fbpx

Jak wybrać najlepszą metodę usuwania zmarszczek?

Jak wybrać najlepszą metodę usuwania zmarszczek

Powstawanie zmarszczek jest naturalnym zjawiskiem upływającego czasu. Dla wielu osób to źródło kompleksów. Nic więc dziwnego, że szukają rozwiązań na ich złagodzenie. Medycyna estetyczna oferuje szereg metod, dzięki którym możliwe jest skuteczne pozbycie się zmarszczek i opóźnienie procesów starzenia. W naszej klinice oferujemy nowoczesne zabiegi redukcji zmarszczek za pomocą botoksu oraz kwasu hialuronowego. Dowiedz się, które z nich dają najlepsze rezultaty!

Zmarszczki – czym dokładnie są i kiedy powstają?

Zmarszczki przybierają kształt charakterystycznych zagłębień w skórze. Powstają na skutek procesów wiotczenia i zanikania kolagenu oraz elastyny – substancji budulcowych skóry, a także osłabienia aktywności gruczołów łojowych i potowych. Ze względu na przyczynę powstania możemy je podzielić na:

  • zmarszczki mimicznepojawiają się jako pierwsze między 25 a 30 rokiem życia. Powstają na skutek ruchów mięśni twarzy. Najczęściej są zlokalizowane w okolicach nosa i ust (zmarszczki nosowo – wargowe), wokół oczu (kurze łapki), oraz na czole (lwia zmarszczka),
  • zmarszczki statycznezaczynają uaktywniać się po 30 roku życia. Są spowodowane naturalnymi procesami starzenia się skóry. W ten sposób na twarzy utrwalają się głębokie bruzdy nosowo – wargowe, zmarszczki na policzkach czy linie marionetki,
  • zmarszczki posłoneczne – ich powstanie spowodowane jest nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Bardzo często towarzyszą im przebarwienia i odbarwienia skóry,
  • zmarszczki atroficznepojawiają się około 60 roku życia. W tym wieku rozpoczyna się stopniowy proces ścieńczania skóry oraz zaniku tkanki podskórnej. Na twarzy widoczna staje się tzw. dolina łez, utrwalają się zmarszczki palacza oraz głębokie bruzdy nosowo – wargowe.

Zabieg przy użyciu botoksu w Klinice Projekt Skóra

Botoks znany również pod nazwą toksyny botulinowej jest bezpieczną i niezwykle skuteczną metodą likwidującą i wygładzającą zmarszczki. Zabieg trwa około 15 minut i nie wymaga stosowania żadnego znieczulenia, ponieważ jest bezbolesny. Iniekcja preparatu polega na wstrzyknięciu jego odpowiedniej ilości w okolice twarzy, które mają zostać skorygowane. Preparat doskonale sprawdza się w redukcji zmarszczek mimicznych, takich jak:

  • kurze łapki wokół oczu,
  • zmarszczki palacza zlokalizowane na wardze górnej,
  • poziomych bruzdy między brwiami,
  • bruzd zlokalizowanych na grzbiecie nosa, tzw. zmarszczki królicze.

Toksyna botulinowa służy także do delikatnego uniesienia brwi, kącików ust czy wygładzenia zmarszczek bródki (tzw. kamienistej brody). Efekt uzyskany w wyniku zabiegu utrzymuje się od 4 do 5 miesięcy.

Usuwanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego

Zabieg usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu preparatu w okolicę, która potrzebuje odnowy. Preparat ma elastyczną i bardzo plastyczną postać żelu, który wypełnia miejsca, gdzie pojawiły się bruzdy lub brakuje objętości. To doskonała metoda na likwidację zmarszczek pod oczami, modelowanie brody, policzków, wolumetrię twarzy oraz wypełnianie fałdów marionetki i zmarszczek nosowo wargowych. Zaletą zabiegu jest fakt, że efekty są widoczne niemal od razu. W zależności od predyspozycji kwas hialuronowy utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.

Inne skuteczne metody walki ze zmarszczkami to zabiegi wykonywane za pomocą lasera frakcyjnego, mezoterapii mikroigłowej oraz metody z wykorzystaniem naturalnych preparatów regenerujących.

To, jaki zabieg będzie dla Ciebie najskuteczniejszy, ocenią nasi doświadczeni lekarze medycyny estetycznej. Na podstawie zebranego wywiadu oraz oceny kondycji twarzy, dobiorą najlepszą metodę usuwania zmarszczek.

5/5 - (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk