to, że można je zastosować wielokrotnie w wielu różnych obszarach zabiegowych, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Sprawdzają się na ustach, policzkach, czole, bruzdach nosowo-wargowych, w dolinie łez, na linii żuchwy, a także na szyi, dekolcie i w mniej typowych lokalizacjach, tj. na piersiach, pośladkach, nad kolanami. Needle shaping daje świetne rezultaty w redukcji zmarszczek mimicznych i zwiotczenia skóry, czyli najbardziej niepożądanych oznak postępującego procesu starzenia. Nici autologiczne są również z sukcesem stosowane do wypełniania głębokich blizn potrądzikowych i spłycania rozstępów. Ponadto pomagają wyrównać asymetrię twarzy i poprawić jej owal poprzez podkreślenie okolicy jarzmowej oraz żuchwy. Potrafią też dać spektakularną zmianę wyglądu ust – dzięki optycznemu powiększeniu, nawilżeniu oraz redukcji zmarszczek występujących w okolicach górnej i dolnej wargi.

Przeciwwskazania do needle shapingu

Lista przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu ujędrniania skóry nićmi autologicznymi jest bardzo krótka, co wynika z wysokiego profilu bezpieczeństwa tej procedury medycznej. Needle shaping może zostać z powodzeniem wykonany nawet u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, którzy nie mogą skorzystać z innych, bardziej inwazyjnych metod medycyny estetycznej. Nie stosuje się go natomiast u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u osób ze wszczepionym rozrusznikiem serca i metalowymi implantami, u chorych onkologicznie, jak również u pacjentów ze stanem zapalny w obszarze planowanego zabiegu. Jeśli skóra była poddawana zabiegom z użyciem toksyny botulinowej lub innych wypełniaczy, przed wykonaniem needle shapingu należy odczekać co najmniej 14 dni.

Nici autologiczne – cena zabiegu w Warszawie

Koszt wykonania naturalnego liftingu skóry z wykorzystaniem nici autologicznych zależy od wielkości obszaru zabiegowego. Nakłuwanie można zastosować na całej twarzy bądź jedynie w wybranej okolicy, np. na czole, by zmniejszyć widoczność lwiej zmarszczki. Szczegółowy kosztorys tego i innych zabiegów znajduje się w zakładce Cennik.

Nici liftingujące
w Warszawie

W Klinice Projekt Skóra staramy się proponować pacjentom naturalne rozwiązania, bo ich niezaprzeczalnymi zaletami są mała inwazyjność, duże bezpieczeństwo, a do tego potwierdzona skuteczność. Twoja skóra potrzebuje odnowy? Nici liftingujące są najlepszym, co możesz jej dać.

Needle shaping warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl