Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest niewątpliwie jednym z podstawowych preparatów stosowanych w dermatologii estetycznej.

 

Czym jest kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy (hyaluronic acid – HA) jest podstawowym budulcem macierzy zewnątrzkomórkowej naszych tkanek. W dużych ilościach znajduje się w szklistce oka, chrząstce czy skórze właściwej.

Ma niesamowitą zdolność wiązania wody, i co za tym idzie, utrzymania nawilżenia w obrębie skóry, wykazuje także aktywność przeciw wolnym rodnikom. Wraz z biegiem lat systematycznie ubywa go z organizmu, a wraz z utratą kwasu hialuronowego skóra traci elastyczność, staje się wiotka i pomarszczona. Mechanizmy regeneracji skóry także przestają być wydolne z racji procesów naturalnego biologicznego starzenia.

Do tego czynniki zewnętrzne jak promieniowanie słoneczne, i nie chodzi tu tylko o UV, czy smog, który nas otacza w miastach, znacząco obniżają jakość skóry. Samoistnie, bez pomocy, skóra nie jest w stanie skutecznie przeciwdziałać negatywnym skutkom i przedwcześnie się starzeje wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami.

 

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Coraz szerzej rozpowszechnione zabiegi dermatologii estetycznej z użyciem preparatów na bazie kwasu hialuronowego stały się nieodzownym narzędziem w walce z przedwcześnie starzejącą się skórą.

Służą do rewitalizacji skóry, jej odnowie, wzmacniają procesy regeneracyjne. W efekcie skóra staje się ponownie sprężysta i jędrna.

Projekt skora kwas hialuronowy
botox

Zabiegi rewitalizacyjne najczęściej przeprowadzane są w obrębie skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, niemniej każda inna lokalizacja może wymagać odżywczego bodźca – nic dziwnego, że wykorzystanie kwasu hialuronowego do poprawy stanu cery jest tak popularne. Najczęstsze zastosowanie kwasu hialuronowego do efektywnego pozbycia się zmarszczek i bruzd to wypełnianie nim tych niedoskonałości poprzez wstrzykiwanie kwasu do głębokich warstw naskórka.

Kwas hialuronowy wykorzystuje się przede wszystkim w korekcji estetycznej twarzy. Jest to cała gama zabiegów mająca na celu modelowanie konturów twarzy, modelowanie ust, spłycenie zmarszczek i bruzd, efekt liftingujący oraz odbudowę utraconej objętości tkanek miękkich twarzy. W zależności od parametrów danego preparatu kwas hialuronowy utrzymuje się w tkankach z różną długością, przeciętnie kilka do kilkunastu miesięcy.

Aby stosować zabiegi z kwasem hialuronowym w sposób bezpieczny, musimy odbyć szczegółową konsultację ze specjalistą, który będzie wykonywać zabieg. Pamiętaj, aby poinformować dermatologa o wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach.

 

Wskazania do zabiegów

 • powiększenie ust,
 • modelowanie ust,
 • zanik czerwieni wargowej spowodowany procesami starzenia,
 • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust,
 • podniesienie kącika ust,
 • modelowanie owalu twarzy,
 • modelowanie policzków,
 • wypełnianie fałdów marionetki, nosowo-wargowych,
 • rewitalizacja i głębokie nawilżenie skóry,
 • korekcja brody,
 • niwelowanie cieni pod oczami,
 • niwelowanie drobnych i głębszych zmarszczek,
 • i inne.
botox

Podstawowe informacje

Przygotowanie do zabiegu

Z uwagi, że Twoje dobro i bezpieczeństwo jest nadrzędne, zabieg jest zawsze poprzedzony konsultacją medyczną. Nasi specjaliści dobiorą indywidualnie terapie, które według nas spełnią Twoje oczekiwania. Wierzymy, że działania prewencyjne są najlepsze.

O skórę należy dbać systematycznie, tak jak i o zęby. Stąd szczegółowo omówimy i wyjaśnimy zasadę działania i przebieg proponowanych zabiegów.

Pamiętaj by nie przyjmować aspiryny i jej pochodnych w dniu zabiegu. Powstrzymaj się również od palenia tytoniu. Poprosimy Cię także o przybycie minimum 30 minut przed planowanym terminem zabiegu z uwagi na znieczulenie miejscowe w formie kremu, które Ci zaproponujemy dla Twojego komfortu.

Przebieg zabiegu

Skóra zostanie przygotowana poprzez oczyszczenie z resztek makijażu i odkażona. Zabieg trwa zwykle 15 – 30 minut. Preparat zostanie podany w zależności od wskazań igłą lub kaniulą.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, lekko obrzęknięta, nadwrażliwa a nawet bolesna w miejscu wkłucia. Objawy te znikają przeważnie w ciągu kilku – kilkunastu godzin, okazjonalnie mogą utrzymywać się do 2-3 dni.

Mogą pojawić się tzw. wynaczynienia krwi, innymi słowy siniaki, które będą się stopniowo wchłaniać. Zalecamy w takich przypadkach stosowanie preparatów przyspieszających wchłanianie wynaczynienia.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu możesz spokojnie powrócić do swojej codziennej aktywności, a rekonwalescencja nie jest konieczna. Z uwagi na wkłucia i właściwości kwasu hialuronowego zalecamy:

– unikanie dotykania, uciskania i masowania miejsc iniekcji,
– unikanie sauny i innych zabiegów rozgrzewających oraz silnego nasłonecznienia przez kilka dni po.

Przeciwwskazania do zabiegów
 • okres ciąży i karmienia,
 • aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (np. aktywna opryszczka wargowa),
 • alergia na kwas hialuronowy,
 • niektóre choroby: nieunormowana cukrzyca, choroby z autoimmunizacji, przebycie choroby nowotworowej w ciągu ostatnich 5 lat,
 • nadwrażliwość na substancje zawarte w wypełniaczu i środki znieczulające.

 

Warto wiedzieć

Iniekcje wykonywane są przez odpowiednio wyszkolonego lekarza. Podawany preparat może zawierać substancję znieczulającą.

Czas utrzymywania się tzw. wypełniacza uzależniony jest od wielu czynników, jak: wiek, kondycja skóry, styl życia i ogólny stan zdrowia pacjenta, a przede wszystkim od zastosowanego preparatu.

Promocja

Jeszcze więcej przyjemności!

Po zabiegu na bazie kwasu hialuronowego otrzymasz w prezencie fluid korygujący Dermablend Vichy (promocja ważna do wyczerpania zapasów).

Fluid korygujący Dermablend Vichy – Promocja

CENA ZABIEGU

Modelowanie policzków

Leczenie doliny łez

Modelowanie twarzy

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

                              od 1200 zł*

od 990 zł*

od 1200 zł*

od 900 zł*

*cena uzależniona od rodzaju i ilości preparatu. Pracujemy na certyfikowanych produktach znanych i cenionych firm, w tym Stylage, Juvederm, Restylane, Fillmed by Filorga.