zmarszczki wokół oczu

zabiegi usuwające zmarszczki wokół oczu

Zmarszczki wokół oczu zwykle pojawiają się jako pierwsze. W tym obszarze skóra jest wyjątkowo cienka i delikatna, dlatego łatwo poddaje się procesowi starzenia. Z biegiem czasu oprócz kurzych łapek pojawiają się także inne problemy – przesuszenie, worki i cienie pod oczami, wiotka skóra powiek. Czy istnieje sposób, aby to powstrzymać? Pomoc niesie odpowiednia pielęgnacja i profilaktyka anti-aging.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

peelingi

Ilość powtórzeń

peelingi

Cena

500 – 1 500 PLN*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z
zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piękniejsza i zdrowsza.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY usuwania zmarszczek wokół oczu

Jak powstają zmarszczki wokół oczu?

Pierwsze zmarszczki wokół oczu pojawiają się w dość młodym wieku, około 25. roku życia. Zauważamy je na długo zanim dostrzeżemy spadek elastyczności skóry. Dlaczego tak się dzieje?

Skóra w okolicy oczu jest znacznie cieńsza niż w innych częściach twarzy. Składa się z delikatnej siateczki włókien podporowych i powierzchownej warstwy podskórnej. Ponadto jest słabo ukrwiona i zawiera niewielką ilość gruczołów łojowych. To sprawia, że szybciej się przesusza i wolniej regeneruje. Łatwo ulega szkodliwemu działaniu różnych czynników, w tym przede wszystkim:
⚬ upływowi czasu,
⚬ sile grawitacji,
⚬ promieniowaniu UV,
⚬ aktywności mimicznej twarzy.

To obszar wysoce mimiczny. Poddaje się wpływowi 22 mięśni mimicznych, które kurcząc się i rozkurczając, zostawiają ślad w postaci kurzych łapek. Zmarszczki wokół oczu są pierwszym objawem starzenia skóry. Mimo iż powstają pod wpływem czynników, na które nie mamy wpływu, jak czas, genetyka, ekspresja twarzy, możemy skutecznie spowolnić ich utrwalanie. Wiele zależy od właściwej profilaktyki przeciwzmarszczkowej.

Jaki zabieg na zmarszczki pod oczami jest najlepszy?

W medycynie estetycznej nie ma uniwersalnych rozwiązań i nie da się wskazać najlepszego zabiegu pod oczy, który byłby odpowiedni dla wszystkich. Każdy z nas potrzebuje czegoś innego, aby uzyskać oczekiwane efekty. Zapewnić je może tylko indywidualne podejście ukierunkowane na konkretne problemy skóry w okolicy oczu. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, co pomoże Ci usunąć zmarszczki, zapraszamy na konsultacje z ekspertami Kliniki Projekt Skóra. Wspólnie ustalimy, który zabieg na okolicę oczu najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

Wygładzenie zmarszczek wokół oczu toksyną botulinową (botoksem)

Podstawowym zabiegiem na zmarszczki wokół oczu jest domięśniowa iniekcja toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa wygładza skórę w sposób spektakularny. Efekty pojawiają się błyskawicznie. Po kilku dniach kurze łapki są niewidoczne, a poddana zabiegowi cera staje się pięknie rozświetlona. Z pomocą botoksu można też delikatnie unieść brwi, aby odmłodzić spojrzenie. Dzięki temu twarz wygląda na odmłodzoną i wypoczętą, przy czym zachowuje naturalną ekspresję.

Działanie botoksu jest czasowe. Hamuje na kilka miesięcy uwalnianie acetylocholiny, neuroprzekaźnika, który pobudza mięśnie mimiczne do pracy. To wywołuje podwójny efekt - ekspresowo wygładza zmarszczki mimiczne i długotrwale zapobiega ich utrwalaniu. Toksyna botulinowa sprawia, że mięśnie twarzy odpoczywają, zapominając o stale powtarzanych ruchach. Dlatego, nawet gdy botoks przestaje działać, jego efekt przeciwzmarszczkowy wciąż się utrzymuje.

Wygładzanie zmarszczek wokół oczu toksyną botulinową świetnie sprawdza się u osób w różnym wieku. Zapewnia skuteczną profilaktykę anti-aging i wyraźne odmłodzenie skóry. Jednak w przypadku cery dojrzałej, wiotkiej, skłonnej do obrzęków, lepszy rezultat od botoksu przyniosą inne zabiegi medycyny estetycznej.

Zalety usuwania zmarszczek wokół oczu botoksem:
⚬ szybkie wygładzenie i rozświetlenie skóry,
⚬ redukcja kurzych łapek, a przy okazji zwężenie porów,
⚬ odmłodzenie skóry bez efektu maski,
⚬ długotrwała profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
⚬ prosty zabieg lunchowy (trwa ok. 30 min.).

Wypełnianie zmarszczek w okolicy oczu kwasem hialuronowym

Utrwalone zmarszczki wokół oczu dają się ładnie spłycić przy pomocy iniekcji kwasu hialuronowego. To jeden z najczęściej stosowanych wypełniaczy na świecie. Zabiegi pod oczy z kwasem hialuronowym są równie popularne co botoks, jednak charakteryzują się zupełnie odmiennym sposobem działania. Toksyna botulinowa wygładza zmarszczki, kwas hialuronowy je wypełnia.

Preparaty z kwasem hialuronowym mają postać żelu, który niemal natychmiast poprawia objętość tkanek i rozprostowuje zmarszczki mimiczne. Wykazują właściwości higroskopijne. Chłoną wodę jak gąbka, zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia. Ponadto stymulują procesy bioregeneracyjne i eliminują wolne rodniki, czyniąc skórę naturalnie odmłodzoną, zdrowszą i piękniejszą.
Podanie kwasu hialuronowego pod oczy przynosi wielokierunkową poprawę. Zabieg pozwala zredukować kurze łapki, worki i cienie, a także wypełnić dolinę łez, okolicę skroni, zapewniając długotrwały efekt. Działanie wypełniające kwasu hialuronowego utrzymuje się ponad rok, a przeciwzmarszkowe (wynikające z bioregeneracji) znacznie dłużej.

Zalety zastosowania preparatu z kwasem hialuronowym pod oczy:
⚬ natychmiastowe wygładzenie zmarszczek wokół oczu,
⚬ kompleksowa poprawa kondycji skóry,
⚬ działanie odmładzające i przeciwzmarszczkowe,
⚬ możliwość dobrania preparatu o określonych właściwościach,
⚬ prosty zabieg lunchowy.

Mezoterapia igłowa okolicy oczu

Kwas hialuronowy pod oczy podaje się drogą iniekcji lub mezoterapii. Mezoterapia igłowa to technika zabiegowa uznawana za podstawę profilaktyki anti-aging. Polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry, przy jednoczesnym wtłaczaniu w jej głąb wybranych substancji aktywnych. Oprócz wspomnianego kwasu hialuronowego może to być retinol, osocze bogatopłytkowe, peptydy biomimetyczne albo koktajle witaminowe. Wybór ampułek do mezoterapii jest ogromny, a efekty wynikające z takiego połączenia - doskonałe!

Mezoterapia igłowa okolicy oczu pobudza mikrokrążenie i stymuluje procesy biorewitalizacyjne. W wyniku nakłuwania uruchamiają się reakcje zapalne, które prowadzą do odbudowania i zagęszczenia tkanek. Dzięki temu skóra staje się wygładzona, napięta i odmłodzona. Wygląda świetnie i już nie poddaje się tak łatwo destrukcyjnemu wpływowi czasu.

To zabieg pod oczy o szerokim spektrum wskazań. Stanowi rozwiązanie typu first treatment, odpowiednie dla młodych osób rozpoczynających świadomą pielęgnację anti-aging. Pozwala skutecznie zredukować zmarszczki pod oczami u 40-latki/a. Nadaje się też jako zabieg wspomagający inne rozwiązania laserowe, wolumetryczne czy dermatologiczne.

Zalety mezoterapii igłowej okolicy oczu:
⚬ wyraźne spłycenie zmarszczek pod oczami,
⚬ redukcja cieni, sińców, obrzęków,
⚬ spersonalizowany zabieg przeciwzmarszczkowy,
⚬ skuteczna ochrona anti-aging,
⚬ mało inwazyjny zabieg weekendowy.

Co na zmarszczki pod oczami? Redermalizacja!

Jeszcze jednym sposobem na usuwanie zmarszczek pod oczami jest redermalizacja. To nowy zabieg anti-aging, bazujący na działaniu mezoterapii oraz połączenia kwasu hialuronowego i bursztynowego. Synergia tych składników aktywnych wywołuje potrójny efekt:
⚬ sprzyja regulacji procesów biochemicznych w komórce,
⚬ przywraca równowagę wodno-lipidową,
⚬ działa antyoksydacyjnie.

Do redermalizacji stosuje się preparaty szwajcarskiej firmy Hyalual Xela Rederm®, dopasowane do konkretnych problemów skóry. Spersonalizowany plan zabiegowy sprawia, że efekty redermalizacji są wysoce zadowalające.

W efekcie poprawia się mikrokrążenie, wzrasta produkcja nowego kolagenu i elastyny oraz nowych naczyń krwionośnych. Pierwszy efekt widoczny jest niedługo po zabiegu, a pełna poprawa uwidacznia się po kilku tygodniach. Skóra wokół oczu staje się wygładzona i napięta, jest dobrze nawilżona i wzmocniona przed wpływem szkodliwych czynników.

Zalety usuwania zmarszczek pod oczami redermalizacją:
⚬ kompleksowa terapia skóry,
⚬ wyraźne spłycenie zmarszczek wokół oczu,
⚬ odmładzanie przez biostymulowanie,
⚬ profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
⚬ zabieg weekendowy.

Dlaczego warto usuwać zmarszczki wokół oczu w Klinice Projekt Skóra?

Jeśli szukasz najlepszego zabiegu na zmarszczki wokół oczu, zapraszamy na konsultacje. Nasi eksperci z uwagą przyjrzą się Twojej skórze i dobiorą odpowiednie rozwiązanie, które przyniesie oczekiwaną poprawę. W Klinice Projekt Skóra stawiamy na profesjonalne podejście i terapie o sprawdzonym działaniu. Nasz zespół tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którym możesz zaufać.

Zastanawiasz się, czy usunąć zmarszczki pod oczami botoksem? A może lepiej zastosować mezoterapię? Wszystkiego dowiesz się podczas wizyty w Klinice Projekt Skóra. Zarezerwuj dogodny termin
⚬ zadzwoń: +48 508 777 988
⚬ napisz: zapisy@projektskora.pl

Usuwanie zmarszczek wokół oczu w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, abyś cieszyła się skórą bez niedoskonałości.

usuwanie zmarszczki wokół oczu warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl